Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Темата енови  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано20.01.13 19:26



може би повече за мъжкия клуб, но понеже засяга предимно разведените мъже ми се иска да я обсъдим тук. Прави ли ви впечатление колко недалновиден е българския мъж във възрастовия диапазон 40-50 оставил зад гърба си един брак и едно или повече деца по отношение на личния си живот.
Или аз все попадам на такива?
Една част от тях все още се бори за неосъществените си амбиции за професионална реализация, друга сваля всяко нещо в пола за да докаже на себе си и останалите колко''вървежни'' са още, трети от чист егоизъм гледа да не наруши личното си пространство и има сериозни опасения , че на практика не би могъл да се съобразява с друг човек около себе си.
За съжаление аз съм в същата възрастова група и се оказва,че не бих могла да намеря човек за съвместно съжителство.Вече се чудя на къде да погледна връзката с мъже над 50 години и такива под моите години като цяло не ми е по вкуса.
Та се питам какво направи български мъж такъв?

Във всяка десятка има нула



Тема Re: Темата енови [re: valenty]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано20.01.13 19:30



Може ли да смъкнем възрастта още надолу и да ги обхванем изцяло ? Същите са ми наблюденията и за диапазона 30-40...

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....


Тема Re: Темата е [re: valenty]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано20.01.13 19:40



... какво е чудното в случая ? Просто сме създадени да работим, правим секс и се забавляваме....


А ако трябва да съм сериозен... просто и ти не си за тях това, което те искат, затова така.... Аз например не мога да бъда с жена, която няма никакви интереси и се лепва за мен като пиявица и иска всичкото време на земята да бъде отделено изцяло за нея...

....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Темата енови [re: Jolee]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано20.01.13 19:42



Права си и преди десет години го забелязвах това, но някак си бях по толерантна особенно по отношение на професионалните им напъни.Въпреки, че и това ми е трудно да го разбера на мен никога не ми е пречело с развиването на професионалната си кариера успоредно да подържам и развивам и личните си отношения.Наистина ли е неумение това от тяхна страна или какво....?

Във всяка десятка има нула



Тема Re: Темата енови [re: valenty]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано20.01.13 19:48



Една част от тях все още се бори за неосъществените си амбиции за професионална реализация...

С това не съм съгласна. Мисля, че това ти изречение издава отношение, което не отчита факта, че за повечето мъже професията, колкото и несъществена да ти се вижда, има значение за личностното им самочувствие. Ако за жената реализацията може и да се ограничи до дома, за мъжа "битките" са основно "навън" и мисля, че е погрешно това да бъда омаловажавано.

Що се отнася до всичко останало, на тази възраст вече повечето мъже имат рани за близане, кофти уроци или просто стереотипи, с които не им се разделя. Мисля, че природата им е такава, че по- трудно рискуват в личните си отношения- за тази цел трябва да бъдат много силно мотивирани.




Тема Re: Темата енови [re: Apxaнгeл]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано20.01.13 19:53



Предполагам че и аз си имам много недостатъци, но последното което е да съм лепка.Имам си достатъчно мои интереси, работа пък и държа на личните си контакти и не ограничавам партньорите си съответно.
И идеята идва не от моите недостатъци, а от възприемането им на живота като цяло.
Не знам как да го обясня то е като нагласа.
Ако обърнем поглед вече към мъжете 50 и нагоре там картинката е друга,особенно за тези които са сами по една или друга причина, неистово търсят вече другарче и са готови на всичко за това.
Интерени са ми тези на 40, ако на тези години не успяват да организират личен живот какво ли ги очаква след това?

Във всяка десятка има нула



Тема Re: Темата енови [re: PipilotaV.]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано20.01.13 20:05



В никакъв случай не омаловжавам ничи професионални напъни, било то женски или мъжки.Изумява ме просто дескредитирането на лични отношения за сметка на професионални.
А по отношение на мотивацията като изключим фактора дете което те така или иначе са направили вече, остава момента с манипулацията, а на мен не ми е в природата да насилвам някого предпочитам да съм с човек сам узрял за идея за съвместно съжителство, но е факт че хората които срещам не са с тази нагласа.

Във всяка десятка има нула



Тема Re: Темата енови [re: valenty]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано20.01.13 20:21



Под силна мотивация имам предвид друго: ако на 25 е достатъчно (най- общо казано) да си в центъра на някоя хормонална буря, наречена накратко влюбване, за да решиш да пристъпиш към брак, на 45 са ти нужни доста повече неща, за да усещаш, че със съответния човек имаш шанс за общ проект. Обикновено търсиш и от гледна точка на натрупания опит човек, с когото да имаш възможност да живееш спокойно, приятно и с избора, на когото няма да сгрешиш, както вече си го правил. А за да не намесваш рациото толкова силно,трябва и да си силно емоционално привлечен. Така си мисля...




Тема Re: Темата енови [re: valenty]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано20.01.13 20:22



Струва ми се, че издребняваш в момента. Вярно е, че диапазона 40-50 е много калпав, но 39 или 51-годишните стават, по мои наблюдения. Пробвай се там.

М+З=ВЛ




Тема Re: Темата енови [re: valenty]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано20.01.13 20:30



Оставам с впечатлението, че според мъжете "лични отношения" се възприемат като "даденост"...или нещо на което не е необходимо да се обръща толкова внимание ...и съответно не разбират, че трябва да се развиват и поддържат същите тези "лични отношения" ....

Редовно слушам неща от сорта "нямам свободно време" и подобни, но отговора ми е ...ами направи си



Също работя ...къща въртя сама ...бе как ми остава време пълноценно да общувам с хората ?

Баща ми е почти на 70 ...и сега ме гледа с едни тъжни влажни очи и подсмърча ..."Ами аз като гонех кариера не ви обръщах внимание ...съжалявам"...е да де ама какво от това ....сега тепърва да градим връзка не става ...било каквото било ....

Всичките тези мъже, които мислят само за "сега и в момента да ми е гот" и"не ми се поемат ангажименти и отговорности" ми се иска да ги запозная с него ....да видят какво ги чака

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.