Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:16 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема селският попнови  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано15.07.13 23:43



- Господи помилуйййййй... приеми своята рабиня бооожияяя ... мръъън мръъън....
/Селският поп опява починалата старица в дома й пред събралите се роднини и познати.
Настойчив сигнал на телефон. Звъни та се къса. Надига се възмущение у хората.
Изведнъж попът както си опява, запрята расото и започва да рови в панталона си./
- И тъй както каааазааа сина бооожиииий..... Къде е тоя телефон, бе?!?
/Намери го. Натисна копчето./
- Здравей, Мите, къде си? Не, не мога сега, на погребение съм. Да, изчакай ме, качи са на втория етаж, пусни си телевизия... Господиииии поооомилууууууй...... мръъъън мръъън мръъън...


Не, не е виц.
Това все пак беше погребението на баба ми.
И това не е всичко.



Редактирано от Лили Bиxpoнpaв на 15.07.13 23:44.



Тема Re: селският попнови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.07.13 23:54



Мир и светлина на душата на баба ти!
А иначе, приеми станалото с усмивка! Религията отдавна не е това, което е. Поповете отдавна са куче- касичка (с малки изключения). И изобщо, всеки се спасява поединично.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: селският поп [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор DeMona Lisa ()
Публикувано15.07.13 23:57



Като в разказ на Чудомир...
Съболезнования.

Няма път към щастието. Щастието е пътя..


Тема Re: селският попнови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано16.07.13 08:42



Ами, то ясно си го казала.
Не е всичко...
Дано поне не е бил пиян преждевременно.
Абе, имали са закачка с баба ти явно и те затова и Господ им е дал финален нишан.



WALL·E

Редактирано от Haглeц на 16.07.13 08:43.



Тема Re: селският попнови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Пин ()
Публикувано16.07.13 08:54



Съболезнования,
Дано има по-добро място, където скъпите ни хора, които са ни напуснали са добре и ни очакват. Вярвам, че ако е така, те нямат нужда от мрънкащ човек с дрънкащ телефон за да им покаже пътя до там.
Другото няма нужда от коментар.



Тема Re: селският попнови [re: Haглeц]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано16.07.13 08:57



Абе, имали са закачка с баба ти явно и те затова и Господ им е дал финален нишан.

Баба ми беше на 92, а попът е поне 40 години по-млад.
Освен това бабата от 10 години не живее на село и не го познава.

А това не е всичко, защото абсурдите продължиха.
Разказах ви за опелото вкъщи.
От там тръгна процесията към църквата.
Оглеждаме се за детето ми - няма го. По едно време го забелязах, че е най-отпред, носи кръста, след него на 5 метра върви попът, а след него катафалката. Кой му ръгна този кръст в ръцете, при все че виждаше мъртвец за пръв път - не разбрах.
Ужасен пек, прашен път.
След катафалката вървим аз, майка ми и брай й. След нас непосредствено са две бабички, който може би недочуват, защото на висок глас се обясняват как обрали кайсиите и ще варят ракия.

Стигаме църквата. Ковчегът е положен. Попът бъзика нещо телефона си, а всички мълчат.
"Тоя игрички ли си цъка" - пита детето ми. Отчето изчезна нанякъде и не се появи няколко минути, при което синът ми предположи, че пасиансът му не излиза.

Дойде по едно време и започна да оглежда с критично око.
"Тези свещи са меки от жегата, огъват се. Купете си нови - има и по 20 стотинки, има и по левче" - даде инструкции той.
След като бяха подменени, опелото започна.
Пак имаше
"Гооосподиии помиииийлуууй, рабиняяяяя божияяя.... да се възкаааачиии душаааатааа ййй... Абе, не бутай тая свещ навън да капе на килима! Аз я бутам навътре, ти навън! И кактоооо казаааа госооод боооог..."

Редактирано от Лили Bиxpoнpaв на 16.07.13 08:59.



Тема Re: селският попнови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано16.07.13 09:32



Извини ме за хумореската със заиграването!
Беше си хумореска.
А за другото - ми, гледал съм го и съм участвал в това няколко пъти. Така е по селата. Уж се спазва нещо, но не могат да излязат от ежедневието си. Ползват поводите да се преброят и толкова.

Ся да ти кажа една смешка.
Отиваме веднъж на скокове - 7-8 камиона войска и оборудване към едно полево летище до едно безименно село.
И изведнъж, след 1 час друсане в каросерията, на последния километър насред селото нещеш лш - погребална процесия.
Хуква бай редник-шофьор да изпревари бавния ход и изведнъж го стряска един глас: "Момче, не се ебавай с господ, нямаш за къде да бързаш, че да изпревариш баш мъртвия!" Щото нали и при нас малко суеверие, ще вземе тъкмо в тоя ден някой да се откине от бързане.


Та им направихме ескорт на погребението и с почести...


WALL·E

Тема Re: селският попнови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор echr ()
Публикувано16.07.13 09:33



Не съм чела надолу, но аз заради поповете спрях да влизам в църква, преди ходех да си паля по една свещичка (като Бай Ганьо - "не вреди")

Откак видях един поп как изхвърли на улицата някакъв пиян, изпаднал почти в несвяст, а беше зима и студ и сняг, рита го до шосето, където минават коли, и го псуваше..

Оттогава бойкот на българската църква, то не че има такава (това пък и от другаде го знам със сигурност). Единици са нормалните (не казвам свястните) попове



Тема Re: селският попнови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор echr ()
Публикувано16.07.13 09:37



съболезнования за баба ти.



Тема Re: селският попнови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор echr ()
Публикувано16.07.13 09:38



че то погребение може и без поп, сега се сещам, вие що сте викнали? баща ми го погребахме без тия дивотии




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.