Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: OldWitch]  
Автор вoлнa птицa (ентусиаст)
Публикувано03.12.12 11:35



Първо трябва да си отгледаш децата и тогава се пробвай за социален консултант





Тема Re: Права си!нови [re: Jolee]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано03.12.12 11:41



Много ти е удачно предложението!!!

Имах приятел-гадже артист, познавахме се от деца...ами хулиганът на квартала:))...едвам завърши, то педагогически стаи, то някакви ТВУ-та бяха:)))...ама УБАВЕЦ и играч-комбинатор-Остап Бендер....като казвам играч, нямам предвид тарикат, а някакъв такъв рицар на правдата и защитата и супер емоционален:)!- чаровник голям не споря:)

Влезе във ВИТИЗ през 1980г. -завърши...само дето с алкохола прекалява и това ще му изяде главата, но не за това е темата.

Та исках да кажа, споменавал ми е какво им е казвал професорът, който им е бил на випуска: Всички тия момчета дето съм ви взел, ако не ви бях прибрал да учите при мен, всички до един до 5 години щяхте да станете престъпници и да изгниете по затворите!!!


Познатият ми отчиташе към 40-те колко прав е бил професорът всъщност:))...н ече се е кротнал и сега, но си имаше 2 пререкания с прокуратурата, но го гледат актьор-чаровник...и някак си се размина. Само дето го изпратиха по Родопите там-Смолян малко да с екротне. Той па там взел , че направил най-добрите си роли:))

Та права си...и аз си мислех да и го кажа, но се отнесох!
Благодаря за хубавото предложение дето си дала!!!

Редактирано от Lira Emerald на 03.12.12 11:43.



Тема Re: Замисълът на природатанови [re: OldWitch]  
Автор Ryan ()
Публикувано03.12.12 12:29



Привет, OldWitch,

И аз ще дам един глас в посока бойни изкуства. Не толкова спорта, колкото това, което седи зад него. Понеже ти си почитател на индивидуалното тичане ще ти дам повече информация, за да имаш вътрешна сигурност и убеденост.

Както описваш ситуацията - детето е с много енергия, лош самоконтрол и тълпа социални, които му играят на свирката. :) Бойните изкуства ще канализират енергията, ще изградят самоконтрол и не по-малко важното - детето ще попадне в среда, в която има ясни йерархия, път за развитие към върха и авторитети.

При бойните изкуства (затова се водят изкуства, а не просто проливане на пот сам със своите си мисли) има строга йерархия, физическа култура, правила и учение за духовно самоусъвършенстване. Децата много добре се вписват в тази обстановка. Отборните спортове (хандбал/футбол) не са достатъчно полезни в тази посока. Същевременно занимаването с бойни изкуства не пречи на всички други видове спортуване.

Мисля си, че най-добре за Давид ще е да го насочите към Айкидо. Или нека използвам твоята терминология - покажете му Айкидо, дано там където живеете има добри Учители (ако няма за Айкидо - потърсете добри Учители по карате). Изгледайте заедно с него (предполагам баща му ги харесва :) някои "класически" филми на Стивън Сигал ("Под обсада 1 и 2"), посетете тренировка. Айкидо е атрактивно и детето може би ще го хареса. Ще изразходва енергията си контролирано, ще има възможност да участва в битки, ще знае мястото си в йерархията, как да порастне в нея и винаги ще има духовен и силов авторитет, който да помогне и на вас - родителите. Много бързо ще разбере, че самоконтролът - емоционален и физически е важен и ще се научи да го упражнява. Основен принцип в Айкидо е ненасилието, начинът, по който се представя на децата влиза в душите им и ги прави по-добри в бойното изкуство.

Няма да ти разказвам за Айкидо, информация в интернет има много, най-добре потърсете школа близо до вас и обсъдете нещата с преподавателите - те срещат много подобни деца и нямат проблем с тяхното обучение.

Няколко заключителни мисли -
- Не е е добра идея родител да е заедно с детето на тези тенировки (това по повод евентуалните съвместни занимания баща и син в школа по карате) - авторитетът на бащата не трябва да взаимодейства с йерархията в школата.
- Времето. Твоята, вашата, инвестиция няколко часа седмично в тези занимания ще се възвърне многократно, когато Давид стане един уверен в себе си, физически здрав и с отличен самоконтрол младеж на границата на пубертета след няколко години. Сега е времето! А ти можеш по време на неговите тренировки да тичаш в района или като човек занимаващ се с програмиране да си работиш по проектите, докато чакаш.

Успех и стискам палци!



Тема Re: Боже....нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано03.12.12 20:25



Ако е унаследен значи не е болест и не може да се третира. Това ли искаш да кажеш?

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: вoлнa птицa]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано03.12.12 20:28



Дай да изясним първо какво е лошо и добро възпитание. Едва ли нормален родител си учи децата да бият и обиждат всички наред

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: вoлнa птицa]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано03.12.12 20:29



Казах 100 пъти че го водим на спорт и си правим всичко нормално. Непосилно е да правиш само това денонощно както ти предллгаш, Да не говорим, че е безсмислено не ами направо тъпо

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема днес гледах интервю с една много умнанови [re: вoлнa птицa]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано03.12.12 20:32



журналистка. Тя каза, че предвид колко много си глези детето то трябваше да се е разчепило от лигня и глезотия. Но всъщност е точно обратното - много съвестно и самостоятелно. Та жената каза, че квото и да правиш с едно дете то то ще си бъде това, което му е заложено. Моят опит говори същото.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: вoлнa птицa]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано03.12.12 20:40



това се отнася най вече за теб

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Замисълът на природатанови [re: WMC 5.00.13 RC]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано03.12.12 20:41



Той това и прави ама се искат очи да го видиш

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Замисълът на природатанови [re: Ryan]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано03.12.12 20:45



Айкидото ми се струва прекалено мъдно за него. Не виждам защо не карате. И баща му с това се занимава, а айкидо тука не съм чула някой да тренира

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.



Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.