Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: lud gidiq]  
Автор Melany99 ()
Публикувано24.07.13 15:41



Как ще мрете?
Не четеш ли и ти?





Тема Re: Има и индивидуални особеностинови [re: DeMona Lisa]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано24.07.13 16:37



Ами стига човек да не се ограничава само с

...



Тема Re: Винаги е било интереснонови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано24.07.13 17:52



жените на всяка възраст се поддържат повече - това си е природна особеност.





Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано24.07.13 23:47



Уж за кризите беше думата, виж накъде отиде тя... Обаче има връзка, защото едни от най-дълбоките кризи в живота на човек са свързани с междуполовите отношения. Понякога е работата, реализацията, разминаването на очаквания и действителност в най-широк аспект и т.н., но тази история с мъжете и жените, държи първенството.

Мисля, мисля и май КСВ не съм карала. Прав си за едно, макар други да оспорват. Децата не ми позволяват ни КСВ, ни ПМС, ни нищо.
Не, че не ми се искало. Обаче с деца, особено по-невръстни, не става. Освен това, винаги съм толкова дяволски заета, че каквато и да е криза ми трае от ден до пладне. После трябва да се хващам на работа, пък докато действам... и кризата се потулила нейде.

Помня обаче, че в един момент, когато ми беше много тежко, ровейки в де що се сетя - глава, душа, литература, интернет, попаднах на тълкувание (знам ли дали е вярно!) на един китайски йероглиф, където се твърдеше, че въпросният имал две значения. Едното било "криза", другото "възможност". Като двете страни на една и съща монета.
Дали защото ми пасва на натурата или защото има истина в това, но се научих да гледам на всичко негативно в живота ми като възможност за нещо ново и по-добро.
Разбира се, само с гледане и мислене не става. И малко (или повече) действие е нужно, но най-важната промяна е тази в главата ни.





Тема Re: Професиятанови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор princesse_azur (sans pretention)
Публикувано25.07.13 01:09



А ти как би искал да става, например? И какво ти пречи да го правиш?

За професията познах- строителен инженер (ingenieur).

Не че си търся мъж, но просто ми се иска да ти кажа , че за приятел си много приятен.

A propos :- козя пъстърма, в кой магазин се продава в София, че като ходят приятели в БГ да ги помоля да ми купят?

Редактирано от princesse_azur на 25.07.13 01:16.



Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: Raf OFecin]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано25.07.13 10:58



А йероглифите за раздор и за доволство чувала ли си как изглеждат?



Подсказка - и в двата участват три елемента, двата йероглифа са различни, но елементите в тях са едни и същи.

Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Кризата на средната възраст (с оптимизъм)нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор won (cool)
Публикувано25.07.13 13:10



Сега, че има етап средна възраст - има. Може да се сметне лесно: като средната продължителност на живота (която статистиката няма да пропусне да ни съобщи) се раздели на две - и това е. Но дали има криза в тая възраст? Е, това вече е индивидуално.
Има равносметка, доколко си станал ергономичен или т.нар. "дялан камък". Дали са ти останали ръбове и дали ще си живееш с тях, или ще се напаснеш някъде.
Може би на тоя етап ставш по-отговорен към себе си, а не към някой друг, дори отговорен към мечтите си. Избираш съзнателно и с душата си (или с това, каквото е останало от всичко това).

А сега да мина към цитататите от моя любим писател - Кърт Вонегът, които смятам, че са полезни за тези, които смятат да изпадат тепърва в някави кризи на някава връзраст:

Как се отнасят хуманистите към Христос ли? Като всички хуманисти, ето какво мисля аз за Христос: "Ако онова, което Той е казал, е било добро, а толкова много от нещата, които е изрекъл, са страшно красиви, не е ли все едно дали е бил Бог? (Кърт Вонегът. Безотечественик)

Чичо ми Алекс Вонегът, образован в Харвард продавач на застраховки "Живот", ме научи на нещо много важно. Каза ми, че когато нещата наистна вървят добре, трябва да сме сигурни, че ще забeлежим това. (Кърт Вонегът, Времетръс)

В истинския живот, както и в операта, ариите само влошават нещата. (Кърт Вонегът, Времетръс)

Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим. (Кърт Вонегът. Майка Нощ)

Ако въпросите не ти говорят нищо, такива ще бъдат и отговорите. (Кърт Вонегът. Сирените от Титан)

Много е важно какъв шеф ще си избереш, чии мечти ще превръщаш в действителност… (Кърт Вонегът. Съдби, по-лоши от смъртта)


П.П. Цитатите ги копнах от страничката във ФБ "Една мисъл на ден от Кърт Вонегът", само подборката е моя, надявам се да е по темата.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 25.07.13 13:14.



Тема Re: Постижимите нещанови [re: Severous Snape]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано25.07.13 20:51



Аааа шмъ извиняваш, ама стрелката си беше за мен. И що пък да не е на ушенце, а?

А?



Тема Re: Постижимите нещанови [re: 2biri]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано25.07.13 22:14



Ми дундуркайте си И предложението, И задоволяването на сърбежа на мозъка, на ушенце. Като го е пуснал тук - ще го питат. А ако не отговаря - ще го бройнат за невъзпитан. Простичко е.



Няма ме, не ме търсете.

Тема Re: Постижимите нещанови [re: Severous Snape]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано25.07.13 22:23



Лигавиш се. Пък ние понеже предният път с него пак за диаграми и графики говорехме, та е някак уж лично, ама не съвсем. И моля те, не налагай твоето разбиране за бележки. Като иска, ще каже и на теб






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.