Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За щастиетонови  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано15.01.13 10:34



В книгата Вашите слаби места от Уейн Дайър:

"Тези, които разглеждат проблемите като естествен спътник на човешкия род и не измерват щастието с отсъствието на проблеми, са най-интелигентните хора. Но те се срещат най рядко."

Във връзка с това ми стана любопитно да чуя ваши лични дефиниции за щастие - така, както вие го усещате, ако ще дори да е много лично и ограничено като примерно: Щастлива съм когато децата ми са щастливи.

И дали наистина интелигентните хора според горния цитат са толкова малко.
Както вече се оплаках, много зле ми тръгна годината и все още тази тенденция не се е променила. Тъкмо отхвърля някой проблем и веднага нещо друго се появи да ме мъчи. В резултат съм си нон стоп или тъжна, или притеснена, или ядосана или всичките тези на куп. Изобщо от Нова година насам не съм имала шанс да се зарадвам истински или е било много за кратко и после се окаже, че съм се объркала и не събитието хич не е било толкова радостно. Та като изключим такива грешки и разбира се облекчението след вземането на изпитите, аз съм си в перманентно тъпо и депресарско настроение. Но въпреки всичко се усещам щастлива, защото аз и семейството ми сме живи и здрави и сме заедно. Мисля, че само трагедии в семейството ми могат да ме направят нещастна. Всичко останало може да ме разочарова, натъжи, издразни и дори вбеси, но това пак няма да промени усещането ми за щастие.
Та като гледам мене си си мисля, че повечето хора би трябвало да са като мен - т.е. усещането им за щастие им да не се влияе от трудности и проблеми и лично аз не мога някак си да го свържа с интелигентността. Според горния цитат съм интелегентна, ама не бързам да се самолаская преди да се убядя, че той е верен и щастливите хора наистина са толкова малко (защото е ясно, че всички се борим с някакъв вид проблеми и трудности и това е почти перманентно).

Какво е за вас щастието, усещате ли се щастливи и прави ли е Уейн Дайър?

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: За щастиетонови [re: OldWitch]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано15.01.13 11:00



ама!
алооУ!
я склони главица на раменце на мъжленце
той може носи, според твои приказки
ай сопри малко
абее...
хм!



Тема Re: За щастиетонови [re: OldWitch]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.01.13 12:36



Щастлива съм, когато се усещам жива. За целта ми трябват основно две неща. Едното съвпада с твоето- да сме живи и здрави. Второто е мъж. Аз не съм от тези, дето могат да си карат сами. Друг е въпросът, че този мъж може да ми скъса нервите, както и често го правят, но това не ме прави нещастна. Прави ме тъжна, страдаща, бясна и много други неща, но не и нещастна. Виж колко съм лесна!

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За щастиетонови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Taigun (вълча порода)
Публикувано15.01.13 12:53



Щастлива съм, когато се усещам жива. За целта ми трябват основно две неща. Едното съвпада с твоето- да сме живи и здрави. Второто е мъж. Аз не съм от тези, дето могат да си карат сами. Друг е въпросът, че този мъж може да ми скъса нервите, както и често го правят, но това не ме прави нещастна. Прави ме тъжна, страдаща, бясна и много други неща, но не и нещастна. Виж колко съм лесна!

Просто няма какво да се добави към това, фройлайн Кипферл*! И аз така - скорпионска ни работа, к'во 'а пра'йш

!

* кроасанче по баварски... рогче по нашенски



Тема Re: За щастиетонови [re: Taigun]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано15.01.13 12:58



апа аз викам да изчете и това


да изслуша и музиката към него
да не се сърди
да вдене мисъл от мъж
уфх
Матея, стих... нам си....
жени!
слушайте мъжете си
мъже!
обичайте жените си
........
сий бало маата



Тема Re: За щастиетонови [re: OldWitch]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано15.01.13 14:31



Аз съм щастлива в рутината. Когато няма събития, тоест всички около мен са живи и здрави и животът си тече по обичайному. Всичко, което излиза от рутината ме нерви и с нетърпение чакам нещата да се успокоят.
Виж, ако ми се случи да спечеля на Евромилиони - събитие, излизащо от рутината, няма да съм нещастна, по изключение





Тема Re: За щастиетонови [re: OldWitch]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано15.01.13 16:42



относно Уейн Дайър - зависи от проблемите все пак:)

а за мен -
има неща, без които не мога и неща, без които не искам
ако имам всички тях накуп - бих била щастлива
трудна работа...



Тема Замисли ме...нови [re: OldWitch]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано15.01.13 19:01



...трудно е да се каже, кога и при какви условия ще се получи "автоматично щастие" при мен.
Сигурно е само, че липсата на ВСЯКАВИ проблеми автоматично ме вкарва в депресия!


Нямам ясна представа защо е така, вероятно заради трудното детство,
в което винаги имаше някакви проблеми за решаване и аз по правило не успявах
да ги реша ИДЕАЛНО въпреки вродения си перфекционизъм, така че навикът,
да съм щастлива, докато съм нещастна се утвърди непоправимо.

Другата причина е баща ми, който някъде от 4-5 годишна възраст ми разказа
за смъртта на хората и че няма връщане НАЗАД за повечето хубави неща в живота,
разказа ми, че живеем не просто на Земята а в Космоса, а това е нещо безкрайно,
в което не съществува - ОТВЪД....И след всичките тези трудносмилаеми,
за детската ми душичка понятия, когато го питах как е все така щастлив,
той отговаряше, че за него - щастието е въпрос на тренировка...

С годините приех тази формулировка и постепенно я доразширих остарявайки:
Щастието е въпрос на тренировка, но не е необходимо да си трениран, за да си щастлив!
И тъй като двете твърдения се анихилират взаимно - излиза крайният резултат:
Щастието е въпрос.

Зададеш ли ....правилния въпрос и си щастлив...

Какъв въпрос си зададохте днес, който ви направи щастливи?

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: За щастиетонови [re: OldWitch]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано15.01.13 19:43



Щастлива съм, когато се решават проблемите

Ако съм допринесла към това да се решат съм дваж по-щастлива
Затова често при отсъствие на проблем ....или се захващам да мисля за чуждите такива ...или си ги създавам сама

Това донякъде шеговито ....от друга страна си е чистата истина ...

Защото щастието е вътрешно усещане ...а при мен е свързано с това да съм обичана ...пък хората те обичат като правиш нещо за тях....а усещаш, че си обичан, когато те правят неща за теб ...и такааа...извода е, че съм щастлива, когато съм с обичаните от мен хора и усещам, че и те ме обичат

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Редактирано от Jolee на 15.01.13 19:44.



Тема Re: За щастиетонови [re: OldWitch]  
Автор won (cool)
Публикувано15.01.13 20:37



Да, няма начин животът да е без проблеми, ама все се надяваме разрешението на проблема да ни е по силите.
Сещам с за това: Господи, дай ми сила да променя нещата, които мога, дай ми воля да приема нещата, които не мога да променя и мъдрост да различавам едното от другото! Май през повечето време си го мислим, а доколко и как го прилагаме - това е то животът.
Иначе щастлива съм, когато има повече щастливи добри хора около мен - всеки по пътя си и всеки с щастието си.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.