Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:08 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Разногласие на тема приятели  
Автор untroubled_-139701 (untroubled_)
Публикувано17.12.13 04:06



Здравейте,
Много отдавна не съм писала, но сега ми се налага да се допитам до Вас, за да изпусна парата, така да се каже, иначе усещам как ще го отнесе мъжът до мен:)
Става дума за негов приятел, на който той е задължен. Бил му подал ръка, като трябвало да се намери работа преди много години, после му дал заем, който още изплащаме...
И като така, виждам как компромисите, които и двамата се налага да правим, постепенно минават прага на моята търпимост. Компромисите са свързани с понасяне на заядливо поведение, поради прекаляване с чашката на въпросния приятел. Кани ни на гости и много скоро вече съм съжалила, че въобще съм отишла, след като знам какво ще последва. Безкрайни трапези, седене много часове на маса и неизбежно се стига до нападки, дори обиди.
За да бъда справедлива, трябва да кажа, че човекът е ОК, когато не е употребил, но това вероятно се случва само когато е на работа, или спи:)
Та така, мъжът ми поддържа това приятелство, омаловажава негативите , а моята съпротива да участвам във общи сбирки нараства.
Още повече, знам много добре,че приятелят нарочно създава зависимости, за да може да си осигурява някой за компания по чашка. Т.е е добър манипулатор.Повечето му познати са се отдръпнали и мъжът ми го съжалява и прощава. Аз не че не мога да му простя поведението, но се чудя защо да прекарвам малкото си свободно време по този - много меко казано, незабавен начин.
Вчера , например, бяхме на ресторант с него и жена му, присъстваха и хора, които за първи път го виждаха. Е, само ще кажа, че той се представи подобаващо, ръсейки щедро хапливи забележки към всеки, който не е на неговата вълна. Почувствах се неудобно пред хората, които бяха външни, а жена му замаза положението, казвайки, че той се шегува и едва ли има обидени/. Половината от хората не разбраха за какво говори той, тъй като трябваше да им се превежда/
Та, въпросът ми е, какво мислите?



Тема Re: Разногласие на тема приятелинови [re: untroubled_-139701]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано17.12.13 05:11



смени си ника
от - необезпокояван
на- безгрижен
и ще спреш си задаваш тъпи въпроси
...............
всичко си отива, ей така
нощта си отива, без следа
...........
и прочие, многоточие
хехе



Тема Re: Разногласие на тема приятелинови [re: untroubled_-139701]  
Автор ellynora (старо куче)
Публикувано17.12.13 05:47



Не правете трапези , а връщайте парите.



Тема Re: Разногласие на тема приятелинови [re: ellynora]  
Автор untroubled_-139701 (untroubled_)
Публикувано17.12.13 07:45



Парите се връщат с лихва. Услугата е, че лихвата е по -ниска, тъй като човекът имал преференциална тарифа. Те не са проблемът. Дори и след като ги върнем той пак ще е приятел на мъжа ми, така както гледам. Проблемът е поведението, което няма да се промени.
Е, аз вече говорих с него/ мъжът ми/, трапезите ще трябва да се провеждат без мен.
Аз услуги не съм искала и не съм задължена. Да се оправят по мъжки.
Мерси на клуба, споделянето помогна да не направя сцена:), а да огледам ситуацията отстрани.
Чудя се, обаче, ако аз имах подобна приятелка, дали бих и прощавала така. Наистина не знам.



Тема Re: Разногласие на тема приятелинови [re: untroubled_-139701]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано17.12.13 09:05



Ами, взела си правилното решение. Когато аз не харесвам някого, просто не се виждам с него. Като иска другарчето да са си приятели, нека си се виждат и да си го търпи. Проблемът си е негов.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Разногласие на тема приятелинови [re: untroubled_-139701]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано17.12.13 09:26



Мъжът ти го влече това, признай си



Тема Re: Разногласие на тема приятелинови [re: untroubled_-139701]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано17.12.13 09:29



не виждам никаква причина да си налагаш да ходиш с него на такива срещи и да си скапвате отношенията заради това
дори и аз не бих го направила, колкото и да съм скрупульозна

- чудя се има ли такава дума, май има



Тема Re: Разногласие на тема приятелинови [re: untroubled_-139701]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано17.12.13 10:17



аре гепи, необезпокоената


.....................
да не кажеш после, че не съм ти подал пищоф
кой се ебава с тебе ма?
морее...



Тема Re: Разногласие на тема приятелинови [re: ha!]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано17.12.13 12:11



мдааа, и моето мнение е това: влече си го!
няма оправия!



Тема Re: Разногласие на тема приятелинови [re: untroubled_-139701]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано17.12.13 12:14



Просто се отдръпни ти.
Само това можеш да направиш за момента.

Всъщност убедена ли си, че само това е проблема?...преразгледай отношенията си активите и пасивите първо с твоят мъж


Нещата не са случайни.

Съжалявам за неоптимистичният ми постинг

Редактирано от Lira Emerald на 17.12.13 12:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.