Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Съветнови  
Автор Лина77 (непознат)
Публикувано19.11.13 23:06



Здравейте, моля за съвет ако знаете.
Исках да подам молба за развод по взаимно съгласие, бяхме се уговорили да е така. Моя мъж обаче реши,че ще подпише когато той реши, а това може и да е след месеци или години по негови думи.
Мога ли да подам искова молба без вина(или по негова вина ако по моя не може). Брака ни е от доста години и още на първото дело ако е размислил да се споразумеем по взаимно съгласие? Така си мисля, че ще спестя пари и време. Всяко мнение ще ми е ценно и важно за решението.
Благодаря Ви!



Тема Re: Съветнови [re: Лина77]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано20.11.13 00:11



Да, може! С новия СК съдът не е длъжен да се произнася служебно по въпроса на брачната вина. Вече е достатъчно да установите дълбоко и непоправимо разстройство на брака, т.е. в исковата ви молба трябва да изложите всички факти и обстоятелства довели до дълбоко и непоправимо разстройство на брачната връзка. Няма пречка да постигнете споразумение дори и да сте подали иск за развод. Сега по-тънък е въпросът какво се случва, ако мине от исково към охранително производство и той се откаже от споразумението, съдът би следвало да прекрати производството... лично аз съм измислила за себе си процесуална хватка, която обаче още не знам дали работи, нямам такива които да са се отказали... инцидентно!
Иначе за пестенето на пари... няма да спестите, по наредба минималния хонорар за разводът по исков ред е 500 лв., а по взаимно съгласие 300 лв., като аз почти не се сещам за колега, който да работи на минимума.



Тема Re: Съветнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано20.11.13 09:47



С новия СК съдът не е длъжен да се произнася служебно по въпроса на брачната вина.

А така...сега го въвели, а аз цял живот ще си влача описаните вини по моите бракоразводни...е, не е честно


Освен да питам, дали може да се преработят тия докИменти съгласно новият СК, да се махнат там "вините" ми/да не ги четата внуците;)))/...щото нали все кака беше виновна?



Тема Re: Съветнови [re: Lira Emerald]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано20.11.13 10:44



Е, ама ти все пак си била виновна по всички морални и писани соц-закони.



WALL·E

Тема Re: Съветнови [re: Naglets]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано20.11.13 10:46



Е, вторият развод беше през 1998, там най са мЪ обрисували

...то тогава пак ли соц ве?



Тема Re: Съветнови [re: Lira Emerald]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано20.11.13 11:10



Ми ще си стоиш обрисувана, това е положението! Не си на далавера :)



Тема Re: Съветнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано20.11.13 12:16







Тема Re: Съветнови [re: Lira Emerald]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано20.11.13 12:35



Споко, и в моята искова молба пишеше, колко съм лоша, зла, крива, не полагаща грижи за горкия човек... мани, мани!



Тема Re: Съветнови [re: Лина77]  
Автор 4usmivki-209086 (4миви)
Публикувано20.11.13 21:02



Абсолютно си права.
Никакъв пробледа да е по вина и после по взаимнно...
ОБАЧЕ да не ти излезе по- скъпо, защото ще трябва и да доказваш вината.
Даже адвокат не ти трябва.
Ако четеш, знаеш процедурата - действай.
п.п:Така или иначе половината адвокати ти преразказват закона и/или го цитират.
Процедурата е по- важна :)
П.П: Аз се разведох по взаимно, но първоначално "по вина".
Ако можеш сама да си напишеш и внесеш всичко - за къв чеп ти е адвокат?!
Освен ако не е "закучена история" - тогава си наемай.



Тема Re: Съветнови [re: Лина77]  
Автор rayoflight (новак)
Публикувано20.11.13 21:20



Пробвай пак по някакъв начин дали няма да се съгласи. Помисли. Как да го накараш, използвай въображението си, познати.

И моят отказваше. Като магаре на мост. Ама на края се съгласи и аз не губих време.

Разведохме се за 25лв. - първоначалната държавна такса, без адвокати. Една близка адвокат, на която сме правили доста услуги ни написа споразумението и молбата, явихме се двамата в съда и за 5-10мин. четене беше готово всичко!

Така че - потърси варианта, дето и той ще кандиса.
Още един път поне!

Ако имате деца питай го парите що ша ги дава на адвокати, а не на децата ви. Примерно. Или да си ги спести за него.

. . .
Many people make money, many money don´t make people!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.