Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | (покажи всички)
Тема Re: Нещо грешишнови [re: won]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано28.03.13 18:33



Монополи? Какви монополи? Те са доставчици на стоки и услуги от жизнена неоходимост, а и са без конкуренция! - точно!

Сега е момента да ги стигнем и задминем! (кога, ако не сега!) - Е, можеше и по-рано, ама...

Ми като за начало да махнем Валутния борд. Това в БГ е ерест!

Всички се кълнат в него като в Исус!



Тема Re: И к`во?нови [re: ЛAMБИ]  
Автор won (cool)
Публикувано28.03.13 18:35



То и в България си имаме 290 лв.
И как изпълниха т.1 (т.е. да няма бедстващи -работещи) с тия 290 лева? А за изпълнението на другите точки? Това си е или чисто магьосничество, или са случили на граждани-мълчаливци!

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 28.03.13 18:36.



Тема Re: Не, не греша!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано28.03.13 18:43



Ето твоят пример с шивачките е мн. добър.
Германската шивачка шие във фабриката на Адидас (примерно) и затова роклята струва 200 лв. Защото някой е създал марка, която сама по себе си вдига стойността на продукта, но това става с много усилия и вземане на много правилни управленски решения в много дълъг период от време са правени натрупвания за да се стигне до марката "Адидас" (примерно). Целият този производствен процес е високопроизводителен защото усилията са положени назад във времето и сега на шивачката не й се налага да полага толкова труд, за да създаде продукт за 200 лв.


Ама ти верно ли си вярваш?!
Че шивачката има нещо общо с мениджмънта?
Не скъпи - и едната и другата шивачка си шие.
Просто някой се е погрижил труда и да бъде адекватно заплатен, че да може да плати наем, да се храни и някой лев да и остане.
Ама ако ги оставиш - ей ся ще дадат по 200 евро заплата. Няма ли - ми няма , щото ще го заплюят, а на него му пука какво ще каже народа му...за него...
Стига и ти ми говори, моля.
Точно за шева на Адидас мога те счупя отвсякъде.
....
А да, казал си нещо с което се съгласявам и там е истината.

Ако продължим тази логика на следващото ниво - държавата, правителството създава условия, в които работят предриемачите и така до работника. Производителността на труда на работника в една страна/фирма, зависи от УПРАВЛЯВАЩИТЕ.

селбстферщендлих, агрии и прочие.
Само, че знаеш ли какво ще стане ТАМ, ако шефа дойде с нов джип, а каже, че няма пари за заплати?
Идея имаш ли си?
.....
Апропо - нямам нужда да ме учиш на икономика.
Аз те разбирам, бе пич. Знам какво искаш да кажеш.
Аз даже същото го казах.
Създай световен продукт и всички да го купуват....покрай него дръпва и другото ....
Бритиш петролиум частна ли е?, ЧЕЗ частна ли е?
Това казвах и аз....кат си под-изпълнител на под-изпълнителя на "Адидас" ще вземаш толкова, НО ако отидеш там - повече - ама за един и същи труд.
Тук вече не е маркетинг и мениджмънт, а регулиране.
Аз също съм ценообразувал- и кво? Ами на едните има еди колко си евро субсидия, а на теб 1/10-та....и кво?
Виж къде започва изкривяването.
В света на парите може е едно. В света на производството на блага е друго.
Що ядеш полски яйца и турски пипер?
И македонски ябълки?
На книга, ти казах - знаем го.
Но реала не е на книга!
Аз ти казах - нека не е $ разменната монета, а "крина ечемик"....умря гладен....
И хич не се опитвай ме кръщаваш

.......
Ай ся си отвори ушите, ама хубаво.
Много хубаво.
Махаш банките и ИНВЕТИТОРИТЕ....какво ще се получи?
Няма да е масов глад - определено.
Просто едни излишни ще изчезнат.
Едни пари се въртят- манджата вече не е манджа, а който иска нормална...трябва си плаща много или да си я гледа.
Кокошките са по- защитени от децата....
Схващаш ли ме накъде бия, че се връщам от "празник на буквите".
Да бягаш и ти със заучените фрази, дето да убеждаваш баба ми....дето щи каже, че ич няма и те чуе преди да се допита.
Кое ти е бачкането в реалната икономика бе?
Ти имаш ли идея кое е реална икономика?
Ва зритаме всичките накрая, ама съвсем реално:)
И хич не ми говори - на баба ми кокошките ядяха по- хубави домати, отколкото аз сега.
Оттук натам....кото и да ми кажеш - заври си го.
п.п: Завършил съм финанси, магистратура по международни такива и бля-бля.
Не се хаби да ми цитираш учебници
Магистърската ми теза е за корпоративното облагане
Ай, че ми писна от банкови служители, дето само плява дуднат...така бива ли Учителю по икономика

Редактирано от 4ycмивkи на 28.03.13 19:05.



Тема Re: И к`во?нови [re: won]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.03.13 18:57



Дано не бъркам колонките, но ми се струва, че дават за САЩ БВП 45845 щд на човек. За България числото е 5186 щд. Хайде сега сметни колко пъти повече стоки и услуги произвеждат на човек в САЩ. Отговорът е лесен- 9 пъти. Сега сравни минималните работни заплати. В България МРЗ е 1,23 долара на час. Сега раздели 7,5/1,23= 6,1. Какво излезе? Излезе, че американците произвеждат 9 пъти повече, но взимат като минимална заплата само 6 пъти повече. Още ли мислиш, че американското правителство се е загрижило за достойния живот на хората си?

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: И к`во?нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано28.03.13 19:10



подобни сравнения са леко казано неуместни. Примерно - идва водопроводчика Джон в къщи и това ми струва $400. Идва водопроводчика Иван в къщи (в България) - и това ми струва $10. Току-що Джон произведе 40 пъти по-голям вътрешен продукт. Иначе - и двамата са свършили точно същата работа.



Минималната заплата в САЩ е средство срещу привличането на милиони емигранти от Латинска Америка, които биха работили и на български заплати.



Тема Re: И к`во?нови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор won (cool)
Публикувано28.03.13 19:11



Сега, ако дръпнеш и една табличка за покупателната им способност, та и това да сравним.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.


Тема Re: Не, не греша!нови [re: 4ycмивkи]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано28.03.13 19:13



Точно от тая гледна точка ми е смешно , когато почнат да ме убеждават в нелепици.
Не е срещу тебе или някой друг.
Просто искам пак да си ям хубави храни - имаше ги, преди "кото му казвате там"
А ти бъди фурия и кото си искаш там.
Аз искам просто за месец да се спре продажбата на храна....ще си ядеш умнотиите тогаз



Тема Re: И к`во?нови [re: won]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано28.03.13 19:17



ако правиш минимална заплата в САЩ - покупателната ти способност е нищожна. Може да се сравни примерно с покупателната способност на средна българска заплата.

Има един тънък момент в минималните заплати. Това не е минимална заплата, а е минимална надница. Много малко хора работят на пълен работен ден за минимална заплата. Това са обикновено почасови работи. Големите магазини се изхитряват и наемат продавачи на почасова работа, но гледат да не надхвърлят 20 часа на седмица, щото тогава ще трябва да им плащат осигуровки. Голяма част от хората на минимална заплата вземат социални помощи - по този начин - цялото общество плаща заплатите на служители на огромни вериги като Wallmart примерно.
Но - това е друга тема, де.





Тема Re: И к`во?нови [re: Koм]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано28.03.13 19:22




подобни сравнения са леко казано неуместни. Примерно - идва водопроводчика Джон в къщи и това ми струва $400. Идва водопроводчика Иван в къщи (в България) - и това ми струва $10. Току-що Джон произведе 40 пъти по-голям вътрешен продукт. Иначе - и двамата са свършили точно същата работа.

Минималната заплата в САЩ е средство срещу привличането на милиони емигранти от Латинска Америка, които биха работили и на български заплати.



Ком-е - когато си за разцелуване - СИ.

Редактирано от 4ycмивkи на 28.03.13 19:29.



Тема Re: И к`во?нови [re: Koм]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.03.13 19:40



Ми, това е някакъв универсален измерител. Предполагам, че тези от МВФ и Световната банка са създали някаква методика при изчислението му, която да го прави обективен. Ама щом не ти харесва, кажи кой според теб е универсалния измерител на производителността на труда и да правим сравнения по него.

Най обичам да чета, ама не мога.



Страници по тази тема: << 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.