Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Как се възпитава  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано20.09.12 16:06



Как се възпитава успешен син.
Т.е. да бъде самостоятелен, да взема решения, да прави планове и да ги следва, да разчита първо на себе си...
Абе, да бъде мъж?

Аз имам син, но не знам какво ще излезе от него.
Нещо ми е сбъркан моделът, не съм сигурна, че ще съумея да му дам тласък на посоката.

Ако беше момиче, пак щях да съм в "трета глуха".
Щях да я направя войн, а това не трябва на една жена...

Питането ми е основно към мъжките майки, които успешно са се справили сами.
И продуктът е добър.





Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор WMC 4 (Soul is smarter)
Публикувано20.09.12 16:29



Истински мъж се възпитава с много търпение... и с много молитви да не си счупи главата докато прави поредната си беля.



Позволяваш му да дръпне опашката на всички Надежди, Вероники и Пипита. Подаряваш му кило банани и два пъти повече мандарини.

И най-накрая му подаряваш Библията и три книги от Наполеон ХИЛ.



Soul is smarter

Тема Re: Как се възпитаванови [re: WMC 4]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано20.09.12 16:38



Нищо не разбрах!

Ако опре до моето разрешение да дърпа нечии опашки, значи вече съм сгрешила.



Банани и мандарини не яде.

Библията не съм я чела и не мога да му я препоръчам.
Наполеон ХИЛ не го познавам.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано20.09.12 16:58



Дефинирай "добър продукт", че иначе може някой да се обади погрешка



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.09.12 16:58



Аз не знам дали съм се справила. Самостоятелен е, доколкото сам е учил, сам е решавал какво ще прави, гони си нещата и общо взето се оправя. От друга страна все пак продължава да разчита на мен най-вече за финансова подкрепа, продължава да ме юрка да му върша неща, които може и сам да свърши и те така. Като се замисля как е постигнал това, което прави сам- ами, чрез моята ненамеса. Значи, че вероятно, ако му спра кранчето, ще се научи и въобще да се оправя сам. Демек давам един глас за възпитанието чрез липса на възпитание, НО с даване на личен пример.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Как се възпитаванови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано20.09.12 17:04



Това с личния пример ме притеснява най-вече.

Защото вижда, че аз се справям с всичко.
От друга страна баба му/майка ми/ и тя се справя с всичко.
И изобщо жените в родата за водещите.

И той ще възприеме грешен модел.
Т.е. - "жената всичко може. Няма защо да се напъвам аз".



Тема Re: Как се възпитаванови [re: anbra]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано20.09.12 17:04



да бъде самостоятелен, да взема решения, да прави планове и да ги следва, да разчита първо на себе си...

Изискванията не са много.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано20.09.12 17:09



А, това ли само - с личен пример,търпение и любов.
Не е сложно.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано20.09.12 17:15



Вижда, да, и заговаря мъжкото в него - щом една жена (майка ми, баба ми) може, значи и аз мога...

Но аз говорех за личен пример по посока отговорност, точност - ей-такива неща.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.09.12 17:30



Не мисля, че това ще възприеме. По-скоро ще каже "щом майка ми може, значи и аз мога". Или поне това е погледът на оптимиста.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано20.09.12 18:42



Питането ми е основно към мъжките майки, които успешно са се справили сами.

хаха
жена да възпита истински мъж?
нема такъв прецедент в световната история

М+З=ВЛ




Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано20.09.12 21:06



От възпитание нa мъже до 18г. грам не разбирам.

Колкото и да не се виждаме и разбираме със свекървата, малей ся се сетих, че имам такава, нали от 2003г. не сме я виждали...

...та тя със съпруга си са имали 2 породени сина.

Съпругът казва, че техните са работели активно и като го питам какви са ти спомените от семейството и майка ти като сте били под един покрив, казва: "Ами все дрънкаше с тенджерите в кухнята...как мислиш е с 3-ма мъже:)))"

Моделът на семейството му е бил, че трябва да се бачка. Ходели са на село през ваканциите и там яко бачкане е падало по градини, лозя, ниви, животни и т.н. После като били голями с брат му, техните са взимали да гледат буби една година, друга година почти ваканция не са видели, защото помагали на родителите да гледат фъстъци. Нямало е клинчене от работата. До откат бачкане и помагане!!!

Удоволствието му е било да ходи на народни танци в читалището и да играе, когато има време. Не е наблягал особено на училището:))...часовете по Български език-писането и досега му се губят в съзнанието, то и си личи:) На театър - само ако от училище ги заведат:) Кино -бива, с тайфата през малкото свободно време

Родителите грам не са им помагали за ученето...баща му казвал: Който си има уроци да си ги учи, майката по разбираеми кухненски, перилни и домохозайски други работи и целодневно бачкане не е търсена за училищни работи:)) На родителска среща майката не е ходила никога. Бащата чат-пат.

Спомня си, че само на 15.09. когато е бил първи клас са го завели до училището и после му казали, от утре си знаеш как да стигнеш...никой нито го е изпращал, нито посрещал ни един път, ни него, ни брат му:))

През годините е понатрупал и той и брат му известен гняв към техните, колко били незаинтересовани и все заети и само да помагат на село, но пък хубавото било, че дядовците им давали пари за помощта-така си имал най-хубавото колело, футболни топки и пр.:)...но имали и хубави моменти с местни моми:)

Завършват и той и брат му техникум в Пловдив, там нещо свързано с машини за хранително вкусовата промишленост. Техните били доволни, че са завършили, никой не ги питал с колко

После следва казармата...моят съпруг кандидатствал в Пловдивската Муз. Академия /нар. танци/ и аха да го приемат и майката вади връзки да не го приемат сега, за да иде в казармата. А той така се надявал да я отърве. Професорът го извикал и му разказал нещата, но му казал, че като мине 2г. казармата ще го вземе само с фиктивен приемен изпит, защото страхотно се бил представил на изпитите до момента.. Нашият натрупал още гняв с/у майка си за номера дето му спретнала. Майката държала децата и да минат през казарма-затова го направила.

Отишъл в казармата, изкарал я. КАЗАРМАТА Е МНОГО СЪЩЕСТВЕН МОМЕНТ ОТ ИЗГРАЖДАНЕТО НА МЪЖА./според мен-неслучайно го пиша с главни букви!/

После влязъл в Муз. академия. Професорът го взел както обещал и момчето започнал да си учи и да си изкарва и пари с участия, искал да си има свои финанси. След завършването се оженва, но понеже били кофти години вече през 90-те тук, след като ги разформировали и от Ансамбъл Тракия, хуква по Чехия да работи като миньор близо 3г....и т.н. и т.н....да не се отплесвам:)

Мисълта ми е, че един мъж , както току що ми казва до мен се възпитава с ТРУД, АНГАЖИРАНОСТ-директно към момчето...не само да гледа и взема пример, как другите около него бачкат:))...казва се: няма пари, помагай, действай, имаме нужда от теб в даден втап...и много труд през ваканциите. Никакво жалене:))...дето ми вика съпруга винаги като му кажа: Ох, ама жаля те, че като те гледам колко работа имаш:)...отговорът му е: Мъж не се жали, давай манджата:))!

Брат му също не си спомня да е седял и да се е чудил какво да прави...абе момчета свързани със селото и вечната ангажираност! Игрите, спортуването на футбол са били между работата или са обръщали работата в игра:)!
На море техните за тия 18г. са ги водили само 3 пъти...2 пъти на лагер и това е:)

извод: Здрав, отговорен и работлив мъж се възпитава само с бачкане, организация, спортове, учене, ангажираност с хобита и по-малко свободно време за глупави мисли и чудене къде да дене енергията си!!

Редактирано от Lira Emerald на 20.09.12 22:02.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Lira Emerald]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано20.09.12 21:14



Малей!
Чудя се, за майка ли да те искам или за нещо друго...?



WALL·E

Тема Re: Как се възпитаванови [re: Haглeц]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано20.09.12 21:44



ти щото чу за манджата и веднага, нали
хм
иначе бачкането
ми кво толко

ше си затрая за двете трудови книжки, щото в клуба го раздавам нАучен работник, което си е истина към момента,
НО!
хм
няма да си кажа всичко от бачкането, щото ше ме увържете с оная ризка и....
айде
на километъра
........
ама манджата си е важно
еле па и девойка да тропа художествено с тенджери и паници, ама пълни
после ми глей сеира





Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано20.09.12 21:51



Мисля, че основната грешка, която прави всеки родител е, че дава своите насоки, които съдържат нашите мисли и разбирания за света, а детето трябва да изгради свои собствени... разбира се трябва да се научи, кое е добро и лошо, но ми се струва, че крачка към доброто възпитание е още от малки да се научат, че могат да вземат самостоятелно решение, но всички последици от него са си за тяхна сметка...



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано20.09.12 23:51



За съжаление в моето вече виждам негативните си черти. Най-лесно е да го оправдая със зодията, но дори на мен не ми е много достоверно. Пък за тях как да дам личен пример, като са ми лоши черти, ясно е че вижда лошото и като съм сама - само лошото - особено навиците... на мен това ми е слабото място: "Не ме гледай какво правя, а ме слушай какво говоря" - да, ама не...

Иначе обич, доверие, свобода и хъс. Сигурно има още 100 подобни. Един ден и конкретни грешки ще мога да кажа, но евентуално да поучавам някоя снаха, не знам за какво ще ми служат (пу, пу, дано не ме осеняват подобни)



А сериозно - според детето. Не ти ли се е случвало неща, които прилагаш с него да са тотално невалидни с други деца? Аз имам 4 женски племенници. С всяка е различно. И някак... майките сякаш ако наистина искат - знаят как. Нищо че звучи наивно.

А, да, щях да казвам, че аз имам лека алергия с това "да стане истински мъж/жена", та съм по-скоро против тая цел. Според мен и момчетата и момичетата трябва да могат и да плачат, и да бачкат.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор бо (пУк)
Публикувано21.09.12 01:51



С успешен и мъжествен мъж край него. Да е коректив ..
И с топла и женствена жена .. и майка.

Мъжа, възпитава в него отношение към света, а жената - на мъж към жена. А без това отношение - къФ мъж ..

Майка, неслучайно е на второ място, ако е на първо, става 'мамин' мъж.

А от 'мамини', сички ревем ..



Тема М .. още нещонови [re: бо]  
Автор бо (пУк)
Публикувано21.09.12 02:03



Има една стара максима:
Работата на мъжа е да се грижи за жената, а жената за дома и децата.

Ако успява в тази си грижа, би имал описаните и от тебе качества - да бъде самостоятелен, да взема решения, да прави планове и да ги следва, да разчита първо на себе си .. иначе не би успял. Не би бил мъж.

Хубаво е, синовете ни да го знаят тва. Знаят ли го?



Тема Re: аз ще ти кажа как..нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор FilerO99 (fashogent)
Публикувано21.09.12 02:06



Тъй като отдавна загубих най-добрите си приятели ще ти кажа как...синът ти преди всичко трябва да усеща опасността много от далеч...да бъде честен и почтен. Иначе...





Тема Re: М .. още нещонови [re: бо]  
Автор FilerO99 (fashogent)
Публикувано21.09.12 02:16



Вашите синове нищо не знаят от живота който ЩЕ ГИ СМАЖЕ!



Цялата вина за това е само във вас родителите...



Тема Re: М .. още нещонови [re: FilerO99]  
Автор бо (пУк)
Публикувано21.09.12 02:22



Тук си прав. Не мога се изкривя наопъки .. въпреки теб.

От мъжествени жени и женствени мъже, няма как да се възпитат .. мъже. Хм, като се замисля .. и жени тоже.





Тема Re: М .. още нещонови [re: бо]  
Автор FilerO99 (fashogent)
Публикувано21.09.12 02:24



От мъжествени жени и женствени мъже, няма как да се възпитат .. мъже. Хм, като се замисля .. и жени тоже

Точно това представлява младежта - мъжествени жени и женствени мъже. А истинските останали мъже ни смятат за луди.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: бо]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано21.09.12 06:35



Хайде бе


На такива очеизвадни глупости даже ме мързи да пиша....



Тема Re: М .. още нещонови [re: бо]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано21.09.12 06:59



Работата на мъжа е да се грижи за жената, а жената за дома и децата. - или иначе казано "Грижа за жената, грижа за "оная" работа".



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: М .. още нещонови [re: бо]  
Автор loverrock ()
Публикувано21.09.12 09:26



Пишеш глупости.

domino dancing


Тема Re: Как се възпитаванови [re: WMC 4]  
Автор loverrock ()
Публикувано21.09.12 09:47



Кога те хванаха протестантите?

domino dancing


Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Meceчинa (нащърбена)
Публикувано21.09.12 10:39



"Успешен син", "успешна дъщеря"...
На "успелите" хора трябва да им се даде възможност да успеят... като човеци.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано21.09.12 12:04



Като започнеш да го учиш да хвърля боклука още когато е на 4 и когато е на 10, да започва да помага по начин, по който да заслужава онова, което родителите му правят за него. Да разбира, че помагането на другите му носи радост. И когато бъде приет в университета, да започне каква да е работа, с която може сам да плаща наема си. Защото, логично, трябва да бъде самостоятелен от навършване на пълнолетие.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: loverrock]  
Автор WMC 4 (Soul is smarter)
Публикувано21.09.12 12:26



Това по-зле ли е от писането на глупости?





Soul is smarter

Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор WMC 4 (Soul is smarter)
Публикувано21.09.12 12:31



Абе кой ти говори за плодове - аз ти говоря за кило БАНани и за Мъндахерца... Говоря ти да го научиш да бъде активен и да не се отказва от 2-3 неуспеха...

Библията е книга за провалите, за неудачите и т.н. и ще ти дам за пример Мойсей - тое е търпял подигравките цели 40 години и след това се е опълчил на брат си. Трябвали са му цели 10 години още за да се превърне в този Мойсей за който ти знаеш сега...

Абе пак не ме разбра, но аз не съм виновен за схоластичното бг-образование.



Soul is smarter

Тема Re: М .. още нещонови [re: loverrock]  
Автор бо (пУк)
Публикувано21.09.12 12:32



М .. поименно?



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано21.09.12 12:38



Кви трябва да сме, за да сме се "справили" сами ?! Вдовици ли ?! Щото да възпитаваш личност и пол са две различни неща. Да - за личността "син" вземам дейно участие .... с всичко що е изброено в темата до тук. Обаче - за мъжа "син", моята роля бе и е ... да му "осигуря" постоянен мъжки модел на поведение. Което се състои в следното - когато е необходимо, а и повечето пъти, да давам предимство на отношението, възпитанието, комуникацията и квото-още-там-трябва с баща му. Само той може да му даде и покаже мъжкото. Аз не съм човека.

... и една друга умна заръка ми е казвана от мъж - отнасяй се и го възпитавай като такъв, какъвто би искала да имаш за партньор.





Тема Re: Как се възпитаванови [re: chavdar4e]  
Автор бо (пУк)
Публикувано21.09.12 12:43



Ех ех ..

Един съклубар в логото си бе написал: 'Истината е като аналния, не ти ли хареса - боли.' Та теб, де те заболя?

Между другото, възпитан с подобни 'глупости', сина ми е чудесен, млад, оправен, самостоятелен, напорист мъжкар .. да чукам на дърво.

Та очеизвадно е, и не само за мен, че таз рецепта върши работа. Навярно ти знаеш по-добра?

Речи я .. ако не те мързи, разбира се.



Тема Re: М .. още нещонови [re: Hoй]  
Автор бо (пУк)
Публикувано21.09.12 12:45



Бе не знам, не смея да тълкувам.

Щот сичко е измислено и написано много преди нас, само го чета. И ако мога се уча .. трудно е.





Тема Re: Как се възпитаванови [re: pravil_nick]  
Автор бо (пУк)
Публикувано21.09.12 12:50



А .. откривам подобна на моята теза от по-горе, греша ли?

Махни, ся и теб ща оплюят, кат глупаво пишеща. Как мъж ще се отглежда и възпитава от мъж бе? .. полудя и ти ..



Тема Re: Как се възпитаванови [re: бо]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано21.09.12 13:14



Щи кажа как. Момче се отглежда по-лесно от момиче. Коя, ако не по-лесната "работа" да оставим на вас ?!



И сериозно ... Естествено, че мъж ще "отглежда" мъж. От детска възраст ни е заложено това ... да се ориентираме към пола си. Сина ми ходеше след баща си като залепен и попиваше всяко негово движение, дума, дейност. Ква трябва да съм, кьорава ли, та да не ми стане ясно, че тази му естествена потребност съм длъжна да опазя всякак. А и баща му може да не става за мой съпруг, но това не го прави лош човек, мъж и баща.





Тема Ми, не се възпитава - ражда се!нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано21.09.12 13:20



Тука само жени са се изказали, като гледам. А основната им теза е, че мъж се възпитава от мъж. Нещо не се вързва.

По тая логика мъжете следва да кажат как става това...

А аз казвам, че децата (момче/момиче) се раждат и гените определят всичко.

Какво е истински мъж? Обратното на хомосексуалист, нали? Да не би хомосексуалистите да са променили сексуалната си ориентация следствие на възпитанието? Хайде с възпитание промени женственото момченце и го направи мачо. ... или обратното.

С една дума родете ги истински мъже, пък после не берете грижа, дори и да се опитате да ги развалите, няма да ви се получи.



Тема Re: Ми, не се възпитава - ражда се!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано21.09.12 13:23



Мдааа...това ми напомня фразата от един разказ на Уди Алън от книгата му "Ако импресионистите бяха зъболекари": "Той не беше роден зъболекар, а зъболекар, който е роден":)

Добре си го казал:)





Тема Мна ..нови [re: pravil_nick]  
Автор бо (пУк)
Публикувано21.09.12 13:39




Рече го убаво, рачИ го и на двете психитеатърки от по-горе. Белким вденат ..



Тема Re: Ми, не се възпитава - ражда се!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор aiumi ()
Публикувано21.09.12 14:13



май е така, и аз щях да напиша нещо в този смисъл -
възпитаваш, възпитаваш, пък накрая става както му е заложено.



имало едно изследване по темата, цитираха го в някакво предаване - проследили развитието няколко двойки близнаци, осиновени в различни семейства, и съответно възпитавани по различен начин...към 40-тата си година, били постигнали удивителна еднаквост (като навици, статус, възгледи за живота и пр.).

- запомнила съм напр., двама били изключителни чистофайници, подредени и т.н.,
и на всеки поотделно му се задава въпрос, на какво според него се дължи това качество -
първият казва "майка ми държеше много на реда и чистотата, беше и много строга, тя ме възпита така."
вторият - "майка ми беше ужасна мърла, това не ми харесваше, не исках да живея така, затова се научих на ред сам."

та - няма какво да се коментира тук

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Ми, не се възпитава - ражда се!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано21.09.12 14:14



Мне, Ламби, и внукът ти Светльо... Мъж - в истинския смисъл на думата, се възпитава от Личност.



Тема Re: Ми, не се възпитава - ражда се!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано21.09.12 14:17



Възпитава се човек от човек...полът няма значение...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Ми, не се възпитава - ражда се!нови [re: aiumi]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано21.09.12 14:18



първият казва "майка ми държеше много на реда и чистотата, беше и много строга, тя ме възпита така."
вторият - "майка ми беше ужасна мърла, това не ми харесваше, не исках да живея така, затова се научих на ред сам."


Ами те са си го казали.

И аз съм виждала подобни примери. Не с мръсотия и чистота, а с друго.

П.С. Синът ми е осиновен.



Тема Re: Ми, не се възпитава - ражда се!нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор aiumi ()
Публикувано21.09.12 14:39



тук акцента е върху факта, че с еднакви гени и различно възпитание, се постига еднакъв резултат.

Възпитанието може да се приеме позитивно или негативно, в зависимост от това, дали хармонира или не със заложбите.

А вече кой какви гени носи, е мн. трудно да се отгатне, независимо дали детето е родно или осиновено, това са, грубо казано, над 8млн. възможни комбинации, а и обикновено никой не познава всичките си пра-пра-пра- родители, 7-ми, 8-ми братовчеди и прочее.

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Ми, не се възпитава - ражда се!нови [re: anbra]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано21.09.12 16:00



Ако вярвах във възпитанието и аз бих твърдял това.



Това беше смисълът на написаното от мен по повод половото разделение, но все пак не вярвам, че с нашата не/съзнателна дейност нещо променяме в детето.

Явно човекът е доста смешно устроен, не може да приеме, че не е на върха на "хранителната верига". Абе ако можем да не се вземаме чак толкова насериозно, няма да е лошо...



Тема Re: Ми, не се възпитава - ражда се!нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано21.09.12 16:08



П.С. Синът ми е осиновен. - Браво!
Помагай му, подкрепяй го, създавай му радост, по-малко го юркай, пък той пак ще стане това, което трябва.



Моята задача на родител я изпълних точно така. Гледах да го радвам и да му помагам, изключително много е щаден, някой ще рече, така стават мамините синчета. НЕ! Не стана такъв, напротив. Изключително самостоятелен, прекалено отговорен (това определено ще му пречи в безотговорния ни свят), много организиран ... и красив! ... така де то мойто гардже ...



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано21.09.12 16:54



Мисля си, че най-важното е да не възпиташ някой лигльо и мамино синче. Но като те познавам виртуално, едва ли.
Добре е, от моя гледна точка, да се научат и на милосърдие. Онзи ден водя кучето при ветеринаря и гледам едно момченце, някъде 5-6 клас, носи клетка с ранен гълъб. Оказа се, че е намерило гълъба на улицата и го прибрало да го лекува. Някак топло ми стана, аз съм сантиментална и такива жестове ме трогват.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: copadevino]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано21.09.12 18:13



haha:)..това ми припомни онзи случай, когато малката щерка беше на 3г. ревейки спря движението на една оживена улица в Дружба за да не го блъсне кола и пресече...един охлюв

, който съзря в центъра на булевардчето...естествено помогнах и като и казах да го вземаме с ръце и да го отнесем отсреща в тревите, защото шофьорите се дивеха какво става и какво е това ревящо-дърпащо се дете в центъра на улицата:))))



Тема Re: Как се възпитаванови [re: BambiBambina]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано21.09.12 18:40



А ако е по цял ден на лекции, редовна форма, и после има куп задачи за домашно, мммм, кво прайм с работата???



Тема Re: Как се възпитаванови [re: chavdar4e]  
Автор danaia nn ()
Публикувано21.09.12 20:19



Темата не е за студенти. ОбъркАла си се. Има теми за ясли, школо и тийнове, за студенти няма





Тема Re: Как се възпитаванови [re: danaia nn]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано21.09.12 20:21



Хъм, в университета да не би да са открили детска градина, че по мое време нямаше





Тема Re: Как се възпитаванови [re: chavdar4e]  
Автор danaia nn ()
Публикувано21.09.12 20:40



Или ти си много руса или аз, може би и двете, ама не разбрах

Ако можеш обясни пак

Авторката е поставила добре въпроса, ти отговаряш на някой, който не е по темата и дори не е родител, ако не греша, което няма кой знае какво значение, но няма личен опит, а то си е друго.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: danaia nn]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано21.09.12 20:48



Смешно и тъпо ми стана това мнение по ред причини...



А на авторката кво да кажа, като нямам ни най-малка идея. Всъщност, имам, но ще се повторя за хиляден път - всичко в тоя живот става с много търпение и любов.
Виж ми подписа.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: chavdar4e]  
Автор danaia nn ()
Публикувано21.09.12 21:12



И аз бих искала да й кажа, че трябва да е приятелка с него, да говори много с него, защото те не винаги говорят и да е винаги до него, каквато и щуротия да се случи, защото тя ще е човека, към когото ще се обърне първо сина й.

Обаче не бил добър модела нещо разбрах



Тема Re: Как се възпитаванови [re: chavdar4e]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано21.09.12 21:12



Абе не му е опрял ножа до кокала:))...иначе ще намери какво да прави:))...вечер ще бачка до 12-1 през нощта...малко спане и айде пак на лекции:))...щом иска да учи редовно, мдаммм:)

така че...да се радва:))





Тема Re: Как се възпитаванови [re: danaia nn]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано21.09.12 21:16



Мъж приятел с маминка и споделящ с нея...

...малко в повече ми идва, ама аз казах, че от мъже и възпитанието им до 18г. не разбирам, признавам си.

Аз ги ползвам само след това, готови, отгледани и си дотаманявам нещата по мой стил и калъп да не усещам влияния от маминка



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Lira Emerald]  
Автор danaia nn ()
Публикувано21.09.12 21:22



И ти ли си в друга тема бе. Какви мъже на 14-15, някъде там трябва да е сина на Лили. Ма верно си признаваш, че не разбираш от момчета

Ех да ми дойде някоя лигла снаха и аз ще питам и разпитвам как сте я гледали



Тема Re: Как се възпитаванови [re: danaia nn]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано21.09.12 21:28



Нито тъщата, нито свекито имат право да задават тъпи въпроси и се мешат в живота на младите-те да се оправят:))



Тъщата и свекито имат маникюри и прически за оправяне

Честно казано, дори 14-15 син не мога да си го представя как кротко си споделя с маминка еле па недай си бож еи се гушка в нея или сълза и отронва:)...но спирам по въпроса, неподготвена съм
плещя ей така...че прегладнях, айде...пилешките бутчета и гъбки станаха, винце...това -онова...чакам те



Тема Re: Как се възпитаванови [re: danaia nn]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано21.09.12 21:39



Така казват


При нас обаче аз не говоря толкова, колкото слушам, слушам, с кратки реплики си казвам мнението...
Никога не съм командвала, не съм се натрапвала, но и не съм молила.
Раздавам задачки, като джобните Винаги с йезуитската думичка "моля".
Обаче! В моменти на крайна умора или като видя, че всеки си прави квото му е удобно, казвам "лека нощ" в 8 вечерта или заминавам нанякъде.
Абдикирам.
И не ми пука.
Да се оправят.

Звучи егоистично и жестоко към горките нещастни момченца, дето още им купувам гащи и чорапи, обаче какъв ефект има върху тях

Според мен, колкото по-малко приказки, вместо действия, колкото по-малко поучаване, а повече смях и приятелство, толкова по-добре.

Ма имал двойка по математика, ма негова си е, бе, той няма да прави в живота каквото иска, да не е моя??? Ма набил го съученик? Ми да се научи да се пази. Напил се. Ееее, на кого не се е случвало. Пропушил. Аз ли точно да правя драми???

Философията, която споделям е, че всеки сам прави от живота си своята картинка. Ако искат тя да е красива, да мислят и да чувстват.

И може би най-важното нещо: преди сто хиляди години се заклех пред себе си, че няма да забравя нито една своя беля, бягство, драма, желания, успехи във всяка една моя възраст и ще гледам с леко присвити от смях очи на същите повторения от децата ми
Ако ме разбираш, макар и блондинки



Тема Re: Как се възпитаванови [re: chavdar4e]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано22.09.12 00:28



Работи почасово, след лекции... Много ли е сложно? Аз работех на две места и учех..... и от нашите пари не съм видяла от 16-та ми година досега. Точно обратното: аз им помагам всеки месец.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: BambiBambina]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 00:50



Къде в България предлагат почасова работа, когато може да се върши,че много ме вълнува. Адреси, телефони...
Аз лично съм работила като сервитьорка, като пазител на тоалетна, като кво ли не...
Не защото имах нужда.
Сега светът е друг.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: chavdar4e]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано22.09.12 01:01



Ами хайде, обърни се към Гугъл. Мене, преди петнайсетина години, никой не ме е снабдявал с информация, а хем можех да си позволя не повече от час седмично ползване на интернет - в интернет-зала, много ясно...
Човек иска ли, има хиляди начини.
Аз съм работила поне десет различни неща. Включително съм правила стенни часовници и съм била помощник-готвач. Защото имах нужда. Иначе, интересен подход - без да имаш необходимост - да работиш като пазител на тоалетна. Любопитно е как се е стигнало дотам. В смисъл, когато човек е принуден, работи какво да е, и на няколко места. Но когато има избор... ако искаш, сподели повече.
Да, сега светът е друг.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Lira Emerald]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано22.09.12 01:15



О, душицата нежна... виж как от малки се разбира кой какъв човек ще стане...
Аз на 3 г. съм се противопоставяла бясно на всеки опит на майка ми да ме облича, реше косата, мие, а съм искала да го правя сама.
Друг случай ми разказа баща ми, който ме оставил сама - пускайки му ръката и тръгвайки самичка през хората - от бившия Партиен дом в Пловдив, до Джумаята.. той ме следял, разбира се, но бил изумен от факта, че аз нито веднъж не съм се обърнала да го потърся с поглед, а най-уверено съм изминала цялото това разстояние. Четиригодишна.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: BambiBambina]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 01:47



Айде поразгледай сега. Днес тук работа се намира с връзки. Много сериозни. Днес не е преди 15 години, когато сменях работата според гаджето





Тема Re: Как се възпитаванови [re: BambiBambina]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 02:08



И да се допълня.
Исках да уча за преводач. 19 години вървя към това. Плюс ученето.
В чужбина колежките ми или сваляха или всеки попаднал, или се затваряха, аз учех..

Всичко извън основната ми цел е било, за да опознавам хората.

Ако на син ми му се наложи, ще го пратя на тоалетна, ако още има такива в София, уникално изживяване е.
Не искам да те обиждам, но не давай акъл за неща, които не си изживяла, Господ да ти ги дава, ама...... нека имаш синове и да разбереш как изборите са каквито си ги направиш......



Тема Re: Как се възпитаванови [re: BambiBambina]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 02:17



Ще ти разкажа, бях 5 курс, почти нямахме лекции, вземах стипендия за отличен успех и ... си пишех дипломната работа.Не входа на тоалетната четях Хавел. И пишех. Тоалетната беше на Съюза на писателите. По мое време беше страшно чиста, аз изкарвах страшни пари и... си дописвах





Тема Re: Как се възпитаванови [re: chavdar4e]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано22.09.12 08:48



чета аз тука, чета
кой къде и какво е бачкал
хм
пък аз си мислех, че съм упражнявал артистични професии
под формата на синьо Канго - 980 вата, плюс чугунени радиатори, ама бая тонове,
на горе и на долу четири етажа без асансьор,
двойка с моя бъдещ кум,
син на шефа на най-голямата лудница в Бг

това две години, двамата редовни студенти, в торбите ни стояха съответните учебници към съответните предстоящи изпити,
щото с година по-рано почвахме систематиките,
по съвет на докторския професор
в сесия щото учели само зубрачите чрез "синдрома на клозетното казанче"
.......
даа...
друг път ще приказвам за пазвантските си занимания
подземните си взаимодействия с Хилти и прочие
хм
редовен студент бях без издръжка от нашите, (те в чужбина за пореден път)

причините за липса на финансова родителска подкрепа бях аз
- всяка секунда свободна се осъществяваше под формата на хард и джаз
до тенекето
плюс съзведие от навити и засукани девойки

за взаимодействията ми с родната милиция ще си премълча
хм
и допълнително чуках стинки от супер скъпи машини за звук
там разни музиканти, диско ала-бала, до ...
даа...
...............
това е отговор към въпроса в темата на Тайсънката
..........
много се разписах нещо
в заключение:
- спряха ми джобните още на 16 години, обосновано от баща ми
- след уволнявката от казармата подкарах още на другия ден бач, ама веднага
- оставаше ми време за учене, за дивеене, за бач за стинки
- сън - 2 до три часа на денонощие, много държеливо и жилаво копеле бях, фук
...........
в този режим издаяних до 48 годишна възраст
тогава се тръшнах болен от "СХП"
разведох се и прочие
..........
конкретно във въпроса на Тайсън:
- мъж се възпитава с добро, доверие и твърдост
.......
ако гена му позволява, ще издаяни
Амин!



Тема Re: Как се възпитаванови [re: WMC 4]  
Автор loverrock ()
Публикувано22.09.12 11:36



Много по-зле



domino dancing

Тема Re: Как се възпитаванови [re: copadevino]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано22.09.12 13:58



+1
Тоест - възпитанието в мъжественост да включва и възпитание в човечност...или може би обратното.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 22.09.12 14:03.



Тема Вихронравке,нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано22.09.12 14:18



не съм гледала мъжка рожба, но според това, което пишат специалистите - изграждането на характер у мъжа било не само по-трудно, но и по-сложно, тъй като минавало през повече стадии.
Дано не се повтарям, че май и друг път съм давала този линк, но книгата:

, много ми помогна да разбера целия процес.
Написана е професионално и актуално за 21 век и въпреки че повечето тези и контратези в нея ще са ти познати отнякъде, малкото които би научила за първи път - ще ти дадат опорна точка, не само за разсъждения, но и за правилно поведение.

Аз, лично, нямам съмнения, че детето ти ще се справи чудесно и ще бъде завършена личност като му дойде времето. Ти вече си му дала доста повече, отколкото биха му дали други майки - дори отстрани като чета това си личи. Сега по-скоро се тревожи с колко говорими езика или с какви умения и бал ще излезе от гимназията, отколкото дали ще е достатъчно мъжествен.

Ако е свестен човек - може и да не е много мъжествен...все ще се намери някоя "мъжкарана" с която да си паснат по пътя на изток от Рая.



Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 22.09.12 14:35.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: chavdar4e]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано22.09.12 17:04



Не искам да те обиждам, но не давай акъл за неща, които не си изживяла, Господ да ти ги дава, ама...... нека имаш синове и да разбереш как изборите са каквито си ги направиш......
Не, не си ме обидила, просто тази част е напълно излишна. Аз споделих своя опит и своето виждане за справяне, това е. А че съм ти била давала акъл - това си го измисли ти. Да си жива и здрава, и само напред.





Тема Re: Как се възпитаванови [re: chavdar4e]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано22.09.12 17:04



Еми супер, значи, щом ти е било и спокойно да си четеш, докато си на работа.





Тема Re: Как се възпитаванови [re: chavdar4e]  
Автор won (cool)
Публикувано22.09.12 18:54



Ами специално него бих го подсетила да продава снимки. Има разни сайтове, той вероятно знае за такива, в които можеш да си продаваш снимките.
Става дума за майсторски снимки, които предлага в определени формати, за да си ги ползват хората вместо картини, или там, за кавото им трябват.

Може и да участва в конкурси по фотография - и заради наградния фонд.



Абе в краен случай има и ваканции, бригади в чужбина - тогава да работи!
Успех!

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 22.09.12 18:54.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор won (cool)
Публикувано22.09.12 19:09



Живот и здраве да е, ама най-късно на 18 години да е подхванал първата си работа - естествено само през летните ваканции, обаче да го "програмираш" за този момент. Парите да са си за него, но ако не си намери работа, ти за "екстри" през тези месеци няма да плащаш.
Да знае опциите от рано!
И ти можеш да помогнеш за намирането на работа, но не и за оставането му. Да се съобразява сам с колеги, шефове, клиенти и т.н.
Следващото лято пак " на тръстиката" ( след матурите и кандидатстване). После и за някоя международна бригада може да му дадете пари, ама поне да не трябва да му пращате пари там.

Абе всичко ще се "намести", важното е да вижда вашата поткрепа , ясни правила и "топла връзка".
Е, следи и компанията му каква е, за да разбеш какви са им забавленията и "плановете за забогатяване".

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 22.09.12 19:15.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: won]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 19:29



Уон, той това го прави, и печели, стинки, ама е нещо, 2 конкурса има дотук спечелени, обща изложба, ама тва не се води работа


Проекти с чужденци, изложби в галерии, документална фотография, оформление на книги...
Не е седнал да играе игрички
Друго си е да работиш в заведение за бързо хранене....
Както и да е, аз вярвам.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: chavdar4e]  
Автор won (cool)
Публикувано22.09.12 20:57



Календар да подготви и да го предлага на фирми - само логото ще им сложи и става фирмен!
Нема да пращаш детето да хамалува и кебапчета да продава - той е творец!


Може да си е "free lancer"- ето и сайт или

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 22.09.12 20:58.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: won]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 21:19



Сладурка си!!


Нито го пращам, нито искам, той се притеснява, пък аз съм му казала, че само искам една къщичка в Куба, на брега на морето, дето с един приятел ще си караме старините, толкова искам от него Някой ден след 20 години!!

П.П. Аз съм цял живот такава, фриииилансър, знам всичко, което може да даде и да вземе такъв начин на работа...



Тема Re: Как се възпитаванови [re: chavdar4e]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано22.09.12 21:31



Възхищавам ти се на самочувствието...
Винаги, абсолютно винаги има какво да научиш. Всеки ден. В това се състои и част от истинската интелигентност.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: BambiBambina]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 22:20



Самочувствието ми се гради на това, което правя всеки ден.
Гледам си децата, във всеки смисъл, работя си работата, в двете дейности до тук съм добра, чета, мисля, ходя на театър и кино, според старата песничка, виждам се с приятели, даже имам и гаджета - да убия нечии съмнения


Тъпото е, че като направя тъпа грешка, грешчица дори, после се изяждам, някак съм пепфекционист, не в живота, в работата, и после може даже да ревна, а всички грешим и всички сме хора.
Скорпионът от асцедента ми взема връх над Везната



Тема Re: Как се възпитаванови [re: chavdar4e]  
Автор BambiBambina (Delfina)
Публикувано22.09.12 22:45



Това, че си перфекционист, ти прави чест.
При мен, за нещастие, често взима връх Девата в асцендента, а не задушеният от Марс в Козирог и Венера в Овен Водолей, като слънчев знак.





Тема Re: Как се възпитаванови [re: BambiBambina]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано22.09.12 22:53



Ква чест, бе, ужасна съм, самоизяждам се, страдам с дни, а чуждите грешки приемам и покривам


Мразя се, когато подвеждам хора, които са ми приятели, и съм също толкова доволна, когато се справям перфектно.
Луда работа, крайности, после се чудя големият на кого прилича



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Lira Emerald]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано24.09.12 10:50



Напълно го разбирам детето. Ти остави, ами докато миех миналата седмица терасата се оказа, че съм удавила (без да забележа) една калинка и ми стана много неприятно, милата калинка, как можах да го направя...



Тема Re: Как се възпитаванови [re: copadevino]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано24.09.12 17:21



Алоу, дипломацията!
Ма, вий и тераси ли имиете, бе?
Ужас!
Не е ли за чистачките това?
Явно е имало смяна на екипаааа...



WALL·E

Тема Re: Вихронравке,нови [re: MamaNetty]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано24.09.12 18:19



Като се върна този уикенд, си помислих, че са ми сменили детето.



Донесе 5 мръсни тениски, за 5-те дни. Преди си имахме големи проблеми с хигиената. Очаквах да се върна вмирисан с първата си тениска.
Къпе се непрекъснато, оправя си леглото, мие си зъбите, учи без никой да му напомня.

Сам намира във Варна места, които не знае. Те са наблизо де, ама все пак е на 13 години в чужд град.

Идеята ми е да го преместя при първа възможност в Бургас, но ако имах достатъчно пари, нямаше да го направя. Пораснал е поне с 2 години за 1 седмица.



Тема Re: Вихронравке,нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано24.09.12 18:48



извинявай за намесата ми в разговорката ти с Нети
...........
аферим!
това са първите симптоми, че момчето ще стане мъжле
само тихичко наблюдавай обаче, без много емоция

и месценце му опечи
задължително печено да е
ън така





Тема Re: Как се възпитаванови [re: Haглeц]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано25.09.12 10:13



??? Става дума за терасата на къщата, в която живея. В момента чистачка нямам, обитателите на къщата чистим задружно.

Редактирано от copadevino на 25.09.12 10:14.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор ptj ()
Публикувано28.09.12 16:56



Докато си до него няма как да искаш споменатите качества. Когато порасне достатъчно и го оставиш да се оправя, живота ще го научи...

П.П. Бъди строга с него, но не погазвай мечтите му. Давай му любовта си винаги когато можеш и бъди сигурна, че ще го помни, а един ден ще възпитава така и собствените си деца...

Жената е слабо, беззащитно създание, от което няма спасение.

Редактирано от ptj на 28.09.12 17:00.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор offroad70 (непознат)
Публикувано29.09.12 15:13



Свобода, задължения, отговорност- лична...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.