Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Труднонови [re: paзбиpaм]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано11.07.13 16:04



Не става дума за постилане, за самоунижение, а просто за доверие и усещане, че можеш да дадеш власт на някого да прави каквото пожелае с теб - нямам предвид физическата част, но защо пък не и нея, но да имаш увереността, че този човек никога няма да злоупотреби с властта, която му е предоставена.

И олеле майко, ако тази ти увереност вземе да се окаже сапунен мехур, и ако вземат да я пукнат набързо. Тогава пораженията са тотални и абсолютни.

А се случва и тази грешка да направят хората понякога.

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Труднонови [re: echr]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано11.07.13 16:07



що се влюбваме в неподходящи хора често, защо заобикаляме добрите, които искат да ни дават

Щото обикновено смятате тези, които ви дават, за мухльовци.

И щото нещата, за които не сте платили кървава цена, не ги оценявате, докато не ги загубите.

пп. Важи и за мъжете.

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Здравейте, мъка, мъка:)нови [re: echr]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано11.07.13 19:36



Става въпрос за любов.
Може би е вярно, че повечето жени не биха били привлечени веднага от мъж, който им дава властта над себе си. И мисля, че има две причини за това - биологична и емоционална.
Биологичната е ясна. Някаква част от жената все още е "програмирана" да търси най-силния мъжки, за да продължи рода. Обикновено тези "мъжкари", тези самци на новото време са екструверти, шумни, мачо, способни на големи думи, които впечатляват. На първо време, разбира се, но нали говорим именно за него. Обикновено мъжете, които ти дават не думи, а себе си са по-тихи, по-незабележими. Някак логично е да минат на втори план, дори да отблъснат в началото, когато води инстинктът.
Емоционалната причина е любовта. Мъжете, които ти дават себе си не винаги я декларират лесно или както искаш ти; понякога дори не могат да я изрекат. И жените, още неопознали човека, не успяват да разберат, че мълчанието му е пълно с думи така, както думите на някои мъже, толкова лесно разпилени веднага са пълни с липса на...всичко.
Първо се влюбваме с очите и ушите, трябва време да се разбере, че думите, които са ни привлекли са празни, пусти, кухи. Трябва време човекът, който обича от все сърце, който ти подарява това сърце, да покаже тази обич с дела и ти да разбереш, да усетиш тази любов с душата си. И тогава, оставайки сам пред истината, пред голямата обич на другия, ти се смиряваш. Вече не мислиш, че той е слаб, че ти дава себе си, а виждаш колко силен и уверен в любовта трябва да е, за да ти се отдаде така. И повярвайки в тази любов, жената се влюбва.



Тема Re: Здравейте, мъка, мъка:)нови [re: EvaB]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано11.07.13 19:39



Не очаквах това от теб. Честно. Мога само да ти сваля шапка за написаното... и ни най-малко не се шегувам или иронизирам.

Кратко... ясно... и право в целта.

Няма ме, не ме търсете.


Тема Re: Здравейте, мъка, мъка:)нови [re: EvaB]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано11.07.13 19:48



И още нещо по темата. Жена... която не е на нужното ниво, за да разбира това, което е написано в тези стихове... само би похабила мъж, който и е дал властта. Би го съсипала, без да види, без да осъзнае, без да научи...

Останалото е мълчание.

пп. Поправих текстови грешки.

Няма ме, не ме търсете.

Редактирано от Severous Snape на 11.07.13 19:48.



Тема Re: Здравейте, мъка, мъка:)нови [re: vicenza]  
Автор won (cool)
Публикувано11.07.13 20:02



Прочетох темата и се чудя на колко години си ти?
Ако си под 30 - нямаш проблем в тая ситуация, но ако си над 30 - имаш. (според мен)
Ти дори не чувстваш емоционално неудобство в тази ситуация (лично за теб, а не за страничните наблюдатели). Нещо подтискаш или не усещаш? Не знам кое е вярно. (Но и аз не съм в твоите обувки.)
Ако си над 30 как си представяш партньор за брак или съжителство? Или нямаш критерии за търсене (все още)?
(Може и да не отговаряш тук, ако не искаш.)

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 11.07.13 20:08.



Тема Re: Здравейте, мъка, мъка:)нови [re: EvaB]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано11.07.13 22:04



красиво е написаното
само малко въпрос?
- Кога една жена чувства, ръмженето на съпруга си?
на ум, ръмженето
отговорила си
когато обича
....................
когато не обича, не чувства нищо
и яде шамарите
от същий този съпруг, който я обичал и поканил в дом
всичко свършва, в един момент
и настъпва времето на истината
.............

все проходить, эронда
ночь, проходить,
без следа
между пальцами года
просочились,
воть беда



не е граматически издържано
и прочие
запомнил съм го от един, дето нямаше много мозък в главата
боевик был, несуразный
заеби



Тема Re: Здравейте, мъка, мъка:)нови [re: EvaB]  
Автор echr ()
Публикувано11.07.13 22:53



идеализираш малко



Тема Re: Труднонови [re: Severous Snape]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано11.07.13 23:21



Не ме беше страх и не сбърках.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Труднонови [re: paзбиpaм]  
Автор Severous Snape (psychic)
Публикувано11.07.13 23:24



Нямах предвид теб, а тези, които са сбъркали... дано някога получат покой в душите си.

Няма ме, не ме търсете.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.