Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Битови смехории  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано21.09.12 22:13



Всичко се почна от една родителска среща в детската. На която отидох последна и си тръгнах първа след чутото по същество.
И ми беше казано, че пак трябва да пиша молба, да вадя документи, че детето е трето в семейството. И да дам пийсе кинта за ... разни неща.
Ама аз съм станала проклета напоследък


И вместо молба написах заявление, че по чл. едикойси от наредба еди коя си - всичко цитирано точно - имам право да не плащам такса за сина ми едикойси. Благодаря, прилагам документ
Елементарна разлика, ама аз не моля, а заявявам право.
Некои хора подскочиха лекичко, ама.... нали имам право?!??

Второ. И от училището, и от градината поисках фактури или други отчетни документи за всеки лев, който се дава от 30-те и 50-те лева, които ще им дам. Защото при уж безплатни учебници и помагала тоя рекет вече не ми понася.

Дразня се, бе, не друго, и на едната и на другата родителска среща родителите се втурнаха тихомълком да дават пари, аз па поисках отчетност.

Мисля си, че съм права да знам, или просто наистина ми е писнало толкова години да правя дограми, да оправям дупки в дворове на училища, да купувам чинове, легла, дюшеци и играчки.

Някак ми е много интересна ролята ми на финансист на община и държава накуп!!

Вие как сте с тоя въпроЗт?



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано22.09.12 09:43



Изтрещяваш-нормално:)...възраст, хормони, напрежение, ангажименти...аз ги минах тия периоди, ся вече не се хабя толкова за глупости



До 5г. ще се успокоиш...споко:)



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано22.09.12 09:59



Ами, честно казано, и на мен ми е писнало, но давам без да кажа гък...



Случва се дори да спонсорирам неканена тук там...Наясно съм колко е трудно на учителите, които събират паричките да водят истинска отчетност, както би било при официално дарение или при изпълнение на някакъв счетоводно обезпечен проект и не ги ровичкам за това. "Нашите учителки" са много свестни и отговорни - на такива случихме и съм им благодарна за това, че се раздават за децата...Досега не са ме разочаровали с похарчването на парите - използваха ги правилно, обикновено класната стая е грейваше...Други родители даваха помощтта си при боядисване на стаите, поправяне или дори изработка на шкафчета, поправяне на ел-инсталация или прозорци...А и за екскурзиите
или празниците, които организираха мога да кажа само добри думи.

Колкото за "безплатните учебници" - не вярвам някой да не е неясно, че "безплатен обяд - няма" на практика. Като ти даде нещо държавата - все някак си го плащаш, макар и по друг начин. Дава ти учебници за малките класове, но пък тетрадките и другите пособия са толкова скъпи, че се изръсваш там компенсаторно. При големите класове - не се ползват сякаш толкова тетрадки, пергели, моливи бои и прочие, но пък учебниците правят доста голяма сума.

И така... примирила съм се. Гледам само детето да се възползва на максимум от похарченото.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано22.09.12 10:33



По тоя въпрос си имах уеки сблъсъци с училището, когато ми рекнАха, че требело да ходя да боядисвам лично класната стая и да дам пАре за най-щорите, а не за щори по принцип. Явно бех оценен като будала без много пари, но достоен за ебавка. Не им дадох тогава нищо. Тогава не беше и нищо безплатно от учебниците. Дори детски не сме получавали, щот` сме били богати.
После това явно имаше ефект и синът ми стана черна овца за 2-3 учительницы, които хуманно пазеха престъпниците и децата им да не се притесняват от нищо.
Та, просто се преместихме в нормално училище на 500 м приблизително и нещата кротнаха.
Нервите обаче си остават за теб.
Кофти е да слушаш бат`Бойковите и сие екип лъготии за кво ли не щастие, дет не си го и помирисал дори, ама т`ва`й, Минке.
Не би ли било по-лесно да си знаеш - всичко е с пари, дори и погребението.


Айде, добро утро и Честит празник!


WALL·E

Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано22.09.12 12:20



абсолютно правилно
изобщо не си изтрещяла от възраст и хормони
аз ги правех тия изпълнения и с първото, и с второто
(в частната градина, дето дадох първото не съм искал никакви документи,
те сами ми ги бутаха в ръцете)
.........
да почва да заучава стихотворения и песнички твойто гардже,
щото празниците с представления пред родители...ей ги де са
..........
хормони?
морееЙЙ





Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано22.09.12 17:16



Аз днес получих е-мейл, че Андрей е приет в детска градина по първо желание. Да се смея ли, да плача ли! Регистрирала съм го в системата още преди три години. Трябваше да сменя държавата, за да го приемат. Чудя се ако бях останала как се очакваше да ходя на работа!
Иначе и тук непрекъснато събират пари под някаква форма.



Тема Re: Битови смехориинови [re: ariel$$]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано22.09.12 17:50



Сега е моментът да си възстановиш загубите и да продадеш мястото...
Ха, ха!



WALL·E

Тема Re: Битови смехориинови [re: MamaNetty]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 19:36



Нети, дотук съм спонсорирала 4 училища, 3 ясли (два пъти една и съща, но факт - там почти не искаха пари, джелезна директорка, която се бореше срещу държавата със зъби и нокти) и 3 детски градини (в едната - филиал и централа).
Ядосвам се на това, че някак се мънка и мрънка, ами кажи, бе, трябват толкова и толкова пари за помагала по тоя и оня предмет, ще ги купим от борсата накуп, ще вземем отстъпка, тя ще иде в касата на класа.
Сложно ли е??
Иначе да слушам по родителските кой е по-по-най... е няма да я бъде


В детската в това отношение има перфектна организация - 3 майки са се хванали и вършат работа на цял отдел и средата на децата е чудесна.
Освен за едно детенце, което страда от астма и не може да ходи на тържества и екскурзии, защото не пускат майка му с него, а няма медицинско лице...
Ей такива едни малки камИчета ми обръщат "колата"



Тема Re: Битови смехориинови [re: Haглeц]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 19:43



Аз затова избягвам ходенето по родителски, на големия в у-щето не ми стъпи крака 4 години, пък .. взе, че стана нещо от него


Предпочитам писмената и телефонна форма на контакт в един по-зрял период
И вярвам на децата си!

П.П. Честит да е, а колко сме зависимиииииии, не е истина, превеждам едни неща, дето много ме замислят към коя армия бих искала да съм - руската или натовската

П.П. 1. Дядо и прадядо, летец и военен, си бяха подготвили погребенията, до всяка подробност от облеклото. Щото са знаели, че нищо не е вечно и нищо не е безплатно... Ний да му мислим...



Тема Re: Битови смехориинови [re: Orcad]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 19:54



Абее, казват наред ми били, така де, странични лица



Знайш кое ми е най-голямата "мъка"?!?
Като се прибера вечер, па като ми скокнат и тримата, всеки да си разказва деня, емоциите, новите изживявания, след като цял ден съм слушала хорски такива .... и ми се иска да се потопя под вода и да гледам само риби

На врабчо маратонките от марков аутлет, купени май месец, преди първото от три морета, не му стават, а дебелите панталони са му като за наводнение, живи и здрави да сме... Среден е на 42-43 обувки (в 5 клас), 168 см. по вчерашни данни, добре, че големият спря да расте към 1,90 и 46 номер

Па като родя и една сестричка, ще видите вий хормони



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано22.09.12 20:10



пу-пу
да не ти е уруки
.........
малее
46 обувки и 190...
моя там някъде почна да ми мръмжасва, че вече бил голям
и да не съм го гонел с триъгълника и ролетката до вратата
само щерчо още застава до вратата - 165 санта, караме 13, ама чак до година ги навършваме
...........
да са ти живи и здрави дечунята!
..........
уфх
направо ти завиждам, ама с добро око ти завиждам
че и големия успял да скокне във високото...
.......
много късмет на цялата къща желая кот!



Тема Re: Битови смехориинови [re: Orcad]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 20:22



пу-пу, като ми се сурна гардероба връз мен, ама му спасих трите китари, найш кви рафтове-слънце направи


И съм седнала до него с цигарата и кафето и му разказвам за прадядо му, който е майстор с виенска тапия, за баща му, дето направи секциите в хола, тече пот, ама набива дюбели и слушаааа, и се смеем, щото е готино да си видиш резултата

Да са живи и здрави и много щастливи всички дечурлиги, и твоите, и всички, всички.

Дядоооооооо, ти нещо няма ли да кажеш за бебката, бе, а бой?!?




Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано22.09.12 20:38



сичко точно към момента с бебето
гледам да не се бъркам съвсем изобщо без покана
като кажат нещо слушам,
като питат - отговарям
..............
апа с библиотеката...
хм
ако е тухла само с 25 сантиметровите Бош за тухла дюбели
май съм казвал за стаята с книги от земята до тавана всички стени
единствената стая, в която не се влиза с обувки и не се пуши
там бяха детските креватчета и прочие
хм
че като ми се сурна отгоре веднъж едната стена от книги
и аз се прая на Атлант, и подпирам
апа синчето на около 4 години вика
-Дръж тате!
аз ще извадя магнетофона и ролките
хехе
магнетофона беше Акай, последния произведен ролков модел,
с големите ролки,
21 килограма
ролките 167 броя, ( сто шестдесет и седем броя големи ролки)
той щял да спасява машината и музиката, пичът, четири годишен
Е!?
свири ся, ама не ще да учи
уфх
мани





Тема Re: Битови смехориинови [re: Orcad]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано22.09.12 21:16



Споко, татко е вече и пример ще дава...ще учи...



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Битови смехориинови [re: anbra]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано22.09.12 21:19



дай Боже!

искам от него да излезе желанието
никога няма да му се набъркам
ама си мисля де



Тема Re: Битови смехориинови [re: Orcad]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано22.09.12 21:32



не е нужно да е от него, нужно е само да си мисли, че е от него...



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано22.09.12 21:37



Не са мои и не са битови, но са смехории:
днес, на излизане от фитнес-залата, един младеж се възползва от факта, че бях отворила с магнитната си карта вратите за изхода, за да влезе той. Аз трябваше да го изчакам, разбира се, за да не се блъснем като две козлета на мост.
Броени минути по-късно, чакайки автобуса, за да се прибера вкъщи, излезе един супер изтупан тузар, от място, обозначено с табела "АРТ ГАЛЕРИЯ КОНСТАНТИНИ" и изхвърли на тротоара - на един метър от кошчето за боклук, поставено до спирката - някакви хартии и един найлон.
Та така...

Между другото, аз също никога не си мълча, дори вчера се скарах с един шофьор на автобус, защото спря не на спирката, а на около 20 м след нея - пред погледа на смаяните чакащи хора, сред които имаше поне 5 човека на по над 60 години. След като слязох, му снимах номера и изпратих сигнализация за поведението му.

А ти, честно казано, изглеждаш доста бойно настроена.. не че аз не съм, но съм доста по-умерена.





Тема Re: Битови смехориинови [re: anbra]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано22.09.12 21:39



хехе


ти мен на моите тарикатлъци ли ще ме учиш?

даже си имаше име на франс съответното въздействие
на ситняковски Бг липсва думата

апа да изтупвам книги от кашони в мазето с учебници и речници
тц
мързи ме и си имам оправдание с възрастта



Тема Re: Битови смехориинови [re: BambiBambina]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 21:56



Най-смешното е, че аз съм най небойният и неконфликтен човек на света


Само искам всичко да знам
И да има някакъв ред.
И се разправям с бабички, дето кучетата им акат на пясъка, дето си играят деца, ама тихичко ги засрамвам, и днес имах случка с едно дете, безкрайно агресивно, не бях виждала такова, моят се дръпна умно, а онова дойде да си говори с мен.. Поговорихме, после майка му го нахока, че някой ден някоя майка ще го напляска, че така се държи с детето й и ми благодари

Един мой много любим приятел ме нарече "Госпожа Битка за справедливост"



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор BambiBambina (Delfina)
Публикувано22.09.12 22:57



Аплодисменти, чавдарче. Вече наистина напълно ти се възхищавам!





Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано23.09.12 02:22



Леле, че ти остави разходите в училище - само като си представя какво ти струва продоволствието на тая армия момчурля у дома и ме заболява главата...Здрава да ти е гърбината - да носиш за двама у дома!

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Битови смехориинови [re: MamaNetty]  
Автор sachog (бухал)
Публикувано23.09.12 17:56



Времето е есента на 96-та. децата са на 3 и малко и 2 и малко. Живеехме в Стрелбище и решихме да ги дадем на ясла. Тя беше на има-няма 50-100 метра от нас. Записахме ги, а мен ме записаха в родитело-учителското настоятелство. И такааааа... Събираха ни някакви пари на хвърчащи листове. На едно събиране на настоятелството поисках да видим за какво аджеба са похарчили нашите пари. Някакво служебно лице наизвади касови бележки, касови бонове и няколко фактури, а най-много едни ленти от калкулатор, които ги представи за оправдателни документи. Нали съм си малко плеснат през устата направих забележка, че не съм съгласен и имам съмнения по отчетността. След 2-3 дни една лелка ме вика настрана и тихичко ми каза да си взимам децата и повече да не ги водя тук. Директорката наредила по време на храна да ги извеждат и да не ги хранят.


Послушах я и ги записах в друга. Е, тя беше на 15 км. от нас, тъпчеха ни в 3 превозни средства, атмосферни условия, но се справихме мъжки. В тази градина не събираха нито лев за нищо. Нито искаха да даряваме нещо.
Чудех се как и защо се случваха тези горните неща.

Бедността не е порок!!!

Тема Re: Битови смехориинови [re: sachog]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано23.09.12 18:57



Буахахаха,нали ако някаква сополана нареди да не ми хранят децата,ще я нахраня със собствените й пръсти,какъв мъж си ти?Подви опашчица...



Редактирано от Sarfa на 23.09.12 18:58.



Тема Re: Битови смехориинови [re: Sarfa]  
Автор sachog (бухал)
Публикувано23.09.12 20:44



Напротив...На тръгване я наврях в кучи гъз и след жалбата ми до инспектората я уволниха...Не си оставям магаретата в калта. Просто не обичам дълги постове, а и продължението не е по темата. А колкото за мъж...Тогава жена ми не разреши да я дам под съд, както бях решил. То като жена се набърка в мъжки работи става ...мазало.

Бедността не е порок!!!


Тема Re: Битови смехориинови [re: sachog]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано23.09.12 21:38



Извинявам се тогава,най-искрено.





Тема Re: Битови смехориинови [re: sachog]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано23.09.12 22:56



Опитвам се да върна назад в детската. Дори не ми е хрумвало да търся сметка за смешните пари, които се събираха. Правиха картички за всеки празник с повече екстри от предвиденото по план. И дори в един момент решихме да има за книжка от 2 лв. за всеки рожденник. Нямам идея дали всяко дете си е получило книжката, надявам се. Знам, че една майка все ходеше с разни бележки да се отчита. Толкова гадно - не стига че се наемаш да правиш добро и да търчиш за балони и книжки, ами и накрая някой да реши, че бележката ти не е читава...

Сега се сещам, че носехме и прах и тоалетна хартия всеки месец. Е, представям си да им търся сметка колко са изсрали и изпрали - много е вероятно лелите да са взели остатъка. Всъщност аз нямам против, остава да ми върнат в шепа прах или половин руло...

В новото училище аз съм от тия, дето купуват и събират. Така се случи, че за погачата за 1-вия учебен ден не можах да взема бележка и само им казах сумата. Представям си, ако някой ме заподозре в измама. И сол, и шарена сол носих, и мед и покривки. Естествено това от мен си беше. И тва всичко да се възползвам, ако погачата е била с 2 лв по-евтина? Стига де...

За подобни родители е изключително полезно не просто да дават и да искат отчет, а да се занимават с всичко. Така ще са сигурни, че няма как да ги излъжат. Но не само да резервират, плащат и носят, а и да перат, чистят и боядисват без пари и не успеят да извадят нищо касово след това.

На моменти имам чувството, че моето дете досега е учило в друг свят. То корупция, то насилие на всеки трети форумец. А аз тъпанарката постоянно им копирам неща без пари, правя понякога сладки и курабии. 6 учителки (3x2) и 3 лели смени в детската, една класна и други учителки в училище до 4-ти, ходи по екскурзии, лагери и състезания - повечето с други учители, печели награди и грамоти. Все на съвсем нормални жени съм попадала. И пари съм им давала с доверие.

И не че не съм се ядосвала, но съм се ядосвала на системата, която го позволява това да ти искат пари за всичко. Учителките какво са виновни? А майките в тия родителски настоятелства още по-малко.

Иначе на много възмутените препоръчвам да се заинтересуват колко й се полага на една учителка за децата. Щото нашата със сигурност даваше от себе си, сигурно й беше неудобно за всеки маркер за бялата дъска (нова, по програма, но кой да се сети, че там тебешири не стават) и за всеки списък и всяко листче за извънкласна да взима адекватни касови бележки.

Толкова ли наистина се съмнявате за 20 лв годишно? Щото останалите при всички случаи ги оправдават. Съмнявате се, че някой ги е взел неправомерно?

Системата е сбъркана, какво са виновни учителите, че нямат за нищо? Ми най-лесно да си начервят устните и да я карат с каквото има. Повечето се опитват да направят нещата по-добри. И не стига че се унижават (щото и те са майки и хора), ами и накрая се съмняват в тях. Сякаш ще се замогне една учителка, ако си разделят с лелята по 10 лв на дете на година. Тъпо и жалко...

Именно затова вече отдавна не събират пари от учителите и за това има родители. И никой не иска да се занимава. Едва ли щото е много печалбарско.

Наистина се чудя как е възможно толкова голям процент от пишещите да подозират насилие и измама в някакви жени, които не стига че работят за смешни пари, но си залагат името и бъдещето да направят кефа на майки, бащи, баби и лели.





Тема Re: Битови смехориинови [re: 2biri]  
Автор sachog (бухал)
Публикувано23.09.12 23:26



Парите за които говорех бяха за подпомагане на изхранването, а не за...бла-бла. В училището аз им бях касиер и това са две различни неща.
Аз съм в правото си да искам отчет, защото знам защо ги събираха, а те са длъжни да го дадат. Ти мисли каквото си искаш!

Бедността не е порок!!!


Тема Re: Битови смехориинови [re: Sarfa]  
Автор BambiBambina (*)
Публикувано24.09.12 01:50



Ей, човек. Ти, като се появиш, с тебе се появява и полъх на благородство. Нямаш представа за колко много мъже трябва да служиш за пример. *bow*



Тема Re: Битови смехориинови [re: BambiBambina]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано24.09.12 21:27







Тема Re: Битови смехориинови [re: MamaNetty]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано24.09.12 22:24



Нетииии, всяка вечер е готвене


Научени са да не ядат 2 дни едно и също, както и замразени храни, не питай... Добре, че двама вече се справят изключително добре, та не се налага всичко аз да правя. Щото имам и малък да водя по площадки...
Остави струването, понякога сили не ми стигат

А сега са ме почнали с едни учебни тетрадки, лошо ми ставааааа



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано25.09.12 13:10



Най-смешното е, че аз съм най небойният и неконфликтен човек на света
Само искам всичко да знам

..........съвсем нормално е да се знае за какво даваме пари. Старо заболяване на училища и детски градини, не е само липсата на пари, вече смятат, че всяка дивотия която им се присъни е задължение на родителите. Най-големият цирк беше със сина в 10 клас, смениха класната им по наше настояване и тя отказа да върне класа касетофона)) който бяха купили за часовете по чужди езици...........такова дебелоочие ....... Има нужда и от биткаджии))



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор won (cool)
Публикувано25.09.12 18:00



Нямам спомени за някави фрапиращи суми или конфликти за такива, докато децата ми са били по градини и училища - явно сме случили. Обаче вчера, докато си пътувах в автобуса, две мами си говореха точно по тая тема. Едната каза, ч в едно столично СОУ (близо до "Плиска") им поискали 160 лева при записването за новата учебната година (на осмокласник). Другата каза, че на нея й поискали само 70 лева в кварталното училище.

Фолклор, фолклор, ама си е чиста истина! Някъде явно срама нямат!

Синчето ми завърши професионална гимназия по електроника. Компютри, мрежи, софтуер-мофтуер за училището закупени...Обаче синчето разправяше, че така било изпълнено всичко, че никава икономия на кабели не е направена (направо се спъват в кълбета кабели, за които е платено "на метър"); друго нещо купено, но недоокомплектовано за лабораториите им по практика...и те така.
Абе кой контролира как се харчат парите по обществените поръчки от училищните ръководства? После - не стигали. Ами да не ги дават толкова лесно, а да искат качество и гаранции за свършената работа.
Абе ще искате да ви обясняват за какво са парите -та да питат и те, когато ги дават.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 25.09.12 18:10.



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.09.12 20:47



И аз като Бирите не се ядосвам на учителките, а на държавата, та не мрънкам за допълнителните пари, които се събират. Пък като става дума за детска градина и хич не мрънкам, щото 60 лв. такса е едно, а 600-800 лв. за жена без храната е съвсем друго. Друг е въпросът, че и моят е трето дете и е без такса, ама и да не беше, щях да ги давам и да пея. Е, в един момент като попрекалиха със събиранията в Испанската гимназия, просто казах, че няма да участвам. Не че хората ги събираха за лошо, за ремонти бяха, ама реших, че и в не толкова ремонтирани стаи могат да учат, ако имат желание.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Битови смехориинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано25.09.12 22:10



Идиотковата, къде съм казала, че виня учителките????


Още в първото мнение съм написала, че спонсорирам община и държава...



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.09.12 22:17



Така е, но с това, че не даваш допълнителни пари за не знам какво, не въздействаш по никакъв начин на общината. Дреме им на ония от общината. Те така или иначе са те освободили от редовната такса, а за допълнителните пари не им пука. В случая другите родители са прецакани, защото дават повече пари, срещу които децата им ще получат по-малко от платеното.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Битови смехориинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано25.09.12 22:24



На тия, дето мрънкат, предлагам да си родят по едно второ или трето дете и да ги освободят от такса


Щото съм имала и такива случки с родители, мдам.....
Както, апропо и родителите на двете двойки близнаци...



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано25.09.12 23:25



Какво го налага? Нали знаеш, че всеки си носи кръста и отговорност за решенията.



Тема Re: Битови смехориинови [re: ariel$$]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано26.09.12 00:08



Понеже пиша кратко и спорадично, вероятно не се изразявам добре.


Когато човек има две деца накуп, предполагам е по-трудно от 3 едно след друго. И по-лесно от едно, това го знам.
Физически, психически и материално.
На мен само ми се иска да има разбиране, а не гадни подмятания. Защото за близнаци се плаща една пълна такса и една наполовина, ама те имат всичко по 2. В един и същи момент.
Неразбирането идва от родителите, които всичко им е наред.
А това е тъжно.
Просто рисувам картинка, нали не си мислиш, че обвинявам? Понякога ми се иска, ужасно много, хората да мислят, преди да си отворят устата пред други живи хора



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано26.09.12 00:18



Аз още преживявам факта, че след три годишно вписване в системата, малкият беше приет едва в събота. През това време трябваше да търся разни вариенти щото съм имала само едно дете и никакви предимства. И аз съм докачлива!



Тема Re: Битови смехориинови [re: sachog]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано26.09.12 01:23



Уверявам те, че нещата много са се променили. Хората са преценили, че е бла-бла да имаш касиер, който да брои и да гледа бележки. Вече има хора, които снабдяват, отчитат, докладват и се набутват. Нещо като касиер-снабдител-балама. Ако има голям келепир - щеше да има желаещи - такива редовно няма. Учителите категорично не искат да се занимават, щото хем нямат право, хем не искат да ги подозират. Родителите са вечно пас - да не си луд да надуваш балони в 6.30 сутринта - за това не се плаща и т.н. И въпреки всичко отношението не се е променило - който се ангажира е виновен. Що? Щото е логично да има нещо скрито, тайно и много печелившо. Пък няма, повярвай - адска набутка е. Къде такси ще вземеш, къде ябълки ще им купиш 20 бр. без касова бележка и дори няма да си ги поискаш. Къде вкъщи ще спретнеш сладки. И не, далавера няма.

Не знам как е било. Само ти казвам, че вече никой не иска да се занимава. Това е кошмарът на всяка родителска среща - кой ще отговаря за парите и доставките. И най-тъпото е, че има толкова безработни майки, които категорично не искат, щото "не ме занимавай" и се занимават такива като мен - хем съм сама, хем работя като куче. Ама се занимавам. И ти казвам, че ако някой ми се усъмни в бележката, ще го наплюя от раз.



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано26.09.12 01:45



Евала ти на трите деца, наистина. А родителите не са виновни изобщо. Един родител брои - 20 деца - 20 балона и купува 20. В книжарницата никой не му прави отстъпка за близнаци или 3 деца. И носи бележка за 20 балона - е тези 1-2-3 с освободени такси няма как да се отчетат естествено, пък някой трябва да ги плати: вариант 1 - държавата - ясно че няма да стане, вариант 2 - другите родители.

С учебните помагала е същото. Няма как да чертаят с един триъгълник - купуват два-три-пет. Не могат да пишат в една тетрадка - купуваш две. И като се събират пари за пердета - даваш по две - някак е логично. Самата тъпоумна политика на държавата, че не предприема адекватни мерки за родителите на близнаци и повече от 2 деца е политика на държавата. Не виждам какво може да направи едно училище.

А родителите винаги си гледат техните деца. Тези с много деца се възмущават, че другите не ги разбират. Тези с деца с хронични проблеми пак същото. Има деца със специални потребности, деца със скъп транспорт от далечни населени места, деца с насилие в семейството, деца без майки и бащи, деца ромчета и т.н. Това е работа на държавата, не на родителите. Не щото са лоши, просто самите те често нямат за техните, редно ли е да поемат още? Образованието не е социална институция.



Тема Re: Битови смехориинови [re: 2biri]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано26.09.12 08:45



На моменти ти се ядосвам, на моменти кефиш, нормално...като с това изказване, точно така е!
+1





Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано26.09.12 08:46



Абе, от наша страна е така. От друга страна, както аз казвам за циганите "да не са раждали по 10 деца, а като са ги родили да си ги гледат", така и семействата с по едно дете могат да кажат същото за нас. Истината е, че не съм си родила децата заради държавата, а защото аз съм ги искала и не мога да очаквам някой друг (държавата) да поеме грижата за отглеждането им. Друг въпрос е, че отглеждаме бъдещи данъкоплатци, ама на коя държава ги отглеждаме кой знае...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано26.09.12 15:08



Много самарянка, много нещо ..

Косата ми се изправяше едно време, като тръгнех на родителска среща. Имах усета, че съм портмоне, а не родител. Горе-долу и така ме гледаха ... естествено с дежурното неудобство. От поруменелите бузи с тих скромен гласец чувах единствено "дайте пари за това, дайте пари за онова". И ние давахме, давахме, давахме ... за компютърен кабинет, за помагала, за кранчета в тоалетната, за щори, за завески, за какво-ли-не. Един ден получавам бележчица, като перфограма, на която пише следното "Желателно е да дадете еди-колко-си лв. за (тук не става ясно точно за какво) до еди-коя-си-дата." Щом е желателно - рекох си - аз не желая. Нямам пари да хвърлям за нещо неясно, пък и не искам. Отивам на родителска среща и естествено първо се започва коментар за въпросните суми от мъничките бележчици. Добре, ама госпожата сменила тактиката. Наместо тя да проси, се изправи един ми ти татко от родителския комитет, че като зе да ни ръкомаха с пръст и да ни назидава - как така още не сме събрали парите, как така не искаме да дадем, та то е за нашите деца, а и са нищо пари ... НапрАи ми съвестта на дармадан. Слушах аз, слушах, че като ми кипна (щото ще трябва да напусна след малко родителската среща и да тичам на другата, където ще се коментира отново същото листче, а още не съм чула нищо за първото детето по същество), че като се изправих и ... питам - добре, де, нали е желателно, що с тоя тон ?! Е, желателно било, ама не баш. Думата била такава. Тъй ли ?! - рекох. Да си дойдем на думата тогава. За какво са тия пари и отчетност някаква ще има ли ?! Нещо като касова бележка например ?! И само не ми казвайте, че е за компютърен кабинет, щото всяка година, всеки випуск събира пари за него, а такъв все още няма. Че като се започна едно мънкане ... Мии ... за счупени кранчета в тоалетните били. Направих една проста аритметика. С толкова пари ще да трябва да сменим кранчетата със златни на цяла София из училищата. Не е това - казвам. - Искам да знам за какво точно са ? Накрая изплюха следното - за подпомагане на училищното настоятелство !?! Кво е това настоятелство ?! Кво значи "подпомагане" ?! Отчетност йок !?! Викам - ай сиктир ! От мен пари няма да видите. (Сетне разбрах от децата, че така и не са събрани исканите суми в искания срок. Явно и на други родители им дошло до тука.)
Та тъй ... Що щори, що завески, що помагала, що кво-ли-не "накупих" ... Баси ! Че кой си сменя всяка година щорите ?! И, като отида на родителска среща, щори няма.
Аха ... и още нещо ми е интересно. Щори, завески, джунджури само децата в малките класове ли ползват ?! Как така никой не ми поиска пари за нещо, когато децата бяха в горните класове ?! Те от щори, помагала, уют нужда нямат явно ?!? ... Или по логиката на преждеизказали се в темата - за големите ученици отговорните институции се грижат, а за малките - не !? Така излиза ...





Тема Re: Битови смехориинови [re: pravil_nick]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано26.09.12 20:01



Тази вечер имаме родителска среща, на която по всичко личи, че не съм била:)))...настроението ми е прекрасно, а можеше да не е





Тема Re: Битови смехориинови [re: pravil_nick]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано26.09.12 21:37



Ти си последна.
Изключително съм ви благодарна за последните години.
Но вече този пясъчник не ми е интересен.
Оказах се пораснала изведнъж.
Не ми се пише, не ми се чете ни тук, ни почти никъде сред "дружеските" клубове.
За което съм искрено и безкрайно благодарна на вас.
Излекувана съм, променена съм, истинска съм.
И влагам енергия другаде.
И както се казва в една класика "Сбогом и ... благодаря за рибата"





Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано26.09.12 21:43



Жива, здрава, ама не се заричай толкова:)...


Радвам се за новият ти период-така трябва, имаше нужда:)



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано26.09.12 21:51



Стискам палци. Практиката показва, че обикновено е временно, но от сърце на всеки пожелавам да се маха оттук, това обикновено значи по-малко самота



Пък нищо че не се признава



Тема Re: Битови смехориинови [re: 2biri]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано26.09.12 22:14



За свободните не знам, но на семейните 'найш ли к'во ни е Убаво по нета:))...вместо да скитосваме, кютим тук:))хаха





Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор won (cool)
Публикувано26.09.12 22:21



"Сбогом и ... благодаря за рибата"

Дъглас Адамс, ето и още от него



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 26.09.12 22:25.



Тема Re: Битови смехориинови [re: Lira Emerald]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано26.09.12 22:22



Тия на някой друг ги разказвай. Аз женена го почнах, па на любов и страсти ме изби, после беж да ме няма и "аз съм нов човек", после пак тук, обаче "аз съм нов ник".

Бе тва си е свърталище на самотници. Някои веднъж седмично, други -вечер, други постоянно.



Тема Re: Битови смехориинови [re: 2biri]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано26.09.12 22:26



Не съм съгласна с това за "самотниците"...в нета съм от 1998, нета ни събра...е как не ми омръзна през цялото това време, направо се чудех как съм живяла без него-виртуала де, за мъжете ясно:)

То и на съпруга му казах: Без мъж мога, без нета -НЕ!...той си го знае:)



Ако знаеш, че половината от работата ми е тук, дали ще повярваш...нямам предвид само дирските клубове:)...клубовете са семки занимавка само:)



Тема Re: Битови смехориинови [re: 2biri]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано26.09.12 22:33



Това за самотниците в нет- а е голямо клише. Днес всички са в интернет и специално в социалните мрежи- някои 24/7.

Не че няма самотни хора, които имат нужда от това ерзац-общуване по липса на друго, но това личи по различни показатели на самото писане.




Тема Re: Битови смехориинови [re: Lira Emerald]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано26.09.12 22:34



Наистина за мен е много показателно кой колко време прекарва тук. Важно е вие двамата така да си го харесвате. Аз не бих искала човека ми да виси тук денем и вечер.



Тема Re: Битови смехориинови [re: PipilotaV.]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано26.09.12 22:48



Ще се въздържа от коментари по темата повече. Мисля, че повечето ще се засегнат. Човек често е самотен и в двойка, и с деца. Има хора, са си ОК и сами.

Може би е най-лесно с въпроса "Искаш ли твоя човек да пише тук от сутрин до вечер, та дори през нощта?" После въпросите могат да продължат с по-конкретни неща. Ми аз не искам, честно.

Има разлика да минаваш и да живееш на подобно място - според мен.



Тема Re: Битови смехориинови [re: 2biri]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано26.09.12 23:00



Ми да те питам, моят човек излиза сутрин в 6,30 и се прибира в 20 часа, бачка често и в събота...в неделя си има хоби, ходи за злато по Искъра, понякога ходим с него...понякога ходим по други места за разходка:)...напоследък се прибира и в 21 часа, защото имат работа като за световно, не е по гаджета, личи си:)...а аз например ти казах , че и работя с нета и на компа много...когато имам занимания с курсисти то е от 10 до 13 часа...това е:)...когато си върша работа навън, не съм тук:)...какво ровиш там дето нищо няма да излезе?:))

С нищо семейният ни живот не страда...като искам гася компа и си имаме други занимания:)...после всеки с приятните нему неща-кой ТВ, кой книга, кой компа, кой слуша музика със слушалки:))

80% от контактите по работата ми уреждам тук:)...уговорките също:)
Поддържам служебна страница във фейса, сайт и група...пиша статии-пращам, следя какво става. Пускам обяви и отговарям на писма...какво хората да се хабят само да си бъбрим по телефона, като и в нета се разбираме...и така до срещата лице в лице:)...и вършене на работата з аняколко часа, която наистина вече по нета не може да стане:)


Поръчки материали също си правя по нета...материали за лекции и новости, също са тук:)...преводи и т.н.

Абе какво ти обяснявам, ай недей да се правиш, че си в 19 век

п.с. А и нета ти дава едно спокойствие и самовглъбяване, вместо да търпиш нечии енергии на живо:))...хич не е работа за самотници, напротив, трябва да си страшно обърнат към света и живота за да схванеш играта тук:)



Тема Re: малее какви неща ви вълнуват!...нови [re: chavdar4e]  
Автор FilerO99 (МУТРИЧКА)
Публикувано27.09.12 02:55



Преди малко оная алкохолизирана работническа и пенсионерска свиня баща ми влезе в стаята полугол и се опита да ми вдигне скандал. Бил съм си говорил сам и било никое време!А аз говорих по скайп с една мацка.

Станах и за малко не го размазах, чак избЕга от стаята. Обясних по неговата философия, че слабите винаги го отнасят и че съм го прицелил отвсякъде с полиция, прокуратура и мутри. Казах му ще ако още един път нахлуе в стаята ми да ми вдига скандали по никое време и да ми нарушава конституционните права ще го изсела от София така както комунистите не са го изселили през 49та. Така бях побеснял, че бях на косъм да му размажа сурата с пепелниците на масата в неговата стая.



Тема Re: малее какви неща ви вълнуват!...нови [re: FilerO99]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано27.09.12 10:59



За правата и яда ти е ясно и съм донейде съгласен с теб.
Ама, що не си идете всеки по къщЯта с баща ти, а?
Ако той е пенсионер, ти що не си на квартира поне, за да няма той право на мнение по адрес на твоите лични територии?
Ако нямаш шанс за квартира, що не му спазваш на него личните териториални претенции?
Сори, ама не е сори.
Поне си избиваме ядовете тук, ама някак си показваме и неадекватностите си.

WALL·E


Тема Re: малее какви неща ви вълнуват!...нови [re: FilerO99]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано27.09.12 11:24



И всичко това в дома на баща ти.



Тема Re: малее какви неща ви вълнуват!...нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор FilerO99 (МУТРИЧКА)
Публикувано27.09.12 12:20



И всичко това в дома на баща ти.


Когото аз храня.





Тема Re: малее какви неща ви вълнуват!...нови [re: FilerO99]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано27.09.12 14:03



Значи трябва да има мир и разбирателство.



Тема Re: малее какви неща ви вълнуват!...нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор FilerO99 (МУТРИЧКА)
Публикувано27.09.12 14:45




Значи трябва да има мир и разбирателство.


Точно така!





Тема Re: Битови смехориинови [re: Sarfa]  
Автор BambiBambina (*)
Публикувано27.09.12 19:07








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.