Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ОФФ/ Дните стават къси...  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано05.10.12 21:01



Та да попитам - вие готвите ли се за зимата?
Емоционално, физически, логистично... традиционно практично?

У дома вече профилактирахме климатиците...През уикенда, смятам да проверя и преподредя зимния гардероб, да прибера някоя и друга саксия от терасата... В понеделник ще купувам 4-5 противогрипни ваксини и имуностимуланти за родата ...а от следващата седмица почвам да дебна за бели ботушки, каквито ми трябват за кожената перелина.


Накратко - поне на повърхността, развивам буйна-есенно зимна подготовка, само дето не съм се запасила с дърва, въглища и сланина , но в душата ми, уви, крайно безотговорно се ветреят неприбрани - едни шарени, плажни кърпи...




А как е при вас?

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Винаги...нови [re: MamaNetty]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано05.10.12 21:22



...съм готова за зимата, след края на септември особено.
Вече ми се дояде и кисело зеле с ребърца...капама...тия дни готвих леща, а щом готвя леща, значи сезонът е открит:) От май до краят на септември тази манджа не я похващам:) Вече не налитаме на таратор...а и картофено пюре правих преди седмица...ясно, зимата чука на вратата.







Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: MamaNetty]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано05.10.12 21:41



Не обичам зима, но как иначе ще дойде пролет?
Търпя я великодушно по тая причина.


Неприятното също така е, че всичко си имам и не мога да измисля с какво да се зарадвам...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: anbra]  
Автор danaia nn ()
Публикувано05.10.12 21:49



Мда, милата

и аз по тая причина търпях лятото

И как няма с какво да се зарадваш, купи си лакове



Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: anbra]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано05.10.12 21:53



Имаш ли достатъчно шалчести неща?





Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: MamaNetty]  
Автор Melany99 ()
Публикувано05.10.12 22:20



При мен вчела сутринта прехвърча снятг, а онзи ден беше 24 градуса.



Прибрала съм летните сандали, само 1-2 чифта съм оставила, че по обедно време става горещо.
Извадих обувки и боти. Зимните ми палта, якета и пелерини си стоят на закачалката, че тук е имало случаи на сняг и през юли месец.

Както казва Лира, нещо ми се застояха доматите в хладилника, а се изядоха 2 бурканчета лютеница.
Купих да готвя сух фасул...
Трябва да се вадят ръкавици, шалове и зимни шапки...



Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: MamaNetty]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.10.12 07:48



Аз още ходя по сандали и без връхна дреха. Докато не ги сваля, никаква зима не виждам.

В крайна сметка преди десетина дни се върнах от море и още не съм свалила летния тен, който пък така си отива с бялата лятна рокля, която трябва да облека поне още веднъж..
Всъщност, извърших известни подготвителни действия за зимата. Платих едно капаро за коледен купон с народните танци. И те така...
Това дотук беше по логистиката, нали?
Що се отнася до емоционалната и физическата подготовка, аз физически се чувствам по-добре през зимата, защото мразя да се потя, а емоционалното ми състояние се влияе по-скоро от хората, отколкото от сезоните. Така че да се живи и здрави хората, емоциите ще ги оправим.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: MamaNetty]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано06.10.12 17:23



Не обичам шалове, но имам доста.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: MamaNetty]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано06.10.12 18:43



При мен зима няма, но дните намаляват, което означава, че може да се прави бърз секс на задната седалка на колата.



Тъкмо снощи си мислех, че отдавна не съм пробвал.



Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: MamaNetty]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано07.10.12 00:46



В отговор на:

в душата ми, уви, крайно безотговорно се ветреят неприбрани - едни шарени, плажни кърпи...




разкош


а аз дори не разпънах кърпа това лято... сякаш не е съществувало. лятото.
по-точно - липсва ми топлото, жълто и сгряващо съдържане на думичката - 'лято' - толкова хубаво звучи...



Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: Koм]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано07.10.12 01:23



Коме, на колко си години та мислиш за секс на задната седалката?? Супер зле звучиш, не видял секс и айде квото попадне пък там, ако ти върже....смешна работа





Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: Фakличka]  
Автор BambiBambina (*)
Публикувано07.10.12 03:13



Факло, и на мене от едно известно време ми стана несимпатичен, и то много, ама в крайна сметка, какво го мъмриш като някоя бабка? Каквото си иска, това ще прави.





Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: anbra]  
Автор BambiBambina (*)
Публикувано07.10.12 03:15




Явно подарени. Точно като приятеля ми - има наистина ПРЕКРАСНИ шалове, стоят му чудно, но не ги носи.



Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: Фakличka]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано07.10.12 04:38



е, сега какво да направя като ти звуча "супер зле"? Сетих се - ще си разплета чорапите от яд.





Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: BambiBambina]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано07.10.12 04:39




край - останах без чорапи.




Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: MamaNetty]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано07.10.12 07:25



Аз обичам зимата.

И след тва адско лято напрау я чакам с нетърпение. Та - емоционално проблеми със зимата нямам ник'ви. Приготовления няк'ви специални също нямам, все още разчитам на презрения ТЕЦ. Тук през деня все още си е бая топличко, от ония дни до 30 град. стигаше, та летните дрешки им е още рано да ги измяткам на горните редове. Но, помагайки на една приятелка се "заразих" и аз, и в момента съм горд собственик на 8 буркана туршия, нещо, коет от дете не съм правила. Фактически, единственото, коет не ме кефи в зимата е, че не мога да забягвам толкова често на вилата, снеговете, които иначе толкова обичам, я правят почти недостижима от декември до февруари.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!

Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: MamaNetty]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано07.10.12 14:11



Мразя специално да се готвя за зимата и го правя между другото.
Мразя я зимата...
Виж за лятото много се готвя



Обаче съм принудена, баси.
На детето цяла покъщнина му спретнах, за да го пусна да се оправя само по широкия свят. В това число го спретнах и за зимата.

Поръчали сме дърва за зимата, правим ракията.
Тва за селската къща.

За вкъщи и за мен - засега - нищо.
Ще се оправям в движение.
Нося си летните дрехи и нехая.



Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: MamaNetty]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано07.10.12 17:56



То си е абсолютно лято, бе Маме.

Зимата идва много след дъждовете. Аз чакам оная мокра, сива есен - след красивата шарена циганка, тогава се настройвам зимно. Рано ми е.



Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Melany99 ()
Публикувано07.10.12 20:30



Малиии, и аз имам 9 бурканчета лютеница!





Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: Melany99]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано07.10.12 20:48



аз се омаях тая година... повече няма, едвам жива останах...



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: MamaNetty]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано08.10.12 11:54



Не я обичам аз тази зима, нищо че съм готова психически за нея. Като си помисля миналата какъв сняг и студ и лед беше....бр....Ноо...купих се преди седмица едно много красиво светло сиво пончо. Ще си купя и нова пухенка за разходка с кучето, че старата нещо издаде багажа, пухът стана на дреп и вече не топли добре. Искам и едни нови ботуши да си купя, харесах си едни с много връзки отпред, но пък токът е малко висок, та не съм решила още дали да са те.
Не съм по правенето на туршии, домашна лютеница много обичам, но е голяма играчка и на никой не му се занимава.
Всъщност тук до вчера беше лято, днес е първият по-хладен ден, духа вятър и есенни листа се развяват по улиците.



Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: MamaNetty]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано08.10.12 11:57



Забравих да кажа - вчера от Икеа си купих една много удобна кутия-куфар с цип, прибрах летните дрехи вътре и я сложих под леглото, че в гардеробите вече няма никакво място.

Редактирано от copadevino на 08.10.12 11:57.



Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: Фakличka]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано08.10.12 14:04



наистина ли мислиш, че секс на задната седалка се прави само с някой, който току-що разгеле ти е вързал?





Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: MamaNetty]  
Автор BambiBambina (*)
Публикувано08.10.12 17:27



Мда, и аз се подготвям... занесох два чифта ботуши, да им сменят капачките, и днес ще си купувам един цвят лак за сезона.
Иначе, с дрехите вече съм приключила - гардеробът ми е подреден отпреди три седмици.



Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: тpънчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано08.10.12 17:38



Подозирам, че зъбобола, от който се оплака Факлата в един друг клуб същата нощ има пръст в този и постинг - затуй го подминах с лека ирония. Дано се е оправила жената.





Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: Koм]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано08.10.12 18:24



Искаш да кажеш, че онова там, дето го дават във всеки втори американски филм от 80-те, за едни клатеши се коли, с насочени фарове над светлините на града, е самата истина.
Ме хвана зАмай от еротичната фантазия, само като си го представих...и то, без да съм пушила от тяхнта трева





Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: MamaNetty]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано08.10.12 18:44



Аз нищо, нищичко...
Купих още един гардероб и наприбрах летните начисто, но още на другия ден пак започнах да разбърквам. Сега съм на етапа - вътре-вънка, вътре-вънка и по закона на Мърфи, винаги ми трябва това, което е най-отдолу. Отказвам се!

Емоционално - никак. Аз в междинните сезони съм леко дезориентирана, макар, че вчера-онзиден ме врътна в капачката на коляното. Значи..иде. Няма лъжа, няма измама. Добре, че около морето, зимата се забавя





Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: mirror_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано08.10.12 18:59



Сега съм на етапа - вътре-вънка, вътре-вънка и по закона на Мърфи, винаги ми трябва това, което е най-отдолу. Отказвам се!

Следващият апартамент, който ще си купя, ще е с дрешник. Това вадене и местене на чували, ми е дошло до гуша. И тази есен, заклевам се, ще изхвърля половината си дрехи. Писна ми да пазя дрехи за по-слаба, за по-дебела, за средно дебела и да ги прехвърлям всяка есен и пролет като малоумна. Накрая, ако въобще си променя килограмите, дрехите вече отдавна не стават за носене, ама аз си ги пазя.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано08.10.12 23:25



Правилото било, че едно нещо, което не е ползвано една година, трябвало да се изхвърли, ама как да стане, като и аз много се привързвам към дрехите си. Същевременно съм маниачка за парцаляци и постоянно трупам нови. Това е омагьосам кръг направо





Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: mirror_]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано09.10.12 01:34



Ами - всеки тийнейджър има кола и много малко имат пари за хотел... от тук нататък - можем само да предполагаме...





Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: mirror_]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано09.10.12 12:23



техните коли са много големи. там си е като в хотел





Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: mirror_]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано09.10.12 16:22



ЕЕ, че колко да се привързваш, да не пазиш дрехи от преди 20 години?

Аз към дрехи не се привързвам, периодически ги раздавам на бедните и онеправданите. Напоследък се ограничавам с трупането на парцаляци, както ги нарече, защото реших, че е буржоазна отживелица.



Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: MamaNetty]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано10.10.12 22:58



При нас не става много студено, но така или иначе си планирахме една ваканция в Испания. Барселона е на 650 км от тук.



Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: ariel$$]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано11.10.12 17:00



Прекрасно... това е оптимален вариант за сезона.
За съжаление моята отпуска свърши /така и не ми остана време да разказвам за нея/ и се очаква да изляза от черупката си чак към февруари, когато планираме да сме на ски в Пампорово. Но това е твърде налече и засега единствената ми светла перспектива да мисля за коледната украса и празничния купон.
Ще пуснеш ли снимки като се върнеш?

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: copadevino]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано11.10.12 17:08



Ох, искам и аз да мина на твоята вълна, но още не съм събрала сили да презра буржоазния манталитет - явно ще почакам детето да замине студентка в Германия и тогава ще се стегна.

Миналата седмица дъщеря ми пробва абитуриентската ми рокля, която бях запазила специално за този миг - цели 28години.


Пазя и сватбената....
Знам, че е глупост, ама...

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: ОФФ/ Дните стават къси...нови [re: copadevino]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано11.10.12 17:12



Това е много добра идея... Аз имам два вградени, лично мои, гардероба - зимен и летен, но пак не ми остава място за шапките, примерно и горните дрехи...

Така, че ще проверя за такава кутия...Тя и на детето ще влезе в работа.

Не искайте много, за да може да платите цената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.