Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: TRlNlTY]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано08.12.12 19:23



Ама ти караш ли ми се? От далеч си личи че си търтей, без извинение, ще работиш каквото трябва моето момиче, за да осигуриш спокоен живот на детето си, вместо да седиш тук и да мрънкаш, ще търси работа, варианти да се оправиш има, но на теб така ти е добре, хранят те, плащат ти сметките и ти си имаш време за мрънкане по форумите! И първо виж дали причината не е в теб, за да се държат така родителите ти с теб, макар че ти и за тях си хрантутник, та не виждам нищо лошо в поведението им към теб. И като започнеш сама да си плащаш парното няма да се чудиш защо ти намалявали радиаторите!



Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: TRlNlTY]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано08.12.12 19:29



Привет, Тринити. Не се познаваме, но думите ти "не мога да се справя" са прекалено тежки. Извинявай, че звуча наставнически, но животът ме е научил, че винаги има изход, стига да има желание. Друг е въпросът какъв :) Аз се справих, много хора тук също се справиха. Ако истински искаш, ще успееш!

По темата на адашката Вещица, за родителите - ами обичам си я и съм й безкрайно благодарна, въпреки че на ден се караме от 3 до 5 пъти. Убедена съм, че каквото и да каже, каквото и да направи е, защото ми мисли доброто. Друг е въпросът, че имаме различни разбирания за "доброто", но аз съм човек с либерално-десни разбирания и приемам различията



Господ здраве да й дава! Нямам си друга майчица.

Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.

Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: TRlNlTY]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано08.12.12 21:20



Сега, те прочетох...отношението на родителите ти е двойно по-болезнено, защото идва не от случайни, чужди хора, а от тези, които се предполага изначално да са ти най-близки. Не само е несправедливо, но и ... горчи по един особен начин, който те отравя...


Не мога да си представя, колкото и беден и затруднен материално да си, че няма да купиш нещичко на внучето си за рожденния му ден...много тъжно...

За хора, които са имали любящи или поне нормални семейства, подобна студенина и отчужденост изглеждат невъзможни и те не вярват че има такива родители наистана.
Аз обаче вярвам - не защото моите родители са такива, а за щото познавам родители на мои приятели с подобно отношение. Направо си е на ръба на психопатията - поне погледнато отстрани. Никаква емпатия...поне да бяха алкохолици или психично болни - но не...сиви, безлични хорица от соц времето...
Светът е шарен, казват - това не означава само свежи,светли цветове - означава, че има и черно, там някъде...поне аз така го разбирам

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: TRlNlTY]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано08.12.12 21:39



да аз платих миналата година цената със здравето си и беше доста кофти положение, после се закрепих, а сега не знам точно дали съм съвсем здрава, чакам резултати, но е нормално - в тая среда и цвете не би виряло...
и аз не се научих да викам и да моля, просто понякога като ми е тежко, пък някой вземе, че ме попита какво ми е и аз току му излея всичкото, което ми е, което пък, разбира се може да е доста натоварващо за слушателя и да съжали, че е попитал


Тринити - това, което споделяш е човешко и повечето тук те разбираме.
Ако наистина ти е такъв темперамента - изливай "всичкото лошо" - по добре тук и за добро, отколкото в реалността - за беля. Откак станахме ВИП, клубът постепенно поотвикна от хора с наистина наболели проблеми и натежали емоции, малко по-пенсионерски клуб станахме, така да се каже...Но бъди сигурна, че ще намериш съпричастни - и да те потупат по рамото и да те сръчкат, за да се задействаш на позитивна вълна. А иначе - кръстът всеки си го носи...и ти ще го вдигнеш и понесеш, а някой ден - дори няма и да го усещаш...и ако влезеш тук и си прочетеш темата, ще се чудиш - това аз ли съм го писала...



Жива и здрава да си само!

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: Фakличka]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано08.12.12 21:40



Абе я марш да и платиш парното.



Soul is smarter



Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: Beщицaтa]  
Автор purple light (непознатa)
Публикувано09.12.12 03:36



В момента добри.
Минала съм през всички фази и аз. Пълно отричане, до степен да искам да избягам/ и го направих, омъжвайки се за нула време/. После се оказа, разбира се, че съм попаднала от трън- на глог:) Пак живях с родители, ама този път тези на съпруга:), та свиквах с нови правила, които ми беше зор да изтърпя и след 2 г вече живеехме на квартира:)
Веднага като се роди щерката, получих прозрение и разбрах напълно майка си. Осъзнах какво е тя за мен и какво аз за нея в един миг.
После сме имали сблъсъци в опит да извоювам самостоятелността си:))))
И откак всяка си знае територията сме в добри отношения.
Вече е възрастна и изисква грижи, които аз и сестра ми се опитваме да й осигурим. Надявам се да я има още дълго, защото знам, че няма друг като майката. Татко го няма вече, но той често ми помага по неведоми пътища...

Явно, трябва да се изживее, за да се разбере и осмисли.



Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: MamaNetty]  
Автор danaia nn ()
Публикувано09.12.12 15:36



малко по-пенсионерски клуб станахме

Всички знаем каква пенсионерка искаш да бъдеш и разни там снимки ... хванати за ръчички ... За съжаление още много имаш да мечтаеш



Но, да наречеш цял един клуб пенсионери е прекалено

Съм обидена щото и затова се изказвам без връзка с... парното



Тема Това беше...нови [re: danaia nn]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано09.12.12 20:50



излишно злобно! Уверявам те - ни най-малко не съм целяла да те засегна лично и съжалявам, че си така ранима на "пенсионерска" вълна...Вероятно има защо, но не съм любопитна - ти си знаеш най-добре къде те убива обувката.





А, че клубът далеч не е така, млад, както по времето на Асасин е видно и отдалеч и отблизо... не е трагедия - такъв е животът!
Всеки нов човек дошъл в клуба е един цял нов свят, а темите са само едно малко прозорче, през което надникваме в него. Нека докато го правим - да не се държим като кварталната клюкарка, която дебне зад шпионката и после разбрала, неразбрала бърза да сее злъч и да раздава етикети. Това последното е, което не ми харесва, предполагам и не само на мен.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Нетченови [re: MamaNetty]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано09.12.12 21:35



Да беше така обяснително многословна, имаща мнение, правеща забележка и когато не модерира изказването на приятелката ти Десислава-/Деска -поетеска:)))/, в темата ми, която заключи, след като тя си позволи да се изкаже така за колежката ти модераторка-Анбра...нещо да кажеш по тоя въпрос?...или ще се направиш на приятно разсеяна, че не си ми видяла въпросчето?:)))

И Амбра да мине, да оближе положението





Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: Beщицaтa]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано11.12.12 20:32



Пак сте написали близо хиляда мнения... Аз с моите родители имах особени отношения. Майка ми е тип "желязната лейди". При нея няма мърдане. Баща ми (лека му пръст) беше страхотен човек, никога не съм го чувала от него, но винаги сме били убедени че много ни обичаше всички и беше всеотдаен.

Сега просто не мога да й обърна гръб, нещата са зле, като при всеки пенсионер... и се моля само да е здрава. Тя си мрънка, опитва се да ни дава тон в живота както преди 20 години, но .... "Говори си....",






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.