Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано25.09.12 13:10



Най-смешното е, че аз съм най небойният и неконфликтен човек на света
Само искам всичко да знам

..........съвсем нормално е да се знае за какво даваме пари. Старо заболяване на училища и детски градини, не е само липсата на пари, вече смятат, че всяка дивотия която им се присъни е задължение на родителите. Най-големият цирк беше със сина в 10 клас, смениха класната им по наше настояване и тя отказа да върне класа касетофона)) който бяха купили за часовете по чужди езици...........такова дебелоочие ....... Има нужда и от биткаджии))



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор won (cool)
Публикувано25.09.12 18:00



Нямам спомени за някави фрапиращи суми или конфликти за такива, докато децата ми са били по градини и училища - явно сме случили. Обаче вчера, докато си пътувах в автобуса, две мами си говореха точно по тая тема. Едната каза, ч в едно столично СОУ (близо до "Плиска") им поискали 160 лева при записването за новата учебната година (на осмокласник). Другата каза, че на нея й поискали само 70 лева в кварталното училище.

Фолклор, фолклор, ама си е чиста истина! Някъде явно срама нямат!

Синчето ми завърши професионална гимназия по електроника. Компютри, мрежи, софтуер-мофтуер за училището закупени...Обаче синчето разправяше, че така било изпълнено всичко, че никава икономия на кабели не е направена (направо се спъват в кълбета кабели, за които е платено "на метър"); друго нещо купено, но недоокомплектовано за лабораториите им по практика...и те така.
Абе кой контролира как се харчат парите по обществените поръчки от училищните ръководства? После - не стигали. Ами да не ги дават толкова лесно, а да искат качество и гаранции за свършената работа.
Абе ще искате да ви обясняват за какво са парите -та да питат и те, когато ги дават.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 25.09.12 18:10.



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.09.12 20:47



И аз като Бирите не се ядосвам на учителките, а на държавата, та не мрънкам за допълнителните пари, които се събират. Пък като става дума за детска градина и хич не мрънкам, щото 60 лв. такса е едно, а 600-800 лв. за жена без храната е съвсем друго. Друг е въпросът, че и моят е трето дете и е без такса, ама и да не беше, щях да ги давам и да пея. Е, в един момент като попрекалиха със събиранията в Испанската гимназия, просто казах, че няма да участвам. Не че хората ги събираха за лошо, за ремонти бяха, ама реших, че и в не толкова ремонтирани стаи могат да учат, ако имат желание.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Битови смехориинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано25.09.12 22:10



Идиотковата, къде съм казала, че виня учителките????


Още в първото мнение съм написала, че спонсорирам община и държава...



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.09.12 22:17



Така е, но с това, че не даваш допълнителни пари за не знам какво, не въздействаш по никакъв начин на общината. Дреме им на ония от общината. Те така или иначе са те освободили от редовната такса, а за допълнителните пари не им пука. В случая другите родители са прецакани, защото дават повече пари, срещу които децата им ще получат по-малко от платеното.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Битови смехориинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано25.09.12 22:24



На тия, дето мрънкат, предлагам да си родят по едно второ или трето дете и да ги освободят от такса


Щото съм имала и такива случки с родители, мдам.....
Както, апропо и родителите на двете двойки близнаци...



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано25.09.12 23:25



Какво го налага? Нали знаеш, че всеки си носи кръста и отговорност за решенията.



Тема Re: Битови смехориинови [re: ariel$$]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано26.09.12 00:08



Понеже пиша кратко и спорадично, вероятно не се изразявам добре.


Когато човек има две деца накуп, предполагам е по-трудно от 3 едно след друго. И по-лесно от едно, това го знам.
Физически, психически и материално.
На мен само ми се иска да има разбиране, а не гадни подмятания. Защото за близнаци се плаща една пълна такса и една наполовина, ама те имат всичко по 2. В един и същи момент.
Неразбирането идва от родителите, които всичко им е наред.
А това е тъжно.
Просто рисувам картинка, нали не си мислиш, че обвинявам? Понякога ми се иска, ужасно много, хората да мислят, преди да си отворят устата пред други живи хора



Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано26.09.12 00:18



Аз още преживявам факта, че след три годишно вписване в системата, малкият беше приет едва в събота. През това време трябваше да търся разни вариенти щото съм имала само едно дете и никакви предимства. И аз съм докачлива!



Тема Re: Битови смехориинови [re: sachog]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано26.09.12 01:23



Уверявам те, че нещата много са се променили. Хората са преценили, че е бла-бла да имаш касиер, който да брои и да гледа бележки. Вече има хора, които снабдяват, отчитат, докладват и се набутват. Нещо като касиер-снабдител-балама. Ако има голям келепир - щеше да има желаещи - такива редовно няма. Учителите категорично не искат да се занимават, щото хем нямат право, хем не искат да ги подозират. Родителите са вечно пас - да не си луд да надуваш балони в 6.30 сутринта - за това не се плаща и т.н. И въпреки всичко отношението не се е променило - който се ангажира е виновен. Що? Щото е логично да има нещо скрито, тайно и много печелившо. Пък няма, повярвай - адска набутка е. Къде такси ще вземеш, къде ябълки ще им купиш 20 бр. без касова бележка и дори няма да си ги поискаш. Къде вкъщи ще спретнеш сладки. И не, далавера няма.

Не знам как е било. Само ти казвам, че вече никой не иска да се занимава. Това е кошмарът на всяка родителска среща - кой ще отговаря за парите и доставките. И най-тъпото е, че има толкова безработни майки, които категорично не искат, щото "не ме занимавай" и се занимават такива като мен - хем съм сама, хем работя като куче. Ама се занимавам. И ти казвам, че ако някой ми се усъмни в бележката, ще го наплюя от раз.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.