Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: "На изток от рая"нови [re: won]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано04.08.13 21:27



Днес не я четох, защото си дадох почивка отдъхвайки на хлад и борова гора в Княжево с книжката: "Големите любови на българските поети и писатели"



Ти мани, обаче като я свърша почвам "Война и мир"...е тук до мен е и ме чака...искам да видя как ще ми подейства сега, защото едно време задължително изучавайки я в училище освен някои по така глави-либовни и то насила...от другото почивах от скука

п.с. Won, много хубав линк си дала!

на Княжево всичко е спокойно


Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Редактирано от Lira Emerald на 04.08.13 22:28.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Melany99]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано04.08.13 21:32



Гледам Шляо те е погнал за Хеми-то



Признавам, изневерх му това лято!
Дойде ли лято отвътре ме напъва и тегли към него...особено към "Острови на течението". Не ми омръзва да чета как го ловят тоя марлин...него го свързвам с лято, слънце и вода

Обаче това лято, ще ме прости...Стайнбек ще му обясни там, горе да не ревнува, ще обърнат по едно и ще ме забравят-да правя каквото ща


Мел, ето ти снимка от днес...за цвят, спокойствие и усмивка:)



Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Редактирано от Lira Emerald на 04.08.13 22:27.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: princesse_azur]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано04.08.13 21:34



О, Принцес, зарадва ме, като те прочетох, макар дано не ми се ядосаш...вкусове различни, дано не си я купувала напразно



подарък за теб от днешната разходка в Княжево:)...любовта на две пеперуди


Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Редактирано от Lira Emerald на 04.08.13 22:24.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Lira Emerald]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано04.08.13 22:04



Чела съм я два пъти- веднъж през тинейджърските години и веднъж окол 30-те. И двата пъти ми хареса. Майка ми например не можа да я възприеме. Всеки път като ми дотегне от брака и се сещам за главната героиня.

Днес попаднах на този материал





Тема Re: "На изток от рая"нови [re: ariel$$]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано04.08.13 22:18



Абе не знам дали Кати/Кейт бих я определила като "главната героиня". Главните герои там са много - кажи речи всеки. Всеки със своите си житейски роли.
За мен лично Самуел ми е фаворитът за главност...за някой друг-друг може би:)


И китаецът Ли е главен и Адам...и кой ли още не...:)

Нещо като нали знаеш Оскар не се печели с дълга и протяжна роля и изпълнение...а с миг игра и въздействие на момента

Иначе линкът е страхотен и си е направо повод за нова тема:)))
На мен лично подобно нещо ми е непознато и се чудя аджеба защо наистина има такива случаи. Неслучайно се усъмних в искреността навремето относно отговора на Сл. Трифонов...но хайде да не набеждавам човекът

п.с. Относно бракът-недей, не бива да дотяга. Просто се минават различни етапи

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: демек...нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано04.08.13 22:22



Ако човек спи с шмайзера като тая кака от скулптурата днес , която видях на Княжево...нЕма книга дето да го Фане





Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Lira Emerald]  
Автор Melany99 ()
Публикувано05.08.13 01:17



Исках да кажа, че едно време като бях луда по Хеми-то, взех, че изчетох наред всички американски автори от негово време.

Нещо не ми харесаха американците от това поколение.

Както казва Тайсън, може би по - нататък някъде, но като гледам колкото повече остарявам, толкова повече не ми се четат сериозни книги.

Като малка много обичах Тримата мускетари, железните маски, ала-бала.
Когато детето беше млако взех да му ги чета - ами умрях от скука...



Сега ли станахаме по-взискателни откъм четива, едно време ли е нямало друго да се чете...



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: ariel$$]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано05.08.13 09:55



Във връзка със статията за лъгането - миналата седмица започнах да чета "Игра на стъклени перли" на Херман Хесе. E, успях да прочета 30 стр. и до там бях. Може тази книга за времето си да е била изключително вълнуваща, но мен с нищо не ме грабна. Така че на по-голяма интелектуалка, отколкото съм, няма да се правя.


"На изток от рая" си я купих преди няколко години, но все още не съм я прочела. Сега съм си качила на компа "Любов" на Шафак, много хубави отзиви чух за нея.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Lira Emerald]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано05.08.13 10:34



Не знам за Слави Трифонов ама аз я четох някъде около 30 годишен за първи път. Изключителна, наистина изключителна книга, силно въздействаща с изкъртващо послание поне за мен. Всеки си я възприема от своята камбанария де...
Лично на мен така силно са ми въздействали няколко книги....
Изпитвам гнъсна завист към теб, че я четеш за първи път и всички усещания от книгата са ти за сефте....



Try not. Do or do not. There is no try.

Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Lira Emerald]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано05.08.13 10:39



"На изток от рая" - прочетох я на 12 за първи път и инстинктивно реших,че трябва да я прочета пак,по-късно.Направих го на 22-23,а после пак,преди 2-3 години на 33.Като се замисля,препрочетох доста книги на Стайнбек след като минах 30-те,точно за да видя с какъв вкус са...
Истината е,че в училище се насажда отвращение към качествена литература именно с изучаването й в прекалено ранна възраст.
Иначе - Стайнбек е много добър,приятно четене!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.