Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:16 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: безумиенови [re: Bisserra]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано26.03.13 15:35



Установявам, че има още много да се учим на пазарна икономика и гражданското съзнание и имат ли те почва на Балканите. Какви подбуди е имал въпросния е отделна работа, страшно намирам тук съчувствието към сивата икономика и далаверите. Абе хора, вие не проумявате ли, че ви правят съучастници в данъчни престъпления, бре? Ми затова в цивилизованите държави се влиза у панделата, бре!



Тема Re: безумиенови [re: XlNG]  
Автор Bisserra (новак)
Публикувано26.03.13 15:50



Абе хора, вие не проумявате ли, че ви правят съучастници в данъчни престъпления, бре?

И като какви по-точно се явяваме?-подбудители, помагачи?М?


Абе, ние направо сме си една организирана престъпна група



Тема Re: ?нови [re: Валерия]  
Автор Ryan ()
Публикувано26.03.13 15:51



Бях написал нещо такова -

Не свързвам определението на Ламби с вас. И няма нужда да се обясняваш и аргументираш, особено пред нас - очевидно е, че работиш много, а и помня, че получаваш признание за труда си, демек работиш на високо ниво.

Мислих си за това дали има смисъл да говориш с работодателя. От негова (емоционална) гледна точка, сигурно ще му е важно да научи за твоята лоялност, но на рационално ниво ще е наясно, че не си участвала, дори с премълчаване. Та ако ще говориш - по-добре да е кратко и не в режим обяснение - максимум две изречения, уместно подбран момент, израз, интонация.

За друго се сетих - казваш, че не трябва да узнават работодателите един за друг - малко вероятно е да не знаят - хем си много открит човек, така че все някой ще е споменал някому и т.н., хем активно пишещият човек е разпознаваем по стил, та все някой ще се усети. Та по-добре да презюмираш, че знаят и че статуквото се пази не поради незнание, а по рационални причини и зависи от професионализма ти.

Дали си горе или долу се определя от нещата, в които вярваш. Това, което беше написала и се чудеше дали не е наивност, че не очакваш лошо и т.н. - прекрасно е! Докато така го усещаш и разбираш ще си горе. Уморена си, но така е в живота - низ от върхове и падения, продължавай, както досега напред и имай търпение, докато дойде хубавото време. Както казва Сън Цу - "Ако чакаш достатъчно дълго на брега на реката, ще видиш труповете на враговете си, да се носят по течението покрай теб". Струва си да му вярваме, той ги е разбирал тези неща. :)



Тема Я да те питам аз тебе,нови [re: Валерия]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано26.03.13 16:15



кой на картинката е жертвата, а?





Тема Re: Я да те питам аз тебе,нови [re: XlNG]  
Автор Втасахме_я (Е, и?!)
Публикувано26.03.13 16:17



червея



Тема Re: ?нови [re: Ryan]  
Автор Валерия (позната)
Публикувано26.03.13 16:39



Благодаря, мнението ти е ценно за мен и извинявай, че го писа два пъти.

За друго се сетих - казваш, че не трябва да узнават работодателите един за друг - малко вероятно е да не знаят - хем си много открит човек, така че все някой ще е споменал някому и т.н., хем активно пишещият човек е разпознаваем по стил, та все някой ще се усети. Та по-добре да презюмираш, че знаят и че статуквото се пази не поради незнание, а по рационални причини и зависи от професионализма ти.

За това си също прав и на мен наистина не ми пука много дали знаят или ще научат. Може би и затова така си праскам нещата на мегдана.



Въпросът е да не го правя арогантно, да се навира в очи и да има явен сблъсък на интереси.

А аз никога не очаквам някой дами прави зло ей така. По-скоро все гледам да оправдая хората, че незнаят какво вършат, че е неволно, от глупост... Иначе е твърде жалко и тъпо.



Тема Re: безумиенови [re: XlNG]  
Автор won (cool)
Публикувано26.03.13 20:16



Хм!
Понеже Кома спомена , че минималното почасово заплащане в щата Калифорния било 8 $, а на национално ниво не знаеше точно как стоят нещата, та аз се поразрових из нета.
Ами ето каква е картинката в САЩ (таблицата накрая на страницата е ценна)


Та според федерален закон от 2009 година, действащ и в момента, минималнoто почасово заплащане е 7.25 $! (с изключение на 9 щата, в които е по-ниско или няма определено такова)

Що ли си мисля аз( без да съм икономист), че така държавата е прехвърлила грижата за жизненият стандарт на наетите работници на техните работодатели. Демек държавата е казала на бизнеса, че работната ръка е скъпа - "правете си сметката и ако можете произведете данъкоплатци".
Така на държавата и остава да се занимава ( в някаква степен) само с изпадащите и изпадналите (по някаква причина) в затруднено финансово положение , и с други там държавни си работи.

У нас положението със заплатите (масовите) е такова, че не само заплатата не ти вдига самочувствието, ами даже не ти съхранява достойнството.

Трагичното в тая тема е и това, че журналисти, интелектуалци, хора с име и кариера - мълчат!
А ти питаш, що мълчали "малките хора"!

Демокрация, демокрация, ама сиренето е с пари! (и ментето - също)
Така е у нас!

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 26.03.13 22:00.



Тема Re: безумиенови [re: won]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано26.03.13 21:12



Трагичното в тая тема е и това, че журналисти, интелектуалци, хора с име и кариера - мълчат!

Az също се учудих, че на протестите нямаше интелектуалци и никой от т.н. интелектуалци не повдига тема за доходите...или всички са заплатени с достатъчна сума-под масата?

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов


Тема Re: безумиенови [re: Lira Emerald]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано26.03.13 21:37



Това беше най-грозната обида за Слабаков. Така да го игнорираш от хентелектоалня каталог!

WALL·E


Тема Re: безумиенови [re: ЛAMБИ]  
Автор cлaдyнka мeдyнka (pyrvata)
Публикувано26.03.13 21:55



... дрънкало... дрънкай си, вероятно себе си успяваш да впечатлиш... и кат си тръгнал да цитираш, дай го малко по лирично, дай нещо Дебелянов,Смирненски, Яворов... може и да ми допаднеш... обаче, не, няма.. не четеш и не разбираш хората, които пишат... виждам, че съм те засегнала, сори, щом споменуваш Алеко и Ботев, работата е лоша, уцелила съм... не, не разбираш какво казва авторът и те връщаме в началните класове... инак, героичната подкрепа на бореца за чиста и свята пазарна икономика, българския 60- годишен Павлик Морозов, е много впечатляваща... невероятно впечатляваща, ма май иъхвзрли бебето с пелените, няма лошо, де, една беля по малко...

...къде го чукаш, къде се пука...



Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.