Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Почти втори развод. Ооох пак лиии ...нови  
Автор kikimonik (nevidimka )
Публикувано03.01.13 15:12



Ето ме пак почти в началото. Преди почти осем години се разведох с първия си съпруг. Мина време и срещнах друг човек. И сега ... след почти три години съвместен живот и шест години приятелство и силна връзка, отново съм сама. Аз и сина ми от първия брак.
Боли, ужасно боли. Не ме е боляло така, дори когато си тръгнах от бащата на големия си син. Тогава си събрах багажа, взех си бебето и хайде в бащината къща.
Да, но сега ме боли. Оставих сърцето си там- в неговото жилище. Още имам ключ за апартамента му, но ... дали изобщо имам право да ходя там. Един скандал заради сина ми, едни необмислени думи и ... на другия ден си събрах багажа и поведох детето си. И пак в бащината къща ....
Ма*кааа мууу и гаден живот.





Тема Re: Почти втори развод. Ооох пак лиии ...нови [re: kikimonik]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.01.13 15:14



И какво сега? Гордостта ти пречи да поговориш с човека или ...? Хората не сме съвършени. Караме се, прощаваме си, разделяме се, събираме се...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Почти втори развод. Ооох пак лиии ...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор kikimonik (nevidimka )
Публикувано03.01.13 15:17



Ами какво и аз незнам какво. Знам че го обичам и ... се срещаме тайно. Като хлапета сме, дето се крият от учителката си. На дЪрти години доживях и това. Разделихме се в началото на декември. Той все пита за сина ми, дали пита за него.
А аз какво да кажа? Детето е вироглаво, а ние се вързахме на детските му акъли и се разделихме.
Половината ми багаж е при него.





Тема Re: Почти втори развод. Ооох пак лиии ...нови [re: kikimonik]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано03.01.13 15:22



Здравей КикиМоник:)



Na колко години е детето?
Смяташ ли да му клекнеш на детето все пак?



Тема Re: Почти втори развод. Ооох пак лиии ...нови [re: Lira Emerald]  
Автор kikimonik (nevidimka )
Публикувано03.01.13 15:26



На десет е.
Дори и да не съм искала, то така се получи накрая.
Не съм искала да се разделям с моя човек, но ... след всичките викове и крясъци и моите нерви не издържаха.
Наясно съм, че доста неща ни се случиха заедно, много негативни имации и болка. А накрая се предадохме на детския инат





Тема Re: Почти втори развод. Ооох пак лиии ...нови [re: kikimonik]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано03.01.13 15:31



Какво значи "детски инат" тук? Нещо по- конкретно?






Тема Re: Почти втори развод. Ооох пак лиии ...нови [re: kikimonik]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано03.01.13 15:31



хм...само на 10г., че той даже още не е в пубертета


Представям си какво ще е по-натам.

Поговори кротко с детето де...ако трябва и на терапевт да се поуспокоят нещата.

За какво прави скандали малкият всъщност?...какво иска?



Тема Re: Почти втори развод. Ооох пак лиии ...нови [re: Lira Emerald]  
Автор kikimonik (nevidimka )
Публикувано03.01.13 15:36



Детето е инатче и разглезено до крайност. Какво иска ли? Никой да не изисква нищо от него, ако може да ходи без да си учи уроците, да няма ангажименти, но каквото поиска да му се доставя. Ако се поставят наказания, как не му пука от тях, но после има спокойствие няколко дни и после пак същото.
Може би аз съм неспособен родител.

Постоянно пищи синковеца, за да се чува от съседите. При един натиск от моя страна да си напише домашното , чак съседите почнаха да лопат, когато той се разпищя. Е написа си, ама се наложи и мен да ме чуят защо пищи така неистово сина ми.
Иначе е умно и способно дете- според учителите му в училище, но все ме привикват, че ходи без домашно и прави щуротии в клас. И все с някого се сдърпал и все накрая той е натупания. Какво ли не опитах- с него е невъзможно да се говори, когато е афектиран и превъзбуден от нещо.
Сега пак е същото- дразни всички около себе си и все повтаря- не ми пука. После като се успокои и по-добър от него няма.



Тема Re: Почти втори развод. Ооох пак лиии ...нови [re: kikimonik]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано03.01.13 15:47



Ясно. Трудно положение.

Знаеш ли навремето синът на Мама Мърморана имаше някакви подобни емоционални проблеми. Ходеше на детски психолог си спомням.
Пробвай и с това, ако трябва.
иначе като ми го описваш ми шрилича на някаква детска хистерия-емоционални и чувствителни деца често иматтакива поведения.

Защо не пробваш да го оставяш на занималня в училището ако имат де. Там ги строяват да си пишат домашните и е под контрол все пак.
На твое място така бих постъпила. Пробвай:)...уплътнявай му времето с повече там занимания извънклас-спорт и т.н. като си е у вас да е все уморен и към леглото да го тегли и да няма време за глезотии

...да се възпитава повече дисциплина у него имам предвид. Пращай го на лагери, поотделяй го от теб/вас...момче е все пак.

Иначе детето нещо против приятелят ти ли има?

Няма да му се давате!



Тема Re: Почти втори развод. Ооох пак лиии ...нови [re: kikimonik]  
Автор won (cool)
Публикувано03.01.13 15:49



И как смяташ да я карате така? Това си е голям проблем, че и по-лошо ще става.
Посъветвай се с детски психолог (може и в училище да имат), после действай. С хомеопат също можеш да се посъветваш за някои успокоителни.
Таткото къде е? Вижда ли се с детето? Как му влияе?
Какво е отношението на детето към твоят партньор?

Като не иска детето да си пише домашните, ти не му ли обясняваш, че те не са само за него - всички пишат. Ползата от училището да му обясниш, а и че е задължително образованието, за да си избере професия и да е самостоятелен.
Абе разговаряш ли с това дете?
Някой да признава за авторитет - баба, дядо, друг? Да поговори той с него.
Защо му угаждате без да изисквате? Ще получи нещо много желано, ако постигне някакъв видим, измерим резултат - добър или много добър успех за срока; да си подреди стаята- 1 час гледане на телевизия или игра на компютър и други такива поощения, но срещу нещо.
На 10 години дете и да не сте му хванали цаката!


Ами в тинейджърска възраст, когато авторитети са само връстниците им (ако няма други де), тогава какво ще правите?

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero...

Редактирано от won на 03.01.13 16:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.