Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:25 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема За Казармата и още нещонови  
Автор 4usmivki-209086 (4миви)
Публикувано03.11.13 12:10



Днес, вчера и онзи ден - гледам момчетиите как се бият, бутат, блъскат - казвате нормално.
Ами да - нормално е, но ги спираме.
...
После гледам как разни момчетии и моми - тежко-атлети - си хвърлят/вдигат по 10-20 - 50 - 100 кила.
...
Дотук всичко е ясно.

НО, на 18 си бях "петле", че и по- късно.
Точно Казармата ме научи, че на едни други години, вече не се бием "като петлета", а се убиваме.
В момента се чудя кое ги възпитава момчетата, че убийството става много лесно. Някакви школи ли трябва да има, нещо ли....
Лично за мен, много момчетии извършват убийство от...не са се срещали с оръжие, учения.
Веднъж, срещнали го - набора става "светая светих". Човека, който ще си подели хляба с тебе или ще те подпре в "марш-на-скок". Лично аз си мисля, че ще е добре момчетиите да си минават по "оня ред". Не съвсем същия.
Гледат по ТВ "рамбо" и си мислят, че е майтап.
Когато стават рикошети или засвирят осколките и не смееш да се покажеш от окопа - някак по- друго възприемаш нещата.
И за пример давам как квартални биячи са затваряли очи при стрелба и ще ни избият. После вече осъзнаха, след като видяха за какво иде реч. Незнам за другите, но аз осъзнах ТАМ, колко лесно се отнема живот и колко трудно се опазва.
Ще ми е интересно да чуя и вашите мисли.
п.п: Аз съм на 36 и съм карал една от последните, ако ли не и последната "казарма". С всичките му "бутафории" - да не казвам друга дума. Не мисля, че и детето ми трябва да мине през тази идиотщина, но под някаква форма - ЗА!

п.п.п:Да кажа, че съм бил и на кльон /3 реда бодлива тел и по средата слаб ток - прав/ и в "разпасана команда" , дето не можеш въведеш и ред. То можеш, ама майките ще опищят орталъка.....я с противогазите и с азотна киселина чистете кухнята. Лично аз издействах заповедта и им се отрази възпитателно на "лекенцата"...
Аз продължавам да се лигавя, но ако е сериозно си заставам "мъжката". ...или поне се опитвам. Всичко това дължа на Казармата = мъже възпитават бъдещи мъже.

Редактирано от 4usmivki-209086 на 03.11.13 12:24.



Тема Re: За Казармата и още нещонови [re: 4usmivki-209086]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.11.13 12:51



Ех, какви случки имам ти разправям от казармата...ама като седнем на по бира





Тема Re: За Казармата и още нещонови [re: 4usmivki-209086]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано03.11.13 13:07



мани тия казарми, ами глей какво правят децата
стисни дръжките на столът!



лелеейй.....
аз нали девойче си имам и току надзъртам по разни кастинги,
ама тия пеят, апа мойто девойче май бойкиня ше я прайм
щот с две тупаници вкарва в тотален нокаут бая по-едри момчета от нея
.............
отмести ме направо това холандче
мдаа....



Тема Re: За Казармата и още нещонови [re: 4usmivki-209086]  
Автор echr ()
Публикувано03.11.13 13:46



Светът се променя, не си ли чул?





Тема Re: За Казармата и още нещонови [re: echr]  
Автор 4usmivki-209086 (4миви)
Публикувано03.11.13 16:13



Ми не - основните неща са едни и същи, откак свят светува - ти не си ли го чула?
И даже и светът не се променя, а ти просто си "осведомена" , че се променял :)



Тема Re: За Казармата и още нещонови [re: Orcad]  
Автор 4usmivki-209086 (4миви)
Публикувано03.11.13 16:37



Ами не, бре. В гимназията си носех /около 2-3 седмици/ и нож с 25 -санта острие. После осъзнах каква простотия е и, че оръжие не се размоава под път и над път. Дори ако щеш, че ако извадиш пистолет - стреляш, а не да се лигавиш.
Идеята беше друга.
Мен ме научи казармата. Да ценя живота и колко трудно се опазва.
После дете ме научи и учи - колко трудно и дълго се създава.
...........

Имах идея, че момчетиите имат нужда да се посберат, да пострелят и т.н. Да осъзнаят какво е оръжие и т.н. А не утре да ми се налага да си купувам пищак, че да отстрелям "на мама галфончето", дето му е забавно да си стреля по хора.
Чудничко ми е, дали това идиотче ще постъпва така, ако не е чувало, а виждало ...а и усещало.
Ставше въпрос как убиват с лекота, а даже и не знаят как. Бият, ама бият кат цигани 10 срещу 1.
И като ги вземат и им кажат :"Айде сега да ви научим да се биете и убивате....и минава мерака за бой и убиване....на повечето.
Изказвах мнение, че освен простотиите, казармата ме научи да не посягам, ако не е крайно наложително и че ако посегна ще е с последствия /физически/ , било за мен или другия. Обикновено и за двамата.
Аз това имах предвид - да усетят, че нещата стават повече от сериозни. А не поредно леке на мама да размахва пистолет и да се насере, когато му отвърнат. Просто да усетят истината, в контролирана среда

п.п: та аз в никой случай не препоръчвам "оная казарма". Беше хубаво, че я махнаха. Някакво "нещо" трябва да има, че да се осъзнават тея момчета. Щото само с коли и курви е ясно. Ще се стигне до въпроса :"Тате - ти що не носиш пистолет?"
Ами щото, душо, ако нося ще се наложи и да го използвам. А аз осъзнах каква отговорност е оръжието. И носенето му. И все си мисля, че ако момчетиите видят огнестрелна, прободна и порезна рана - малко ще им е по - така.

Редактирано от 4usmivki-209086 на 03.11.13 18:03.



Тема Re: За Казармата и още нещонови [re: 4usmivki-209086]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано03.11.13 18:55



абе прав си, ама моя изтърва казармата с една година, щото езикова свърши
иначе си го бях здраво нахъсал
май съм разправял в клуба за диверсантските му нощни дежурства на бойно летище
като болен беше
само самолети в главата му, и прочие
ама аз точно тогава се разведох с майка му,
той завърши и моментално тръгна на работа, щото горд
абее....
.............
ама вече е на 27год. и по-малко го мисля
пък и нали дядо ме направи лани, та...
..............
за това пооспамих темата с девойчето и детския кастинг
щото и мойто е девойче, ама ни музика я тегли, ни изкуство
боевик ше става


бойкиня демек
мани
бетер от мъжкарче е в дисциплината тая моя щерка
никви лигни, никви глупости
учи здраво
ама малко много се посбива с момчета
и ги дъни до тежък нокаут и доктори, и прочие, и прочие
апа е една абсолютно спокойна, хрисима на външен изглед,
никви стойки и пинизи девически
хм
на кой ли се е метнало тва дете?



Тема Re: За Казармата и още нещонови [re: 4usmivki-209086]  
Автор echr ()
Публикувано04.11.13 08:49



Абе не си прав, ама ме мързи да обяснявам





Тема Re: За Казармата и още нещонови [re: 4usmivki-209086]  
Автор bey-77376 (библейския)
Публикувано04.11.13 08:54



За казармата или хубаво или нищо, лека й пръст.





Тема Re: За Казармата и още нещонови [re: 4usmivki-209086]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано04.11.13 15:46



Майките не ви възпитали, казарма ще ви оправя. Целия ви свят такъв, сбъркан




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.