Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема След 2 дни започва пак школото!:((((нови  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано15.09.12 11:30



И пак косите ми настръхват...и пак ме свива стомаха...и пак ми става от гадно, по-гадно!



Детето се държи стоически, но проговаря, как не и се ходело при тези дето я тормозят и обиждат. И дано госпожите чували какво искала да им каже, когато я тормозят, а не да и казват: "Оправяйте се сами!"...иначе материала и е интересен, но я притеснявало как пак ще я местят по чиновете, как щели да и ритат чантата и някои момичета да и казват: "Махни се от нашата група!", "Какви грозни дрехи имаш" и т.н.
Детето се самоуспокоява и споделя: "Добре, че е госпожа зам. директорката, тя само ме разбира, добре, че е и господин Топалков /учителя по природа и знание, нещо такова:)/, той е добър човек и обича децата."

А на мен още повече ми се свива стомаха и пия разни фамотидини и валериани

п.с. То и Вещи ме върна пак в действителността, след хубавото ваканционно и спокойно лято:)



Тема Re: След 2 дни започва пак школото!:((((нови [re: Lira Emerald]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано15.09.12 12:00



Споко, едни 9 години още и няма повече


Никой не е казал, че тази година ще е същото като миналата - те растат, променят се, в различни конфигурации влизат...нищо не е застинало завинаги.
Постепенно и ти ще се увериш, че детето ти е помъдряло, станало е по-самостоятелно и вероятно ще го окуражаваш да продължи по този път.
Успех желая!


Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: След 2 дни започва пак школото!:((((нови [re: anbra]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано15.09.12 12:36



А дано си добър пророк:)





Тема Re: След 2 дни започва пак школото!:((((нови [re: Lira Emerald]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано15.09.12 12:40



Марина ще е 4-ти клас, нали?
Какви са тия валериани бе???



Не ми се сърди, ама малко психясваш на тема "лошото образование" и ми се струва, че го придаваш на детето.



Тема Re: След 2 дни започва пак школото!:((((нови [re: Lira Emerald]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано15.09.12 12:46



А бе като не ти харесва даскалото, що не го преместиш детето... но за инфо, навсякъде е едно и също. Пък и все пак детето трябва да се справя само с учители и съученици. Следващите години все така ли ще я карате? На валериан и разправии с учителите?





Тема Re: След 2 дни започва пак школото!:((((нови [re: 2biri]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано15.09.12 12:55



Ами не ми е спокойно като знам, че трябва да влиза в училището пак...и пак онова тормозещо ежедневие.

Но пък и Анбра е права.
Но ето пак пример от контакти с деца, много от които са агресивни и кой знае в какви семейства растат. Прост пример от последните дни. Баща и я води да скача н абатути едни наоколо. Там деца от съседния на нея клас. Скачат на големият батут. Нашата иска и тя да се качи. Баща и седи отстрани в кафето и вижда следното: 2 от момичетата и казват в прав текст: "Ти няма да скачаш с нас, защото си от враговете/демек другия клас/...махай се!"
Нашата се насмита и отдалечава и сяда на една пейка. Баща и я пита защо не скача...не и давали. Той отишъл и им обяснил, че батутите са за всички. Качила се и си скача по в единя край...онези не спрели да и дуднат: "Махни се, разкарай се...тежка си, ще счупиш батута, отивай си в твоята градинка" . Нашата се разревала и седнала при баща си.
Тези деца били без родители наоколо.

Стигнало се до там, собственикът на кафето и батутите да помоли онези деца да си починат малко, за да поскачат другите чакащи...все пак за да се излезе от положението.

Та агресията в момента в училищата е на N-то ниво. как да съм спокойна? Нали гледам какво е и по род. срещи. Безизразно гледащи родители, бачкащи и почти незаинтересовани за какво става там, мълчат по чиновете на срещите...да се справяли децата, да си висят в у-ще и в занималнята и това е. А децата им псуват, посягат, обиждат, щуреят. Учителите преподават там материала /дори в началния курс/, гледат отнесено, явно са си в свой свят и на магия да им мине деня. Не знам дали знаеш какъв шум е и по време на час...неслучайно ходих и исках да чуя какво става през часовете. Учителкат аси седи там преподава си нещо или на катедрата си говори с някой дето му проверява нещо, ония долу в класа по чиновете глъч и шум. И пак аз лоша, че обърнах внимание какво ми е направило впечатление:))

Нищо хубаво не мога да се изкажа за училището в момента по моите наблюдения. Чисто отбиване на номера-учебен процес!...е има там и някакви по различни учители, и хора по-в час...но са кът. Чист късмет е да попаднеш на такива с по-здрава психологическа и ценностна с-ма.

Редактирано от Lira Emerald на 15.09.12 13:09.



Тема Re: След 2 дни започва пак школото!:((((нови [re: Gyly]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано15.09.12 13:01



И аз знам, че навсякъде е дно си също и затова се опитвам да се справям там където сме:)...казах директорът и зам. директорката са супер, но не могат да огреят навсякъде и по-всяко време все пак:))

Ами когато детето ти е възпитано и кротко,+чувствително, как да се справя с невъзпитани и агресивни деца...еле па и чалгарчетата като скочат?...то аз се уплаших един път от един тогава 3 клас, е така от злоба защото му направих забележка да спрат да ритат за да минем към изхода...в гърба ми заби страшен шут с топката, направо ми спря дъха. Избягахме бързо-онези се кикотеха отзад горди от отмъщението си...и това само момчета в 3 клас, но бяха около 8-9 броя и се чувстваха силни.

Редактирано от Lira Emerald на 15.09.12 13:03.



Тема Re: След 2 дни започва пак школото!:((((нови [re: Lira Emerald]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано15.09.12 13:14



момчета в 3 клас, но бяха около 8-9 броя и се чувстваха силни
глутница от плъхове
не се фащай
моя беше 15, или 16, ама движеше с 20 годишни
едър, щото,
плъховете го нарочили за прислуга,

само наблюдение и отговор влизат
............
влез, и ги разгони,
дано твоето мъжле не влезне с тупаниците
д`би и отврът на глутница



Тема Re: След 2 дни започва пак школото!:((((нови [re: Lira Emerald]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано15.09.12 14:08



Ние пък имаме първокласничка и чакаме с нетърпение първият учебен ден





Тема Re: След 2 дни започва пак школото!:((((нови [re: Фakличka]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано15.09.12 14:23



Да ви е жива и здрава първокласничката:)



Добре дошли в БГ образователната с-ма




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.