Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:50 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Lira Emerald]  
Автор The Fifth Element (indigo blue)
Публикувано17.08.13 14:01



Четох я преди доста години- може би преди 20 години.



Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....

Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Lira Emerald]  
Автор корани (непознат)
Публикувано20.08.13 15:31



Опитвам се да се сетя колко годишна съм чела книгата. Помня само, че много ми хареса, забравила съм подробности.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Lira Emerald]  
Автор .Jess. ()
Публикувано28.08.13 00:02



В този клуб не пиша (макар да чета понякога), но ето, че ме провокира, Лира :).
Тази книга я прочетох на 30, малко след като бях родила първото си дете. Взех я от библиотеката и я прочетох на един дъх, като теб. После отидох на "Славейков" и си я купих на старо, макар екземплярът да беше съвсем нов и неотварян. Оттогава съм я препрочитала няколко пъти и все откривам нещо ново.
Държа си я в България, в библиотеката, и ето че миналата година и порастналата ми дъщеря (първото дете) я прочете и беше много впечатлена, въпреки че беше само на 22 години.
Жалко само, че книгата вече е разпарчетосана, в началото на 90-те такива ги правеха книгите, с лошо лепило свързаваха колите. Май ще трябва да я дам да я поправят, че както е тръгнало и аз, и щерка ми ще я препрочитаме отново .



П.П. Стайнбек ми е любим автор.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Lira Emerald]  
Автор Refurbished (Реставриран)
Публикувано03.09.13 15:10



Джон Стайнбек е хванал писалката за да ни разкаже за злото и доброто, за силата и слабостта, за любовта и омразата, за красивото и грозното. Казано с други думи - за Християнството погледнато практически във времето.

Библията ни дава теорията, практиката е самата истина!

Книгата намеква за библейската връзка на Грехопадението и изгонването на първото семейство на изток от Рая.

ПП: Преди 35 века някой си Мойсей е поставил законите на 'петото' семейство и за съвременното бащинство.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Beщицaтa]  
Автор Refurbished (Реставриран)
Публикувано03.09.13 15:31



Да! Има разни енергии и най-великата е Бог.



За това, че има Бог са дадени следните доказателства:

1. .

2. .

3. .

4. .

5. .

6. .

7. А без Вяра не е възможно да се угоди Богу, защото който дохожда при Бога трябва да вярва, че има БОГ, и че той възнаграждава тези, които го търсят с истинско чисто сърце.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.