Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема освен това пари имам достатъчнонови [re: parvaty]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано01.12.12 18:48



но не за психотерапия - на терапевти пари не давам. Убедила съм се че тия дето най много дават акъл на другите най силно се нуждаят от него. И техният живот е дори по изпаднал от тези, на които се бутат да помагат.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: parvaty]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано01.12.12 18:49



Тъжно или не, това сме ние. ОК, ти не си, аз не съм и така... но някой е. Не, не е до пари според мен. Иска много внимание. Много, много внимание и време. С още две деца е трудно, но не невъзможно.

Никой не е идеален родител. И ние не сме.



Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: OldWitch]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано01.12.12 18:53



Ники, не се сърди....погледни реакцията си на всяка оценка която не ти харесва, това също е агресия. Наистина не е лошо (при възможност) да поговориш със специалист за отношенията с децата и изобщо, би помогнало (така мисля аз, не е задължително да съм права). Има нещо което не е наред, но е нужно да ти го обясни човек който има нужните познания и квалификация (ако и той открие проблем). Всеки от нас е грешил в отношенията си, най-малкото сме разведени.......това е също грешка някъде там по пътя.)) Не сме безгрешни, но не сме и слепи, има проблем и ти си човекът който трябва да го реши)



Тема Re: От друг клубнови [re: OldWitch]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано01.12.12 19:10



Няма такова нещо. Майките кълнат в безсилието си. Но ти можеш повече от твоята майка. Тя просто е била безсилна.

Пак ти казвам - аз бях лошо дете. За сметка на това имам прекрасно дете - добро и кротко. Сестра ми (кротката) има палава голяма дъщеря - малко особена, нервна, шантава, избухлива понякога, но иначе добро дете. Аз много я обичам - подсъзнателно щото прилича на мен, инак щото е особена, но е пич. Тя е на 6, не като да е голям човек, но пак е пич и си говорим. И знае, че я обичам точно такава. Понякога й се карам, друг път я хваля. Не че не маймунясва на моменти. Но аз пак я обичам такава.

А моето дете, щото е по-голямо, вече знае разликата в характерите на братовчедките. И никоя не е лоша. Просто са различни, нищо че малко го дразнят на моменти. И така трябва да е.

Твоите деца са уникални, нали? Прекрасни по своему. Майка ти, и да е кълнала, не пее в хора.



Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: 2biri]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано01.12.12 19:19



не е редно да лишиш дете на 7 години от подарък от Дядо Коледа! ... последиците от това ще ги види след години... но, нали видя, като си написах мнението тя си изсипа помията върху мен!

Няма да слизам на това ниво, да описвам кой какво е правил, кой къде се намира в социума, кой си плаща сметките и кой - не, защото няма смисъл! Аз по темата съм до тук, Бири! Не може да се помогне вече, май!

Да поиграем на море? Ти ще ми духаш, аз ще се вълнувам!

Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: OldWitch]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано01.12.12 19:23



Това е агресия и заслужаваш наказание. Ти самата си позволяваш същото, а твърдиш, че му показваш друго. Децата гледат и попиват. Изобщо няма значение, че му проповядваш нещо, което сама не спазваш. То гледа кое спазваш. Нищо, че е малък.

Иска ми се да е просто, но не е. Ако ти имаш нужда от помощ - няма начин да помогнеш на него.



Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: parvaty]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано01.12.12 19:33



Винаги може да се помогне. Това е дете. Голяма работа, че те е наплюла, ти пък... Много ясно, че няма да е на нейното. Обаче е важно да не казваш "казах, ама не помага". Пак го кажи, пак го напиши. Не е възможно да е толкова лесно да парлатисаш едно дете. Голяма работа, че ще намрази мен, теб, всички.



Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: parvaty]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано01.12.12 19:41





Парватиии.... Не виждаш ли, че те чехлите не ги обуват, ами си ги препасват през рамо. Като чантички.

Голям праС, че те е наплюла.

Я сега кажи - ти къде изчезна? Сега по-добре ли си?

Soul is smarter



Тема Споко!нови [re: 2biri]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.12.12 19:42



Няма проблем да се дадат линкове към тема в друг клуб, ако мотивацията е благородна като твоята.
Проблем има /от модераторска гледна точка/ ако се пренасят конфликти от един клуб в друг или ако привнасянето на "чужди" теми стане ежедневна практика, тъй тогава би се обезмислило самото съществуване на два клуба. В твоя случай не е нито първото нито второто.
Дори мисля, че ще е от полза за изясняване на проблема, ако такава тема да се коментира И в контекста на нашия клуб. Поне няма да навреди...

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: OldWitch]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано01.12.12 19:49



Има ли значение, че и други имат нужда от помощ? Със сигурност психотерапевтите имат свои проблеми. Обаче разликата е признаването. Щото всеки има проблеми. Но не всеки успява да се справи с тях.

Аз се разделих с бащата на детето ми като беше на 7. Първи клас. Ново училище, нови деца. Нов апартамент. Не беше цветя и рози. Говорих с класната, после тя с мен, щото детето беше станала агресивно ( моето изобщо не е по принцип, но факт - беше временно). Обаче разликата е, че взех мерки. Аз, която постоянно работех и нямах време за нищо. Говорехме, пощадихме баща му, стояхдо него докато ревеше и някак се получи накрая. С много време и много усилия. И много разговори без обвинения. За него, за мен и пак за него. Едно дете е центърът на своя свят. И много важно е да е убедено, че го обичаш - криво, право - каквото.

Психотерапевтите също имат проблеми. И също правят грешки. Разликата е, че знаят кога това е нормално и кога не е. Що си толкова проклета на тема помощ? Може да имаш нужда. Това не е лошо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.