Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема A тaka...и как се реагира на подобен пост?нови  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано08.12.12 10:52



То е ясно, че и модераторите трябва да вземат отношение към TRINITY...обаче ето какво впечатление се създава следствие нa добронамерени съвети от препатили в крайна сметка.

Е как да не му кажеш на подобно: "Оправяй се"

...жал ми е за детенцето, което трябва да изтърпява подобна майка, Господ да го пази

"абе я като сте решили да ме критикувате първо ме прочетете като хората и ако ви влече да се заяждате и да спамите айде да си намерите друго място!
темата е за родителите, бях изрично поканена да споделя и споделих и то не заради тъпаци, като вас, които ще размахат пръст да се изкажат, а заради авторката на темата, така че въобще не ме интересува вашето мнение, спокойно може да си го спестите!
а относно мизерията ще ти кажа само, че аз живея в мизерия при живи родители!
на глупачката, която се заяде първа пък ще кажа, че сама си плащам не само сметките за интернет, но и всички разходи, касаещи мен и детето, изключая сметки за ток, вода и парно (които родителите ми поемат с неохота, ама и да искам няма как да ги платя в момента, така че другия вариан е да НЕ ги плащат, като им тежи, така съвсем ще затънем всички в мизерията, ама те няма да се оставят, разбира се и затова и ги плащат) И всичко, което успявам все още да платя като разходи, успявам благодарение на спестени от мен преди време пари за черни дни, тъй като черните дни дойдоха. Бащата на детето "си е вързал гащите"(както той сам се изрази), като успя да договори възможно най-ниската и смешна издръжка, така че неговата помощ е по-скоро подигравка към мен и детето, и пак добре, че все още я има, че и от там ако секне не знам какво ще правя, когато ми свършат спестяванията. И да, ще почна работа, но аз не работя шеф и не взимам големите пари, с които да мога спокойно да се отделя да живея под наем и да плащам всички разходи.
Не очаквам да ме разберете, защото очевидно вие, критици, сте тип родителите ми и никога не бихте могли да приемете, че може и да НЕ сте прави! Не, вие сте спецове и така сте оправили собствения си живот, че сте тръгнали да оправяте и чуждия. Е, мерси, няма нужда. Достатъчно ежедневна критика получавам, така че, вашата ми е излишна, още повече - отдавна съм свикнала и въобще не ме трогва! За мен вие сте едни жалки хора и правилно е само заключението ви, че такива хора имат нужда от съчувствие, защото наистина тяхното положение е в пъти по-зле от моето! Така че, съжалявам ви. Дано се оправите. За мен сте много, много болни. "






----------------
Заключвам темата - не считам, че е проява на добър тон, още повече, че Тринити не участва в нея. Тук е клуб за взаимопомощ - а тази тема никому не помага в момента. Моля, всички евентуално почувствали се засегнати, да си успокоят нервите с нещо приятно и полезно и да не пускат нови теми по въпроса. А извинения един на друг - може да си поднесете и на бележки.

П.С. Тринити - ако иска право на отговор е свободна да пусне тема.
Напомням, че това тук - е И нейният клуб, където е добре дошла.

Редактирано от MamaNetty на 08.12.12 21:06.



Тема Re: A тaka...и как се реагира на подобен пост?нови [re: Lira Emerald]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано08.12.12 11:09



С усмивка и с много търпение, Лир.

Чувала ли си за така наречения "Синдром на Маугли (или на Тарзан)"?

Soul is smarter



Тема Re: A тaka...и как се реагира на подобен пост?нови [re: Lira Emerald]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано08.12.12 11:15



имаме си поредния File, само дето въпросната няма никакво чувство за хумор.





Тема Re: A тaka...и как се реагира на подобен пост?нови [re: Koм]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано08.12.12 11:21





Soul is smarter



Тема Re: A тaka...и как се реагира на подобен пост?нови [re: Lira Emerald]  
Автор cлaдyнka мeдyнka (pyrvata)
Публикувано08.12.12 14:09



... каквото и да му кажеш, няма да те чуе, Лирок... сега е сърдито на света и на всички около себе си...ще и мине след време и тогава може и да каже ей, Лирке, права си била, бе... ама сега ще вика, ще скача, ще се брани ... наранено е по някаква причина....

...къде го чукаш, къде се пука...


Тема Re: A тaka...и как се реагира на подобен пост?нови [re: Lira Emerald]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано08.12.12 14:10



Като те натисне животът, спираш да мислиш за поезия! Лошото е, че натисне ли те веднъж, трудно се отскубваш от хватката му!
Виждам изморена, обезверена, омерзена жена, загубила вяра в бъдещето.



Тема Re: A тaka...и как се реагира на подобен пост?нови [re: ariel$$]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано08.12.12 15:11



....и аз така го разбрах написаното и ми стана мъчно и болно, все пак сме хора и трябва да си помагаме, особено като си в нужда, дано се оправи положението , да са щасливи и тя и дъщеря и, много е тежко да си сам в тази криза, дори и да си финансово добре пак е тъжно като нямаш до себе си рамо на което да се опреш ...

всичко е в ръцете ми .......мамка му



Тема Re: A тaka...и как се реагира на подобен пост?нови [re: Lira Emerald]  
Автор Melany99 ()
Публикувано08.12.12 15:42



На такъв човек, колкото и да му обясняваш, че повредата е в неговия телевизор...



Тема Re: A тaka...и как се реагира на подобен пост?нови [re: Lira Emerald]  
Автор won (cool)
Публикувано08.12.12 15:45



Ами да й кажем, да се оправя, като е толкова оправна! Губи ценно време в хленчене, вместо в действия.
Животът за повечето от нас е труден и начините са три за справянето със ситуацията: или увеличаване на приходите, или намаляване на разходите, а третия начин е комбинация от двете.
Обвинения и изисквания към предишното поколение не помагат. Предполагам, че и родителите й не работят "шефове", та затова им се налага да правят икономии.
Освен да й дадем линк към темата на purple light , защото случаите са почти идентични

, но там поне има някаво градивно начало.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 08.12.12 15:46.



Тема Re: A тaka...и как се реагира на подобен пост?нови [re: cлaдyнka мeдyнka]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано08.12.12 15:51



Така като чета и си мисля, че не виждам кой знае каква мизерия около това момиче.

Има родители, има покрив над главата си за нея и дететнцето, млада е, свободна, трябва да е щастлива, че Господ я е дарил с детенце, еле па момиченце...колко хора са лишени от тая благодат.

Та не виждам какъв точно и е проблемът. Да се поразтърси за работа. Ето даже от 1.01 мин. заплата става 310лв. Е, така от любопитство съм проверявала по супери и магазини втора употреба за продавачки колко вземат-ами казват ми хората по-малко от 500лв. няма заплата. Извинявам се , ако момичето е с квалификации, но дадох възможно най-практичен обществен пример за работа. Работа има, стига да се поразтърси. И да не е за висока заплата, важното е да започне там нещо. После се потръгва лека -полека.

За детето-има право на помощи от социалните, да се регистрира като самотна майка, да си пусне там документите за прословутите 35лв. Малко са, но пак е нещо дето се казва, поне за лакомства за малката на първо време.

След като живее при техните може да се картотекира за общинско жилище. То не, че би станало скоро, но все пак с подадени документи, тече си процедура, когато стане-тогава.

За ясла или градина на детето. Ми трябва да се понапъне малко за да тръгне дечко на градина-това според мен е приоритет номер едно!. Така и тя ще е свободна да си работи, а и у дома при родителите и няма да е непрекъснато напрежение. Предполагам, че майка и и баща и няма да отказват да вземат малчо от градината. Все пак внуче им е.

Предполагам, че техните искат да я видят сериозна и да се захване на първо време поне на работа. Никой не е толкова луд за да не обърне внимание на внучето си, ако тя тръгне на работа. Че е сприхава, вижда се, но с повече такт, чудеса би сътворила у дома си, за да овладее положението...а то тук като го гледам как скача, направо не знам, каква лудница е в домът и.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.