Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:35 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
Тема Re: Нещо грешишнови [re: Bisserra]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.03.13 11:55



"ти разби съвременната теория на пазара на труда. ... искаш да кажеш, че той –пазарът на труда не е определящия фактор за цената на труда?"

Е, и ти се изказа.

Аз поне не виждам противоречие между твоите думи и нейните.
Търсенето и предлагането на труд (което на свой ред ще зависи от разни фактори) ще определя отношението на цената на труда спрямо останалите цени.
Обща ниска производителност ще означава, че общо са по-малко стоките и услугите, които "съществуват" в обществото. Съответно всеки в това общество средно ще разполага с по-малко... хм... блага, или иначе казано - ще бъде по-беден, отколкото ако производителността беше по-висока. Заплатите, иначе определени пак от търсенето и предлагането, ще се равняват също на по-малко "физически" блага.
Не съм икономистка, де.

П.П. Започнах писането, преди Кроасанка да отговори, но се наложи да го прекъсна за малко, не бях видяла нейния отговор.
И понеже в наскоро за подобно включване в "чужд" разговор друга потребителка ме нарече клакьорка и ми каза да млъкна - надявам се тук да не се случи същото. Не е лично към Бисерра!

Редактирано от MupaM на 28.03.13 12:04.



Тема Re: Нещо грешишнови [re: MupaM]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано28.03.13 12:55



"останалите цени" са нечии други трудови усилия. Да си богат значи съотношението между твоите усилия и тези на околните да са силно дебалансирани в твоя полза. Колкото си по-беден, толкова по-малко хора извършват работа за твоето благоденствие, като накрая се оправяш сам.

Производителността на труда няма връзка със съотношението между усилията на различните хора, единствено търсенето и предлагането имат. След като от известно време движиш сред дивелъпъри, трябва да ти се изяснило.





Тема Не, не греша!нови [re: Koм]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано28.03.13 13:37



А пазарът на труда от какво се определя???


От търсенето и предлагането, ще кажеш.
А търсенето и предлагането, от какво се определят?

От стойността/цената.
А на какво е равна стойността на труда?
На количеството стойност, което може да произведе за единица време!

А количеството стойност произведена за единица време, какво е???

Това, Ком, е производителността на труда!!!

Редактирано от ЛAMБИ на 28.03.13 13:55.



Тема Re: Нещо грешишнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.03.13 13:45



"Производителността на труда няма връзка със съотношението между усилията на различните хора..."
Нали и аз това казвам, бре? Или ти държиш да си винаги отгоре, дори без да си прочел и разбрал?


Няма връзка със съотношението, има връзка с общото налично количество ядене, дрехи, смартфони и спа-процедури, оттам - и с количеството, което се пада на човек средно и което той може да придобие срещу парите си, дето ги е взел все за 8 часа работа на ден.

"останалите цени са нечии други трудови усилия"
Нечии други трудови усилия, в това число на самонаетите и на по-големите батковци бизнесмени, нечия собственост, нечия красота (не само при е*ане, както сигурно ще си помислиш, но и при рекламни снимки и какво ли не), нечий поет риск, въобще всяко нещо, за което може да се се плаща.

"След като от известно време движиш сред дивелъпъри, трябва да ти се изяснило."
Ъъъъъъ?
И ти като господин поручика Ржевски към Ком: Коме, ти си колега от IT бранша, значи ти поне трябва да разбираш от статистика (ли беше, от архитектура ли, от икономика ли пак).
Бре, тоя айти бранш - от сичко разбира.

Редактирано от MupaM на 28.03.13 13:53.



Тема Re: абсолютно!нови [re: 4ycмивkи]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано28.03.13 13:47



По резонно би било да несе изказваш: Тука се каканижете да родите второ...;))

Особено на тези дето имаме по 2 и повече деца:))

Ай ся извинение просим панье



Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Нещо грешишнови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано28.03.13 13:50



Пазарът на труда зависи изцяло от производителността на труда! Права си!

Какво е пазар?
Размяна на различни "продукти" с еднаква стойност. В конкретният случай "продукта" е трудът.

А каква е стойността на труда? - Количеството стойност (продукт), което произвежда за единица време! А това е производителността на труда!



Не им се вързвай.



Тема Re: Не, не греша!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано28.03.13 13:53



Хубав модел
А търсенето и предлагането, от какво се влиаят?
От стойността/цената.

Де остави "момчетата от Медисън авеню" :)
А на какво е равна стойността на труда?
На каквото си произвел или на колко можеш го продадеш.
На количеството стойност, което може да произведе за единица време!

А количеството стойност произведена за единица време, какво е???



А какво е?!
В последно време се определя и препродава от разни...там някакви, още преди да си се захванал и да го свършиш. По- лошо.....дори да си имал условията да го свършиш, Но се е препродало 100 пъти на очакването, че ти ще го свършиш и някой би го купил.
А ти още си пръцкаш в леглото.

А количеството стойност произведена за единица време, какво е???
Дефинирай "единица време", за да ти дефинирам и другото.
А и стойността май няма количество :)


една стойност, по- стойност, най-стойност.
Та там някъде се обърква целия модел ....


п.п: Ако искаха шок и ужас...да бяха взривили "Коневръза"
И до ден днешен не мога го проумея - как може всички да търпят това. То е ясно как ...6-ти американски флот /тука де/.
Как търпят хората цената на хляба да им се определя от друго, а не от самата цена.
Та какво точно е цената, ако ги окачим сите на бесилото - от- до.
Макла къща в прерията и цената на труда ти става друга....освен ако не минава железница....и аре пак наново :)

..............
Чеки те питам - гледам тука как едни се ровят по гаражи, куфари и кото намерят.
Тяхната стойност на труда каква е ?
А и "единицата време" каква им е?

Редактирано от 4ycмивkи на 28.03.13 14:18.



Тема Re: абсолютно!нови [re: Lira Emerald]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано28.03.13 13:55



Трай си бе - понеже знам, че имаш 2, та затуй не казах трето -ууууу не оценяш, ама начи :)
Мн поздрави на Морячката:)



Тема Re: И к`во?нови [re: ЛAMБИ]  
Автор won (cool)
Публикувано28.03.13 15:10



Понеже ти ги разбираш тия работи, тогава ми обясни, що са се морили американските управници да го напишат някъде във федерален закон, че и в няколко щатски? Какъв е смисълът на тази мярка, според теб?
Как не се сети някой от нашите народни представители-икономисти (например, социалисти) да предложи нещо такова?
Ясно ми е, че частните фирми не са благотворителни организации. Но също е ясно, че даден работодател наема само този, който му е нужен, а не защото някой си нямал работа.

Кой, аджеба, е беден в нашата страна? Какъв доход е необходим, за поддържането на нормален жизнен стандарт у нас? Живо ме интересува гледната точка на икономистите, и в частност твоята! Благодаря!

Когато една касиерка в супермаркет за 176 часа работа- месечно се прибере с 400 лева нето-заплата, колко точно е свободна? Какво може да си позволи да ползва като стоки и услуги?
Не ми казвай, че е тъпа и проста, щото навсякъде си имат касиерки в супермаркети. (където си имат супермаркети, разбира се)

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 28.03.13 15:42.



Тема Re: И к`во?нови [re: won]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано28.03.13 15:22



Ами затова трябват яки синдикати - сдружения.
Няма работя за по- малко от 800 лв.
- Ще си неса виетнамки!!!!!
Кооооооо - а ти искаш ли да изхвърчиш от тая страна?!
И така.




Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.