Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: "На изток от рая"нови [re: echr]  
Автор princesse_azur (sans pretention)
Публикувано06.08.13 00:16



echr- Il arrive qu'un homme prenne plaisir a etre stupide si cela lui permet de faire une chose que son inteligence lui interdirait - John Steinbeek
Случва се на човек с удоволствие да се направи на глупав, стига това да му позволи да прави неща, които неговия ум би му забранил- ( опитах се да го преведа, но не звучи много глатко).
Това е апропо твоето изказване ...Иска ми се нищо да не бях чела и да съм проста



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Lira Emerald]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано06.08.13 01:03



Не може да бъде. Май наистина има разни странни енергии в този живот.
Подарих наскоро тази книга на приятел. Преследвах го сума ти години, за да го накарам да я прочете и накрая той я прочете. Не обичам да ме карат да чета книги, нито аз карам другите - всеки, когато му дойде времето. Това е първият и последният ми такъв случай и тази "На изток от рая" беше книгата.

Чела съм я няколко пъти. Често в трудни моменти си казвам: "Ти можеш." Но още при първия прочит - като тинейджър, книгата се вряза в паметта ми. тогава даже не знаех кои са Каин и Авел, по-късно специално се заинтересувах от тях и от Библията. А после бях потресена колко много книги се базират на Библейските разкази. И друго съм забелязала, че всички книги с думата "рай" в заглавието, които съм чела, много съм харесвала: "Сенки в рая", "Когато в рая валеше дъжд", "Отсам рая"...

За "Война и мир" - в тийнейджърска възраст ми хареса повече, отколкото когато я препрочитах по-късно. Но и трите пъти, които съм я чела, не успях да си наложа да прочета описанията на битките. Винаги ми е правило силно впечатление описанието как постепенно умира мисля, че се казваше Андрей Балконски. Не си спомням името му, но картините, които е предизвикало описанието са ясни в мозъка ми, сякаш наистина съм го видяла как умира пред очите ми.

Сега реших да прочета "Лолита". Гледала съм преди филма и никак не ми хареса, затова не прочетох и книгата. Гледах случайно миналата седмица пак филма. Този път - ШАТ, направо попадна в десятката ми. И сега ме вълнува, дали и книгата ще бъде същата.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: chavdar4e]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано06.08.13 09:30



:)
Полигамна не значеше ли "многоебна"?



WALL·E

Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Haглeц]  
Автор lud gidiq (ENERGY POWER)
Публикувано06.08.13 10:25



Точно тва си значи Батко, но първото някак си звучи по-книжовно....


Нали темата е за книги все пак......
Аз пък си препрочитам - Как се каляваше стоманата......нека ви......

Роналд Рейгън - враг номер 1 на Община Тутракан!


Тема Re: "На изток от рая"нови [re: lud gidiq]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано06.08.13 10:57



Ся, аз значението на думата го знам, ама зададох въпрос, чиито отговор ми е известен с цел провокиране на излагация у питания (момата-питанка).
Ако щеш вярвай, не съм чел "Как се каляваше стоманата".
По наше време ми беше додеяло от филма.


Квой туй батко, бе?
Да не си отстлабнал?.. и намалял?

WALL·E

Тема Re: "На изток от рая"нови [re: won]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.08.13 11:48



"Гроздовете на гнева" е твърде соц, според мен. Това е единствената книга на Стайнбек, която почти не ми хареса.

Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от Kpoacaнчeтo на 06.08.13 13:28.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: chavdar4e]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.08.13 13:26



П.П. 2. Хора, трупайте самочувствие!!! Ама демонстрацията на самочувствие наличие ли показва?



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор won (cool)
Публикувано06.08.13 13:57



Ами това не е соц-а на меките китки и белите якички, а си е борба, породена от безнадеждност и крайна бедност.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.


Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Lira Emerald]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано06.08.13 21:42



То в тази тема, докато вляза и станала навалица


Чела съм я, хубава книга и интересно написана, но нямам впечатление за нещо повече.
Ако държиш, ще я прочета утре. Ти поне не ме караш да чера езотерика



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Beщицaтa]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано06.08.13 22:05



Прочети тогава "Раят е зад другия ъгъл" на Варгас Льоса.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.