Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Снощи го сънувах  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано28.07.13 13:29



За първи път, откакто го изгубих.
Чувала съм, че в подобно положение много хора не сънували дълго време половинките си и това ми тежеше. Надявах се, че ако той присъства понякога в съня ми ще е все едно все още го има до мен, дори за няколко секунди насън.
Оказа се, че много се лъжа.
Снощи започнах да сънувам собствения си реален живот. Насън изпитвах същите чувства, живеех в дома си, разхождах се, хващах автобуса, знаех, че го няма и се опитвах да се справя с това. Никога до сега не съм сънувала толкова ясно, толкова непроменен собствения си реален живот. И в този сън заспах и той се появи в сън в съня. Прегръщах го много силно и изпитвах толкова огромна болка, защото знаех, че това е сън и че той ще си тръгне, ще изчезне след секунда или две. Усещах мириса на брадата му, ръцете му. Помня, че го попитах защо не идва по-често, защото толкова много ми липсва, а той се пошегува, че за да идва си плаща много скъпо със седене в казана на ада. А после знам, че го попитах как се стигна до тук, а той отвърна, че и двамата страдаме, защото много сме се обичали. Събудих се от втория сън и се оказах обратно в първия сън и плачех, а болката ме събуди вече окончателно и продтължавах да плача. Цяла сутрин съм като отново ранено животно от онази огромна болка, която през две сънувания си остава всепоглъщаща. Нямам усещането, че обвинява мен за нещо, но сякаш обвинява любовта си към мен. Сякаш ми казваше: "скъпа, ти не си виновна за нищо, аз сам съм си виновен, стана така, защото те обичам".

Няколко дни след като пуснах последната тема се почувствах по-добре. Или в случая може би трябва да кажа, че не се чувствах толкова зле. Бях като примирена. Празна. Сигурно ви се е случвало да плачете толкова дълго, че когато спрете да не чувствате нищо, защото сте изчерпани. По подобен начин се чувствах и аз. Изпразнена. Примирена. Надявах се, че съм преминала през най-лошото, че дори както казваше Анбра да се връщам понякога назад, силата на онези емоции вече да е намялала и тяхната хватка да не е като усещане, че някой седи на гърдите ти и не можеш да дишаш.
После се оказа, че кръвното ми пада много (и двете граници бяха двуцифрено число), лекарят ми ми спря дсе от трите лекарства и намали последното. Разбрах, че част от спокойствието все пак се дължи и на тях, защото чувствата се завръщат. Трудно ми е да си мисля, че ще трябва отново да изживявам болката си, да слизам в Ада, а този път сама, без Беатриче за водач.
Психологът ми казва, че ще се справя и този път, след като съм се справила първия. Може би е прав, но боже, толкова не ми се иска да се налага.

Така че, сега се опитвам да запълвам живота си с правене на френски макарони. В кухнята ми мирише на бадемово брашно и навсякъде се търкалят черупки от яйца. Още не съм успяла да ги направя както трябва, но междувременно създадох перфектния мус о шокола.
И чакам кога ще ме удари втората вълна на мъката и скръбта. Посрещнах първата с лекарства, а след като тях ги няма ще посрещна втората с шампанско и макарони. Все пак е по-добре, от колкото да посегна към наркотици например, нали?



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано28.07.13 14:18



Ева, чела съм, че тези, които са си отишли се явяват в сънят ни, ако ТЕ поискат, а не ако ние ги зовем.
Наистина случило се е по-рано от обикновено и за мен това е доказателство, че нелепостта на събитията и някакво кармично объркване е объркало хода на Съдбата, която сега се стреми някак си да успокои непоправимото. Ох, пиша щуротии...всъщност радвам се на макароните

, както се радвам и за бъдещите неща, които ще измислиш да правиш и споделиш

При всички положения макароните и шоколадовият мус са по-добрият наркотик от същинските...дори и да предизвикат някои килограм-два отгоре

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор DeMona Lisa ()
Публикувано28.07.13 15:03



Ева, мисля, че си получила важна информация в съня си. Ето това изречение :
"...А после знам, че го попитах как се стигна до тук, а той отвърна, че и двамата страдаме, защото много сме се обичали", ме кара да мисля, че ако проявим малко ирационално мислене и приемем, че съществуването ни под една или друга форма, продължава и след смъртта, то бих тълкувала думите му така, че той страда. Сега. В неговото настояще. Където и да се намира духът му, енергията, или каквото и да е онова, в което се превръщаме, преминем ли в отвъдното. Неутешимата скръб, страдаш, сломена си и трудно приемаш случилото се, именно, защото си го обичала и продължаваш да обичаш. Да, но тази обич, е като свръх багаж и не позволява на душата му да извърви пътя, който има да извърви Там. Или поне го затруднява. Примири се, приеми загубата, прости си всичко, в което се обвиняваш, и на него прости / обвинява го, че си отиде, нали? /. Пусни душата му, тя има своя път, който вече няма нищо общо с нашия свят.
С риск да сметнеш, че "не съм у ред", написах всичко това, защото съм имала сън в съня, в който мъртъв, но много обичан от мен мъж, ми е казал всичко това. Тогава и аз също страдах за него и не знаех жива ли съм, или не съвсем.

Няма път към щастието. Щастието е пътя..


Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор deepsilver (непознат)
Публикувано28.07.13 15:18



Наливай се с много вода и осолявай хапването-натрия в солта задържа вода, многото вода разрежда кръвта и ще ти вдигне налягането-без хапчета. Използвай вода добита с обратна освоза, че да не седи много време в организма-най-евтината бутилирана вода.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: Lira Emerald]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано28.07.13 15:47



Хората, които са си отишли от този свят просто вече ги няма. Те не решават да се появят или не на някой, просто подсъзнанието ни изгражда образите и ги натоварва с емоциите, които ни измъчват. Мисля, че в първите месеци, когато човек още се бори да приеме случилото се за реалност е вид инстинкт за самосъхранение да не ги сънуваме. Или просто отричането стига и до съня и подсъзнанието не ги допуска.

Веднага щом направя естетически и вкусово приемлив макарон ще се похваля. Напоследък съм толкова обсебена от тези макарони, че чак съм изненадана, че не съм сънувала по скоро тях





Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано28.07.13 15:53



с шоколадовия мус ще затлъстееш
от макароните, не
като ти се яви отново в съня съпружето го питай за макароните
гулема манджа са с домати и ситни парченца сушено месо
пробвай
и маслини, надробени без костилки
после свирни в клуба



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: Orcad]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано28.07.13 15:58



Голям си чук, тва са други макарони, не паста



Ева, нека мине време. Ще плачеш още, ще забиваш. Нямам идея какво ще го направи по-лесно - сигурно нищо освен времето.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: DeMona Lisa]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано28.07.13 16:00



Разбирам какво ми казваш и ти благодаря за споделеното. Не мисля, че не си "у ред", напротив. Радвам се и одобрявам всяка една вяра или упование, което ни помага да се справим с лошото.
Но аз не съм вярваща и не мисля, че след края има нещо друго. Не вярвам, че духът или енергията продължават. За мен смъртта е смърт. Без предначертаност, без съдба, без продължаване някъде другаде под друга форма. В момента съм във фаза на приемане, че не нося цялата отговорност за случилото се (от където вероятно и подсъзнателното изграждане на фраза, с която съм "оневинена" и от него), но все още ми е трудно да приема цялата изгубена любов (а от тук пък изречението, че много сме се обичали). Всъщност целият сън е напълно логичен, защото експозира точно това, което ме вълнува в момента. С изключение на шегата, за която не намирам директно обяснение, освен че той имаше точно такова чувство за хумор и познавайки го някак съм го вмъкнала.
Можв би не съм го изразила добре с думи, но в този сън цялото страдание беше мое. При него не усетих нищо повече от една много лека тъга. Но болката идваше от мен, защото дори през две сънувания знаех, че той не е истински, че е при мен за кратко и че ще си тръгне.
Никога не съм го обвинявала, че си отиде. Наистина. Може би бях твърде заета да обвинявам себе си, но него никога не обвиних. Не мисля, че има и за какво - всичко се разви толкова бързо, той все пак реши отиде на лекар само след два или три дни, а ако аз не вярвах до последно, че е сериозно, как мога да обвинявам него?



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: 2biri]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано28.07.13 16:04



А, той за тези ли макарони мисли? Точно се чудех как така с домати



Биричке, то вече стана малко по поносимо. В крайна сметка се намери човек, който да ми каже това, което да ме спре в падането. Всеки, който го е преживял разбира за какво говоря и е получил своята отрезвяваща фраза. И аз имах на свой ред право на моя. Но толкова се надявах да съм преминала през най-лошото. Страх ме е да не е било плод само на лекарствата. Вероятно не е било, но сега, когато съм оставена сама със себе си без никаква фармацевтична помощ все пак ме е страх.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: 2biri]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано28.07.13 16:06



хамър се нарича, два бързо, преди отката да е отразил надигането

и това е стара римска рецепта за макарони
франсетата са се присетили по-късно
Ева се присеща за какво приказвам
...............
ходи се топни малко и после тука на доклад
в Сф не се живее абсолютно
и аз вия, ем съм кльощав



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: Orcad]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано28.07.13 16:07



са френските макарони, дето ги правя цяла седмица
А за другите си имам своя лична рецепта, с пържена ябълка с лютива чушка и канела. Писала съм я преди години в клуба.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано28.07.13 16:13



Казват, че разводът е малката смърт. Не го вярвам. Тежи, боли, но човекът е там и диша и се смее, нищо че с друг. Смъртта е друго.

Не мога да го усетя напълно - да загубиш партнъор, дете. Не го познавам наистина. Не се страхувай, ще го преодолееш и без лекарства. Щото трябва (колко глупаво звучи подобно нещо, но по-умно не е измислено). И после загубата ще отстъпи на хъса. Винаги така става, трябва да стане. Да тръгнеш напред и нагоре и да се смееш. Умира един, другият живее. А в живота има толкова болка, но и радост. Късмет!



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано28.07.13 16:13




не можаха ме нагостят лани с тия макарони
много бързо търча и водя в кръчма, на ничия територия
...........
прегръщам те, кот



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: 2biri]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано28.07.13 16:17



Да, съвсем различно е. Защото съм преживяла и тежката раздяла (добре, не е развод, но не беше развод само, защото нямаше подписи) и смъртта мога да кажа, че всичко е толкова различно. Докато смъртта не ни е докоснала всичко - стига да има желание - е поправимо. Сетих се за една мисъл на Хобс - адът, това е късно осъзнатата истина.
Липсва ми Асасин. Не бях права за него. Не го видях както трябва, самият човек зад думите.
Дано синът му е добре.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано28.07.13 16:26



Асьо!?
сферичен интеграл разлагаше, само и само да не го победиш
теоретично може и е допустимо
........
голяма душица беше Ассасин
адския убиец от ада
.........
синчето му май е добре,
обади се в клуба, че намерил бач
дано е точно

.............
познавах Асьо, от няколко сбирки клубни
веднъж и бонбоните на лазурната принцеса опаткахме
извън пиячката

голям мозък беше
личност



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано28.07.13 23:03



И на мен ми липсва Асасин. Голяма драка на моменти... но още по-голяма душа беше, и умееше да докосне човека отсреща. Малко хора изобщо го умеят това.

А ти ще се оправиш. Не точно така, както искаш, защото живота е една вечна променлива, но ще се изправиш на крака и ще продължиш.

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор Lincecum (slugger)
Публикувано29.07.13 00:10



Малко качествена кока не вреди принципно. Ама е хубаво първия път да е с някой, който знае как се потребява.

Subdominans.


Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: Lincecum]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано29.07.13 06:44



Ева пише от доста преди женитбата с нейното съпруже
по нейни писания я теглят железата
саби и пищови
........
ако я потегли химията за дрог, спирам да я обичам
дано не посегне
комплексарска е тая работа
друго си е джелязото и виската в захлас
и пържолаци, също, на дървени въглища, барбекю
........
това е само мое мнение и никой от клуба не е длъжен да се съобразява



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано29.07.13 09:38



E, тук определено се различаваме...аз вярвам в енергията отишла в отвъдното и връзката с нея


Уважавам твоите възгледи обаче, както и бих се радвала да уважат и моите...важното е всеки да се чувства добре с това, в което вярва!

п.с. Имам въпрос-защо на тези "сладки" им казват -фр. макарон? Признавам, идея нямам въобще от какво се правят и защо това име
Сподели рецепта, моля:)

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано29.07.13 10:47



Откакто е починал баща ми, съм го сънувала един единствен път и все си мисля, че нещо ми е сърдит и затова не се явява в сънищата ми.

Имам грехове по отношение на него, а вече няма как да ги изкупя, защото него го няма.
Все ми се иска да ти кажа нещо, но не искам да прозвучи песимистично. Мисля си, че от загуба като твоята човек никога не може да се оправи напълно, не го казвам като нещо лошо или добро, а просто като факт. Времето може само да притъпи болката и толкова. А и човек се променя след подобни загуби, не може да се очаква да си е същият.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор won (cool)
Публикувано29.07.13 17:26



И чакам кога ще ме удари втората вълна на мъката и скръбта. Посрещнах първата с лекарства, а след като тях ги няма ще посрещна втората с шампанско и макарони. Все пак е по-добре, от колкото да посегна към наркотици например, нали?
Трябвада направиш всичко възможно да не стигаш до лекарства отново. Отктий дали чрез някави масжи, акупунктура, хомеопатия, ароматотерапия може да се намали тревожността ти, както и да възстановиш здравето и и имунитета си. Посъветвай се със специалисти и си намери някаква щадяща терапия.
Намери си хоби и си контактувай с хора, които имат същите интереси - може и сладкарство да е това, но да няма някаква бясна конкуренция, а само кеф.


И почни да пишеш - направи къс разказ от това, което те тревожи, вълнува, боли. Може пък така да пренесеш болката на листа... и да си остане там. Поне си е начин на себеизразяване, а може би предизвикателство за теб.

Грижи се за себе си! Ти трябва да си тук (не в клуба, конкретно), в този свят! Продължи, опитай.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 29.07.13 17:28.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: copadevino]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано29.07.13 19:45



Знам, че няма да се оправя напълно. Има една част от мен, която беше негова и която той взе със себе си завинаги. Знаеш ли, в крайна сметка си мисля, че няма нищо лошо да не се оправя напълно. След като съм обичала така и съм била истински обичана, ми се струва предателство да ми "мине", сякаш той е бил някакъв летен вирус. Това, което не може да бъде излекувано, трябва да бъде изстрадано.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: Lira Emerald]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано29.07.13 19:49



Ако съм прозвучала неуважително към теб, извинявай. Не ми е било целта, разбира се, че говорях само за моето схващане на нещата.
Дори леко ти завиждам, че имаш подобна искрена вяра. Вероятно с нея ще преживееш лошите неща по-леко.



Макароните са "френски", защото се счита, че това е родината им.
Рецепти има много, аз ти препоръчвам този сайт.
http://sunshineskitchen.com/tag/macarons/
Аз ги правя от няколко дни и ги докарах до вкус (много, много вкус), само на вид ми бягат още.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: won]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано29.07.13 19:53



Една жена ми каза наскоро: "Добре, бъдещето между вас е мъртво с него. Но миналото е все още живо с теб. И докато ти си жива, ще е живо и то.".
Аз съм последният човек, който си спомня. Който го познава най-пълно, най-дълбоко. Ако това познание се изгуби с мен, именно тогава и той ще е мъртъв за втори път, този път безвъзвратно. Не е от най-добрите причини да живея, но все е някаква.
Така че се старая да се грижа за себе си. "Милвам" идеята за евентуални хапчета така, както някога индийските махараджи са се радвали на кутийките с отрова - в случай че се наложи, но без реално някога да ги използват.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано29.07.13 20:37



О, нямах предвид лично неуважително...просто принципно. Понеже са ми се случвали подобни лоши неща и за себе си дори имах доказателства за наличието на подобни енергии. Както и да е, темата е сложна и не ми се задълбава.
Всеки намира своят път, това е важното



За фр. макарони...да видях днес в гугъла, интересни неща и рецепта...и не много сложна на пръв поглед, но майсторлък си иска печенето
А и позволяват да се развихри фантазията за цветове и плънки
Много изкушаващо предизвикателство:)



Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: won]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано29.07.13 22:53



Смяташ ли, че обикновеният масаж би и помогнал? Механичният класически масаж имам предвид?

Може би един два шоколадови масажа биха, но те не са трайно решение.

Другите предложения относно масажите бих искал не да ги пиша аз, а да ги прочета написани от хора, на които такива неща са помогнали.

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано29.07.13 23:54



Винаги с хората около нас си отива една част от нас - посвещаваме им я. Дори с тези, които мразим. Тя си е тяхна. Щото никой не остава същия. С годините се променяме, развиваме. И частите ни стават все повече. Докато имаме за даване - значи ни има. Да, понякога на един по-голямо парче сме дали, на друг по-малко. Но после тези липси се запълват и пак сме цели. И пак ще даваме. А твоето малко за един случаен човек може да е огромно.

Млада си, ще видиш, че имаш толкова шарена черга пред себе си...



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор ellynora (старо куче)
Публикувано30.07.13 05:48



Миналото си е минало. Човек живее в настоящето. Никой не знае бъдещето, каквото и да планува. Определено вярвам в такива странни енергии, защото имам случки. И не само това. На който не му се е случвало няма да повярва. Скоро ще видиш човек, който не си виждала от години. И лошото е, ако в съня ти се яви мъртъв човек, който те вика при себе си. Така че по-добре да не сънуваме мъртвите. Те са в друг свят , а ние трябва да продължим мисията си в този.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: Severous Snape]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано30.07.13 10:45



Не, няма да й мине. Според мен никакви масажи няма да й помогнат, болката й все пак не е физическа, а душевна. Каквото и да прави в момента, няма да й мине - само времето ще й помогне.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: copadevino]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано30.07.13 22:36



Изкуственото повдигане на духа в момент, в който човек, макар и с нисък тонус все пак е стабилен, по мое лично мнение е малко опасно.

По отношение на шоколадовите масажи, поне на тези, които са достатъчно на ти с материала е ясно какво е въздействието върху биохимията на човешкото тяло.

Оставям все пак нещо недоизказано, с надеждата и някой друг да се включи по темата.

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано31.07.13 09:34



Обичал ли си някога жена,
така, че хляб и глътка да забравиш?
Да те боли проклетата душа,
да я изтръгнеш - за да се избавиш!
Обичал ли си някога жена,
която влиза в потока да се къпе?
И по прилепналата риза, о плътта,
като вода - по нея да се стичаш!
Обичал ли си някога жена,
която в прегръдките на друг се вплита?
При всяка ласка между тях,
отново и отново да умираш!
Обичал ли си някога жена?
Един път може да е само.
Не си живял напразно на света.
Поне си се научил и да страдаш.

Милко Раев

WALL·E


Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: Lira Emerald]  
Автор Paйън ()
Публикувано04.08.13 01:22



Понеже са ми се случвали подобни лоши неща и за себе си дори имах доказателства за наличието на подобни енергии.

+1

задгробен живот има, просто не всички са се "сблъсквали" приживе с него,
а може би не на всички е нужно





Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: DeMona Lisa]  
Автор Paйън ()
Публикувано04.08.13 01:33



и моя близка имаше подобен сън, точно "сън в съня",
по-късно разбрахме от една книга, че не било обикновен сън и се наричало съновидение, което представлява сън, в който душата на починалия ти се явява, т.е., действително преживяване на душата ти, но под формата на сън, защото наяве, разбира се, би било твърде голям шок...
на моята близка (която страдаше безутешно) нейния починал близък й беше казал в това съновидение Да спре да плаче и да пита Защо, и че Така е трябвало да бъде... мисля си, че това е предостатъчно за всеки нормален човек да разбере, че мъката му не само е излишна, но може и да се окаже вредна за душите на обичаните от нас хора...

П.П.
на мен баба ми почина наскоро и плаках като побъркана на погребението й, а сега не знам какво стана, но просто сама се чудя как така аз повече не мога да заплача

и сега докато пишех пак се замислих и ми дойде един отговор в главата, който ме усмихна, а той е следният: " ами как ще плача, като баба е толкова силна и стремглава, че най-вероятно просто не ми го позволява! "



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор Paйън ()
Публикувано04.08.13 01:45



знаеш ли, не е нужно да вярваш, сам "ще ти се покаже"
единият начин е чрез съня, но има и още много начини - любима (твоя, ваша или негова) песен, която "случайно" се завърта по радиото точно когато имаш нужда да чуеш текста или да те усмихне, когато мислиш за него... други разни познати и любими неща, които ти говорят и напомнят за него... душите не само, че не умират, но според мен и търсят начини да ни покажат, че още са до нас, особено когато любовта е била толкова голяма

не ти казвам да вярваш на всичко, но просто се опитай да не се затваряш прекомерно, недей непременно да се опитваш да си обясниш всичко с логиката и разума, има и неща, които стоят над тях и именно, когато успееш да се изключиш (мисловно) те ти стават по-леснодостъпни... някакси се настройваш на честотата, а по-нататък е песен - достатъчно е само "да имаш уши да я чуеш " успех!



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: 2biri]  
Автор Paйън ()
Публикувано04.08.13 01:51







Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор Paйън ()
Публикувано04.08.13 01:53



може да опиташ йога - успокоява и тонизира
абе трудно е да се опише с думи, трябва да я пробваш





Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: Paйън]  
Автор echr ()
Публикувано04.08.13 09:43



Що да не е чрез логиката и разума? Доказано е, че тъмната материя във вселената е повече от светлата, за която хората имаме сетива и познание. За тъмната нищо не знаем, освен чрез математиката. Въобще ние знаем твърде малко, за да се осланяме на разума и логиката, а сме твърде несъвършени, за да вярваме насетивата си.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: Paйън]  
Автор DeMona Lisa ()
Публикувано05.08.13 00:00



Да, точно съновидение се нарича, но не ми се изпадаше в подробности, за да не излизам от контекста на темата. Но сега тъй, като става дума за това, ще си позволя да се обоснова по-подробно защо вярвам в съществуването на Оня свят

.Защото съм била Там, но лекарите ме върнаха. И не само те
Преди самата операция, която беше по спешност, в три поредни нощи имах сън- починалия ми дядо ме викаше при себе си, а аз на сън осъзнавах, че не бива да тръгвам с него и се страхувах. Но той много настояваше, молеше ме и увещаваше. Аз много си обичах деденцето и насън много страдах, че се налага да бягам от него. Събуждах се като след тежък кошмар. След това се наложи да ме оперират по спешност, помня само тичащите лекари, кислородната маска и сондата в носа, стигаща до стомаха. Извинявам се за натурализма. Помня какво "сънувах", докато съм била под наркоза- дядо ми / същият / и баба ми/ също починала /. Този път, вместо той да умолява мен да отида при него, то тя молеше него да не ме взима. Толкова ярко и ясно помня този сън или каквото и да се нарича това, което подсъзнанието ни фабрикува, в състояние, като моето тогава... Дядо ми беше седнал на камък, а тя в нозете му, ридаеше и измолваше от него още живот за мен, и все му повтаряше: " Остави я, Марине, нея я чака Божи дар ". След това чух силно пърхане, като криле на големи птици, видях много тучни поляни, не се наемам да опиша природата, защото няма да намеря думите и баба и дядо, които се отдалечаваха от мен, усмихнати, а аз им махах за сбогом. Изведнъж дойдох на себе си, свестих се в реанимация и се видях как ръкомахам с ръце, а над мен надвесени хора, които виждах тройни
Та, винаги ще съм благодарна на екипът от лекари, които ме върнаха от Оня свят. И на баба ми. Само няколко месеца по-късно, бях бременна с момченцето си. Което кръстих Божидар. Той е моят нов свят, моята неписана приказка и моят Божи дар, за който за първи път чух от баба ми Там.
Може да "звучи" налудничаво, но пък преживяно

Няма път към щастието. Щастието е пътя..

Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: DeMona Lisa]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано05.08.13 00:25



Напълно ти вярвам за историята!
Хубаво си направила с името на детето!

Иначе аз пък обратното. Сънувайки баба ми, която ме е отгледала и обичам и считам за моя майка като отношение...години след като почина я сънувах в квартала, как се качва на трамвая и ми маха за довиждане. Аз се втурнах да я гоня и да искам да се кача при нея, а тя сърдита ми прави жест-"махай се, махай се!"...аз тичах да се кача, трамвая вървеше и се отдалечаваше, тя ме гледа от последнто задно стъкло и ме пъди ядосана...а аз така исках да съм с нея тогава...събудих се с усещането: "Защо тя не ме иска вече?"...после се осъзнах...мани, мани

.
От тогава има май 10г. не съм я сънувала вече. Хем ми е мъчно, хем разбирам защо...

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: DeMona Lisa]  
Автор Paйън ()
Публикувано05.08.13 00:31



разплака ме...



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: DeMona Lisa]  
Автор princesse_azur (sans pretention)
Публикувано05.08.13 00:35



Напротив, много красиво звучи. Добре дошла отново в този свят. Чела съм една книга, преди много време и бях много впечатлена.
И хората, на които им се беше случило, разказваха как след това са се променили коренно. Със сигурност от една страна, това е един шанс. И такива хора като теб са изключителни. Целувам те.
Да си жива и здрава!



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор princesse_azur (sans pretention)
Публикувано05.08.13 01:17



Неправилно са преведени- макарони. Те се казват- макарон- в единствено число, както и в множествено.



Редактирано от princesse_azur на 05.08.13 01:24.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: Lira Emerald]  
Автор DeMona Lisa ()
Публикувано05.08.13 12:59



...а и не би ти подхождало да се возиш в трамвай. По би ти отивала каляска, кочияш, кадифени ръкавици, кафе, карти, клюки, живот на Кралица

.
Лира, приеми думите ми с хумор, харесвам те

Няма път към щастието. Щастието е пътя..

Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: Paйън]  
Автор DeMona Lisa ()
Публикувано05.08.13 13:02



Снощи не исках да натъжавам с написаното, но в този клуб и аз съм плакала на споделени истории. Хубаво е, че сме запазили чувствителността, това толкова човешко качество



Няма път към щастието. Щастието е пътя..

Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: princesse_azur]  
Автор DeMona Lisa ()
Публикувано05.08.13 13:04



Толкова хубави думи и наяве не съм чувала скоро и колко мило ми стана, когато прочетох твоите към мен. От сърце благодаря и само добро желая и за теб, Принцес.



Няма път към щастието. Щастието е пътя..

Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: DeMona Lisa]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано06.08.13 21:41



Радвам се, че си още тук.
Всичко останало...ако ТИ така го чувстваш и вярваш няма причина да не е твоята истина.

Наслаждавай се на живота и на подаръка, а ако има отвъдно, то няма да ни избяга.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: DeMona Lisa]  
Автор princesse_azur (sans pretention)
Публикувано09.08.13 00:39



И на мен ми стана приятно, че са те докоснали. Жалко само, че нямаш хора около теб, които не се страхуват,
или срамуват, да ти ги казват. В България само един път чух
да употребяват много мили думи в едно семейство. Направи ми силно впечатление,
бях на 20 години. И още тогава разбрах, че думите са нещо вълшебно и че никога не трябва да правим икономия.
Зарадва ме , че съм стоплила сърчицето ти.
La vie est belle!
Целувам те!



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: EvaB]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано09.08.13 01:16



Какво стана с макарон? Докара ли ги?
Според мен на вкус са подобни на българските ореховки, само че са бадемовки.

Преди време вярвах, че всичко, което ни се случва е с цел да ни научи на нещо, бях го прочела някъде. Сега се чудя, дали това наистина е така. Бях прочела и друго: Светът е несправедливо място - това ми се струва по-вярно. Започва да ми омръзва да си задавам въпроса Защо и той да няма отговор. Но аз съм прост човек - радвам се на всекидневните дребни чудеса, благодаря, че ги има поне тях и се усмихвам. И аз сънувам. Не толкова странни сънища, като теб, но много живи и когато се събудя ми е криво. Но най-ужасните сънища, които помня е да сънувам, че съм бременна или че имам деца, да се събудя и да разбера, че това е било само сън. Струва ми се, че е по-добре нещо да го е имало, даже и да приключи, отколкото никога да го е нямало. Знам ли.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: Beщицaтa]  
Автор won (cool)
Публикувано09.08.13 21:41



И аз съм сънувала много силни и въздействащи сънища, понякога страшни, от които се събуждаш със сълзи или ускорен пулс. Някъде четох, че човек съзнателно в будно състояние трябва да измисли края на ситуацията, развръзката.
Просто измисляш щастлив край, или смешен, или че това не е карай и т.н.
Измисляш си още герои, финали, вадиш цветните боички...абе въобще трябва да се вкараш в релси отново.

Звучи лесно, но не е - при всички положения трябва да е съзнателно режисирано измъкването от емоциите, които е предизвикал съня. Повтарям - измъкването, а не само преживяването.

П.П. Почива ли някъде с малките ( вече 3-годишни

) Лъвчета?

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 09.08.13 21:43.



Тема Re: Снощи го сънувахнови [re: won]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано09.08.13 22:56



Сега сме на море. Хлапетата казаха, че искат да купя къща на морето и тук да живеем.

Всеки път щом заспя откакто сме тук, сънувам баща им. Той е жив, и въпреки това е ужасно. Дори не мога да си представя какво и е на Ева.
Но все си мисля, че е по-добре да си имал любов и деца, отколкото те да са само в сънищата ти, като неосъществен копнеж.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.