Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: а вашите 7 год децанови [re: ariel$$]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано05.12.12 16:05



Кое по-точно те притеснява?

Soul is smarter



Тема Re: а вашите 7 год децанови [re: WMC 5.00.13 RC]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано05.12.12 17:07



Че не си компетентен, пък даваш оценки.
Що са социални са тези, които не могат да преценят кога едно дете лъже?



Тема Re: а вашите 7 год децанови [re: ariel$$]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано05.12.12 17:42



По кое не съм компетентен? Не съм имал вземане-даване със социалните ли? Или мислиш, че Никито не укрива важна информация?

Това, което тя е описала е само 3% от всичко което се случва с детето й. Тя е осветлила само това, което е пожелала да направи.

Аз лично имам над 30 г. стаж с брат-близнак. стаж с абдикирал във всяко едно положение баща. С баща на бащата, който освен да си гледа личния интерес нищо друго не го интересува... и който е готов да подкукороса собствения си син само и само да му е кеф на него...

Ариелс, в България има гета в които можеш да се биеш... но това не е България като цяло. Едва ли социалните са дали фалшива представа на това дете за България.

Всъщност в момента България се развива много бързо в съвременните индустрии и е въпрос на време да стана на европейско конкурентно ниво.

И още нещо децата лъжат само и единствено когато виждат, че лъжите им се толерират. Но и това е въпрос към Никито - нека да отговаря. Давам и микрофона...

Soul is smarter



Тема Re: а вашите 7 год децанови [re: OldWitch]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано05.12.12 20:13





Soul is smarter



Тема Re: а вашите 7 год децанови [re: OldWitch]  
Автор purple light (непознатa)
Публикувано06.12.12 06:36



Здравей,
Давам ти една друга посока на мислене- казваш, че детето се е родило такова. Каква беше бременноста ти с него? Спокойна ли беше, изнервена ли, имала ли си стресови положения? Спомни си всичко, доколкото ти е възможно.
Казвам това, защото е важно емоционалното ти състояние преди да го родиш.
Ще ти дам пример с мен - имах доста негативни емоции през бремеността си, дъщеря ми се роди нервак, не спеше, не ядеше много, и досега си е нервак.
Наблюдавам от близо семейство с 5 деца, в което двете последни се родиха и растат пред очите ми. Майката кара супер спокойна бременност, дори роди едното с хипноза. Резултатът е, че и децата са тихи и кротки. Нищо общо с моето дете като беше малко.
Прочети и намери информация за специалист- кинезиолог. Имам познати, живеят в Белгия, една жена- специалист по приложна кинезиология им помогна много за проблеми с децата. Ако искаш пробвай нещо различно.
Иначе се надявам психологът да е добър и да има ефект!
Успех!



Тема Re: Боже....нови [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано06.12.12 15:30



Ето това е проблемът: Ще ги видим спецовете сега как пак тържествено ще се усерят

Ти си бунтарка. Там не ти харесва системата. Детето това го усеща. Той усеща гордостта ти, че не е "по шаблон" тих, кротък и послушен, а индивидуалист. Той така заслужава любовта ти.
А щом подхождаш така, няма как психолог да помогне, защото ако 40% от крайния резултат зависи от специалиста, 60% е МОТИВАЦИЯТА за промяна в клиента. А ти отсега искаш да се провали и да си била права, но това няма да е провал за психолога, а за теб... ти няма да си постигнала това, за което си била там.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 06.12.12 15:30.



Тема Re: Боже....нови [re: Amelia Pond]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано06.12.12 18:21



Не си познала този път. В началото аз сама отидох да ги моля за помощ. За 6 год им дадох много шансове. Но те всеки път се проваляха и аз вече съм загубила надежда. Не само те - явно ми съдба хората, които се очаква да ми помогнат или аз чаквам да го направят никога не могат. Обикновено получавам помощ от съвсем случайни хора, много често съвсем непознати.
Отделно се замисли - не е възможно аз да съм виновна за всичко - и за поведението на детето ми и за това че спецовете са некадърни. Разбирам, майката винаги е най-лесната и удобна жертва да бъде обвинена, но това като се замислиш е доста малоумно. Аз лично съм в много лоши отношения с майка ми, за това че никога за нищо не ме е подкрепила, а все ми се е пречкала и ме е натискала да вървя не моя си път, а по някакъв измислен от нея. Н его постигна, напротив - постигнна да я намравя и да скъсам контактите си с нея. Но в никакъв случай не мога да я обвинявам, за това което съм - че съм устата, реагирам остро на агресия и простия, обиждам груб тези които са ме обидили и т.н Това си ми е същността - винаги съм си била такава и никой не ми е виновен за това.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Не разбирам!нови [re: OldWitch]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано06.12.12 23:29



аз много добре знам как да си гледам децата ама са ми вързали ръцете

Какво имаш предвид?


Звучиш облекчено след идването на социалните. Най-черните ти прогнози не се сбъднаха.

Каквото и да те съветват, ти ще направиш каквото си решиш. Успех и късмет.



И е хубаво, че си започнала да учиш програмиране. И щом ти се спи, през деня, когато няма никой за когото да се грижиш лягай да си почиваш, трябва д си възстановявш енергията.



Тема Re: Не разбирам!нови [re: won]  
Автор princesse_azur (sans pretention)
Публикувано07.12.12 02:05



Мисля, че ти имаш точен поглед . Четейки , стигнах до извода , че тя незнае как се възпитават деца . Възпитанието изисква да кажеш на едно дете да се спре и да те изслуша , не да го гледаш и да му се чудиш колко е жестоко или колко е лудо . Децата имат нужда от лимит . Според мен тези деца са невъзпитани и не са научени на респект .



Тема Re: Боже....нови [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано07.12.12 10:48



Не става въпрос за вина, имах предвид, че детето усеща по-скоро подкрепа, макар да му се караш уж, че бил някого си.
Иначе по принцип от майката се получава любов и няма лошо. Бащата е този, който трябва да играе авторитет и да поставя правилата. Защото не може майката хем да е мила, грижовна, да те обича, хем... тряс, прас. И понеже в твоето семейство има и беща, наистина е добре той да провежда мерките.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!



Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.