Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: "На изток от рая"нови [re: copadevino]  
Автор cлaдyнka мeдyнka (pyrvata)
Публикувано08.08.13 15:41



... не, Копа, предположението беше мое... аз реших, че е бил таен педофил... е, не бях права в злостното си изказване, ма понякога се увличам
... Набоков е голям автор... гадното е че се занимава с човешките слабости... особено тези на редовния човечец, образован с професия и някакво положенийце в обеството...

...къде го чукаш, къде се пука...


Тема Re: "На изток от рая"нови [re: copadevino]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано08.08.13 20:46



Разбрах сега, естествено си права, но Набоков е от малкото автори, които ме карат да примлясквам, докато чета съвършените му изречения. Не само в тази книга.... Лично мен, не бих си позволила да натрапвам това никому


Моите си "гурме" авториq освен него, са Кундера, Казандзакис, Мураками...
Иска ми се да ги чета на глас, за да могат освен очите ми, да участват и ушите ми, и устните...

Редактирано от chavdar4e на 08.08.13 20:46.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Haглeц]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано08.08.13 20:48



Кво лято, бре, докато народът си чете книжки под чадъра до бриза, некои се пържим в собствен сос и не можем да дишаме от ... бач





Тема Re: "На изток от рая"нови [re: EvaB]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано08.08.13 21:26



Тази не съм я чела, благодаря.





Тема Re: "На изток от рая"нови [re: chavdar4e]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано08.08.13 21:30



Ами не знам. Този път не ми направи впечатление възрастта на момичето. А как любовта на единия въздейства на другия и "извиква" най-лошото в него. Но това са чувствата от филма. Преди време преживях нещо подобно без да съм Лолитка и може би, затова възприех филма така. Някои от физиономиите, действията, думите съответстваха 100 % на действителното ми преживяване.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: copadevino]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано08.08.13 21:36



Ами сега, когато гледах филма за втори път, въобще не обърнах внимание на възрастта на момичето. Всъщност за любовта няма възрастови граници. Не, че подкрепям педофилството, в никакъв случай. Просто гледах чувства, мисли, действия...

Лолита не е ли горе долу на възрастта на Жулиета?!



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: chavdar4e]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано08.08.13 21:51



Да си призная, Достоевски не мога да го прочета. Няколко пъти съм пробвала, но ми е много завладяващо песимистично и се отказах.

В последно време все се сещам за Козета, защото Василена си е харесала една кукла от телевизионна реклама и все ме убеждава да и я купя, но аз няма да и я купя. Беше много разочарована, когато не я получи за рождения си ден. А на мен ситуацията ми напомня за Козета, даже я разказвах на хлапетата. В последно време все тъжни истории си спомням и им разказвам. Чудя се какво ще е въздействието им.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Beщицaтa]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано08.08.13 22:01



Ох, Козета е вторият литературен образ, не, третият, за който съм плакала с глас, хлипайки, хълцайки, покъртително, с дни


Първа беше Ида, а след нея Принцът.
Говоря за възраст преди или около 1 клас.
Затова в моята къща тези книги се крият от децата, докато не достигнат достатъчна възраст, за да се сблъскат челно с тях

Ми такова ти е настроението, то па не може все да сме приповдигнати, с 24-каратова усмивка, с пълно въоръжение... Децата трябва да научават, че не сме супергероите, дето получават за Коледа и РД



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: chavdar4e]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано08.08.13 22:13



Аз обичам веселите книги. Най- често тях чета, а и разказвам. Децата по едно време се бяха запленили да играят на Емил от Льонеберя със супника на главата. А Василена все ме кара да и чета за Пипи. Харесват принцеси, които си късат пантофките от танци-манци. Искат да летят с белия дракон на щастието и да се срещнат с детската царица.

Но ми се струва, че животът има и други страни и децата рано или късно трябва да ги видят. Въпросът, който, обаче, ме гложди е - наистина ли животът има и други страни, тъжните истории ли са другите страни, трябва ли да бъдат разказвани.

Спомням си един разказ за човек, който искал да стигне до един прекрасен град, но на пътят му все се изпречвали препятствия, които да преодолява. По едно време видял някакво дете и го попитал, защо е толкова труден пътят до града. А детето отвърнало: Не знам. Преди да се появиш ти, тези препятствия ги нямаше.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: chavdar4e]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано08.08.13 22:19



А мен винаги ме натъжаваха Малката Кибритопродавачка и Майчината сълза.

А вчера следобед разказвах на Наско Хвърчащата Класна Стая и ревнах (за потрес на детето и съвсем неочаквано за мен), че Мартин Талер не може да отпътува за Коледа при родителите си. Хем знам, че накрая всичко завършва добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.