Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:30 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Яслатанови  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано14.09.12 23:58



Здравейте Всички!
Не съм писала отдавна. Но днес имам нужда от съвет.

Децата ходят от 3 дни на детска ясла. Все още само до обяд. Днес дъщеря ми ми разказа, че лелята, мед. сестрата, която води групата, я е набила: удряла я по крачетата, бузките, главата, гърба, после я затворила в "черната дупка" да реве самичка.

Тъй като моите собствени преживявания от детската градина са много травмиращи за мен. А знаете, колко съм искала деца и колко си ги обичам. Така че може би реакциите ми няма да са адекватни, затова

моля за Вашето мнение, какво да направя.



Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано15.09.12 00:10



взимай мерки моменталически!
ама съвсем съм сериозен
моите и двете не ходиха на ясла
аз си ги гледах, чрез неприсъствие в служебната ми работа,
ама в градината се беше случило нещо със синчето
без свидетели, изправяш директорката до стената, с една ръка
питаш?
после си прибираш детето и го даваш в частно за стинки,
ама има и контрол и възпитатели
никва прошка
направи го бързо и безболезнено за детето
то помни и разбира



Тема Re: Яслатанови [re: Orcad]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано15.09.12 00:23



И това е вариант, Оркад.

Но ми се иска да намерим начин да се справим сега и на място. Според мен яслата, градината, училището ни подготвят за живота. Винаги ще се намери някой да ни шамароса, какво правим тогава. Мисля си, че човек трябва да се научи да си води битките от малък.

Защото сега частна градина, после частно училище, после частен университет, а после до полата на мама, доката смъртта ни раздели?!

Не ти опонирам, имам нужда от споделяне и обсъждане.

Аз си спомням как ме биеха и наказваха учителките в детската градина, а аз повръщах, после станах послушна, спряха да ме бият и наказват, спрях да повръщам, просто исках да умра и така продължи, докато навърших 35 години. После аз се промених, животът ми се промени, но не съм забравила.



Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано15.09.12 00:24



Това е лошо, ако е истина. Помни обаче, че децата много лъжат. Питай другото, то е видяло най-вероятно. Моето винаги казваше истината и беше стожер на всички кавги, госпожата все го слагаше дежурен да следи дисциплината - докладваше подробно и в детайли. Обаче ако решеше да лъже, мълчеше и увърташе като...

- веднага разбирах, че лъже.

Иначе я птай пак след 2-3 дни за същото. И ако е същия разказ - при госпожата с детето. И кротко - само казваш, че черната дупка не е за твоето дете. Ако има проблем - да се каже, но дупката - категорично не и ако се повтори, ще вземете мерки.



Тема Re: Яслатанови [re: 2biri]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано15.09.12 00:34



И според баща и лъже. Той ни напусна преди няколко месеца. Взема ги в някои уикенди. След един такъв уикенд дъщеря ми не искаше да говори и само гледаше с едни ограмни изплашени очи. Най- накрая каза, че маминката (майката на баща и) я е наказала и я е ударила, защото приказва, трябвало да мълчи. Другото дете потвърди и показа, как маминката е ударила. Според бяща им това не е истина. Но майка му и на мен и не децата непрекъснато ни караше да мълчим и съм я виждала да ги удря, точно както показаха децата.

Сега и синът ми казва, че лелята е удряла момиченцето ми. А Васи даже показва как точно. Разказа ми го няколко пъти.
Децата са на 2 години и 1 месец, смяташ ли, че могат така добре да лъжат?

Ще ги питам пак след няколко дни, както предлагаш.



Тема Re: Яслатанови [re: 2biri]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано15.09.12 00:36



децата фантазират, а не лъжат
поне с моите беше така
.........
но!
при насилие към тях са точни
това са мои наблюдения
.........
моя го изключиха от градината, сбил се
провлачил през стълбите някакво дете с блъскане в стълбите
повярвах на директорка
взех си го
чак после ми разказа синчето подробности,
че някъф го малтретирал
той го сбил
и отговорил, че аз съм го учил се бие до победа
не е вярно, никога не съм говорел така пред него
.............
дадох го в частна градина, десет деца, десет възпитателки,
играчки, видео, компове,
не се сби с никой моя ужким агресивен син
...............
децата са особена структура
нека Вещицата разпита внимателно детето
децата не лъжат,
но, ако трябва да стовари в стената без свидетели

аз така направих, и не съжалявам до сега
повечето възпитателки са комплексирани курвета, без мозък и чувство,
неуспели в друго начинание



Тема Re: Яслатанови [re: Orcad]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано15.09.12 00:43



Не се бях замисляла за частна детска градина сериозно. Преди да те прочета. Преди седмица-две си говорех с детето на мой братовчед, то е на 5 години и каза, че в частната детска градин е било много по-добре отколкото в държавната.

В момента частната детска градина не ми е по джоба, ама като си го поставя за цел.





Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано15.09.12 00:48



Лъжат тинейджърите, 2-годишно дете няма как да лъже.
Ти си познаваш децата и знаеш най-добре, но ... По-добре вземи превантивни мерки, отколкото да отминеш в бездействие. По-добре да не си права, отколкото безхаберна. Това са твоите деца ! Кого пазиш ? Учителката или тях ? Като си отговориш на този въпрос, смятам, вече знаеш, какво трябва да направиш.





Тема Re: Яслата [re: pravil_nick]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано15.09.12 01:12



Мислех си да кажа на "лелята": Васи ми каза, че сте я наказали, но не е разбрала за какво. В какво се е провинила?

Ами ако учителкта ми каже - Това не е вярно, не съм удряла детето Ви, тя си измисля. Аз какво правя? А ако я намрази? Ако започне да я тормози?

Правилниче, ако знам какво да правя, дори само ако си мисля, че знам, няма да обсъждам, направо ще го свърша.



Тема Re: Яслата [re: Orcad]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано15.09.12 01:14



О, лъжат и още как.

Аз веднъж ходих по идея на родителка, която си беше наумила, че понеже моето е едро, непременно е набило нейното и то й разказало. Госпожата се смя, децата се смяха. И не просто го набило, а го набило, щото няма баща, що за нелепост. А моя от ония смотаните, които не посягаха и все клюкареха на госпожата - баща му се дразнеше чак. И като тая майка обиколи напред-назад с версията, че моето дете го е набило ( че той за бръмбарите ревеше ), накрая се отказа.

Обаче после се оказа, че други го били за същото - че нямал татко. Оказа се, че лъже. Лошото е, че нещата се радухаха и децата го отбягваха.Били са на 3-3,5 тук.

В чужбина обаче преди това имаха и сексуално насилвано дете и малкият на по-малко от 3 разбираше, че нещо не е наред и "мама - няма, тати-няма, дядо - крие". Викаха психолози и децата. Не знам те какво рисуваха по тестовете, това е единствения начин за деца, които не говорят добре - рисунките.

Иначе може да ги изпита на игра "Детска градина". Куп плюшени играчки и децата. Моето ги целуваше, изпикаваше и слагаше да спят. После ги учеше да смятат. На сестра ми бойните мадами ги бият (плюшените) и ги наказват в тъмното. И двете са наказвани в детската. Това само като индикатор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.