Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Офф: Корпоративни игринови  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано10.08.13 13:06



Тази тема не е съвсем за тук, но хората в този клуб винаги са ми били близки, та - реших да споделя.
Днес се връщам от командировка и в офиса ме посрещат изненади. Не съвсем неочаквани, но - в момента моя фокус е на съвсем друго място и ме хванаха направо неподготвен.
Първо - корпорацията решила да се реорганизира - създават "нова" група от моята стара група и ме слагат (пак) начело... това хубаво, но общо взето ми казаха - "продължаваш да вършиш каквото вършеше и до сега, но вече ще ти викаме по друг начин, т.е. повишаваме те". За повишение на заплата не стана дума, с други думи - потупване по рамото пред строя. До тук - добре.
Втората изненада - един от моята група сгазил лука за пореден път - не се явил на работа 2 дена след като му изтекла отпуската с някакво измислено обяснение, което дошло в повече на моя шеф и ... абе - оставам с човек с по-малко. За замяна - казаха "ще видим бюджета". Той, не че вършеше много работа - по-скоро пречеше, ама все пак беше повече от 0.


Третата изненада - лоша - прекия ми шеф го "местят на друга длъжност", обаче - направо го понижават. Неговата група я разформироват и хората минават на някакъв измислен проект. Подозирам, че като се прибера от другата командировка следващата седмица - той ще си е намерил друга работа. Аз на негово място - бих! Лошото е, че повечето от хората му толкова го харесват, че ще го последват. Най-лошото е, че и част от моите хора ще направят същото, щото никой не обича подобни "реорганизации".
На всичкото отгоре - следващата седмица не съм офиса, а те ще съобщят за реорганизацията в понеделник или вторник. Днес се опитах да направя малко контрол на проблема - говорих с повечето хора, но нямаше как да им кажа какво ще стане.
Въобще - ситуацията е, че не знам да се радвам ли на "повишението" или да си стягам резюмето. Преди две години прекъснах разговорите с инвеститори за започване на нов бизнес... онзи план вече е безнадежно остарял, ама май ще трябва да почна да пиша нов.



Тема Re: хм...нови [re: Koм]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано10.08.13 13:14



И кому са нужни тези корпоративни интриги?
Или пак опираме до старото правило: Кой кого еВе...та от там и новите ситуации?

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов


Тема Re: хм...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано10.08.13 13:32



Е, в корпоративния свят всичко се прави за пари и власт... Въпреки, че разправят нещо друго, обикновено.





Тема Re: хм...нови [re: Koм]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано10.08.13 13:38



Това само женски корпоративен мозъчен тръст има пръст точно в тази реорганизация...ти си знаеш най-добре де:)
Някой някому не е удобен...кофтито е, че гледа да си подреди картите като те поставя в доста неизгодна позиция за в бъдеще.
Според мен де...

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов


Тема Re: хм...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано10.08.13 13:45



Позна - в случая жена е дъното на работата, но играта не е типично женска, а е типично корпоративна.
За моята позиция има две гледни точки. Едната е - "тия ме поставят в неизгодна позиция в бъдеще". Другата - "тия ме поставят в по-изгодна позиция в бъдеще". Истината е, че при смяна работата/започване на нов бизнес (което е същото) - всеки гледа какъв опит имаш. И понеже няма как да видят точно опита - гледат предната позиция и предните постижения. При мен постиженията са същите - позицията - на хартия е по-висока....





Тема Re: хм...нови [re: Koм]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано10.08.13 13:56



А, да, ако се ориентираш към свой бизнес-тов аопределено е в +!!!
Но ако се застоиш там-очаквай изненадки...дано съм лош пророк!

Другият вариант е да играеш по играта на тоя - мозъчният корпоративен тръст и да се включиш в едни други игри с приспана съвест



При всички положения от тук насетне трябва да си по-нащрек какво се случва...и максимално да запазваш мълчание и самообладание, когато говориш да си мериш приказките, но това ти си го знаеш
Нещата ще си покажат отсамосебе си за какво иде реч:)

Успех ти желая...

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Офф: Корпоративни игринови [re: Koм]  
Автор simonetta (скитник)
Публикувано10.08.13 14:09



Да ползвам темата ти, ако ТРЯБВА да затвориш врати, ЗАТВАРЯШ ли ги?



Тема Re: хм...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано10.08.13 14:11



играта със собствения бизнес също съм я играл...
В единия случай се явяваш пред съответния борд като служител на корпорацията за да искаш пари. Естествено преди това трябва да си спечелил съмишленици, поддръжници и съотборници. В този случай може да използваш наличните вече ресурси - офис, хора, техника, достъп до хора, които имат власт да бутат нещата в правилна посока. Освен това борда харчи "чужди пари" и е по-склонен да се съгласи. Това вдига шансовете за успех - да речем 50 на 50.

Е другия случай се явяваш пред съответния борд на друга корпорация като външен човек, за да искаш пари. Преди това пак трябва да си спечелил съмишленици, поддръжници и съотборници. В този случай трябва да организираш всичко сам, или да платиш на някой да го организира, борда е далеч по-критичен, очакванията - далеч по-големи и изобщо играта е много по-брутална. Естествено при успех наградата е по-висока, но шансовете са в рамките на 10-20%

А иначе - това, което се случва сега е резултат на лавиране и политика (с мое участие)

Просто очаквах малко по-различна развръзка.

Редактирано от Koм на 10.08.13 14:13.



Тема Re: Офф: Корпоративни игринови [re: simonetta]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано10.08.13 14:15



врати никога не се затварят, ако разбирам правилно въпроса ти. Не, че не се налага по някога, но човек трябва да е внимателен.
Все пак - това е само бизнес. Не е живота ти, както често се бърка в корпоративния свят.





Тема Re: Офф: Корпоративни игринови [re: Koм]  
Автор simonetta (скитник)
Публикувано10.08.13 14:21



Все пак - това е само бизнес. Не е живота ти

Прав си, ама не е нито бизнес, нито живота ми.

Да си изхвърля ли телефона?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от simonetta на 10.08.13 14:24.</EM></FONT></P>

Редактирано от simonetta на 10.08.13 14:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.