Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дете за чудо и приказ!нови [re: won]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано07.07.13 17:54



Евала му на Файла за щурата идея с тая история.
В толкоз малко думи толкова много глупости трудно се връзват и това го казвам като комплимент, а не като обида към него.
Няколко пъти четох отпред назад и обратно, и все ме напъваше на смях.

WALL·E


Тема Re: Дете за чудо и приказ!нови [re: Haглeц]  
Автор won (cool)
Публикувано07.07.13 18:03



Аз пък си мисля, че съвсем си е реална историята, щото реституцията доста хора научи на мързел, вкара в беди и мечти за "светлото бъдеще". (между другото и част от мойте мечти са такива)
А вече са видими последствията от този "живот извън риалитито" и за второто поколение след нея, демек за децата на реститутите - освен ако не са се освестили овреме.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 07.07.13 18:04.



Тема Re: Дете за чудо и приказ!нови [re: won]  
Автор FilerO99 (Dark Power)
Публикувано07.07.13 18:08



Той няма твърди доходи бе човек!Всичките му финанси са жестоко объркани и е потънал в заеми към целият квартал. Даже от мен искаше да вземе некой лев и този некой лев се оказаха не 50 или 100 лева, а 1500 долара!



He hehd up his hammer high
And called to Odin for a sign


Тема Re: Дете за чудо и приказ!нови [re: won]  
Автор FilerO99 (Dark Power)
Публикувано07.07.13 18:13



И нашето семейство взе пари от реституцията преди повече от 10 години, но те бяха някаква смешна сума от порядъка на 40 000 долара на човек. Такава дребна сума определено не ти оправя живота.

А знаете ли къде е МРЪСНИЯТ НОМЕР?Мръсният номер е че на този човек с тази дъщеря баща му беше навремето кмет на селото и беше комунист. Продал чуждите земи, а своята запазил!И сега те са най-богатите хора в това село, а останалите хора издухаха супата!



He hehd up his hammer high
And called to Odin for a sign


Тема Re: Дете за чудо и приказ!нови [re: FilerO99]  
Автор won (cool)
Публикувано07.07.13 18:17



Лоша работа, щом и бащата не е в риалитито.
Що чакат тия имоти накуп да се продадат? Да дават под аренда или за стреж на складове и т.н. дори на част от тях. Абе и за това план си трябва - бизнес-план.
Сега да оптимизират това, с което реално разполагат - жилища, магазини.
Не знам, тя, историята е забатачвана с години, затова сега просто решение няма. Но това не означава, че не трябва да се търсят работещи решения - краткосрочни, дългосрочни. Със заеми из квартала няма да стане -това поне е ясно, а и са уязвими за големите мошеници така ( те точно такива дебнат - изпадащи и изпаднали в личната си финансова криза, но притежаващи нещо).

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 07.07.13 18:20.



Тема Re: Дете за чудо и приказ!нови [re: Haглeц]  
Автор FilerO99 (Dark Power)
Публикувано07.07.13 18:21



На другата му дъщеря зетят е комарджия, ама тежък комарджия!.Изпука над 300 бона по комар. Взема заеми отвсякъде и на следващият ден като ги загуби на комар го чакат мутри пред тях да си ги връщат! И нашият човек да вземе да даде заем на бащата на комарджията който е циганин-бизнесмен бивш партиен секретар в размер 10 000 лева или 10 000 евро и вече няколко години подред не може да си ги върне. Отива при циганина и циганина-комунист го черпи кафе, но пари няма и май няма и да има. Последният път го бяха излъгали че единият взел 160 бона от другият, другият 250 бона от първият и така. Ще те хвърлим аз през мосчето да си счупиш вратлето!-каза на зетят нашият човек!



А най-смешното е като нашият пишман родител викне майсторите на този цигански бизнесмен и им обясни че трябва да работят без пари защото техният шеф му дължал 10 бона на него. И те естествено зарежат дрехи и се чупят след 15 минути. По този начин той смята да ремонтира цялата си къща в селото. Беше събрал некой лев 150-200 лева и направи ремонт на покрива!


Аз доколкото си спомням моят баща плати 15 000 лева към то 2002ра година за ремонта на нашият покрив. А не 150-200 лева.

He hehd up his hammer high
And called to Odin for a sign


Тема Re: Дете за чудо и приказ!нови [re: FilerO99]  
Автор won (cool)
Публикувано07.07.13 18:27



И нашето семейство взе пари от реституцията преди повече от 10 години, но те бяха някаква смешна сума от порядъка на 40 000 долара на човек. Такава дребна сума определено не ти оправя живота.

Ако 40 000 долара си вложил в закупуването на жилище или магазин, дали наемът от него не ти дава солиден "гръб" в живота? Поне не попадаш в ситуации "на ръба". И няма да чакаш пенсията от държавта на старини.
(Признавам си, не знам какво жилище е можело да се купи преди 10 години с тези пари, дано някой каже.)

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.


Тема Re: Дете за чудо и приказ!нови [re: won]  
Автор FilerO99 (Dark Power)
Публикувано07.07.13 18:30



Ето тук не мога да не се разсмея!Имота по нотариален акт е един парцел, ама тъпият му брат който естествено има една втора дял непрекъснато продава някакви малки проценти от него на някакви фирми срещу заеми от тях които не може да върне, а той съответно не може да продаде парцелът и сега им виси с десетки хиляди евро. Питам единият брат защо не са продали парцелът?Той отговоря-ами брат ми провали всичко!

Задавам същият въпрос на другият брат и получавам същият отговор.

А братът на пишман родителя който е съсобственик на парцелът ги дава парите на синът си който изпотроши коли за десетки хиляди левове. Навремето ме вози по софийските улици и караше с 70 км в час по малките улички и минаваше така през лежащите полицаи с тази скорост, впрочем безработниете тогава го гледаха много лошо как той се вози, а те ходят пеша!



Същият този е спортист-наркоман това както и всичко друго съвсем сериозно го твърдя и беше организирал канал за наркотици май от Холандия до София и някакви мъже се обадили по телефона на баща му и заплашили синът му с убийство!Какво да се прави - конкуренция!


He hehd up his hammer high
And called to Odin for a sign


Тема Re: тоя иска да се върнат ТКЗСтата!нови [re: Haглeц]  
Автор FilerO99 (Dark Power)
Публикувано07.07.13 18:34



Милионеро-комунисто комунисто-милионеро иска да се върнат текезесетата!Ама нали като се върнат ТКЗСтата съмишлениците му веднага ще му вземат парцелът и ще накарат охранената му дъщеря която за нищо не става да ходи на кОпа по 14 часа трудоден за 20 стотинки!

Същият твърди ще щял да гръмне Бойко Борисов и после да се самоубие.

He hehd up his hammer high
And called to Odin for a sign


Тема Re: Дете за чудо и приказ!нови [re: won]  
Автор FilerO99 (Dark Power)
Публикувано07.07.13 18:36



С тези пари си решихме купища проблеми като ремонта на покрива на къщата, покупка на нов автомобил и техника и така. Това с наемите се свърши още тогава през 2001-2002ра години, наемите не вървят!

He hehd up his hammer high
And called to Odin for a sign



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.