Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: безумиенови [re: Валерия]  
Автор echr ()
Публикувано24.03.13 14:36



Хубаво, това е решение. Особено, ако имаш ясна идея как ще продължиш, дали загубата на партньора (дори и с недостатъци, ама къде са идеалните?) няма да те потисне твърде и пр.

Идва един момент, когато везните категорично натежават в дадена посока и тогава решенията идват ясни и без болка (е, малко горчивина винаги има )

Аз мисля, че трудното е докато решиш, после следва само действие.



Тема Re: безумиенови [re: Валерия]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано24.03.13 14:48



Абе мила, какво толкова "какъв е"? Човекът да не е извършил масово убийство или да се е оказал травестит?! Постъпил е според някакъв импулс. Бил е обиден от ситуацията във фирмата + в последствие от това, че жена му е трябвало да го издържа след като е постъпил, както е решил по мъжки и е тръгнал на "поход" някакъв за справедливост. Човекът не е направил нищо толкова лошо - да, преебал те е по някакъв начин, но е доста хлъзгаво кой крив, кой прав. А отношенията между двама души според мен са над работа и пари, и др такива битовизми.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: безумиенови [re: Валерия]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано24.03.13 14:56



Може да преглътне това, че са забавили заплатата му и че му плащат по някой лев в сивия сектор.


Зависи. Някои хора могат, други не могат. Различни сме. Не е въпрос на това колко те е грижа за някого, а въпрос на това какво за него означава да преглътне това.
Както има хора, които казват "Обичам те" наляво-надясно, а такива, които колкото и да обичат не могат да го произнесат. Просто различен опит имаме, различни са ни емоциите и различни неща означават за нас външно сходни действия и ситуации.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: безумиенови [re: Amelia Pond]  
Автор Валерия (позната)
Публикувано24.03.13 14:56



А отношенията между двама души според мен са над работа и пари, и др такива битовизми.

Да, така е. Ако той е граф, а аз принцеса.
Но сме работническа класа и бедните го духат при всички случаи.
Аз и без това правя нечовешка еквилибристика, за да излизам на плюс.

Не, благодаря.
Ако ще се разорявам, ще го направя, защото аз не съм преценила ситуацията, а не защото е трябвало да издържам капризен мъж, който се прави на обиден благородник.



Тема Re: безумиенови [re: echr]  
Автор Валерия (позната)
Публикувано24.03.13 14:58



Да, направо бях потънала месеци наред, докато ми се избистри решението.



Тема Re: безумиенови [re: Валерия]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано24.03.13 15:01



Според мен е ценно качество да можеш да си позволиш да бъдеш обиден благородник. А той не го е направил понеже ти си го издържала - той, както сама казваш, е заплашил и твоята заплата така, т.е. не е бил с теб заради сметката и че му е удобно.
Ти мислиш, че неговите действия са те наранили. Но представи си твоите изисквания да се скатае, да не сигнализира, да си стои кротко вкъщи и да понася това, че жена му го издържа и тя работи при едни според него гадове, дето лъжат хората. Разбираш ли? За него тази ситуация е била изключително унизителна, доста сходна на твоята сега. Може би е чакал да го подкрепиш, ако той напусне и ти да го направиш... и не е като да няма някаква логика в това - по-идеалистична и наивна, но логика...


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: безумиенови [re: вoлнa птицa]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано24.03.13 15:04



Ама в случая това момиче и другите деца доброволно са го правили това и също са обичали да го правят... Т.е. ти си сезирала против всички участници... Може да не е законно, но не е имало нищо лошо за никого в това.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: безумие [re: Валерия]  
Автор Втасахме_я (Е, и?!)
Публикувано24.03.13 15:05



Едва ли е тъп твоя мъж. Все пак нали си го харесала преди това. Няма как да е изтъпял междувременно. Нещо се случва между вас, щом в името на "цялото" (семейната ви единица) не е успял да потисне стремежа си за реванш с работодателите.
За сметка на това, ти му го връщаш много яко. Изобилно разказваш за него, вадиш го от анонимност и ако това не е достатъчно линкваш директно физиономията и името му. Здраво бачкаш за имиджа му.:-)))
Що се сърдиш на него, че е реваншист без да мисли?! Ти мислиш ли като пускаш теми и линкове? Спестяваш много от истината в своя полза, но така правим всички. Не сме обективни когато касае нас.





Тема Re: безумие [re: Amelia Pond]  
Автор Валерия (позната)
Публикувано24.03.13 15:05



Като те чета и кипвам.
Ако беше на 20 - 25 години със сигурност щях да проявя разбиране.

Но дърт мъж, дето е пред пенсия да го прави това, при положение, че знае какви финансови разходи имаме...
Дори, когато пращах детето да учи във Варна се посъветвах с него. Той се удари в гърдите, че мога да разчитам на него.
А после - напусна работа на 17 септември - това беше първият учебен ден.



Тема Re: безумие [re: Втасахме_я]  
Автор Валерия (позната)
Публикувано24.03.13 15:06



за линка си права, ще го махна.
Просто го похвалих.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.