Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:14 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: OldWitch]  
Автор dgessi (ентусиаст)
Публикувано07.12.12 16:21



Здравей,аз малко късно се включвам в темата ,но искам да кажа нещо.Ники,предполагам че никак не ти е лесно-напротив .Не мога да давам съвети как да се преодолее поведението на детето, то явно отреагирва по най-лошия начин на нещо свое.Друго обаче искам да кажа-въпросът беше дали да го накажеш като го лишиш от коледен подарък.Според мен категорично НЕ.Така само ще се влошат нещата.Постави се на негово място-как би се чувствала ти ,ако на Коледа само ти не получиш подарък, аимаш брат и сестра ,които получават.То няма да го приеме като наказание ,а като отхвърляне.Напротив помисли и за това какво всъщност е Коледа-как всеки в душата си я приема с трепет сякаш ще сес лучи чудо,щ есе случи нещо хубаво .И подаръци правим защото искаме с подаръка ,който даваме,без значение голям или малък да пожелаем нещо хубаво ,светло на този на когото го даваме.Не г одаваме защото някой заслужава или не- аз а двойната радост-д ададеш и да видиш радостта в очите на този на когото подаряваш нещо.Особенно пък ако това е дете.Не подарявай на децата си според заслугите им,а им подари по нещо което ще ги зарадва.Не ги дели на послушни и лоши.Няма дете ,което да е само послушно или само лошо.Както това важи и за възрастните.Н е го лишавай от подарък,направи празника , покажи му колко много го обичате въпреки всичко лошо което прави, и като минат празниците,поговорете пак обяснявай му колко е важно за теб детето,колко много го обичаш , и че много ти емъчно че то вреди на себе си така с поведението си и от там на всички вас.Може би няма да има ко йзнае каква положителна реакци яведнага ,н о с постоянство итърпение мисля ,че накрая ще с е оправят нещата.Лишиш ли го от подарък обаче ,ще го нараниш неимоверно-докато е живо няма да забрави,щ е се почувства нежелано ,необичано ,щ есе отдръпне въпрек иволята си от вас-неговото семейство,ще си развали отношенията и с брат си и сестра си ,нещо което не бива да се допуска.Дълго стана ,но много ми се иска д а ти кажа -колкото и ужасно да се държи-не помрачавай този празник



Тема Re: Не разбирам!нови [re: princesse_azur]  
Автор won (cool)
Публикувано07.12.12 17:24



Грешката й е, че тя сравнява как е възпитавана тя, какви са били отношенията й с нейната майка, как е в България и как е в Дания ...и т.н. сравнения.
А трябва да се съобрази само с обстановката там и с нуждите на детето си. И време си трябва за детето и възпитанието му - колкото е необходимо (лимит няма). А тя смята, че детето й краде от времето! Нейното време!
С добро разпределение на нейното и неговото време, ще си отделят време за общи занимания и разговори. А и бащата трябва да направи същото.

Много подходящи са епизодите от поредицата "Nanny 911" на TLC.
Даже, ако ги има на датски, може някой епизод да е подходящ (по нейна преценка) да гледа заедно с Давид, а после да го обсъдят.

Growing old is mandatory; growing up is optional.


Тема Re: Не разбирам!нови [re: won]  
Автор princesse_azur (sans pretention)
Публикувано07.12.12 20:18



Какъв ужас!!! Картината ми е ясна и при нея. Ето защо казах преди много време , че са необходими училища за родители. Тук в Белгия има, но пак ходят родители, които може да се каже , че нямат нужда, а тези , които имат ги няма никакви. Има също и много книги на този сюжет, особено в последните 20 години.

пс ще продължа в неделя, сега нямам време, пардон.



Тема Re: а вашите 7 год децанови [re: WMC 5.00.13 RC]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано08.12.12 18:14



Какво значи Лъжите им се толерират. И ти лъжеш и като гледам си жив и на свобода - значи и твоите се толерират. Всеки лъже малко или много.
Няма как да обясня целия живот се семейството ми за последните 8 год. Няма и нужда. Казала съм най-важното, другото колкото и да искаш няма как да го знаеш.
Говориш пълни глупости

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Не разбирам!нови [re: Beщицaтa]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано08.12.12 18:17



има време. Тия тука са много коварни - както ти се усмихват така ти забиват ножа.
Всеки прави каквот си реши, не само аз. Но какво съм решила - още не знам. Зависи как се развият нещата.
Не съм облекчена, а по-скоро взех да се примирявам с някои неща, защото няма как сама да се боря срещу цялата държава. Освен това съм оптимист и намирам хубавото във всяка беда. Все някаква ползва ще им от тия психолози. Ако няма ще я изкопая и пак ще има

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Не разбирам!нови [re: won]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано08.12.12 18:39



Много добре казано - подкрепям!

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: dgessi]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано08.12.12 18:52



няма, разбира се, че ще получи подарък.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Боже....нови [re: Amelia Pond]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано08.12.12 18:58



човекът се старае колкото му е по силите. Не може много, прави глупости, кога слуша кога не. Не усеща кога как трябва да постъпи и много мъчи децата. Но го прави, защото е убеден че така е правилно - защото него са го гледали по тази методика...уж... Но не е така всъщност. Защото примерно нашите деца са злояди, а той никога не е бил злояд. На него не са му давали храна като е искал ама като му дадат се е наяждал с какво му дадат. А той хем не дава на децата храна като искат щото не бил часа за ядене, хем после им сервира нещо, което не обичат и понеже не са добри прасета като него и по този начин просто си ги държи гладни. И много други глупости прави защото следва тъпи правила, а не мисли според ситуацията. Господ затова е дал тази майка на тези деца (мен на моите) - щото друга едва ли щеше да се опраи с тях и да ги гледа както имат нужда

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Не разбирам!нови [re: princesse_azur]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано08.12.12 18:59



а ти колко бесни деца възпита и направи хора за да се изказваш като пръв експерт?

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Не разбирам!нови [re: won]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано08.12.12 19:03



Тук съм така че не е нужно вместо мен да казваш какво смятам. Очевидно не си хич разбрала.
Точно аз НЕ следвам никакви модели - нито бълагрски нито датски а се ръководя на 100% от нуждите и спецификите на децата ми. И както казах, ако ме оставят да ги възпитавам както аз смятам за правилно съм 99% сигурна (интелигентните хора винаги се съмняват) че мога да направя най доброто за децата ми както и за техните околни.
Нани съм гледала - това е цирк и лъжа - заблуда за наивници като теб и много други. АМа се иска мако мозък за да го осъзнаеш. Телевизионерите обаче перфектно са си свършили работата - промили са мозъка на зрителите с илюзии

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.



Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.