Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: За отношениятанови [re: pravil_nick]  
Автор Вещицата (smilestears)
Публикувано06.01.13 12:51



Аха, и аз така се почувствах. Колкото повече отговарям, толкова повече наливам масло в огъня Ви. Така че реших само да Ви чета и да мълча.

И не мога да Ви кажа "Майната Ви", защото съм Ви чела, когато и на Вас Ви е било трудно. Защото знам, че написаното от мен събужда асоциациите Ви. И знам, че сте голяма говорилня, принципно, не, точно ти.

И Втасалката да си пише и хич да не се трие. Втас, и ние сме хора, бе, дай ни възможност да те прочетем.

А, че ще се справя, то е ясно.



И се върнах да допиша. И каква точно ще ми е ползата, като се скарам с Всички Вас или с част от Вас? В живота ми не е имало нито един скандал или кавга, след който да се почувствам по-добре, все едно кой е спечелил.

Редактирано от Вещицата на 06.01.13 12:58.



Тема Re: За отношениятанови [re: Вещицата]  
Автор Втасахме_я (Е, и?!)
Публикувано06.01.13 13:01



И Втасалката да си пише и хич да не се трие. Втас, и ние сме хора, бе, дай ни възможност да те прочетем.


Не пиша за другите, а заради теб. Разговаряш с мен, тук съм. Като равен с равен. Споделих ти лични неща, за да не ме възприемаш като някаква висока.
Дразня те - реагирай ми. Сложи ме на място.Справи се с мен, почни от тук.:-)
Нищо страшно няма да се случи ако ми кажеш направо това, което усещаш. Най-много да имам по-голям респект и да се съобразявам с теб.
Навън и при пича е същото.:-)



Тема Re: За отношениятанови [re: Втасахме_я]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано06.01.13 13:02



Ами, то донякъде си е така. В момента всички се явяваме агресори, защото се счупихме да даваме акъл, а тя не е в перфектно състояние на духа.
Обаче, от друга страна, има нужда да сподели и това си е една сериозна крачка.



Тема Re: За отношениятанови [re: Raf OFecin]  
Автор Втасахме_я (Е, и?!)
Публикувано06.01.13 13:07



Може би умните и учени хора, дето се занимават с психология са дали някакво решение. Ние сме свикнали да откриваме топлата вода и да се гаргарим сами. Няма ли някъде писано как се отръсква човек от този синдром.
Респект за това, че споделя. В това отношение съм в пъти по-страхлива от нея.



Тема Re: За отношениятанови [re: Втасахме_я]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано06.01.13 13:12



Няма да се триеш! Много ми ареса това с пичката... Знам, че и на Вещи ще й пасне.



Вещер, по една майна на всички тук за тренинг! Научи се, че си жив човек и може да нараняваш понякога, да грешиш и да вършиш простотии! Пък ние няма и да се обидим.
После, когато си готова, мини на истинския фронт.



Тема Re: За отношениятанови [re: Втасахме_я]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано06.01.13 13:16



Мхм, дали са... Ей на, вкратце:

Фаза 1 - Отричане или изолация

Има отричане, че се е случила загуба. "Не, това не може да се е случило." "Той ще се върне." На този етап човек се затваря в себе си и се изолира от близките си. Не разговаря с познати, не допуска никого до себе си, отговаря само с кратки реплики, а на въпроси, свързани със състоянието му, насочва разговора към други теми.

Фаза 2 - Гняв

Човекът изпитва гняв, ярост и яд към загубата. "Защо на мен?" "Това не е справедливо." Този гняв може да се проектира върху околните на случаен принцип.

Фаза 3 - Пазарене

Човекът се опитва да преговаря с тези, за които смята, че имат контрол върху живота му или преговаря със себе си. "Ако бях направил това, то може би това нямаше да се случи." "Ако докторът бе направил това, тогава..." "Ако си бях вкъщи....."

Фаза 4 - Депресия

Хората започват да приемат загубата и усещат тъга и/или изпадат в депресия. Често в депресивната фаза се наблюдават и различни оплаквания като безсъние, главоболие, загуба на апетит.

Фаза 5 - Приемане

С течение на времето хората преработват чувствата си, приемат случилото се и се адаптират към новата ситуация.

Скръбта е реакция на загубата. Тя е процес на промяна и естествена реакция. Тази реакция е уникално преживявана от всеки човек. Процесът на скърбене няма за цел да изличи загубата, да накара човек да забрави за случилото се, тя е стъпка към това да се приеме новата ситуация, да се интегрира и приеме, за да може човек да продължи напред.

Ако състоянието на тъга продължи дълго във времето - повече от година, и оказва влияние върху взаимоотношенията, работоспособността и останалите сфери на живота ви, потърсете професионална помощ.



Тема Re: За отношениятанови [re: MamaNetty]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано06.01.13 13:17



В никакъв случай, не бива да говори на тоя етап за нов приятел!
И без това щом я съди там за свижданията, кой знае в тиквата какви неща ще му се породят, та само проблеми ще и създаде, недай си боже и социални ще и докара!
Загадъчно мълчание и минимум инфо относно личния и живот. Учтива хладна любезност и до там!

За останалото съм съгласна. Да му дава децата, както са се разбрали и да няма какво толкова да хвърчат СМС-и...освен ако нещо не търпи отлагане и е спешно. Да му каже, че повечето СМС-и са излишни и да им пожелае хубаво съвместно изкарване:)

И да си седне на ръцете най-после и да престане и тя да му звъни и отговаря на безумните писания:)

В което доста се съмнявам, защото сякаш тя иска пак да стане чудо и да са заедно...факт! От там идва и объркването и!



Редактирано от Lira Emerald на 06.01.13 13:18.



Тема Re: За отношениятанови [re: pravil_nick]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано06.01.13 13:29



Този е прекален инфантил и ако не му хареса, кой знае какви творения ще измисли, дето да си скъсат нервите...че и децата барабар! Уффф...

Та с него като с малко неврастеник трябва да се действа...хем уж с усмивка, хем деликатно...хем с дистанция. Така мисля. Но нещо Вещи не ми се струва готова все още...



Тема Re: За отношениятанови [re: pravil_nick]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано06.01.13 13:33



+1



Тема Re: За отношениятанови [re: Lira Emerald]  
Автор cлaдyнka мeдyнka (pyrvata)
Публикувано06.01.13 13:37



... В което доста се съмнявам, защото сякаш тя иска пак да стане чудо и да са заедно...факт! От там идва и объркването и!

... е, това е проблема ... да се съберат и да са заедно, да си отгледат децата, да се разбират... и още куп такива емоционално заредени и болезнени мисли и поредица от действия, обусловени от тях... и мисълта: защо не, защо моите деца да пораснат без баща, той толкова ги обича и добре ги възпитава... какво не правя, както трябва, за да стане..... ние си говорим, но тя не ни чува... няма лошо, ама трябва да спрем... инак ще започне сзпротива и промяната няма да се случи...
Вещи, послушай Правилникова за този Процес, не е Процес, а съдебна процедура ... не го фаворизирай, няма да се биете там или да се борите... Просто погледни на живота като на твоя задача, само твоя... и си спомни поне веднъж, какво ти искаш... не се отъждествявай с този човек ... Не ти трябват сили за този процес, само малко време, да се явиш и малко здрав разум...

...къде го чукаш, къде се пука...



Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.