Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:39 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Тема Re: безумиенови [re: Ryan]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано28.03.13 09:16



Интересно - защо пък 60-80 години?
Ако погледнем историята - съсипаната от войната Германия за половината от това време усява да се нареди в челото на европейските държави. Значи 30-40 години. 23 вече минаха. Значи- до 7-13 години трябва да сме стигнали Германия, нали така?





Тема Re: Нещо грешишнови [re: Koм]  
Автор Bisserra (новак)
Публикувано28.03.13 09:23



Не само и единствено от пазара на труда, но най-вече от него и да- производителността на труда не влияе силно върху размера на заплатата.
Има и други фактори, по-второстепенни, които определят заплатата- напр. издръжката на живота, длъжността, стабилността на фирмата и т.н., но да Ком, пазарът на труда е определящ.



Тема Re: Нещо грешишнови [re: Bisserra]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано28.03.13 09:32



точно тук е и една от функциите на минималната работна заплата. По прицип интереса на работодателя е заплатата да е ниска. Минималната работна заплата казва административно - "не може да е по-ниска от толкова".
Т.е. ако се съберат всички монополисти и се договорят да плащат 2 ст. на час - пазара би се изкривил - всички знаем, че това особено в България е напълно възможно. Или примерно - ако внесем временни работници от Сомалия, които ще работят за 2 ст. час - пак ще се изкриви. Минималната заплата пречи на подобно израждане и няма нищо общо с комунизма.



Редактирано от Koм на 28.03.13 09:33.



Тема Re: ?нови [re: 4ycмивkи]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано28.03.13 09:47



Ай шЪ сЪ резюмирЪм.
Найш кое ми е "забавно"?
Всичко живо трябва се вмества у плановете ти и да е според тях.
Наумила си си нещо и КРАЙ.
То вярно, че жените обичат местоименията /и именията:)/ ама се осираш, чак.
Правиш от мухата слон.
Детето ти голямо, самосиндикално си действаш - ами продължавай.
Дреме му на някой за двата ти апартамента - апартаменти боооол.
Само не виждам защо тогава трябва му дреме на някой за твоите "тегоби".
Не сте семейство. Нищо не градите ЗАЕДНО - освен твоя кеф.
Що пък той да не си пойска неговото?
Пак ти казвам, че Инспекцията е нещо-никакво. Някое предписание, някой актче и толкУ.
Я едно дело да бе зафичил и да влезе в съда, и съда да назначи експертизи - ма малееее.....тогаз да видиш - не става и току-така с някое подаръче или лев, че току виж станала тройна експертизата.
А и делото е безплатно, освен ако не си наемеш адвокат.
И дори и фирмата да спечели - нали ще и лъсне задника навсякъде!
Отиде ви и реклама и поръчкови статии, щото са компроментирани!
Но това е друга тема. Тука на такъв се гледа кат на престъпник.
Устната договорка е също вид договор /при определени обстоятелства, подлежащи на доказване/.
Да не ходим из тея дебри, а и не съм юрист.
А и не виждам къв е проблема, "онуй под масата" да бъде на граждански договор и пак всичко ще си е чисто.
Пак всеки ще е ОК.
Както и да е - нито съм юрист, ни ТРЗ...
Трябва да има и такива позиции, просто.
Ти ми каза, аз го направих, ама не ми го даваш.
Ако някой ти налепи плочки в банята, нима не си иска парите веднага, че даже и аванс?
Ами като фирмата не може да плаща - да си фалира. Ще я купи друг, дето да плаща.
Ако го бяхте подкрепили сите, а не глави между краката....май друго щеше да е.
Щото реално - вие сте там, дето могат да списват - други няма.
Реално можете да поставите фирмата на колене, щото без вас не може да бачка, ама вие без нея можете, нали? Или греша? Ако греша, значи нищо не струвате!
Толкова по това.
Да се върнем, че ти нарушил плановете и те изложил.
Ама защо да е излагация, ако някой си потърси правата?
Туй кат "оня ден", що съм постнал, ама баш у фейсбук и в групата на класа, че една учителка шамари детето ми. Що съм бил алармирал, когато една маса в детската градина премаза пръстите на детето ми, що бучим, че детската площадка до нас е вече само на думи детска площадка....и т.н.
Да - смениха масите и внимават, Да - в момента правят детската площадка с гумено или там кво си покритие и я правят наново.
Значи може да се псува само Община и Държава и да се изисква, НО в никой случай фирма.
Може да се пише ГРЪМКО, че няма гражданска позиция и ОБЩЕСТВО, но ако някой прояви....тихомълком се замита и....шшшшшш-тихо да не се чуе.
Ами, че някой бях гледал /нейде по клубовете/, че беше написал, че фирма от БГ купила някаква у Франция, с цел да я фалира и да придобие ноу-хау, само. Не дали заплати и на третия ден влезли синдикатити и затворили фирмата.
Ни ноу-хау, ни гяволи.
Закона ни защитава /работещите/, ама ако всичко е на светло. Никой няма право да налага глоби, да удържа от заплата и т.н.
Е да де, ама.....
Ще кажеш, че звуча утопично.
Я всеки да си изисква и иска! То щели да фалират - ми да фалират - други ще дойдат.
Я да видиш как ще тръгнат нещата.
Туй ми е кеф - пишете срещу СТАТУКВОТО, а ако ви се случи дома - ревете.
Никой не вижда, че това работи срещу работещите хора.
Ако утре всички доходи излязат на светло и ти да видиш - 1-2 години сътресения и после как си требе.
Същото като забраната за тютюнопушене.
Ура-тута - свикна народа.
.............
Ами до 1940 е нямало платен отпуск, нормирано работно време.
Ся ми го хвалите, че бачкали много и на по нам колко си работи.
Това, което е извоювано го давате с лека ръка, а после въри го извоювай.
бля-бля.
..........
Цяла статия ти написах, а уж резюме.
............
С нищо не ти е виновен човека!
И да те беше попитал - нямаше да му позволиш.
След като ползите са ТВОИ, то и негативите са ТАКИВА.
Що народ се изнесе, за да не търпи това....
Но на теб ти плащат да го възхваляваш /модела/. Разбирам. Ама то скоро няма има и кой да го чете - чунким има ся.



Тема Re: Нещо грешишнови [re: Koм]  
Автор Bisserra (новак)
Публикувано28.03.13 09:47



Разбира се, че минималната работна заплата няма нищо общо с комунизма.
В повечето европейски страни има закон за минималната брутна месечна заплата- Люксембург , Холандия , Португалия и т.н. и в тези държави тя е фиксирана като размер. В други държави пък има браншови споразумения относно минималните размери на часовото заплащане. Обама пък се кани през 2015 год да въведе в минимално часово заплащане в САЩ в размер на 9 долара.
Както се вижда комунизмът е в як възход и Северна Корея-ряпа да яде



Редактирано от Bisserra на 28.03.13 09:48.



Тема Re: абсолютно!нови [re: Koм]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано28.03.13 09:49



И то след война, където всичко е сринато до основи, +човешки жертви...и не само Германия де.

Другаде са причините...явно!

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов


Тема Re: Нещо грешишнови [re: Bisserra]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.03.13 09:54



Да, ама пазарът се определя от общата производителност на труда на всички работници. Ниската производителност води до ниско производство, а оттам и по-малко пари като цяло. Като няма пари, какво ще разпределяш? Това, общо погледнато.
Ама и индивидуално да погледнеш, на много места заплатите не са на щат, а са според изработеното. На много други има смесени системи- минимален щат и бонуси според изработеното, така че малко си говориш наизуст.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: абсолютно!нови [re: Lira Emerald]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано28.03.13 10:18



И то след война, където всичко е сринато до основи, +човешки жертви...и не само Германия де.

Другаде са причините...явно!


Да, ако имаме блокада няма кой да направи въздушен мост и "план Маршал".
А и ко ша им е - малко мъже - германките как и от кой ли са раждали?
А тука са какананижете да родите второ, че нямало било да учи в Харвард и преди туй в пансион у Цюрих....явно са другъде причините.



Тема Re: Нещо грешишнови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано28.03.13 10:34



Да, ама пазарът се определя от общата производителност на труда на всички работници.

Именно, но и не само.
Определя се дали СИ или си под-изпълнител на под-изпълнителя.
Нима комбайнер тука не е по производителен от ....белгийски такъв?
Нима шивачка тука не бачка повече от....холандска такава.
Да, ама там и плащат на бод....а тук...ако не зачезне гърка....някви пари...евентуално.
Ако има промишленост и въобще производство, дето се дават прилични пари - то и сферата на услугите расте.
Като си само "подлога"...кото там "захапеш".
Колкото и полит-икономически да звучи - няма национално-отговорен капитал.

п.п:По тоя повод - ТИМ не са ми платили и не ме знаят, че съществувам, даже.
НО, спонсорираха и май продължават ....физкултурните салони - де плащат на учител по карате, де купят някой уред и т.н.
Може да звучи малко, но е НЕЩО.
Кога някоя чужда фирма ще го направи?!

Редактирано от 4ycмивkи на 28.03.13 10:47.



Тема Re: Нещо грешишнови [re: Bisserra]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано28.03.13 10:41



Abe ti си понаучил/а, попрочел/а нещо и вярваш на БСК, БТПП и професор...кой беше?
Нещата в реала не са " sich an selbst betrachtet" /razglevdani sami po sebe si/
Туй го остави на Кант и професора.
Не живеем в "лабораторни условия".
На книга всички го знаем.
Нещата не са "сами по себе си", а обикновено са "извън себе си".
Т.е. - те пак са сами по себе си, но докато изсъхне мастилото в учебника и вече има "бъг"






Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.