Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:55 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Бе, вярно е...нови [re: MamaNetty]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано01.12.12 23:03



Да те, това е, те си го казаха, че детето идва от вкъщи с това възпитание и те горките в училище са безсилни.
Но ние не сме го възпитавали да се бие, да заплашва, да обижда. Точно обратното - непрекъснато му повтарям, че по-умният отстъпва и да не бие децата.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: OldWitch]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.12.12 23:07



Така както го описваш - явно не е дифицит на внимание...
По скоро сякаш се чувства застрашено, заема постоянно отбранителна поза дори и сред равни нему, не се доверява, не си позволява да е по-слабият...

От написаното оставам с впечатление, че няма ясно усещане за собствената си рангова позиция, когато общува с други момчета. И това не е чудно, щом както описваш няма никакъв респект към възрастните хора - - как би могъл тогава да има респект, уважение към равен нему... без подобно равенство и уважение приятелство не се получава.

Значи при него няма вариант за субординация... чисто по животински той ще се бие или докато умре или докато "победи всички". Не, не е характер това, което описваш...не още - поне не и на неговата възраст, твърде рано е...

Има нещо друго, не знам какво...Споделял ли ти е дали го е страх от нещо?
Има ли страх от смъртта?

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Споко!нови [re: OldWitch]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано01.12.12 23:11



Сега може и да ми се разсърдиш, но е крайно време таткото да вземе отношение също. То е много лесно да си пас, но в случая е по-сериозно. Четох в другия клуб, че той позиция няма.

Неслучайно те докарах тук, ние уж нямаме татковци да взимат отношение. И те все пак взимат при сериозен проблем. Твоят хубавец да не се скатава и да си поема отговорността. Той кога последно направи нещо по мъжки с момчетата? Я да ги заведе за риба, я да им покаже как се дялкат фигурки от дърво.

Не мога да повярвам, че има опасност да ви вземат детето и вие все пак сте пас. Социалните може да са много гадни, но на липса на действия от страна на бащата - казват липса на действия.

Ми ръчкай го тоя мъж, настъпвай го, насилвай го. Няма начин да няма начин да го разтресеш малко. Тия деца не са на съседа, нали? И той иска да остане с него, нали? Не се ангажирай с всичко, търси помощ от мъжа, бабата и дядото и те ли спат?



Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: OldWitch]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано01.12.12 23:21



Спортува се нормално три пъти седмично. В лошия случай - два, но често не стига. Като не можеш да го водиш, наеми жена, помоли свекърва си. Ама наистина се ядосвам вече. Ти дори не работиш. Ще го водиш всеки ден, ако тртябва. Тоест знаеш, че има начин да се промени нещо, но не искаш да го водиш, а искаш да пишеш в клуба??? Твоите нужди? Твоето училище? Тая тема не беше за теб, мила моя. Беше за дете с проблем. Което социалните може да вземат, щото според тях не се справяш. Бах ти и училището...

Ако теб те мързи и на мъжът ти очевидно не му се занимава, кво да те посъветваме? Да не му купиш подарък, щото той не оценява твоя рахат?



Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: 2biri]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано01.12.12 23:26



И не си позволявай да се сърдиш.
Мисли!!!

Аз не съм социална, иска ми се всичко с детето да е наред. Аз ти се издразних, не знам за тях. И да, детето трябва да е с родителите си. Бори се, бе мацка! Кво значи "той си е такъв". Челна стойка ще направиш, но няма да го даваш. Мисли начини да промениш всичко, за което могат да се хванат. Ще го водиш и на луната, ако трябва. Баща му да не спи!



Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: OldWitch]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.12.12 23:28



къде съм казала, че съм перфектна. Казах, че правя квото мога. Това, че не мога повече прави ли ме лоша майка?

Не, не те прави лоша майка, разбира се.
Но ако твоето "можене" не е достатъчно, синът ти ще си остане " лошо дете" и ще продължава да е раздразнителен, агресивен, злопаметен и отмъстителен.
А един ден "лошите" деца порастват и стават лоши хора...този път без кавички.
И тогава на никой няма да му пука каква майка си била в действителност. За хората - ще си лоша, защото не си свършила работата си като родител да възпиташ читав човек. Но нищо чудно и за сина си да бъдеш - лоша...парадоксално на пръв поглед, но често става така. Поне в БГ новините доста редовно се появяват случай на пребити майки от родните им синове.



п.с. По-добре е да не мислим в категории "лоши - добри", а ефективни или неефективни./ родители, възпитатели, психолози, методи... и пр./

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Бе, вярно е...нови [re: OldWitch]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.12.12 23:38



А според теб, той откъде учи тия агресивни практики, щом не е от вас?
Откъде ги попива тая "табула раза"? Все от някъде идва информация...
Помисли? Кино, книги, телевизия, видео-игри, други деца,...
И да не изпуснем нешо ВАЖНО: Колкото и да са добри думите на родителите - дете, особено на тая възраст се възпитава главно с личен пример!

Ти и таткото - нали не си крещите у дома! Нали не сте агресивни пред децата? Нали се извинявате след казана лоша дума или някаква очевадна грешка? Нали двамата не се конкурирате, в ситуации, където би трябвало да си помагате и да сте в екип? Нали показвате на децата, че човек може да се позволи да е слаб, без непременно да загуби самоуважение? Нали... или?

п.с. Добрият личен пример може да бъде даден и под форма на някаква игра... Ти и таткото играете ли си на нещо с детето? На каквото и да е?

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Споко!нови [re: 2biri]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.12.12 23:40



Мда... присъединявам се към това.
Действията на таткото по дифолт в тая ситуация биха били много по ефективни от тези на майката. Редно е да ги има... и действията и правилното отношение.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: MamaNetty]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано01.12.12 23:50



Да ти кажа честно за мен това дете е обладано от демони.
Айде дигнах революция пак.
Не може да се опише - трябва да се види и да се усети. Той не е типичното невинно дете, нищо че е много спонтанен, смее се силно и от сърце по детски, но винаги в него съм виждала едно малко демонче, което ако се вбеси ще те унищожи с поглед. Той е много красив и чаровен и това му помага да манипулира хората. Това дори го спасява да не го извергнат. И да - страхлив е - всичко вижда, чува, долавя, разсъждава върху нещата и последствията...
Знам, че го е страх от много неща, но обикновено се прави на мъж и не иска да си ги признае. Абе той е чудо на природата - дигнал е на ура цялото училище. Няма някой който да не знае Давид. Ще паднеш от смях като го видиш как се държи с възпитателите в занималнята - все едно тренират заедно в отбора по ханбал примерно и са му първи приятели. Май се учи от американските филми, щото със сигурност не го е видял от мен или баща си. Непрекъснато е в роля и все едно е на сцена. Ако не може да се изяви като най-добър в нещо ще стане на контра, ще провали всичко и пак няма да оснае незабелязан. Мани мани - страхотия е това дете.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: OldWitch]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано01.12.12 23:56



Аз ще чакам да ви го вземат и да го дадат на приемно семейство. Като те чета и си мисля, че имате нужда от драстична мярка. Как мислиш ще се смири ли или ще се озлоби още повече? Говорила ли си с него за това? Как реагира?
Сигурно звуча ужасно, а си ми много симпатична и ти следя сагата с Давид от години.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.