Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано20.09.12 18:42



Питането ми е основно към мъжките майки, които успешно са се справили сами.

хаха
жена да възпита истински мъж?
нема такъв прецедент в световната история

М+З=ВЛ




Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано20.09.12 21:06



От възпитание нa мъже до 18г. грам не разбирам.

Колкото и да не се виждаме и разбираме със свекървата, малей ся се сетих, че имам такава, нали от 2003г. не сме я виждали...

...та тя със съпруга си са имали 2 породени сина.

Съпругът казва, че техните са работели активно и като го питам какви са ти спомените от семейството и майка ти като сте били под един покрив, казва: "Ами все дрънкаше с тенджерите в кухнята...как мислиш е с 3-ма мъже:)))"

Моделът на семейството му е бил, че трябва да се бачка. Ходели са на село през ваканциите и там яко бачкане е падало по градини, лозя, ниви, животни и т.н. После като били голями с брат му, техните са взимали да гледат буби една година, друга година почти ваканция не са видели, защото помагали на родителите да гледат фъстъци. Нямало е клинчене от работата. До откат бачкане и помагане!!!

Удоволствието му е било да ходи на народни танци в читалището и да играе, когато има време. Не е наблягал особено на училището:))...часовете по Български език-писането и досега му се губят в съзнанието, то и си личи:) На театър - само ако от училище ги заведат:) Кино -бива, с тайфата през малкото свободно време

Родителите грам не са им помагали за ученето...баща му казвал: Който си има уроци да си ги учи, майката по разбираеми кухненски, перилни и домохозайски други работи и целодневно бачкане не е търсена за училищни работи:)) На родителска среща майката не е ходила никога. Бащата чат-пат.

Спомня си, че само на 15.09. когато е бил първи клас са го завели до училището и после му казали, от утре си знаеш как да стигнеш...никой нито го е изпращал, нито посрещал ни един път, ни него, ни брат му:))

През годините е понатрупал и той и брат му известен гняв към техните, колко били незаинтересовани и все заети и само да помагат на село, но пък хубавото било, че дядовците им давали пари за помощта-така си имал най-хубавото колело, футболни топки и пр.:)...но имали и хубави моменти с местни моми:)

Завършват и той и брат му техникум в Пловдив, там нещо свързано с машини за хранително вкусовата промишленост. Техните били доволни, че са завършили, никой не ги питал с колко

После следва казармата...моят съпруг кандидатствал в Пловдивската Муз. Академия /нар. танци/ и аха да го приемат и майката вади връзки да не го приемат сега, за да иде в казармата. А той така се надявал да я отърве. Професорът го извикал и му разказал нещата, но му казал, че като мине 2г. казармата ще го вземе само с фиктивен приемен изпит, защото страхотно се бил представил на изпитите до момента.. Нашият натрупал още гняв с/у майка си за номера дето му спретнала. Майката държала децата и да минат през казарма-затова го направила.

Отишъл в казармата, изкарал я. КАЗАРМАТА Е МНОГО СЪЩЕСТВЕН МОМЕНТ ОТ ИЗГРАЖДАНЕТО НА МЪЖА./според мен-неслучайно го пиша с главни букви!/

После влязъл в Муз. академия. Професорът го взел както обещал и момчето започнал да си учи и да си изкарва и пари с участия, искал да си има свои финанси. След завършването се оженва, но понеже били кофти години вече през 90-те тук, след като ги разформировали и от Ансамбъл Тракия, хуква по Чехия да работи като миньор близо 3г....и т.н. и т.н....да не се отплесвам:)

Мисълта ми е, че един мъж , както току що ми казва до мен се възпитава с ТРУД, АНГАЖИРАНОСТ-директно към момчето...не само да гледа и взема пример, как другите около него бачкат:))...казва се: няма пари, помагай, действай, имаме нужда от теб в даден втап...и много труд през ваканциите. Никакво жалене:))...дето ми вика съпруга винаги като му кажа: Ох, ама жаля те, че като те гледам колко работа имаш:)...отговорът му е: Мъж не се жали, давай манджата:))!

Брат му също не си спомня да е седял и да се е чудил какво да прави...абе момчета свързани със селото и вечната ангажираност! Игрите, спортуването на футбол са били между работата или са обръщали работата в игра:)!
На море техните за тия 18г. са ги водили само 3 пъти...2 пъти на лагер и това е:)

извод: Здрав, отговорен и работлив мъж се възпитава само с бачкане, организация, спортове, учене, ангажираност с хобита и по-малко свободно време за глупави мисли и чудене къде да дене енергията си!!

Редактирано от Lira Emerald на 20.09.12 22:02.



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Lira Emerald]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано20.09.12 21:14



Малей!
Чудя се, за майка ли да те искам или за нещо друго...?



WALL·E

Тема Re: Как се възпитаванови [re: Haглeц]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано20.09.12 21:44



ти щото чу за манджата и веднага, нали
хм
иначе бачкането
ми кво толко

ше си затрая за двете трудови книжки, щото в клуба го раздавам нАучен работник, което си е истина към момента,
НО!
хм
няма да си кажа всичко от бачкането, щото ше ме увържете с оная ризка и....
айде
на километъра
........
ама манджата си е важно
еле па и девойка да тропа художествено с тенджери и паници, ама пълни
после ми глей сеира





Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано20.09.12 21:51



Мисля, че основната грешка, която прави всеки родител е, че дава своите насоки, които съдържат нашите мисли и разбирания за света, а детето трябва да изгради свои собствени... разбира се трябва да се научи, кое е добро и лошо, но ми се струва, че крачка към доброто възпитание е още от малки да се научат, че могат да вземат самостоятелно решение, но всички последици от него са си за тяхна сметка...



Тема Re: Как се възпитаванови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано20.09.12 23:51



За съжаление в моето вече виждам негативните си черти. Най-лесно е да го оправдая със зодията, но дори на мен не ми е много достоверно. Пък за тях как да дам личен пример, като са ми лоши черти, ясно е че вижда лошото и като съм сама - само лошото - особено навиците... на мен това ми е слабото място: "Не ме гледай какво правя, а ме слушай какво говоря" - да, ама не...

Иначе обич, доверие, свобода и хъс. Сигурно има още 100 подобни. Един ден и конкретни грешки ще мога да кажа, но евентуално да поучавам някоя снаха, не знам за какво ще ми служат (пу, пу, дано не ме осеняват подобни)



А сериозно - според детето. Не ти ли се е случвало неща, които прилагаш с него да са тотално невалидни с други деца? Аз имам 4 женски племенници. С всяка е различно. И някак... майките сякаш ако наистина искат - знаят как. Нищо че звучи наивно.

А, да, щях да казвам, че аз имам лека алергия с това "да стане истински мъж/жена", та съм по-скоро против тая цел. Според мен и момчетата и момичетата трябва да могат и да плачат, и да бачкат.



Тема Re: Как се възпитава [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор бо (пУк)
Публикувано21.09.12 01:51



С успешен и мъжествен мъж край него. Да е коректив ..
И с топла и женствена жена .. и майка.

Мъжа, възпитава в него отношение към света, а жената - на мъж към жена. А без това отношение - къФ мъж ..

Майка, неслучайно е на второ място, ако е на първо, става 'мамин' мъж.

А от 'мамини', сички ревем ..



Тема М .. още нещо [re: бо]  
Автор бо (пУк)
Публикувано21.09.12 02:03



Има една стара максима:
Работата на мъжа е да се грижи за жената, а жената за дома и децата.

Ако успява в тази си грижа, би имал описаните и от тебе качества - да бъде самостоятелен, да взема решения, да прави планове и да ги следва, да разчита първо на себе си .. иначе не би успял. Не би бил мъж.

Хубаво е, синовете ни да го знаят тва. Знаят ли го?



Тема Re: аз ще ти кажа как.. [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор FilerO99 (fashogent)
Публикувано21.09.12 02:06



Тъй като отдавна загубих най-добрите си приятели ще ти кажа как...синът ти преди всичко трябва да усеща опасността много от далеч...да бъде честен и почтен. Иначе...





Тема Re: М .. още нещо [re: бо]  
Автор FilerO99 (fashogent)
Публикувано21.09.12 02:16



Вашите синове нищо не знаят от живота който ЩЕ ГИ СМАЖЕ!



Цялата вина за това е само във вас родителите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.