Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:16 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: безумиенови [re: ЛAMБИ]  
Автор Валерия (позната)
Публикувано25.03.13 18:14



Виж сега, от апартамента ми може да ме изгони само банката, ако си пропусна някоя вноска по ипотечния кредит.



Ето ти една разлика.

И да загубя тази работа имам още няколко източника на доходи. Но аз не мога да си позволя да загубя всеки един от тях.

Затова е още по-гнусно.
Работя като изоглавена, по мин. 10-12 часана ден, напрегнато, така че времето една стига. Както и през почивните дни.

А един здрав и прав мъж инфантилно е напуснал единственото си рабонто място. И се мотка.



Тема Re: безумиенови [re: Валерия]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано25.03.13 18:15



А ако се сниши, е мишок, нали?


Последно, да се снишава или не?



Тема Re: безумиенови [re: ЛAMБИ]  
Автор Валерия (позната)
Публикувано25.03.13 18:15



То вече няма полезен ход.



Тема Re: безумиенови [re: Валерия]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано25.03.13 18:20



Виж сега, от апартамента ми може да ме изгони само банката... Така е при жените!

Но при мъжете, банката е последният фактор който може да ги изгони от апартамента, преди нея е цялата рода по съребрена линия...



Тема Re: безумиенови [re: ЛAMБИ]  
Автор Bisserra (новак)
Публикувано25.03.13 18:21



Виж, освен това изречение, в поста си съм написала поне още двадесет. Вземи ги прочети всичките, а


а има и едно заключително- многократно го прочети- и после пак заповядай

Редактирано от Bisserra на 25.03.13 18:21.



Тема Re: безумиенови [re: ЛAMБИ]  
Автор Ryan ()
Публикувано25.03.13 18:22



животът е въртележка и човека се оценя по делата му, когато е "отгоре"

Много точно казано!



Тема Re: безумиенови [re: ЛAMБИ]  
Автор Bisserra (новак)
Публикувано25.03.13 18:26



Стагнацията е фаза от икономическия цикъл и въобще не я мешай със Сивата/черната икономика, нямат нищо общо, няма причинно-следствена връзка помежду им.

Не думай- стагнацията нямала нищо общо със сивата икономика.


Виж, нямам идея кой си, но за сметка на това имам идея кой е проф.Шнайдер, Бългаската стопанска камара, Център за икономическо развитие и т.н. и т.н. - те са на противното мнение от твоето. и на мен ми идва отвътре да им се доверя на тях.



Тема Re: Увинови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано26.03.13 08:57



Абе - сивата икономика вирее само при липса на нормална икономика.
Но - по принцип си права, де... едно време като гледах как се руши и казвах на моите приятели, че един ден ще се стигне до тук - те ми казваха - няма страшно - едно се руши, друго се създава. Ама не можеш да създадеш организация, инфраструктура, пък да навържеш фирмите една за друга, че да получиш отрасъл и отраслите - че да получиш индустрия толкова лесно. А всяка фирма сама за себе си - може да стигне най-много до манифактура някаква.
Та... нещо изначално е грешно в българската икономика - не е само отенъка на сивото.





Тема Re: Увинови [re: Ryan]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано26.03.13 09:04



Райън, изкарването на икономиката на светло и съществуването на еднакви правила за всички - прави икономиката далеч по-ефективна. В момента подобни тарикатлъци се правят само от фирми, които могат да си го позволят. Фирмите, които не могат - по една или друга причина - стават неконкурентни.
Естествено - има и много други ползи от честна игра - няма нужда да ги обяснявам, предполагам.



Тема Re: Уви [re: Koм]  
Автор Ryan ()
Публикувано26.03.13 10:08



Няма, няма нужда да ги обясняваш, концепцията за честната игра не подлежи на оспорване или додефиниране.

Но има различни начини за постигането на състояние с масова честна игра. Аз приемам този път, който се базира на рационалното предположение, че постепенното намаление на ролята на държавата в икономиката (текущо най-голям играч), съчетано с облекчаване на данъчно-осигурителната тежест ще повиши приходите в бюджета, съответно ще повиши качеството на услугите, които населението получава и заради които (въобще) съществува държавата.

Това на теория... На практика превзетите от политико-икономическата класа трета и четвърта власти хич не способстват процесите да вървят нормално. Има някаква надежда, че покрай и заради членството ни в ЕС нещата лека-полека ще се оправят.

Виж (коментирам друг твой пост) индустрия се създава трудно. И не заради разрухата - тя беше и е естествен процес при прехода и няма място за съжаление по изчезналите динозаври. Все пак има някои обнадеждаващи процеси за преход от манифактура към индустрия (производства свързани с автомобилостроенето). Ще видим как ще се развият, оптимистично очаквам до няколко години да надхвърлят (като обем) туризма.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.