Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Яслатанови [re: pravil_nick]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано15.09.12 01:22



И малките лъжат и още как, питай някоя учителка в детска градина. Е, не лъжат добре като големите и ги хващат, но лъжат.



Тема Re: Яслатанови [re: 2biri]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано15.09.12 01:38



изчетох те
разбрах
моите поне си имаха баща
като се разведох сина беше на 18, щерката на 4 и половина
абее...
мамата си трака
сега, като се размисля, май съм имал три деца
моите две, плюс майка им
тя ми го каза оня ден, майка им
абее...
уфх!
.............
само с добро е номера
па нека ме ръчка Правилниковата, че съм се правел на татко Терез
дърт съм вече и ги усещам нещата
с децата е дебела работата, не е, като ебането и айде
.......
карай
ше се опрайм



Тема Re: Яслатанови [re: pravil_nick]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано15.09.12 01:44



Всъщност знам какъв искам да е крайният резултат, но не знам как да го постигна.
Искам децата ми да успеят да се справят с яслата, да ходят с желание там и да са доволни от себе си.



Тема Re: Яслатанови [re: 2biri]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано15.09.12 02:12



Чела съм, че около 2 годишна възраст децата се научават да лъжат. Ама дали могат толкова умно, логично и добре да го правят на тази възраст?!

При това те не се сетиха за този инцидент след като ги взех от градината. Изведнъж сега вечерта девойката казва: Пишка ми се и започва и успява сама да си свали панталоните и гащите. Младият господин вижда сестричката си и той прави същото. Аз съм възхитена, че успява сама да се съблече, защото досега моите опити в това отношение са ударили почти на камък и питам: Кой ги е научил? - Лелята.

Седнаха на гърнетата и ми разказаха случката. Наско не са го били, защтото слушал, според неговите думи. И тогава и след това ми показваха с движения и ми разказваха какво е станало. На въпроса ми дали друго дете не са набили (и те да са се впечатлили), няма 100% ясен отговор Не, но не казват да са били другиго.



Тема Re: Яслатанови [re: 2biri]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано15.09.12 02:16



Аха, утре ще си играем на детска градина.

Първия ден опитахме, ама Васи става леля Васи, а Наско? Той искаше да е леля Наско, аз му обясних, че е чичо, ама в градината няма чичо. Мъка, мъкааа.





Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор Cлънчeвo cиньo (пътуващ)
Публикувано15.09.12 07:52



До 4 години децата не се чувстват комфортно, където и да е далеч от родителя.
Запознай се лично с лелята, разкажи и за себе си и децата, опитай да и предадеш, колко ти е трудно да ги оставяш там сами без теб. Разпитай я за нейните деца, има ли такива. Искай и съвет дали яслата е добро решение на такава възраст ...
След това продължи да наблюдаваш, ако негативите са повече от положителните страни, ги спри и чакай възрастта за детска градина.



Тема Re: Яслатанови [re: Cлънчeвo cиньo]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано15.09.12 08:32



Здравей, Вещи,
И аз мисля, че за начало трябва с добро - с лелята - просто се опитай да и станеш симпатична, като и засвидетелстваш уважение към професията и покажеш, че я цениш - сподели кротко с нея притесненията си от това, че децата за пръв път се отделят от тебе, че очевидно не умеят всичко, че вероятно в началото няма да отговарят винаги на изискванията към тях, поискай съвет от нея как да постъпваш и накрая и кажи, че явно е с много опит, от който ти би искала да почерпиш и се надяваш тя да ти помогне и бла-бла в тоя смисъл кротко и тихо. Във ваш интерес е лелята да бъде на ваша страна и ангажирана без да се усети. Не се съмнявам, че ще успееш безпроблемно, като те познавам колко си кротка и мила с всички, а децата са ти едни ангелчета...

Това е решението за мен - лелята на ваша страна! Лелята, омаяна от теб, просто сама ще го направи без да разбере как.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано15.09.12 09:50



Като майка минала не толков аотдавна тия неща ти казвам:

Веднага среща с директора на яслата/градината! Ама веднага...и никакви комуникации и разправии с лелите и т.н. Изисквай резултата и решение на въпроса само с директора-настоявай, иди с писмена жалба...задължително! Ако не вземе мерки отиваш в регионалната служба дето ги надзирава и контролира...казваш на директорката, че ако не вземе моменталически мерки, информираш и телевизията да знаят какво става в яслата! Трябва да си безкомпромисна!

С учителките и лелите не съм се занимавала , контактувах единствено и само директорката, така правя и в училището/само с директора и зам. директора/...и съм рахат! Ми не ме обичаха по градината там гледачките или в школото учителките, обаче това не ме впечатлява





Тема Re: Яслатанови [re: Lira Emerald]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано15.09.12 09:54



Ходи после вярвай в зодии, като прочетеш твоето и на Анбра мненията едно след друго





Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано15.09.12 09:56



Детето НЕ ЛЪЖЕ!!!

Нещо лошо с ее случило за да се оплаче...поощрявай я да ти споделя, ти ще усетиш кога има малко измислица. Но за такова нещо не се лъже...а и е още твърде малка за да си съчини подобно нещо!

Марина не я пускаха например, когато са в следобеден сън да отива до тоалетната, както и другите деца. Един ден се беше напишкала даже...учителката се опита да ми прави забележка, че се изпускала...малееее, нали се сещаш кака на какво УРА вдигна градината... учителките вдигнаха ръце и казаха, ч ес мен не искат да имат вече контакт, благодарих им за това...и единствено с директорката контактувах...и рахатясах



По принцип знаеш имам алергия от образователните ни кадри и ги следя под лупа за изцепки. Но за ясли и детски градини съм тотално безкомпромисна! Трябва да си твърда и категорична...друг вариант-няма. Па нека ти излезе дума, че си ВЕЩИЦА




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.