Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема безумиенови  
Автор Валерия (позната)
Публикувано24.03.13 08:22



Какво означава това - че нямаш капка здрав разум, че не ти пука за най-близките ти или че не разбираш, че вредиш и на себе си?

На този въпрос ми отговорете, след като прочетете долните редове.

Преди два дни разбрах, че мъжът ми, с когото работехме близо година в една и съща фирма, но той напусна, е направил сума ти поразии. Той се изпоскара с всички - собственици, шефове и колеги, но не в това е бедата.
Да вземе да отиде в Инспекцията по труда, за да сигнализира как заплатите са бавели до два месеца, а в същото време се раздават пари от "черна каса".

Сега резултатът е глоба за фирмата. Навременно плащане на заплатите, които са мижави и нищо от черната каса.

В личен план за мен резултатът е силно охладняване и дистанциране от страна на собствениците. Те не могат да разберат, че нищо не съм знаела. Смятат, че с мое съгласие и може би съдействие е станало всичко.

Може би някои от вас ще кажат, че свършеното от мъжа ми е правилно. Но изобщо няма да са прави. Фирмата се гърчи и едва оцелява, и е напълно оправдано част от парите да са в сивата икономика. Никой от нас нямаше нищо против.

Не знам какво да направя в личен план. Да предизвикам разговор, за да се изясним, че съм била в напълно неведение...

Редактирано от Валерия на 24.03.13 08:32.



Тема Re: безумиенови [re: Валерия]  
Автор Валерия (позната)
Публикувано24.03.13 08:31



На всичкото отгоре вече половин година е без работа и вече се моли на собствениците да го вземат пак.





Тема Re: безумиенови [re: Валерия]  
Автор вoлнa птицa (ентусиаст)
Публикувано24.03.13 09:27



За всеки е различно. Дали ще избереш да проявиш "гражданска съвест" и да понесеш последствията или да получиш под масата някой необлагаем лев и да си мълчиш. Това първото изисква да си финансово независим. Кофти е, че иска да се върне отново във фирмата.



Тема Re: безумиенови [re: вoлнa птицa]  
Автор Валерия (позната)
Публикувано24.03.13 09:39



Изпускаш фактът, че аз съм заложницата там, тази която трябва да осигурява парите в семейството, след като той се е направил на велик и радетел за правдата... на гол гъз.

И съм работила за името си 12 години.
А той е дошъл за няколко месеца, благодарение на това, че хората го идентифицират с мен и осира пейзажа.



Тема Re: безумиенови [re: Валерия]  
Автор Bisserra (новак)
Публикувано24.03.13 09:59



Какво означава това - че нямаш капка здрав разум, че не ти пука за най-близките ти или че не разбираш, че вредиш и на себе си.
Мисля, че е съчетание на недостатъчно здрав разум, идея за рекет, както и мисъл за някакво себеизтъкване и доказване.
Що се касае до това какво да правиш в личен план-ти го реши преди няколко месеца-развеждаш се. И смятам, че е достатъчно да споменеш за това пред собствениците на фирмата, без да влизаш в подробности.
Помисли, дали бавенето, с цел избягване на резки катаклизми, няма да ти задълбочи загубите.



Тема Re: безумиенови [re: Валерия]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано24.03.13 10:02



не горюй,` ж девочка
прийми все
вот, послушай


она тоже спрашивает
............
заеби гулемуто мислене, ми е мислата
влачи и фъргай
не се взирай в неудачници в захлас
продухай тъпото
да се доебават самички
айде
и мастурбация има, според литературата

хехе



Тема Re: безумиенови [re: Bisserra]  
Автор Валерия (позната)
Публикувано24.03.13 10:03



Все пак смятам да им кажа и това, че идея съм нямала за този сигнал в инспекцията.
Защото сега със сигурност ме подозират, че съм знаела, че дори може би и съдействала.
Рязко се промени отношението към мен от няколко месеца насам.



Тема Re: безумиенови [re: Валерия]  
Автор Bisserra (новак)
Публикувано24.03.13 10:11



Ненормално би било да не се промени. Трябва да се дистанцираш- развеждам се с този човек-имам много причини за това - и лични и други- не знаеш какво е творил в Инспекцията по труда. Това е разговора. Ако искаш да си запазиш работата, възнаграждението и отношението. А, това е и самата истина, нали? Ами кажи им го.



Тема Re: безумие [re: Валерия]  
Автор Валерия (позната)
Публикувано24.03.13 10:13



Темата ми е и затова как хората не оценяват жестовете които другите правят към тях.
От вчера той вече е истински писател. Имаше преставяне на първата му книга, която пожъна голям успех.

Но ми е толково горчиво, че дори не останах да празнуваме заедно, а се прибрах.
Повече от година съм чакала това представяне и то беше чудесно. Само дето аз вече не съм същата.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Валерия на 24.03.13 10:18.</EM></FONT></P>

Редактирано от Валерия на 24.03.13 15:23.



Тема Re: безумиенови [re: Валерия]  
Автор Bisserra (новак)
Публикувано24.03.13 10:14



ако само им кажеш че не си знаела за сигнала- не биха ти повярвали, защото звучи като оправдание. просто трябва да им кажеш истината-приключвам отношенията си с този човек. това е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.