Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Битови смехориинови [re: chavdar4e]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано23.09.12 02:22



Леле, че ти остави разходите в училище - само като си представя какво ти струва продоволствието на тая армия момчурля у дома и ме заболява главата...Здрава да ти е гърбината - да носиш за двама у дома!

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Битови смехориинови [re: MamaNetty]  
Автор sachog (бухал)
Публикувано23.09.12 17:56



Времето е есента на 96-та. децата са на 3 и малко и 2 и малко. Живеехме в Стрелбище и решихме да ги дадем на ясла. Тя беше на има-няма 50-100 метра от нас. Записахме ги, а мен ме записаха в родитело-учителското настоятелство. И такааааа... Събираха ни някакви пари на хвърчащи листове. На едно събиране на настоятелството поисках да видим за какво аджеба са похарчили нашите пари. Някакво служебно лице наизвади касови бележки, касови бонове и няколко фактури, а най-много едни ленти от калкулатор, които ги представи за оправдателни документи. Нали съм си малко плеснат през устата направих забележка, че не съм съгласен и имам съмнения по отчетността. След 2-3 дни една лелка ме вика настрана и тихичко ми каза да си взимам децата и повече да не ги водя тук. Директорката наредила по време на храна да ги извеждат и да не ги хранят.


Послушах я и ги записах в друга. Е, тя беше на 15 км. от нас, тъпчеха ни в 3 превозни средства, атмосферни условия, но се справихме мъжки. В тази градина не събираха нито лев за нищо. Нито искаха да даряваме нещо.
Чудех се как и защо се случваха тези горните неща.

Бедността не е порок!!!

Тема Re: Битови смехориинови [re: sachog]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано23.09.12 18:57



Буахахаха,нали ако някаква сополана нареди да не ми хранят децата,ще я нахраня със собствените й пръсти,какъв мъж си ти?Подви опашчица...



Редактирано от Sarfa на 23.09.12 18:58.



Тема Re: Битови смехориинови [re: Sarfa]  
Автор sachog (бухал)
Публикувано23.09.12 20:44



Напротив...На тръгване я наврях в кучи гъз и след жалбата ми до инспектората я уволниха...Не си оставям магаретата в калта. Просто не обичам дълги постове, а и продължението не е по темата. А колкото за мъж...Тогава жена ми не разреши да я дам под съд, както бях решил. То като жена се набърка в мъжки работи става ...мазало.

Бедността не е порок!!!


Тема Re: Битови смехориинови [re: sachog]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано23.09.12 21:38



Извинявам се тогава,най-искрено.





Тема Re: Битови смехориинови [re: sachog]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано23.09.12 22:56



Опитвам се да върна назад в детската. Дори не ми е хрумвало да търся сметка за смешните пари, които се събираха. Правиха картички за всеки празник с повече екстри от предвиденото по план. И дори в един момент решихме да има за книжка от 2 лв. за всеки рожденник. Нямам идея дали всяко дете си е получило книжката, надявам се. Знам, че една майка все ходеше с разни бележки да се отчита. Толкова гадно - не стига че се наемаш да правиш добро и да търчиш за балони и книжки, ами и накрая някой да реши, че бележката ти не е читава...

Сега се сещам, че носехме и прах и тоалетна хартия всеки месец. Е, представям си да им търся сметка колко са изсрали и изпрали - много е вероятно лелите да са взели остатъка. Всъщност аз нямам против, остава да ми върнат в шепа прах или половин руло...

В новото училище аз съм от тия, дето купуват и събират. Така се случи, че за погачата за 1-вия учебен ден не можах да взема бележка и само им казах сумата. Представям си, ако някой ме заподозре в измама. И сол, и шарена сол носих, и мед и покривки. Естествено това от мен си беше. И тва всичко да се възползвам, ако погачата е била с 2 лв по-евтина? Стига де...

За подобни родители е изключително полезно не просто да дават и да искат отчет, а да се занимават с всичко. Така ще са сигурни, че няма как да ги излъжат. Но не само да резервират, плащат и носят, а и да перат, чистят и боядисват без пари и не успеят да извадят нищо касово след това.

На моменти имам чувството, че моето дете досега е учило в друг свят. То корупция, то насилие на всеки трети форумец. А аз тъпанарката постоянно им копирам неща без пари, правя понякога сладки и курабии. 6 учителки (3x2) и 3 лели смени в детската, една класна и други учителки в училище до 4-ти, ходи по екскурзии, лагери и състезания - повечето с други учители, печели награди и грамоти. Все на съвсем нормални жени съм попадала. И пари съм им давала с доверие.

И не че не съм се ядосвала, но съм се ядосвала на системата, която го позволява това да ти искат пари за всичко. Учителките какво са виновни? А майките в тия родителски настоятелства още по-малко.

Иначе на много възмутените препоръчвам да се заинтересуват колко й се полага на една учителка за децата. Щото нашата със сигурност даваше от себе си, сигурно й беше неудобно за всеки маркер за бялата дъска (нова, по програма, но кой да се сети, че там тебешири не стават) и за всеки списък и всяко листче за извънкласна да взима адекватни касови бележки.

Толкова ли наистина се съмнявате за 20 лв годишно? Щото останалите при всички случаи ги оправдават. Съмнявате се, че някой ги е взел неправомерно?

Системата е сбъркана, какво са виновни учителите, че нямат за нищо? Ми най-лесно да си начервят устните и да я карат с каквото има. Повечето се опитват да направят нещата по-добри. И не стига че се унижават (щото и те са майки и хора), ами и накрая се съмняват в тях. Сякаш ще се замогне една учителка, ако си разделят с лелята по 10 лв на дете на година. Тъпо и жалко...

Именно затова вече отдавна не събират пари от учителите и за това има родители. И никой не иска да се занимава. Едва ли щото е много печалбарско.

Наистина се чудя как е възможно толкова голям процент от пишещите да подозират насилие и измама в някакви жени, които не стига че работят за смешни пари, но си залагат името и бъдещето да направят кефа на майки, бащи, баби и лели.





Тема Re: Битови смехориинови [re: 2biri]  
Автор sachog (бухал)
Публикувано23.09.12 23:26



Парите за които говорех бяха за подпомагане на изхранването, а не за...бла-бла. В училището аз им бях касиер и това са две различни неща.
Аз съм в правото си да искам отчет, защото знам защо ги събираха, а те са длъжни да го дадат. Ти мисли каквото си искаш!

Бедността не е порок!!!


Тема Re: Битови смехориинови [re: Sarfa]  
Автор BambiBambina (*)
Публикувано24.09.12 01:50



Ей, човек. Ти, като се появиш, с тебе се появява и полъх на благородство. Нямаш представа за колко много мъже трябва да служиш за пример. *bow*



Тема Re: Битови смехориинови [re: BambiBambina]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано24.09.12 21:27







Тема Re: Битови смехориинови [re: MamaNetty]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано24.09.12 22:24



Нетииии, всяка вечер е готвене


Научени са да не ядат 2 дни едно и също, както и замразени храни, не питай... Добре, че двама вече се справят изключително добре, та не се налага всичко аз да правя. Щото имам и малък да водя по площадки...
Остави струването, понякога сили не ми стигат

А сега са ме почнали с едни учебни тетрадки, лошо ми ставааааа




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.