Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:36 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано15.09.12 12:16



Скромно мнение на човек без деца може ли ?

Бих си поговорила с лелята или там директорки и който и да било ....без скандал, но с директен подход...
"Здравейте, детето ми сподели това и това ...вие спомняте ли си за такъв епизод ? Бихте ли споделили какво стана ?" ....

Защото ако е истина - ще се стреснат и ще внимават .....

..тръгнат ли да отмъщават ...значи че не са читави изначало и дори да не е било вярно трябва да се вземат мерки срещу тях....

Ако не е истина и са читави лелките - ще разберат, че детето има фантазия и няма да се озлобят излишно....а ще търсят начин те да се сближат...

Нали уж те са тези, които по цял ден се занимават с тези деца и търсят правилният подход към тях ....не би трябвало да се сърдят, че им споделяш тревогите си ...ами да са ти благодарни, че им помагаш да си вършат работата....

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....


Тема Re: Яслатанови [re: 2biri]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано15.09.12 12:33



Какво преместване бре?:))..ти знаеш ли какъв късмет е да ги приемат в днешно време, за преместване-забрави:))...тя пак е имала късмет, че са се класирали и са ги взели децата:))

В момента гледам почасово от време на време едно момиченце на 3г., кротка кукла и половина, възпитана, нежна и мила, което просто не е прието в градините наоколо, сега чакат следващото класиране. Приемат го в някаква градина дето е доста далече от тях и хората нямат физическа възможност да тичат като изоглави сутрин и вечер по трафика до там в друг квартал. Та правим някакви невероятни лупинги с работещите и баба и дядо и родители...:))...често стигат и до мен и услугите ми. А тарифата за гледачка вече няма под 5лв. на час...в момента!!! Та е супер гот да имаш да гледаш дете, ако искаш в този момент





Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано15.09.12 12:43



Ще ти разкажа нещо ... не толкова сериозно като твоето, но все пак.
Преместваме се в нов квартал и съответно сменяме детската градина. Тук става въпрос за деца 5-6 годишни. Тъй като обстановката е нацяло нова за децата, аз настоях двете да са в една група. Голямо мрънкане беше, голямо чудо от госпожите - ама била много малка дъщеря ми, ама не можело така, другите били в почти предучилищна, трябвало да я преместят в друга група, дрън-дрън и куп такива. Аз обаче не отстъпвам. Разликата им е една година, не е чак толкова малка дъщерята, а и ми е по-важно поне това спокойствие да им осигуря - да са заедно. Така ... И я нарочиха естествено, а и мен покрай нея. Бе виновна за това, че е по-малка от останалите, и затова, че ги взимах все последни. В 17.00 часа ! Гледаха ме, сякаш съм най-безотговорната майка, сумтяха и мърмореха. А на мен работното ми време беше до толкова, но бягах час по-рано, за да стигна и да ги взема и ... пак бях последна.

Тука не ми се коментира, за чие удобство е това заведение и що трябва да гоня час, и до колко часа работят другите родители, за да бяха все моите последни и то в 17,00 часа ?!? Тъй .. Не, че не отстъпих, но ... нямаше как да спра работа, за да ги взимам овреме и ... да са доволни госпожите. Т.е. и тук бяхме много виновни. Като не можахме да угодим и на тва, и продължихме да сме все в нарушение, изведнъж дъщеря ми започна да се напикава по време на следобедния сън. Нещо, което тя бе спряла да прави нощем, ко остава денем, още на 2-годишна възраст. Всяка вечер ми се връчваха по един чифт чаршафи, с посланието "да съм благодарна, че дюшека не трябвало да пера" и нареждането - на другата сутрин да съм ги донесла изпрани и сухи, щото други нямало. Смятай, как се перат чаршафи вечер и как се сушат до сутринта зимно време. Пера аз чаршафи и не мрънкам, щото нали сме виновни ... Питам детето - що така, бе ? ... ти не си пишкаше в гащите, а то не знае. Добре, ама недоволството не спира. Няма угодия. Че като ми писна един ден, изтормозена от тичане, бягства от работа, притеснена, че отново закъснявам в 17,00 часа да ги взема, и след поредния фасон и реплики на госпожата .. Че като я приклещих, тъй на изпроводяк, с поредния пакет чаршафи и с по едно дете у всяка ръка ... само й рекох следното - бе, моето дете не се напикаваше преди да почне да посещава вашата детска градина, дали да не направя едно разследване, що аджаба става така ?! Дали пък да не го заведа на един психолог, за да видим дали това не е психологически проблем и да установим причината ?! Мдааа ... така ще направя.
Повече чаршафи не изпрах, нито чух коментар за взимането-последни-от-детската-градина.

Пъ Съ: Ся, като се замисля - кой знае що чужди чаршафи съм изпрала, и що пари за консумативи съм им спестила.





Тема Re: Яслатанови [re: 2biri]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано15.09.12 13:08



Хм .. виждала съм разглезени деца, до степен да се захласват и посиняват ... на тази възраст, но да лъжат - не съм ... признавам си. Щом казваш, може и да има - не знам.
Вещи си познава децата, може да прецени. Но съм на мнение, че по-добре да се предовери, отколкото да отмине ... конкретно в този случай. Сестра ти, не е повярвала на детето си, защото познава теб и то много добре, виждала ви е двете заедно, наясно е с всички обстоятелства. Т.е. тя има и двете гледни точки. Вещи обаче няма яснота за другата гледна точка. И, за да се сдобие с нея, най-напред трябва да повярва на детето си и чак сетне, чрез необходимите разговори или квото там, да разбере и останалото. Все пак тя трябва да е наясно и ... дали детето й лъже.





Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор WMC 4 (Soul is smarter)
Публикувано15.09.12 13:42





Имаше един ЮНАК дето беше наказал едни деца с патешко ходене и после го уволниха дисциплинарно - така, че подавай жалби до съответните служби. ВЕДНАГА!!!

И три дни да не си я пуснала да ходи там. Травма която е заучена в тези години много трудно се преодолява след това... а ти не си способна да я извадиш впоследствие...



Soul is smarter

Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор WMC 4 (Soul is smarter)
Публикувано15.09.12 13:48



Той ни напусна преди няколко месеца

Той не беше за теб...



Soul is smarter

Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано15.09.12 19:26



Иди там и виж на място нещата без да се нервиш и после си реши какво да направиш.

WALL·E


Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор won (cool)
Публикувано15.09.12 19:54



Миличките малки Лъвчета!


Много им се е събрало- раздялата с тататко, както и новата обстановка и задължения в яслата. В момента са превъзбудени и стресирани, вероятно.
Колко деца има в групата? Колко са служителките, които се грижат за тях? Отзиви от други майки за яслата не си ли събрала?!
Погово ри си с тази служителка, попитай я как се справят децата ти. Попитай за режима, който има в яслата, поискай някой съвет.
Надявай се да те попита какви са по характер и какви са им навиците до момента. Така ще разбереш дали ги гледат "на конвейр" или се съобразяват донякъде с индивидуалното им развитие и характер.

След този разговор, ако не ти хареса отношението на персонала - мини на "план Б", както те съветва Лира.

Успех!

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Яслатанови [re: 2biri]  
Автор dgessi (ентусиаст)
Публикувано15.09.12 23:01



Сигурна съм ,че детето не лъже,моето когато беше в градина не се оплакваше,но така стана ,че играейки с играчките си -в ролята на учител...разбрах как всъщност се отнасят госпожите с децата, и с моето и с други-така разбрах примерно ,че едната не им дава да ходят до тоалетна ,че гипочуква с нокът по главичките ит.н , а че другата е строга , но нея я харесват защото е интересно с нея ит.н.



Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор dgessi (ентусиаст)
Публикувано15.09.12 23:04



А според мен не бива повече да ги питаш,за да се намали опасността това да остане траен спомен, който да г итравматизира на по-късен етап от живота им.Ти си познаваш децата,и знаеш че не лъжат -пък имного са мънички още




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.