Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: Десислава]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано02.12.12 16:49



Простичкото нещо, с което можем да помогнем е едно мило, ама наистина мило писмо до властите, които пресират вещичка ли е в превод?


Дерзайте момичета, мило и по български!
Тя да си го разпечати и да го приложи за перфектно майчинско отношение..
Не се правете на магарици!



Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: Десислава]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано02.12.12 16:50



Писмото да започне сега:
Тук в България обичаме много децата си.Те са нещо свято за нас и няма как да ни обвинявате, че сме лоши майки...
продължавайте...



Тема Замисълът на природатанови [re: OldWitch]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано02.12.12 18:12



Здравей OldWitch,
Ти си много добра и старателна майка. С поставянето на темата и с участието си тук си свършила доста работа. Клубарите са ти дали много хубави мнения и заедно те могат да се разглеждат като събирателен и безкористен експерт. Надявам се, да можеш да простиш агресивността и нападките в мненията на клубарите. Те нямат за цел да те нападнат или уязвят, ами са диктувани от искрено желание да ти се помогне.
Ако не си се уморила да четеш чужди мнения, позволявам си да ти предложа още едно. Предполагам, то е да доизясни първото ми мнение по темата.
Според мен е много малко вероятно Давид да има истински физиологичен или генетичен проблем. Според твоето описание, той ми изглежда психически и физически доста нормално дете без да отричам че съществува сериозен проблем с агресията. Това не е проблем (само) на Давид, обаче.
(1.) Замисълът на природата е таткото да поеме бащинска роля при решаването на проблема, защото детето е момче. Аз съм най-лошия баща на света, защото съм далеч от сина ни и не го възпитавам. (Той е на обратното мнение засега, просто защото е още малък.) Та от тази си позиция мога да кажа, че таткото на Давид НЕ МОЖЕ да има собствена програма за карате или какъвто спорт си избере. Таткото на Давид ИМА ОТГОВОРНОСТ назначена от майката природа и колкото по-рано и по-ефективно поеме тази отговорност, толкова по-добре. Таткото на Давид не бива да ходи да спортува, ако изобщо реши да го прави, заради себе си, а трябва да ходи да спортува на първо място заради Давид. Таткото трябва да стане положителен пример за подражание в най-кратък срок. Как ще осигуриш съпричасност на бащата, аз нямам представа, но без съпричасност нямаме пример за подражание и уравнението е нерешимо в математически смисъл. Останалите али-бали за зодиакални знаци и дати на раждане оставям на експертите в езотеричната област. Нямам представа дали влияят, но като мъж знам, че липсата на положителен МЪЖКИ пример за подражание обрича на неуспех решението на проблема.
(2.) Един от началните уроци в много спортове, включително кара-те, Окинава-те и други подобни, е ученикът да се научи да пада. И в двата смисъла! Трябва да пада на земята така, че да може да се изправи и продължи, трябва да може да приеме поражението и да извлече поука от него. Преведено на езика на вашия живот, това означава, че ако Давид падне на шах и "побеснее" баща му трябва в първите пет минути да го накаже пропорционално на "побесняването". Примерно, ако Давид посегне да удари друг член на семейството баща му може спокойно и хладнокръвно да му зашлеви шамар и освен това трябва да му се разсърди докато не се извини по собствена инициатива на потърпевшия член на семейството. Наказанието трябва да е гарантирано неотменимо и справедливо. Но много важно нещо е преди първото наказание да има кратка и ясна разяснителна кампания. Бащата трябва да може да обясни, че наказанията не са за да го заболи Давид, а са за това да не ги боли другите членове на сейеството. Разясняването трябва да се повтаря винаги, когато има време и никога да не се пропуска под предлог "ами той от дума не разбира". Например, наказанието с лишаването от подарък за Коледа е почти безсмислено, защото не следва непосредствено и конкретно провинение. Друго - ако провинението е за първи път или има и най-малкото съмнение че е грешка (примерно грешка на езика) трабва да се обясни, че следващия път ще има ефективно наказание и то наистина да има такова. Наградите са също важна част, по-трудни за измисляне, но също задължителни. Примерно награда може да е да иде с баща си за риба ако в продължение на една седмица не обиди никого и не удари никого без причина. Условията се декларират предварително и изпълнението е неотменимо. Готиното на наградите за разлика от наказанията е, че може да са колективни, примерно едно от децата е направило нещо хубаво по предписанията и всички получават сладолед заедно със задължителното обяснение за причината.
(3.) Татко му на Давид да го слага да спи поне една нощ в седмицата и да си говори с него половин час. Да му обясни, че и на него му е неприятно да го наказва, но правилата са си правила и че майка му има нужда да си почива след тежък ден. Да му се делегира отговорности. Примерно, обяснете му за опасността да го вземат социалните и че няма да му дадат техническа възможност да си "изтръгне сърцето" ами по-добре да играе по правилата и да изпълнаява въображаеми предписания, като да помага на братчето и сестричето си да си обуват обувките съутрин, да чисти пода в жлището 'щото вие имате проблеми с гърбовете си и др. подобни. Телевизорите трабва да изчезнат за всички деца. Гледане на ТВ само с родителски надзор и за ограничено време, примерно 1 час. Намерете начин да го лишите от игрите с насилие на таблета или от самия таблет. Игрите с други членове на семейството трябва да се представят, като привилегия за достатъчно отговорни деца.
Да се иска обратна връзка от Давид както предложиха други клубари под различни форми е много добра идея и тя трябва да се реализира на всяка цена, включително и друг човек (авторитет) да дойде у вас ако се наложи за техническата реализация.
Извинявам се за повторенията и за главните букви.



Тема сега гледам Предай натататък предаванетонови [re: 2biri]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано02.12.12 21:04



не филма за дете, което са съсипали в болницата т.нар. специалисти. Истински случай - от такива ме е страх. Ама като гледам това момиче с припадъците имам чувство че е обладано. Ужас - гледайте последната серия от днес или от вчера.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: сега гледам Предай натататък предаванетонови [re: OldWitch]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано02.12.12 21:17



Вече няколко пъти споменаваш, че е обладан. Ако наистина ти се вярва, заведи го на църква. Но знаеш, че не е.



Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: XXLMORE]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано02.12.12 21:41



има данни за алфа мъжкар..........сериозно????????? Посяга на майка си, сестра си.......пази боже от такива мъжкари. Той не е водач, просто е агресивен. Нещо му липсва, нещо иска детето, нещо е наред, но не си казва.



Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: OldWitch]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано02.12.12 21:47



Не те обвинявам, не разбираш, сигурно пиша неясно. Той също не е виновен, вероятно има проблем, нещо което го ядосва, но сам не може да го обясни, а за да го контролира трябва да е наясно. Просто не бива да реакцията му да е към всеки, не бива да реагира веднага, да реагира без да помисли, а това се учи с времето. Първото е да разбере сам кое го кара да става такъв.........така мисля.



Тема Re: От друг клубнови [re: 2biri]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано02.12.12 22:08



Странно се стече тая тема. Ти сякаш не искаш да приемеш, че всичките ни писаници са за ваше добро, не за наше. Много от мненията се повтаряха - необходим му е спорт, игри, внимание, граници, награди, наказания, справедливост, куче. На теб обаче ти доставя удоволствие да си навъпреки. Хващай го тоя мъж и си разпределете задълженията по децата. Редувайте се да награждавате, да наказвате, да се ангажирате. Изобщо няма значение, че не искаш да играеш с тях - ще се научиш - има куцанка, има карти, има карнавали и дискотеки, има куклен театър... на маймуна ще се направиш, но ще намериш начин да играеш с тях. Бащата също - ако не знае друго - да ги учи да разглобяват и сглобяват чаркове, ако трябва да ръчкат колата, да им направи палатка на двора. Начини има. Аз бях дете на около 7-8 - имаме по-малко от 3 години разлика със сестра ми. Тя беше болнава и тогава аз й пеех, или й правех куклен театър зад един стол с масивна облегалка. От майка си го бях видяла, не ми е хрумнало.

Нищо му няма на детето, вие сте за бой. И не, не ми казвай, че знаеш по-добре. Та ти дори не си опитвала

. Като опиташ така и онака и няма ефект - ок, ще кажа "такъв е". Но ти нищо не си направила - манджа и по леглата в 8. Как може едно дете на 7 да спи 10-12 часа? От 8 до 9 ще танцуваш, ако трябва, но ще си с него и ще му обръщаш внимание. И като мъжът не иска, ти ще тръгнеш на спорт. Или ще го водиш. Та вие дори нямате финансови проблеми, нямате никакво извинение за нехайството. Че как спиш, като знаеш, че социалните душат наоколо?

Тонът ми сигурно не звучи много помагателно. Ама много ме е яд на теб. И наистина ако нищо не направиш след тая тема... значи само си пишеш за кеф.



Тема Re: освен това пари имам достатъчнонови [re: вoлнa птицa]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано02.12.12 23:00



ми то така всеки може да помага - хвърля вината на родителите, дава им една камара непосилни задачи и си измива ръцете.
Ще взема да стана някой социален консултант и аз - то си е блага работа.



Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Тема Re: видях тази тема...много е тъжно...нови [re: tia9]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано02.12.12 23:04



съмнявам се. Ти самата напълно ли си наясно със себе си, защо реагираш както реагираш, можеш лид а се пребориш с качествата си от характера които не харесваш?

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.



Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.