Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:05 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: MamaNetty]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано01.12.12 22:34



ето - самата ти казваш, че е настъпила негативна промяна в детето след развода. При нас не се е случило нищо такова - просто от как се роди си е такъв - той никога не е бил спокоен за да се върне в нормалното си спокойно състояние. Позволете ми да го познавам по добре от вас.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: 2biri]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано01.12.12 22:37



никой не мразя. Ако се държи човешки и аз ще отговоря човешки и ще забравя за другото. Даже се учудих, че точно този ник така ми говори, защото нямам лоши спомени за него.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Споко!нови [re: 2biri]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано01.12.12 22:41



не съм се предала, що така реши. Аз си работя по въпроса, а това че ефектът не идва толкова бързо изобщо не ме отказва.
Знам, че детето ми ще се научи лека полека как да се държи. Ще му е трудно, но човек трябва да си мине през някои неща - аз не мога да го променя. Просто тия социалните ме дразнят че се бутат и то не да помагат, защото те самите не биха могли да се оправят с него, а по-скоро се опитват да ни обвиняват нас и да ни убедят, че ние, родителите сме виновни, че детето ни се е родило чепато. Това е което ме дразни - малоумието им

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: OldWitch]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано01.12.12 22:44



Наистина си проклета


Някои не умеят да делят и се бият, други не умеят да спорят и се драчат. Бе, жено, що си наистина толкова проклета на тема помощ? Никой не иска да ти причини нищо лошо. И да има различни мнения, всички са за твое и на детето добро. Как ще каляваш едно седемгодишно??? Та то иска любов, не знае как обаче. И не, не трябва да може да дели. Трябва да си има неговото и после да поиска да го сподели, ако изобщо.

Бих се разчекнала от съмнения, че нещо бъркам. Ти си убедена, че другите бъркат, не и ти. Що бе, Ники? Та ние всички бъркаме, връщаме назад и поправяме. Що ти да не бъркаш?



Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: OldWitch]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.12.12 22:44



Добре, вярвам ти. Значи се е родил с някакъв дисбаланс - било то дефицит на внимание или пък излишна емоционалност, труден самоконтрол...и прочие
Така да се каже /условно / химията в главата му не е съвсем наред.
Въпросът е, как можеш да му помогнеш ти и как може да му помогнат други хора.
Ако баща му и ти, от едно ниво нататък не можете да направите нищо ефективно - което междувпрочем - сама признаваш... не е ли редно да потърсите експертна помощ? Ако не е удачен един детски психолог/психоаналитик/възпитател - намерете точния човек, не оставяйте нещата така...само още няколко години и ще изгубите съвсем влияние върху него.

Всъщност синът ти има ли си приятели в училище? Те не му ли помагат?

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: 2biri]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.12.12 22:46



Синдрома на "перфектната майка" и "лошото дете", м?



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: MamaNetty]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано01.12.12 22:53



Не знам какъв е този дисбаланс. Отначало мислех, че е хиперактивен. Но в последствие реших че не е това, защото той може да си е и спокоен и концентриран и да се държи нормално и да е много много добър и послушен. Проблемът му е, че хем е много сприхав - пали от нищо, хем е отмъстителен. Сприхавост и отмъстителност за мен си е характер, а не болест.
Не мисля, че има приятели в училище. Има деца, с които играе - напоследък като го вземам все го заварвам да играе на тенис с някой. Но няма деца, за които да каже Тоя е най добрият ми приятел. Има едно дете с което най-много играе защото от детската още бяха заедно и сега са в един клас и имат сходни интереси - и двамата са много спортни и дейни. Но като го слушам как говори за него - не го приема като приятел, а като конкурент - все си сравняват физическата сила и кой има по големи мускули, кой тича по бързо. Абе мерят си ги непрекъснато де се вика. Но др деца гледам си имат приятелчета, той обаче не мисля, че има. Повече с възрастни дружи, защото децата го дразнят. Те са закачливи и агресивни, а той е много чувствителен и непрекъснато възникват конфликти - бие ги, заплашва ги... Кой ще иска да му е прител при това положение.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Бе, вярно е...нови [re: OldWitch]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.12.12 22:54



... че социалните понякога повече пречат, отколкото помагат.... и губят много време в приказки. Той и нашият съклубар - 4 усмивки така твърдеше...и има защо.
Но пък не вярвам да стигат чак тотам да твърдят, че сте виновни, задето сте родили "чепато дете". Не е ли по скоро обвинението, че сте ВЪЗПИТАЛИ, такова дете?
В това последното - има някакъв резон, поне на фона на сегашната ситуация...

Обаче детето си е дете и има още време да се възпитава, докато стане възрастен човек - тоест и да сте сгрешили има мегдан за поправка на грешките.
Ако на него пък просто по природа му харесва да се бие - дайте го да спортува в някакъв боен клуб нека това да му стане професия - може да има талант.

Виж, героят, дето скочи от балона в стратосферата и той като малък все скачал от дървета, от покриви... и какви ли не щуротии правил, но превърнал странностите си в успех... разбира се, с голямата помощ на семейството си.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: 2biri]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано01.12.12 22:59



Ама разбира се че бъркам понякога. Ама това не значи, че точно в този случай бъркам


Виж, аз си дискутирам. Но чета много внимателно и изпробвам всички съвети когато усетя, че моментът е подходящ и може евентуално да се приложат. Сега примерно знам прекрасно, че Давид има нужда да си изразходва бойната енергия. Но няма да си зарежа училището за да го водя на карате всеки ден да си я изразходва. Щото явно 1 път седмично хабндбал му е крайно недостатъчно. Неговите нужди са незадоволими, а моите няма да пренебрегна тотално заради един егоистичен тиранин.
Иначе както казах искам да знам, че съм направила всичко, което зависи от мен и че съм пробвала всичко.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: MamaNetty]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано01.12.12 23:00



къде съм казала, че съм перфектна. Казах, че правя квото мога. Това, че не мога повече прави ли ме лоша майка?

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.