Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:52 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Beщицaтa]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано08.08.13 22:37



Оооо, Емил е наш семеен герой, този прословут супник, пушкътъ и шапкътъ


Пипи и Мечо Пух, дори имаше семейна битка, когато в детската кръстиха малкия Йори Мииии... при трима Даниел-овци и един Йордан, той получи индианското си име, с което се представя само пред хора, които го познават от градината. А слънчевото енергично врабче няма нищо общо с тъжния и мрънкащ Йори, затова беше битката!

Вещи, аз мисля, лично аз, че детството е най-щастливото време, децата полека и неизбежно се срещат с грозното, гадното, с лъжите, с предателствата, с изоставянето, със смъртта .. но трябва ли да го научават от приказките и детските книжки?!?

Това идва от противния манталитет на северните страни, които почти нямат слънчево огряване


Моят отговор е твърдо не!



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: chavdar4e]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано09.08.13 00:59



И прасенцето, което скача на въже, и с което се напиват. И коня Лукас.

Ох, подсети ме.
Запознахме се с някакъв възрастен човек на име Юри (съсед ни е). А Наско му казва Йори и го пита, защо носи име на магаренце. Човекът ни е напълно обиден и вече даже не ни поздравява.

Чудя се, дали някои хора никога не са били деца или никога не надрастват тази възраст.

Не знам дали детството е щастливо време. То е време, в което опознаваш света около себе си. Честно казано откакто съм пораснала, съм много по-щастлива въпреки всичко, отколкото, когато бях дете. Когато си дете нямаш толкова отговорности, но пък си зависим от другите и те могат да правят с теб, буквално каквото им хрумне.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Beщицaтa]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано09.08.13 22:16



Мииии, аз лично и до днес опознавам света около себе си


И някои хора си правят, каквото им хрумне с мен...

А децата има чудесни сензори, те веднага различават добрия от лошия и го елиминират. Освен това са прекрасни егоисти, те самите са си най-важни, което в нашето постсоциалистическо общество успяваме да убием с възрастта. А мисля, че егоизмът ни е зададен от Природата/Бог или който там ни е направил..

Децата са творци, те имат страшно интересни виждания, а ние се опитваме, и много често успяваме, да ги смачкаме, да затрием творческото у тях, да направим сенки на дивото, което им всяко дете у себе си, вкарваме мисленето им в коловози, потискаме въображението им и желанието да са индивидуалности.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: chavdar4e]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано09.08.13 23:03



Да, нещо подобно ме притеснява. Аз не съм успял човек. Била ли съм възпитавана правилно или не. Защо се е получило така. Как възпитавам хлапетата. Какво ще излезе от това ми начинание.

Въпросът кое е правилно и кое - не, всъщност, няма отговор. Та просто се надявам всичко в края на краищата да свърши добре.



А за света, тамън решиш, че си го опознала, и той се промени и започваш отначало.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Beщицaтa]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано09.08.13 23:20



Знаеш ли аз как възпитава моите? Приятел съм им и им вярвам, доверявам им се. Слушам ги, чувам, надявам се.
И много се обичаме.
А се обичаме, защото си вярваме.
А където има любов, разбирателство и единение, там има спокойствие.

Звучи витиевато така написано, но е напълно реално





Тема Re: "На изток от рая"нови [re: chavdar4e]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано10.08.13 00:44



пионерова!
Бог с вами будеть
...............
уфх!
не съм злопаметен, ама още помня, като твой най-дребен се катереше по едни камъняци, в една кръчма
мен не ми бяха дали за пореден път щерчо
аз си отидох уж да пикая и си тръгнах
оставих си раница и документи
и манджа
едни клубари ми пратиха раницата
платили ми и бирата, която съм пил, 17.40 лева бира, 6 и нещо пратка
с Еконт
не съм им се издължил още на тия клубари
щях да пукна, не, от пиячка, а от тъпня моя
просто не ми дадоха щерчо мой
да го доведа на кръчма
и съм си тъп
ама вече ми е минало
..........
тая клубарка не пише вече в клуба, беше с нейн син,
аз си помислих, че й е гадже,
седяха на съседна маса
глей кво се сещам значи,
просто бях ужасно тъжен, ама се прикривах
.......
но ще е коректно да ги чуя и да черпя бира и прочие
така си мисля



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: chavdar4e]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано10.08.13 01:13



Майка ми, когато растях, твърдеше, че ми е приятелка. Но аз си имах приятелки, исках майка. И сега ми казва, че сме приятелки, но аз и сега не искам да съм и приятелка.

Разбирам какво искаш да ми кажеш. Надявам се, че и при нас нещата ще се получат. Но, вероятно, си е нормално да си се притеснявам понякога.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Orcad]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано12.08.13 23:29



Винаги за теб има запазено място в сърцето и на масата ми





Тема Re: "На изток от рая"нови [re: Beщицaтa]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано12.08.13 23:38



И аз те разбирам, уви.
Майка ми твърдеше, че критиката е добра и истинска само от хора, които са ти приятели и те обичат и ме скъсваше от такава

Пак тя твърди и до ден днешен, че никой, който не ти е "приятел" няма да ти каже истината, колкото да е неприятна.
Аз пък си мисля, че приятелите са хора, които те подкрепят и в грешките ти, и в глупостите ти, на чието рамо да можеш да се наревеш и да се правиш на другия ден, че няма нищо, щото те, нещата, са казани. Които те подкрепят в успехите ти и казват, че можеш, защото.... Хора, които присъстват в живота ти без да се натрапват, но чиято прегръдка и усмивка знаеш, че имаш.
Същото е с родителството. За мен. Лично

П.П. Въплъщение на всичко написано беше баща ми.



Тема Re: "На изток от рая"нови [re: chavdar4e]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано14.08.13 00:26



Относно критиката, винаги си спомням примерът с гълъба от Едноминутния мениджър - Колкото и да биеш, да наказваш, да критикуваш един гълъб, той никога няма да мине през начертаната жълта линия и да натисне с краче големия червен бутон.

Мдааа, навремето какви бащи имаше.



При мен, пък, майка ми е показала с годините, че е въпреки недостатъците си е в пъти по-добра и свястна като човек от баща ми. И все пак, аз съм по-критична и тя ме дразни повече от баща ми. Чудя се, дали това са мои лични чувства или съм възприела отношенията на родителите ми един спрямо друг. Макар че баща ми е егоист и неблагодарник, майка ми винаги му прощава и го обича, макар че майка ми е раздавателна и прощаваща, баща ми винаги я критикува и трудно я понася.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.