Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Не съм съгласна с теб.нови [re: Orcad]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано28.06.13 11:46



днес си препрочитам простотийте от вчера
виж нещо



Ага вы еще скажите что Реквием по Мечте или как там написал Моцарт, весь интернет пропитан этой ложной информацией. Что будет в будущем вы не будете знать элементарных вещей. Интернет всех вас отупляет один сказал и все поверили. Очнитесь люди! книги читайте слушайте музыку, а не кого попало
запомните раз и навсегда прежде чем так утверждать вы должны понимать о чем говорите. Музыка Шопена это Шедевр его сравнивать с этой инструментальной музыкой просто грех.
Эта музыка Secret Garden

това последното си го преписах от един идйот
в руски музекален сайт
........
хехе


темата е на нашата Ева
опитвам се да я погаля, без да подскача
нашата Ева
ама и за теб, също
........
просто си падам по някои клубващи клубари

Редактирано от Orcad на 28.06.13 11:58.



Тема Да,нови [re: echr]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано28.06.13 14:12



То съвети, то за дъщерята да се хванела.. Глупости на търкала! Тя не може да мисли за друг, дори и за дъщеря си не може да мисли в момента, защото потъва, затънала е в болка. Човек трябва да се чувства добре, за да е в състояние да се грижи за друг.

Точно така.

Ева, мога само да те прегърна виртуално и ... няма да ти давам акъли, които само биха ти вменили още чувство на вина, като че ли ти се виниш малко. Ще ти напиша бележка.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от paзбиpaм на 28.06.13 14:16.



Тема Re: Не мога да си простя...нови [re: Amelia Pond]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано28.06.13 17:52



Моята стратегия за справяне с целия страх и необичането на живота е да си създам един уютен, мой пашкул и да имам нещо хубаво да чакам, поне едно единствено. Само че пашкулът (който беше по-важният) вече го няма, спука се, скъса се, защото мъжът ми беше основна част от него. А и самата роля на пашкула е да не допуска негативни мисли и емоции, нито външни, нито вътрешни, а днес няма място, на което да не съм с натежало сърце. Не ми остана вече безопасно място, в което да се оттеглям и да знам, че съм защитена. Няма ги неговите ръце....

Да живея от любопитство...това пак е свързано поне малко да чакаш нещо хубаво. Аз не вярвам, че предстои каквото и да е хубаво, че ще постигна каквото и да е, виждам живота си като едно бавно, самотно остаряване без любов, в депресия и мразеща се, че съм жива. Може би ще разбера истински какво ми казваш или по-скоро ще стигна до момент да мога да го приложа един ден, но в момента не успявам. Успявам единствено да оцелявам ден за ден, потънала в депресия и болка. Сутрин си мисля - само някакви си 10 или 12 часа и пак ще спиш, избутай ги някак. Защото поне спя сравнително добре. Сънувам лоши или странни сънища понякога, но тази задушаваща болка, този юмрук, стиснал непрекъснато наяве сърцето ми го няма.
Може би ще кажете, че не е достатъчно, но ако поне малко можехте да влезете в моето страдания и желания просто да сложа край щяхте да го приемате като постижение.



Тема Re: Не мога да си простя...нови [re: EvaB]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.06.13 18:58



Защото поне спя сравнително добре. Това никак не е малко!


Няма ги неговите ръце.... Ако знаеш как те разбирам... Обаче и това ще мине или поне ще се заглуши. Важно е да оцелееш в прилично здраве, докато ти дойде желанието за живот.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Не мога да си простя...нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано28.06.13 19:48



Това, което за учения в мен прави нещата още по-трудни е, че не знам къде съм стигнала в етапа на страданието. Ето например чета "Пътя на сълзите" на Букай и виждам, че чувството завина е някъде четвърта или трета стъпка. А аз започнах с него. Това означава ли, че в един момент пак ще го изпитам, когато му дойде нормално времето? Или съм прескочила този етап и съм ги разменила?
Просто много ми се иска да знам къде съм, защото искам да знам какво остава. А не да се чудя дали ще се събудя виновна, ядосана, отчаяна или още отричаща.



Тема Re: Не мога да си простя...нови [re: EvaB]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.06.13 19:55



Ако това ще те успокои, аз също започнах с чувството за вина. После осъзнах, че не съм Господ и не съм безгрешна и каквото съм направила, направила съм го и няма никакъв смисъл да продължавам със самообвиненията. Повече не ме повтори. Вероятно имаме някакъв инстинкт за самосъхранение, който ни предпазва.

Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от Kpoacaнчeтo на 28.06.13 19:56.



Тема Re: Не мога да си простя...нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.06.13 19:58



Замисли се той безгрешен ли е бил спрямо теб? Никога ли не те е наранявал? Били сте двама души, които са се обичали, радвали, наранявали... Ако ти беше умряла, кой щеше да е виновен?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Не мога да си простя...нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано28.06.13 20:42



Това е едно от нещата, за които също се губя...Не успявам да си спомня болката от моментите, в които ме е наранявал. Знам, че имаше такива, знам, че мъката ми беше истинска (че не винаги е било сериозно въпреки серозната мъка започвам да разбирам едва сега, просто съм била твърде чувствителна и съм преекспонирала и за това също се обвинявам), но това, че не си спомням истински болката от него ме кара да го идеализирам, да си мисля колко лоша съм била само аз.
Може би по-голямата болка сега тушира и спира тогавашните болежки, може смъртта да действа като филтър на усещанията и да води до идеализация, но ако спра да идеализирам ще ми е по-лесно. За целта ми е нужно да си спомня и да усетя, че и той е бил лош и то с право, а не че аз съм изкривявала нещо нормално на лошотия от негова страна...



Тема Re: Не мога да си простя...нови [re: EvaB]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.06.13 20:49



За целта ми е нужно да си спомня и да усетя, че и той е бил лош и то с право, а не че аз съм изкривявала нещо нормално на лошотия от негова страна... Няма нужда да си спомняш даже. Със сигурност е бил.

Извинявай, че се смея, ама ти познаваш ли човек, който да е изцяло бял и добър? Ако твоят човек е бил такъв, значи си живяла с Господ. Не си, нали? Всеки има тъмна страна.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Не мога да си простя...нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано28.06.13 21:08



Нужно е да си спомня, защото това ще намали идеализацията, а от там и чувството за вина. Нужно е да си спомня със сърцето, а не само с ума, защото го знам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.