Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ако дете ви стане металист?  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано17.11.13 13:06



Как ще реагирате ако 13-14 годишното ви дете съвсем на сериозно стане хеви-металист? Как ще издържите такава агресивна, бърза и тежка музика в домът си? Ами ако влезе в банда от металисти-побойници които ритат с кубинките друговерците и инакомислещите тинейджъри? Аз съм на 35 години и до ден днешен като чуя нещо старо на Metallica или Black Sabbath и в по-съвременен план на немската супер-формация Рамщайн направо полудявам от кеф и от емоции. Ето сега в момента отново слушам старите неща на Металика през интернет с лаптоп свързан със стара и качествена японска уредба и смея да твърдя че вече почти 22 години Металика и Блек Сабат не са ми писнали ни най-малко. Навремето в зората на 90те години майка ми прие тази бърза, тежка и агресивна музика но когато видя една кървава обложка на Cannibal Corpse я показа възмутена на най-добрата си приятелка на петнадесетият ми рожден ден.

И имайте предвид че тинейджърите-металисти приемат другите деца който не са металисти като явни врагове и много обичат да ги тормозят. Даже навремето в края на 80те и началото на 90те металистите се организирахме в банди и ходихме да бием момчетата които слушаха рап, диско и сръбска музика. Може да прозвучи фрапиращо но до ден днешен преценявам човека до себе си мъж или жена най-вече по това каква музика слуша, какъв е музикалният му избор...





Тема Re: Ако дете ви стане металист?нови [re: FilerO99]  
Автор 163226 (анонимен)
Публикувано17.11.13 13:15



И имайте предвид че тинейджърите-металисти приемат другите деца който не са металисти като явни врагове и много обичат да ги тормозят.

пишеш глупости,както обикновено






Тема Re: Ако дете ви стане металист?нови [re: 163226]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано17.11.13 13:17



По наше време през 1991ва беше точно така. А сегашните хеви-металистчета като гледам въобще нямат нищо общо с нас.



Тема Re: Ако дете ви стане металист?нови [re: FilerO99]  
Автор 163226 (анонимен)
Публикувано17.11.13 13:32



е начи си противоречиш. анализирай си пост номер 1 и пост номер 2 и ако не откриеш противоречието, пак ми се обади




Тема Re: Ако дете ви стане металист?нови [re: FilerO99]  
Автор 4usmivki-209086 (4миви)
Публикувано17.11.13 13:47



Е хайде - още имам някоя друга фланелка на Металлика.
По- скоро се притесняваха "кви са тея черепи".
Това, че банда галфони слушат метал /особено пък "хеви"/ въобще не означава, че всички са такива.
Бяхме 20-тина човека компания, че и групичка имахме. Никога не е имало агресия среу други.
То все едно да ми кажеш, че ако слушам чалга /а понякога слушам/ хвърлям салфетки по кръчмите /като чалгарите/.
Или ако слушам класика / понякога слушам (по-комерсиализирана)/ съм късоглед и пея в хора.
Или ако се просълзя на 100 каба гайди и настръхна, че съм "цървул" и т.н. и т.н.
П.П: Зависи какво влагаш под "металист". Почти е нямало състав на който да ми харесва всичко. А и защо след "Сик еднд дистрой", да не се поразтопя на Аксел Руди Пел....



Тема Re: Ако дете ви стане металист?нови [re: 4usmivki-209086]  
Автор FilerO99 (live evil )
Публикувано17.11.13 13:57



А и защо след "Сик еднд дистрой", да не се поразтопя на Аксел Руди Пел....

Защото не си ортодоксален металист, не си правоверен и никога не си бил нито синът ти да е жив и здрав ще бъде някога истински металист просто защото вие сте изпуснали момента и вече живеем в съвсем друга по-модерна епоха където нещата са еволюирали, смесили са се и някой от тях са мутирали. Едва ли схващаш точно какво искам да ти кажа защото става въпрос за нещо подобно на канони. Ортодоксалният металист е прослушал за първи път такава музика най-късно до падането на Берлинската стена, бил е съвременник на първите албуми на Металика и е станал свидетел и очевидец на упадъка на тази и на много други групи през 90те години. Ортодоксалният металист се е борил срещу упадъчни и вредни за метъла течения като диско, рап, хип-хоп и мн.други. Освен това ортдоксалния металист си има униформа и я носи поне до 20 годишна възраст.

Та такива неща влагам под понятието металист. Но едва ли ти ще ме разбереш...



Тема Re: Ако дете ви стане металист?нови [re: 163226]  
Автор FilerO99 (live evil )
Публикувано17.11.13 13:58



Грешиш, става въпрос за еклектика.



Тема Re: Ако дете ви стане металист?нови [re: FilerO99]  
Автор c@t ()
Публикувано17.11.13 14:05



Хахаха ние само се майтапим когато дъщеря ми се уговори с нейния приятел. Той е мамино синче, родителите не се отлепат от него, не може да плува ( но аз не казах на дъщеря ми, а той избягва водни мероприятия с нас ).


А дъщеря ми е доста енергична и хм леко дива и изпращяла - така казват нашите приятели



А моя приятел е еди огромен тип, тежи по кантар точно 2 пъти повече от мен, но не е дебел, има широки рамене и прилича на тези тук, само че е с къса коса и прилично облечен
Тази песен се слуша най-често унас




Как бих реагирала на детето си - ако оцелява унас, ще е дори доминантна в подобна група тийнове , на нейната възраст



Тема Re: Ако дете ви стане металист?нови [re: FilerO99]  
Автор 163226 (анонимен)
Публикувано17.11.13 15:15



думата еклектика къде я видя? речник на чуждите думи, стр 457, нали
а прочете ли тълкуванието или просто ти харесва как звучи?




Тема Re: Ако дете ви стане металист?нови [re: FilerO99]  
Автор 4usmivki-209086 (4миви)
Публикувано17.11.13 18:36



Така де - тогава прослушах - само че "Уинд ъф чейндж" и "Сенд ми ан еинджъл" бяха по- оборотни. В Световен мащаб.
Скорпионс са си "хеви-метъл"
Виж, после се разграничихме от "слушаштите Сепултура" - ако тях визираш.
Простотиите ги правиха "траш-метълистите", а не "хеви-метълистите" :)
П.п: Малко по- късно "грънчовете" - ако не умреш от миризмата им, първо.
Аз си ходех рокерски и скандализирах бабите.
Но хард-рок-а и хеви- метъла ....никога не са ми предизвиквали чуство на насилие, а "красота на акордите".
То ако искаш да биеш и да си гадняр - Дайчовото е още по- удачно :)

......

Редактирано от 4usmivki-209086 на 17.11.13 19:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.