Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 16.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Битови смехориинови  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано21.09.12 22:13



Всичко се почна от една родителска среща в детската. На която отидох последна и си тръгнах първа след чутото по същество.
И ми беше казано, че пак трябва да пиша молба, да вадя документи, че детето е трето в семейството. И да дам пийсе кинта за ... разни неща.
Ама аз съм станала проклета напоследък


И вместо молба написах заявление, че по чл. едикойси от наредба еди коя си - всичко цитирано точно - имам право да не плащам такса за сина ми едикойси. Благодаря, прилагам документ
Елементарна разлика, ама аз не моля, а заявявам право.
Некои хора подскочиха лекичко, ама.... нали имам право?!??

Второ. И от училището, и от градината поисках фактури или други отчетни документи за всеки лев, който се дава от 30-те и 50-те лева, които ще им дам. Защото при уж безплатни учебници и помагала тоя рекет вече не ми понася.

Дразня се, бе, не друго, и на едната и на другата родителска среща родителите се втурнаха тихомълком да дават пари, аз па поисках отчетност.

Мисля си, че съм права да знам, или просто наистина ми е писнало толкова години да правя дограми, да оправям дупки в дворове на училища, да купувам чинове, легла, дюшеци и играчки.

Някак ми е много интересна ролята ми на финансист на община и държава накуп!!

Вие как сте с тоя въпроЗт?



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано22.09.12 09:43



Изтрещяваш-нормално:)...възраст, хормони, напрежение, ангажименти...аз ги минах тия периоди, ся вече не се хабя толкова за глупости



До 5г. ще се успокоиш...споко:)



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано22.09.12 09:59



Ами, честно казано, и на мен ми е писнало, но давам без да кажа гък...



Случва се дори да спонсорирам неканена тук там...Наясно съм колко е трудно на учителите, които събират паричките да водят истинска отчетност, както би било при официално дарение или при изпълнение на някакъв счетоводно обезпечен проект и не ги ровичкам за това. "Нашите учителки" са много свестни и отговорни - на такива случихме и съм им благодарна за това, че се раздават за децата...Досега не са ме разочаровали с похарчването на парите - използваха ги правилно, обикновено класната стая е грейваше...Други родители даваха помощтта си при боядисване на стаите, поправяне или дори изработка на шкафчета, поправяне на ел-инсталация или прозорци...А и за екскурзиите
или празниците, които организираха мога да кажа само добри думи.

Колкото за "безплатните учебници" - не вярвам някой да не е неясно, че "безплатен обяд - няма" на практика. Като ти даде нещо държавата - все някак си го плащаш, макар и по друг начин. Дава ти учебници за малките класове, но пък тетрадките и другите пособия са толкова скъпи, че се изръсваш там компенсаторно. При големите класове - не се ползват сякаш толкова тетрадки, пергели, моливи бои и прочие, но пък учебниците правят доста голяма сума.

И така... примирила съм се. Гледам само детето да се възползва на максимум от похарченото.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано22.09.12 10:33



По тоя въпрос си имах уеки сблъсъци с училището, когато ми рекнАха, че требело да ходя да боядисвам лично класната стая и да дам пАре за най-щорите, а не за щори по принцип. Явно бех оценен като будала без много пари, но достоен за ебавка. Не им дадох тогава нищо. Тогава не беше и нищо безплатно от учебниците. Дори детски не сме получавали, щот` сме били богати.
После това явно имаше ефект и синът ми стана черна овца за 2-3 учительницы, които хуманно пазеха престъпниците и децата им да не се притесняват от нищо.
Та, просто се преместихме в нормално училище на 500 м приблизително и нещата кротнаха.
Нервите обаче си остават за теб.
Кофти е да слушаш бат`Бойковите и сие екип лъготии за кво ли не щастие, дет не си го и помирисал дори, ама т`ва`й, Минке.
Не би ли било по-лесно да си знаеш - всичко е с пари, дори и погребението.


Айде, добро утро и Честит празник!


WALL·E

Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано22.09.12 12:20



абсолютно правилно
изобщо не си изтрещяла от възраст и хормони
аз ги правех тия изпълнения и с първото, и с второто
(в частната градина, дето дадох първото не съм искал никакви документи,
те сами ми ги бутаха в ръцете)
.........
да почва да заучава стихотворения и песнички твойто гардже,
щото празниците с представления пред родители...ей ги де са
..........
хормони?
морееЙЙ





Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано22.09.12 17:16



Аз днес получих е-мейл, че Андрей е приет в детска градина по първо желание. Да се смея ли, да плача ли! Регистрирала съм го в системата още преди три години. Трябваше да сменя държавата, за да го приемат. Чудя се ако бях останала как се очакваше да ходя на работа!
Иначе и тук непрекъснато събират пари под някаква форма.



Тема Re: Битови смехориинови [re: ariel$$]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано22.09.12 17:50



Сега е моментът да си възстановиш загубите и да продадеш мястото...
Ха, ха!



WALL·E

Тема Re: Битови смехориинови [re: MamaNetty]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 19:36



Нети, дотук съм спонсорирала 4 училища, 3 ясли (два пъти една и съща, но факт - там почти не искаха пари, джелезна директорка, която се бореше срещу държавата със зъби и нокти) и 3 детски градини (в едната - филиал и централа).
Ядосвам се на това, че някак се мънка и мрънка, ами кажи, бе, трябват толкова и толкова пари за помагала по тоя и оня предмет, ще ги купим от борсата накуп, ще вземем отстъпка, тя ще иде в касата на класа.
Сложно ли е??
Иначе да слушам по родителските кой е по-по-най... е няма да я бъде


В детската в това отношение има перфектна организация - 3 майки са се хванали и вършат работа на цял отдел и средата на децата е чудесна.
Освен за едно детенце, което страда от астма и не може да ходи на тържества и екскурзии, защото не пускат майка му с него, а няма медицинско лице...
Ей такива едни малки камИчета ми обръщат "колата"



Тема Re: Битови смехориинови [re: Haглeц]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 19:43



Аз затова избягвам ходенето по родителски, на големия в у-щето не ми стъпи крака 4 години, пък .. взе, че стана нещо от него


Предпочитам писмената и телефонна форма на контакт в един по-зрял период
И вярвам на децата си!

П.П. Честит да е, а колко сме зависимиииииии, не е истина, превеждам едни неща, дето много ме замислят към коя армия бих искала да съм - руската или натовската

П.П. 1. Дядо и прадядо, летец и военен, си бяха подготвили погребенията, до всяка подробност от облеклото. Щото са знаели, че нищо не е вечно и нищо не е безплатно... Ний да му мислим...



Тема Re: Битови смехориинови [re: Orcad]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 19:54



Абее, казват наред ми били, така де, странични лица



Знайш кое ми е най-голямата "мъка"?!?
Като се прибера вечер, па като ми скокнат и тримата, всеки да си разказва деня, емоциите, новите изживявания, след като цял ден съм слушала хорски такива .... и ми се иска да се потопя под вода и да гледам само риби

На врабчо маратонките от марков аутлет, купени май месец, преди първото от три морета, не му стават, а дебелите панталони са му като за наводнение, живи и здрави да сме... Среден е на 42-43 обувки (в 5 клас), 168 см. по вчерашни данни, добре, че големият спря да расте към 1,90 и 46 номер

Па като родя и една сестричка, ще видите вий хормони




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.