Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Има ли обяснение?нови  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано17.03.13 12:05



За живота на моя колежка знам, че бившият и съпруг е малтретирал нея и детето им, пропилявал парите на хазарт и тя се развела с него. Познавам я от поне 10 години и от тогава го знам и това. Миналата седмица си приказвахме и с изненада научих нещо ново: че въпросният "изверг и отрепка" след развода се е оженил повторно и има друга жена и дете.

След това се сетих за още много случаи, в които съм чувала разкази за мъж, който пие, бие, ходи по жени, пилее пари, безотговорен е, жена му се е развела с него или той я е зарязал, а накрая си е образувал ново семейство.

Та се чудя жените ли сме толкова отчаяни, че все ще се намери някоя да се погрижи за подобен мъж. Или с друг човек ние сме различни.

Моля, мъжете да не ми се сърдят за определенията. Не познавам тези мъже и знам, че определенията са ми пресилени, но исках да покажа, че си ги представям като мъже, с които не бих искала да се срещам по никакъв повод. Ще ми е интересно да разбера и мъжкото мнение по въпроса.



Тема Re: Има ли обяснение?нови [re: Beщицaтa]  
Автор DeMona Lisa ()
Публикувано17.03.13 12:28



Въпросният едва ли е започнал да пие, бие и пилее на хазарт, след като се е оженил за колежката ти. Тоест, едва ли му е минавал неонов надпис през челото, че е изверг / както го определи /, та все с нещо е бил привлекателен за другия пол. Та на този принцип и със следващата си съпруга. Може скоро и тя да открие всичките му несъвършенства, а може и да допуска, че ги има, но както често се случва- да си мисли, че с нея той ще е различен и ще го промени. С много любов. Често се оказва заблуда, но пък и е вярно, че в новосъздаденото си семейство, човек може да е и съвсем различен от това, което е бил в миналия си брак. Как и защо се случва това- не зная. Може и да са извадени поуки и желание за промяна. Но хазартен тип, склонен към насилие, ми се струва почти невъзможно да претърпи трансформация и да се превърне в грижовен домошар, независимо от жената до него.

Няма път към щастието. Щастието е пътя..


Тема Re: Има ли обяснение?нови [re: Beщицaтa]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано17.03.13 12:41



Много хубава тема си пуснала... много философска:

Та се чудя жените ли сме толкова отчаяни, че все ще се намери някоя
да се погрижи за подобен мъж.
Или с друг човек ние сме различни.


Мисля, че ги има и двата варианта - поне аз съм срещала/чувала и за двата:

1. Мъже/ и жени/ с някакъв фатален за връзките им недостатък,
които преминават от една в друга връзка/съжителство/ брак...без да
се променят особено и всеки път "катастрофирайки" почти по един и същи начин
и постепенно лепвайки си и пред обществото но и в собствените си очи някакъв грозен етикет.*

2. Мъже / и жени/ - които са коренно различни в последващите си връзки
и все едно не са същите хора. Отстрани изглежда, че новият им партньор е
извадил на бял свят най-добрите им качества и някак си ги е отдалечил от демоните им.

------------------
Ще си позволя да цитирам Барбара де Анджелис, според която има десет типа
фатални недостатъци на вашия партньор, които разбиват връзката:

1. Вредни пристрастявания - алкохол, наркотици и др.
2. Избухливост, агресивност, склонност към насилие
3. Убеденост, че е жертва
4. Мания за надмощие и власт, крайна склонност към доминация
5. Сексуални разстойства / целия спектър/
6. Незряло детинско поведение / женчо, глезла, вечният тинеджър/
7. Емоционална отчужденост и затвореност / крайни темерути/
8. Непълно емоционално възстановяване след предишна
несполучлива връзка или друга емоционална травма.
9. Емоционални травми от детството./ социопатия, психопатия/

Според същата авторка - 10-те любовни връзки, които са "обречени" на провал:

1. Вие държите на партньора си повече, отколкото той на вас
2. Вашият партньор държи на вас повече, отколкото вие на него
3. Влюбени сте в потенциалните качества на партньора си /а не в реалните/
4. Започнали сте любовна връзка с цел да "спасите" някого/ от нещо или от него самия/
5. Приемате партньора си като образец за подражание /учител, кумир, гуру/
6. Увлекли сте се по партньра си поради ВЪНШНИ причини и обстоятелства
7. Между вас двамата съществува само ЧАСТИЧНА взаимна съвместимост.
8. Започвате връзка с някого като израз на непокорство /бунт, отмъщение, наказание на трета страна/
9. Избрали сте настоящия си партньор, само защото е пълна противоположност на предишния
10. Партньорът ви е емоционално обвързан с друг човек.

Някои от нещата се припокриват...други могат да се допълнят.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Има ли обяснение?нови [re: Beщицaтa]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано17.03.13 12:44



Аз познавам и други случаи. Дето е идентичен момъка, ама не се е женил само има 3 деца от 3 различни...
Ама пък познавам и друг, дето пак си пие и е хазартен, но пък не само има дете от една мома, ами и предното и поотгледа.
Тъй че не виждам ко кат пие и поиграва хазарт, ако /с някои спадове/ си ги гледа.
Ко ся - сичките да бъдат домашен майстор, чинно да изхвърлят боклука и разхождат сабахлето кучето ли?
Тях па ги наричате мухльовци - в един момент.



Тема Re: Има ли обяснение?нови [re: DeMona Lisa]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано17.03.13 13:03



Разказах само един случай, но знам повече от 10, в които познавам жените и те са ми разказвали, т.е. не става въпрос за градска легенда или единичен случай. Мъжът не е задължително да е хазартен тип, склонен към насилие. По-често е само едно или две в едно: пие, бие, харчи, вее си атрибута и т.н.



Тема Re: Има ли обяснение?нови [re: MamaNetty]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано17.03.13 13:12



Все вярваме, че можем да променим някого? Или какъвто и да си, при попадане при различни хора и обстоятелства, ще си различен?

Отдавна съм чела Барабара ди Анджелис, но нещо не ми допадна, може пак да я прочета. Спомням си само обяснението и за орална любов.



Тема Re: Има ли обяснение?нови [re: 4ycмивkи]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано17.03.13 13:19



Не знам, затова съм писала тема.

Но е интересно това, че жените са останали сами след това. Да, някои имат или са имали връзки, но те не преминават в брак или съвместно съжителство по някаква причина. А са красиви, свестни, работливи жени без нереални претенции. След като подробно разпитах във всички случаи мъжете или пак са се оженили, или живеят с друга жена.

Ти, за мен си пример за обратния случай. Жена ти ми се струва от твоите описания, че е подобна не тези мъже. Ти си сам, а тя се е омъжила повторно. Е, пак не и се е получило, доколкото съм те чела. Но защо става така, защо става така и какво точно се случва? Изтормозеният/а остава сам, а тормозещият намира следващ кандидат за тормоз?!



Тема Re: Има ли обяснение?нови [re: MamaNetty]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано17.03.13 13:24



Пак прочетох "фаталните недостатъци" има ли човек, който да няма поне един от тях?!





Тема Re: Има ли обяснение?нови [re: Beщицaтa]  
Автор Кикс ()
Публикувано17.03.13 13:26



Има обяснение, хората, човеците, сме динамична и развиваща се система...
Все вярваме, че можем да променим някого?
Човек не се променя :) Във всеки един от нас и има и добро и зло, сам решаваш какъв да бъдеш :) - дали ще си гад неземна, вечно недоволно и хленчещо човече, или ще приемаш нещата трезво и разумно.

Или какъвто и да си, при попадане при различни хора и обстоятелства, ще си различен? Да, ако си пораснал

и си надраснал Егото си.



Тема Re: Има ли обяснение?нови [re: Кикс]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано17.03.13 13:40



Пердашиш партньора си години наред, или изпиваш парите на семейството години наред, или правиш секс с любов или без любов и с друг освен с партньора си години наред, пилееш семейните средства на хазарт години наред. Един ден, колкото и да е търпелив партньорът ти, му писва и те оставя. В този момент ти порастваш, преодоляваш егото си и решаваш да си по-добър.

Използвам "ти" образно, нямам предвид теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.