Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:59 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: Beщицaтa]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано13.12.12 10:02



Какви могат да бъдат отношенията между възрастни хора, които се обичат? - Прекрасни!


Връзката ни отдавна е само духовна. Въпреки ниските пенсии, те не се нуждаят от помощ, пичове са и се оправят сами. Понякога недоумявам как пишештите тук се оплакват от родителско вмешателство, това ми се вижда нереално. Между нормални (самостоятелни) възрастни хора това ми изглежда смешно.



Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: ЛAMБИ]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано13.12.12 10:09



На мен не ми се месят откакто съм навършила 19 години и го оценявам високо. Но това се дължи на моето непоколебимо желание да отстоявам личното си пространство и решения, на тяхната деликатност и родителска интелигентност, и на факта, че оттогава не живеем под един покрив. И никога (особено след като заживяхме отделно) не сме имали проблеми в отношенията... Да не говорим, че родителите ми винаги са стояли "зад гърба" ми, даже когато предприемах грешни стъпки в живота си...


Редактирано от PipilotaV. на 13.12.12 11:52.



Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: PipilotaV.]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано13.12.12 11:16



На мен дори май не ми се е налагало да си отстоявам личното пространство, дори и като малки, родителите ни ни оставяха сами да си вземаме решенията.

Естествено винаги са ми били гръб, но не безкритичен, което оценям много високо. Така ме научиха, че ще получа подкрепа, само ако я заслужавам.





Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: ЛAMБИ]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано13.12.12 11:28



предполагам, че най-нормалното нещо е нормални родители да отгледат и възпитат нормално дете
не толкова нормално изглежда случаят, когато от не много нормални родители се пръкне съвсем нормално дете - хвала за тях, защото са вървели против природата си, не им е било лесно, за разлика от първите.
и на детето им браво, защото... не знам защо... просто защото е нормално



Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: тpънчeтo]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано13.12.12 11:31



Виждал съм съвсем ненормални родители да имат прекрасни отношения с ненормалните си деца.





Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: ЛAMБИ]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано13.12.12 11:33



да, това е нормална ситуация - от лесните





Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: ЛAMБИ]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано13.12.12 11:34



Аз имах необходимостта, тъй като баща ми беше силно доминираща фигура, която хвърляше до един момент тежка сянка над мен. Винаги е бил доста строг и в един момент просто се налагаше да се еманципирам от бащинската му диктатура. Това стана особено убедително, когато се омъжих на 19 и когато се изнесох окончателно.






Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: PipilotaV.]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано13.12.12 12:03



Ма, ти много палава ще да си била, щом от 19 г. си яхнала метлата...!



WALL·E

Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: Haглeц]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано13.12.12 12:05



Така ли им им казват вече на първите любови, бракове и тем подобни подробности из пейзажа?




Тема Re: Отношенията с родителитенови [re: PipilotaV.]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано13.12.12 12:42



У нас имаше и има демокрация. Доволен съм!



Всъщност май разковничето е уважението на децата, те са личности и към тях не можеш да се отнасяш като към втора ръка хора. Много родители си мислят, че "възпитават" като се налагат и заповядват или "Мама и тате никога не грешат!" - голяма грешка. Това е комплексарско поведение. Така само озлобяват децата си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.