Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Наближава ли...  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано30.12.12 21:08



краят на връзката ми... това непрекъснато ми се върти в главата. Опитвам се да бъда оптимистка, държа се като човек с розови очила, вярвам в доброто и човека и само половин час след това съм потънала в някакви депресивни настроения....
Опитвам се да се държа заради него и дъщеря ми. Но вечер не мога да спя, седя до късно пред компютъра, чета електронни книги, пуша като комин и опитвам да се успокоявам с чаша червено вино.

Сигурно е тъпо, но просто не знам как да се справя. За първи път се чувствам толкова ужасно сама в бъдеще време.

Той дори не подозира. И не бих искала да заподозре.

Споделям го с вас, като непознати и близки приятели. Простете, че ви товаря в тези хубави празнични дни с глупости.



Три години ми се струват като безкрайно много време. Почти завинаги. Знам, че на практика няма да е така, имам планове да пътувам, той ще се прибира... ноо перспективата да остана сама след една седмица ме хвърля в някакво безвремие и безперспективие (неологизъм ) и не знам, ама изобщо не знам какво ще правя на следващия ден, седмица, месец....

Хубава вечер ви желая, приятели и благодаря ви че ви има.
И весело посрещане на новата година.



Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор Melany99 ()
Публикувано30.12.12 21:13



Я, се стегни!
Недей да пишеш такива романи!
И да идва краят значи така е трябвало да стане!
За какво седнала да се притеснява!

Ами може пък по-добро да те чака!

Предръдки!





Тема Re: Наближава ли...нови [re: Melany99]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано30.12.12 21:17



Не знам дали си имала време и възможност да прочетеш темата ми от преди около 20 дни. Истината е, че половинката ми заминава да работи в чужбина за три години. не ми се повтаря, но аз реших да си остана в България по най-различни, доста прозаични и според някои твърде практични причини, далеч от романтизма и емоцията....

Та раздялата ни наближава. Поне физическата. След една седмица.



Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано30.12.12 21:19



Времето ще покаже кое-как



Иначе наистина наближава един незавиден период на адаптация и попадане сякаш в "празно пространство". Липсата, промяната, лутането в новата реалност.
До седмица леко ще то поразмине...до месец трябва да си се постабилизирала...а след това сама ще усетиш всъщност като как ти се живее и ще си пренаредиш програмата в дните и седмиците

п.с. Решението си беше твое и сме длъжни да го уважим, защото това е ТВОЕТО решение. Дано е правилното.

Лично за себе си знам, че не бих постъпила така. Когато съм с някой и той е с мен, значи сме винаги заедно, дори да се наложи да се лиша от някои неща и рутини.



Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано30.12.12 21:20



Три години са само миг от вечността.
Ако усещаш края преди някого, значи ще си готова за него, когато настъпи в действителност. Е, поне мисловно, защото сърцето не признава логики и си бие по своему.
Съвети лесно се размяткват, но е ясно, че стигайки до тази точка с края, ще има зор.
Бе, я се стегни!
Утре сутринта денят ще е прекрасен.
Не лъжа! Не съм царо, но ми повярвай! :)

WALL·E


Тема Re: Наближава ли...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано30.12.12 21:23



Не го отричам, нито съжалявам за решението си.

Просто си мрънкам.

Сега започвам постепенно да осъзнавам, че за втори път за едни никакви 6-7 години оставам сама... и започва да ми омръзва да се справям сама с всичко. Но сама си го избрах, както вече каза.




Ще ви пиша периодично, за да ви информирам до къде съм по пътя към дъното...



Тема Re: Наближава ли...нови [re: Haглeц]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано30.12.12 21:23



Вервам ти, винаги.





Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано30.12.12 21:25



Прочети "Новак в Антарктида".
Там има една теза за влюбването отново и отново в един и същи човек.

WALL·E


Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор Melany99 ()
Публикувано30.12.12 21:27



Чела съм темата от преди 20 дни, чела съм ти и други теми и според мен това не е човекът за теб.!

Просто го идеализираш, тъй като го сравняваш с бившият.

Като губиш, не знаеш какво печелиш!





Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано30.12.12 21:28



да ви информирам до къде съм по пътя към дъното...

Айде, пак ще го удряме на руска класика



Не се разкисвай-молЪм те



Тема Re: Наближава ли...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Melany99 ()
Публикувано30.12.12 21:30



Нека си поплаче малко на рамото клубно!
Това си е терапия!

А, и не се знае, дали няма да се появи някой готин мъж да и избърше сълзите!





Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор EvaB (холмскиолдия)
Публикувано30.12.12 21:30



А той защо не подозира? Напротив, трябва. Така може само да спечелиш.
Ако си даде сметка какво ще се случи това може и да го подтикне да се бори за теб, да те задържи, да се промени. Нямам ни най-малка идея какви са проблемите при вас, но те едва ли са различни от проблемите при всички. Изобщо не вярвай, че всички семейства са щастливи еднакво, а всяко нещастно семейство е такова посвоему - при любовта и щастието, и нещастието са еднакви за всички, просто при различните индивиди се представят с различна форма.
А ако няма желание да не те изгуби, поне ще е подготвен за това, което ще последва.



Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор 2biri (старо куче)
Публикувано30.12.12 21:34



Честно казано - много вероятно.
Но и тогава ти казах - винаги един от двамата може да отиде при другия.
А в подобни дълги раздели, това дали-или най-често зависи от този, който остава.



Тема Re: Наближава ли...нови [re: Melany99]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано30.12.12 21:38



Аааа...нека си поплаче, лошо няма:)

Иначе на нейно място след кратко подобаващо страдание ще си дам един нов Ренесанс, една нова Реставрация, направо 'зех да си го представям





Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано30.12.12 21:42



Ако се виждате редовно на няколко месеца няма да си много-много сама.
Казвам ти го като моряшка жена - емоционално може да се поддържа много стабилна връзка и през интернет, стига същата да е била налице и докато сте били кожа до кожа. Колкото до физическите и социални липси... там ще си решиш сама - погледнато отстрани, според мен, нямаш ограничения, ако сама не си ги поставиш.

Ако пък се получи ефектът на "далеч от очите, дълеч от сърцето" - значи така е трябвало и е за добро. Само недей предварително да приемаш и да се настройващ към тези години като към някакъв вид манастир или затвор, който трябва излежиш - не е това положението!!!
До две седмици тъпата болка в сърцето ще изчезне, сълзите ще спрат...а ти ще почнеш да преоткриваш света - моля те, опитай се да го направиш с "детски поглед", без да си натрапваш сама, някакви предварително сготвени негативни нагласи!
Началото на промяната, след отърсването от директната травма на раздялата е много определящо...дава ти цвят и вкус на живота, който ще трае дълго, години - дори след повторната ви среща. Затова е важно да търсиш ползите, да се вглеждаш в приятните детайли, да откриеш къде е слънцето зад облаците... и така докато дойде ден, в който пак ще видиш усмивката си в огледалото и ще се изненадаш от смеха си по някакъв незначителен повод. Тогава ще усетиш, че ти си си ти - и няма повече да се страхуваш, че цялото ти щастие е в нечии чужди ръце. Оттам нататък е по-лесно, пътят е утъпкан...от много други жени и мъже. Не си сама.



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано30.12.12 21:43



Защо пък да е край се питам?

В опит да се поставя на твое място бих го мислила като изпитание някакво ....и начин да разбереш колко всъщност е здрава, силна и важна и за двама ви ....

Но отсега да го пишеш краят ...недей ...



...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Наближава ли...нови [re: 2biri]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано30.12.12 21:51



А в подобни дълги раздели, това дали-или най-често зависи от този, който остава.
Бе да ти кажа, като размислих... май си зависи и отдвамата.
Трябва да има баланс, независимо от прекараното време заедно.
Този който пътува и се връща - се адаптира два пъти - за него е по-трудно.
За този пък който остава - адаптацията е по-лесна, но пък времето е
субективно по-дълго и съответно връзката емоционално старее
и се изхабява по-бързо при него.

Най страшно е - ако двамата не положат усилия да разберат дефицитите,
надеждите и страховете на другарчето и съответно не повярват в неговата дан
към връзката, а вместо това се почнат някакви взаимни обвинения и надцакване
на кого му е по трудно, кой дава повече на другия... кой " си живее живота"...
От там е една крачка до раздялата - при това раздяла с лошо.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.12.12 21:56



Джили, този клуб е, за да бъдем "товарени", а ти и без друго винаги го правиш така "на пръсти" и толкова деликатно...



Иска ми се да мисля, че това не е краят, защото рядко съм срещала човек като теб, който да обича така дълбоко и истински. Просто не би било справедливо... Има време, не се обременявай с мрачни предварителни мисли. Разстоянията ще избистрят истините между вас...

Прегръщам те.




Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано30.12.12 22:27



За мен изводът от това, което си написала е, че имаш цяла седмица с него, а ти си я помрачаваш с мисли за това какво ще е след това, като така вкарваш това "след" още тук и сега, и ти разваля седемте дена, с които разполагате. Каквото и да е - мисли му после, сега той е тук.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 30.12.12 22:28.



Тема Re: Наближава ли...нови [re: Amelia Pond]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.12.12 22:29



+1.




Тема Re: Наближава ли...нови [re: MamaNetty]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.12.12 22:40



Съгласна съм с теб. Ако една връзка има здрав фундамент, подобна физическа раздяла при съвременните възможности за общуване в реално време и с реално, макар и дигитално, "присъствие", съвсем не е нужно да бъде драма. А просто едно малко изпитание за чувствата.




Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано31.12.12 01:34



А защо мислиш над тези неща? Честно, не разбирам... има ли значение какво ще се случи, просто това не зависи от теб?! Можеш да останеш сама дори и той да не заминава... от друга страна може да сте разделени с години, а накрая пак да остареете заедно! Вярвам в съдбата, в това, че даден човек е предопределен за нас, но за даден период - за едни по-кратък, з адруги пъл за повече време, но като цяло никога не знаеш дали си изтеглил късата клечка...
Наслади се на това което имаш, ако е за винаги - още по-добре! Ако е за кратко... бил е от онези измамници, които се срещат по пътя към истинското щастие...



Тема Re: Наближава ли...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано31.12.12 09:14



Както казват мъдрите хора, утрото е по-мъдро от вечерта. Със слънцето тази сутрин в прозореца ми се събудих в доста по-оптимистично настроение, но руската класика си е руска класика.

Не е лошо от време на време да се обръщаме и към нея





Тема Re: Наближава ли...нови [re: Melany99]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано31.12.12 09:16



Извинявай за снощи, знам че и тогава ми писа.... просто снощи бях в друго настроение...



Може пък да си права, времето ще покаже.



Тема Re: Наближава ли...нови [re: PipilotaV.]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано31.12.12 09:18



Благодар ти, мила!

Винаги намираш топла дума за хората





Тема Re: Наближава ли...нови [re: MamaNetty]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано31.12.12 09:23



Нети, ти си човек с опит в тези раздели... предполагам че няма да ми е никак лесно в началото. Твоето мнение е вид спасителен пояс в нощи като вчерашната.

Много ми беше докривяло. Ще трябва да се стегна, идва празник.



След съответната кофа кафе тази сутрин ще трябва да се стегна и да започна подготовката за довечера. Че съм обещала и на девойката да помогна в няколко кулинарни подвига за нейния купон

Желая ти една интересна новогодишна вечер.



Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор echr ()
Публикувано31.12.12 09:52



здравей, помня ти темата, което рядко ми се случва



може да имаш малко крив период на адаптация отначало, но после със скайп всяка вечер изобщо няма да усещаш разстоянието. разстоянието може да е фактор само, ако връзката и без това е разклатена, не знам как е при вас.



Тема Re: Наближава ли...нови [re: MamaNetty]  
Автор echr ()
Публикувано31.12.12 09:55



аз май повторих казаното от теб, но в по-синтезиран вид





Тема Re: Наближава ли...нови [re: echr]  
Автор echr ()
Публикувано31.12.12 10:02



Дори може да се открият нови хоризонти пред връзката ви, да изследвате пространства, които преди не сте виждали, че съществуват между и около вас.

Знаеш, че криза и възможност са синоними в източните култури. А скайп предлага неограничени възможности за общуване





Тема Re: Наближава ли...нови [re: echr]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано31.12.12 10:08



Вероятно сте прави, и съм сигурна че ще направим възможното да подържаме контакти. Времената са различни, аз вече имам и билетче самолетно за един по-късен период, да се разходя до там и обратно... просто се бях разкиснала нещо снощи.

Последните седмици минават под знака на заминаването просто и май ми дойде в повече...



Тема Re: Наближава ли...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано31.12.12 10:10



Странното е, че аз също.
И през последните няколко години като мото си повтарям "Каквото има да става ще стане".



Но този ми "философски поглед" на нещата от живота не винаги ми помага.



Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано31.12.12 11:13



Благодаря за пожеланията!
Ако пак те налегне екстремно депресия или имаш някакви съмнения -най-добре
ми пиши на бележки за повече детайли...каквото мога ще ти споделя по темата.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано31.12.12 12:44



Като за начало спри да пушиш като комин!
Не си мисли, че той е в по-изгодна ситуация - нова държава, нови нрави, нова работа, никаква среда...
Ако спреш да се самонавиваш, нещата няма да ти изглеждат толкова драматични.



Тема Добре казано!нови [re: ariel$$]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано31.12.12 13:32



Подкрепям - дано се вслуша...А пък за пушенето - задължително!!!
След раздялата, трябва да прекрати всякакви самоувреждащи практики
и да се заеме с постепенно изграждане на една духовна и физическа цитадела,
която е толкоз здрава, красива, тайнствена и богата на добре складирани съкровища,
че рицарите от далечни страни, постоянно да правят планове за нейното
.../повторното/ завоюване...и да се чудят каква сила ще им трябва, за да отворят портите и...



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Наближава ли...нови [re: ariel$$]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано31.12.12 16:06



Като за начало спри да пушиш като комин! - електронните цигари броят ли се?

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "


Тема Re:Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано31.12.12 18:15



Ами, има и хубави страни тази раздяла. Примерно ще ти остане повече време да седнеш да го научиш най-сетне тоя френски, пък като му кацнеш след няколко месеца ще го изненадаш :)



Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор won (cool)
Публикувано31.12.12 18:19



Радвай се на тази седмица и на празниците!
Не го мисли предварително какво ще е! Може пък да е по-добро, по-интересно, по-силно - всичко си зависи от двама ви, раздялата е само оправдание или общо предизвикателство (то ще си покаже).
Бъди си здрава, красива, оптимистична - ей така, за себе си!
Въобще не знаеш какво или кой ще влезе или излезе от живота ти! Ти нали си го поканила в живота си? Обаче не можеш да го задържиш, ако не иска!
Когато отрицателното на раздялата е повече от положителното - значи си на загуба, на "минус"! Е, тогава (но не сега) пак ще му мислиш! Сега си е сега!
Весели празници!



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Наближава ли...нови [re: Hoй]  
Автор Melany99 ()
Публикувано31.12.12 18:30



Както казва един клубар:

<... електронната цигара е първата крачка към надуваемата жена ...>



Тема Re: Наближава ли...нови [re: Melany99]  
Автор won (cool)
Публикувано31.12.12 21:33






Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано02.01.13 01:51



Gyly, никак не ме бива да успокоявам хората, но от опит знам колко различно е сега със скайп, който за момента е най-удобния вариант за този тип контакти.
е, няма да сте кожа до кожа:), но пък можете да си вземате спокойно всекидневната доза от дву-, три- часово общуване през него, дневното мълчание, спорове, цупене, указания в кухнята и какво ли още не:)
не е толкова страшно ако и двамата силно не искате да прекъсвате връзката.
начини има:)
желая ти спокойна година и вълнуващи чести срещи





Тема Re: Наближава ли...нови [re: тpънчeтo]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано02.01.13 11:26



Благодаря и на теб, мила! Хубава година ти желая, спокойна и изпълнена с усмивки.

Мисля, че преодолях първоначалния стрес (в който май се вкарах сама оная вечер). Сега просто се опитвам да гледам малко по-оптимистично на нещата. Пък каквото има да става, ще стане.





Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано02.01.13 13:42



Просто ви предстои проверка.........останалото е в ръцете ви))...всъщност в главите ви.) Желая ти прекрасна, топла и изпълнена с хубави емоции година.





Тема Re: Наближава ли...нови [re: Gyly]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано03.01.13 00:33



Скоро заминава.
Радвай се на времето, в което още сте заедно. Усещай всяка минута, всеки ценен миг и му се наслаждавай докрай.
Не мисли за бъдещето, то така или иначе ще дойде. Живей днес.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.